Єдиний державний реєстр судових рішень
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 жовтня 2009 року №2а-4797/09/2370
14 годин 20 хвилин
Черкаський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Смілянця Е.С,
при секретарі Веліхановій О.С.,
за участю прокурора Кондри Г.О.,
представника позивача Чобітько Ю.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси адміністративну справу за позовом першого заступника прокурора Черкаської області в інтересах держави в особі Черкаського теруправління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до відкритого акціонерного товариства «Буцьке ремонтно-транспортне підприємство» про стягнення штрафу,
ВСТАНОВИВ :
До Черкаського окружного адміністративного суду з позовною заявою звернувся перший заступник прокурора Черкаської області в інтересах держави в особі Черкаського теруправління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, в якій просить стягнути з відкритого акціонерного товариства «Буцьке ремонтно-транспортне підприємство» штраф за правопорушення на ринку цінних паперів в сумі 510 грн.
В судовому засіданні представник позивача Чобітько Ю.М. та представник прокуратури Кондра Г.О. позов підтримали в повному обсязі, обґрунтовуючи свої вимоги викладеними в позовній заяві обставинами.
Представник відповідача в судове засідання не зявився, хоча належним чином був повідомлений про час, дату та місце розгляду справи, клопотань чи заяв про відкладення слухання справи, а також відомостей про наявність поважної причини неявки в судове засідання до суду не надходило, тому суд вважає за можливе продовжити розгляд справи без участі відповідача.
Заслухавши доводи представника позивача і представника прокуратури, а також дослідивши та оцінивши всі наявні у матеріалах справи докази в їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 121 Конституції України на органи прокуратури покладено функцію представництва інтересів держави в суді. На підставі ст. 60 КАС України прокурор здійснює представництво інтересів громадянина або держави на будь-якій стадії адміністративного процесу.
Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку (ДКЦПФР Комісія) є органом державної влади України. Комісія створена для забезпечення реалізації єдиної державної політики щодо цінних паперів і функціонування фондового ринку в Україні. Черкаське територіальне управління ДКЦПФР є складовою частиною Комісії, яка здійснює державне регулювання ринку цінних паперів у Черкаській області.
Відповідно до п. 1 ст. 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» регулярна інформація про емітента річна та квартальна інформація про результати фінансово-господарської діяльності емітента, яка подається до ДКЦПФР.
Згідно з п. 6 ст. 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» строки, порядок та форми подання регулярної інформації про емітента (річної та квартальної) встановлюється Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку. Остання встановлює додаткові вимоги до розкриття регулярної інформації про емітента та вживає заходів щодо її розкриття.
Відповідно до п. 1 глави 1 розділу V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів емітенти цінних паперів зобов'язані розкривати регулярну річну інформацію у повному обсязі. Звітним періодом для складання річної інформації є календарний рік.
Главою 7 Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів визначено порядок розкриття регулярної річної інформації на фондовому ринку, який передбачає розкриття річної інформації шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, опублікування у офіційному друкованому виданні та подання до Комісії. Розкриття річної інформації здійснюється у такі строки: розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним;
опублікування у офіційному друкованому виданні - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним; подання до Комісії - не пізніше 1 червня року, наступного за звітним.
Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку відповідно до статті 8 ЗУ «Про держане регулювання ринку цінних паперів в Україні» має право надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства, а також накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників.
Відкритим акціонерним товариством «Буцьке ремонтно-транспортне підприємство» не подано до Черкаського теруправління ДКЦПФР та не оприлюднено інформацію у визначені законом строки, в звязку з чим начальником Черкаського теруправління ДКЦПФР винесено обовязкове до виконання розпорядження від 07.10.2008 №234-ЧК про усунення порушень законодавства про цінні папери. Однак вимоги зазначеного розпорядження у наданий до 27.10.2008 термін відповідачем не виконано, а порушення законодавства про цінні папери не усунено. На підставі цього позивачем порушено справу про правопорушення на ринку цінних паперів від 05.11.2008 вих. №01-1742. На складання акта про правопорушення на ринку цінних паперів 11.11.2008 та на розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів 17.11.2008 відповідач не зявився, хоча належним чином був повідомлений, про що свідчать квитанції поштового відправлення. Таким чином, відповідно до п. 4.6 Правил справа про правопорушення на ринку цінних паперів розглянута без участі відповідача та винесено постанову №404-ЧК від 17.11.2008 про накладення санкції, згідно якої за ухилення від виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери на ВАТ «Буцьке ремонтно-транспортне підприємство» накладено штрафну санкцію у розмірі 510 грн.
У визначений строк та в установленому порядку прийняте щодо відповідача рішення не оскаржене, а застосована до нього фінансова санкція в добровільному порядку не сплачена, тому підлягає стягненню.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає постанову Черкаського теруправління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку №404-ЧК від 17.11.2008 про накладення штрафної санкції у розмірі 510 грн. на ВАТ «Буцьке ремонтно-транспортне підприємство» за ухилення від виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери законною та обґрунтованою.
В результаті зясування всіх обставин у справі суд вважає, що даний позов підлягає задоволенню.
Оскільки спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності виплат позивача субєкта владних повноважень, повязаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягає.
Керуючись Конституцією України, Законом України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», Законом України «Про цінні папери та фондовий ринок», Положенням про розкриття інформації емітентами цінних паперів емітенти цінних паперів, Правилами розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, ст.ст. 159, 160, 161, 162, 163 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ :
Стягнути з відкритого акціонерного товариства «Буцьке ремонтно-транспортне підприємство» (20100, Черкаська область, Маньківський район, смт. Буки, вул. Пушкіна, 43, код ЄДРПОУ 00908685) на користь держави (рахунок відділення Державного казначейства України в м. Черкаси, №31114106700002 в УДК в Черкаській області, МФО 854018, код ЄДПРОУ 22809222, в графі призначення платежу треба вказати: *;106; штраф за правопорушення на ринку цінних паперів; код платежу 21081100) штраф в розмірі 510 (пятсот десять) грн.
Звільнити відповідача від сплати судового збору на підставі ч. 4 ст. 94 КАС України.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня складення повного тексту постанови та наступного подання апеляційної скарги протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий Е.С. Смілянець
Повний текст постанови виготовлений 27 жовтня 2009 року.