Єдиний державний реєстр судових рішень П О С Т А Н О В А
Іменем України
12 листопада 2009 року Справа № 2а-5112/09/2370
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Мишенка В.В.,
при секретарі Дубовій Ю.С.,
за участю: представника позивача Куликової І.С. - за довіреністю, розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом державної податкової інспекції Маньківському районі Черкаської області до державного підприємства «Іваньківський цукровий завод» про стягнення податкового боргу в сумі 75855 грн. 75 коп.,
В С Т А Н О В И В:
Державна податкова інспекція у Маньківському районі Черкаської області (далі-позивач) звернулася до суду з позовом, в якому просить стягнути з державного підприємства «Іваньківський цукровий завод» (далі-відповідач) на користь бюджету податковий борг в сумі 75855 грн. 75 коп.
Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що станом на 22.10.2009 року відповідач має податковий борг по земельному податку в сумі 75855 грн. 75 коп. Відповідна заборгованість підтверджується актами документальної невиїзної перевірки, податковими повідомленнями-рішеннями, уточнюючими розрахунками, податковими деклараціями, витягами з облікової картки відповідача.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просив суд задовольнити позов повністю. Відповідач в судове засідання свого представника не направив, надіславши суду клопотання про розгляд справи без участі його представника та про визнання позову повністю.
Вислухавши доводи представника позивача та ознайомившись з матеріалами справи судом встановлено наступне.
Відповідач 01.08.2007 року зареєстрований Маньківською районною державною адміністрацією Черкаської області як юридична особа за № 10111450000000371, ідентифікаційний код 32741501 та перебуває на обліку в державній податковій інспекції у Маньківському районі Черкаської області з 26.12.2003 року, як платник податків та платежів до бюджету.
В порушення вимог Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181-ІІІ від 21.12.2000 року та Закону України «Про плату за землю» № 2535-ХІІ від 03.07.1992 року, відповідач не сплачує належні до сплати суми податків у встановлений законом термін і тому, станом на 22.10.2009 року у відповідача виникла заборгованість по земельному податку в сумі 75855 грн. 75 коп.
Заборгованість відповідача по земельному податку підтверджується наступним:
1.Податковим розрахунком земельного податку № 259 від 14.01.2009 року відповідачем самостійно визначене податкове зобовязання по земельному податку на суму 63225 грн. 60 коп., яке станом на 26.10.2009 року залишилось не сплаченим, що підтверджується розрахунком податкового боргу по земельному податку станом на 22.10.2009 року;
2.Актом невиїзної документальної невиїзної перевірки своєчасності сплати плати за землю до бюджету № 337/15-32741501 від 30.06.2009 року та актом невиїзної документальної невиїзної перевірки своєчасності сплати плати за землю до бюджету № 559/15-32741501від 02.10.2009 року якими встановлена несплата в бюджет протягом 2009 року земельному податку з юридичних осіб в сумі 63225 грн. 60 коп.;
Відповідно до ст. 206 Земельного кодексу України, ст.2 Закону України «Про плату за землю» та ст. 19 Закону України «Про оренду землі» використання земель в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати.
Згідно ст.13 Закону України «Про плату за землю» № 2535 від 03.07.1992 року, підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру. Юридичні особи самостійно обчислюють суму земельного податку щороку за станом на 1 січня та до 1 лютого подають дані до органів державної податкової служби. На виконання даної норми відповідачем до державної податкової інспекції у Маньківському районі Черкаської області було подано податковий розрахунок земельного податку № 259 від 14.01.2009 року на загальну суму 63225 грн. 60 коп. Станом на 26.10.2009 року земельний податок в сумі 63225 грн. 60 коп. залишився не сплаченим, що підтверджується розрахунком податкового боргу по земельному податку станом на 22.10.2009 року;
Крім того, податковий борг відповідача по земельному податку виник внаслідок несплати податкових зобовязань які були визначені податковим органом після проведення невиїзних документальних перевірок своєчасності сплати податкових зобовязань. За наслідками перевірок та на підставі пп. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону України 2181-ІІІ, позивачем застосовано штрафні (фінансові) санкції, що підтверджується прийнятим податковим повідомленням-рішенням № 0001861501/0/332 від 08.07.2009 року, яким до відповідача застосована штрафна санкція в сумі 809 грн. 56 коп. та прийнятим податковим повідомленням-рішенням № 0003101501/0/524 від 12.10.2009 року, яким до відповідача застосована штрафна санкція в сумі 11820 грн. 59 коп.
Заявлена до стягнення сума податкової заборгованості відповідно до ст. 5 Закону № 2181-III від 21.12.2000 року є узгодженою. Відповідно до п.5.1. ст. 5 Закону 2181-III податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до положень п. 11 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» фінансові (штрафні) санкції, суми недоїмки, пені, накладені (застосовані) органами державної податкової служби України, сплачуються платниками податків добровільно або стягуються у судовому порядку органами державної податкової служби.
Відповідно до п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Згідно до пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України № 2181, активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, суд прийшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про обґрунтованість позовних вимог. Докази, подані позивачем підтверджують обставини, на які позивач посилається та їх обґрунтування.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» на платників податків і зборів (обовязкових платежів) покладено обовязок подавати до державних податкових органів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості повязані з обчисленням і сплатою податків, а також зобовязання сплачувати належні суми податків і зборів (обовязкових платежів) у встановлені законами терміни.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 11 Кодексу адміністративного судочинства України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, чинного законодавства України та матеріалів справи та враховуючи те, що відповідач визнав позов повністю, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 11, 14, 70, 71, 89, 94, 159 163 КАС України, суд,
П О С Т А Н О В И В:
Позов державної податкової інспекції у Маньківському районі Черкаської області до державного підприємства «Іваньківський цукровий завод» задовольнити повністю.
Стягнути з державного підприємства «Іваньківський цукровий завод»: 20132, Черкаська область, Маньківський район, с. Іваньки, вул. Заводська, 1 (код ЄДРПОУ 32741501) на користь бюджету через державну податкову інспекцію у Маньківському районі Черкаської області: 20100, Черкаська область, смт. Маньківка, вул. Шевченка, 24 (код ЄДРПОУ 34026314) податковий борг по земельному податку в сумі 75855 грн. (сімдесят пять тисяч вісімсот пятдесят пять грн.) 75 коп.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня складення повного тексту постанови та наступного подання апеляційної скарги протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя В.В.Мишенко
Повний текст постанови виготовлений 13 листопада 2009 року.