
Справа № 515/597/17
Провадження № 3/515/1029/17
Татарбунарський районний суд Одеської області
П О С Т А Н О В А
Іменем України
17 травня 2017 р. Татарбунарський районний суд Одеської області у складі судді Тимошенка С. В., розглянувши матеріали, які надійшли з СП «Сарата» УПД ГУНП в Одеській області, про при- тягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, 12.05.1945 р. наро- дження, громадянина України, не працюючого, проживаючого ІНФОРМАЦІЯ_1,
за ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
В С Т А Н О В И В:
Як вбачається з матеріалів справи, 28 квітня 2017 року о 15 год. на 141 км автодороги Одеса- Рені на території Татарбунарського району Одеської області ОСОБА_1 керував мопедом марки «Xonda», без реєстраційного номера, з ознаками алкогольного спяніння. Від тестування за допо- могою приладу «Дrager» та проходження медичного обстеження на предмет стану спяніння в ме- дичному закладі відмовився у присутності двох свідків, чим порушив вимоги п.2.5 Правил дорож- нього руху.
ОСОБА_1 за викликом до суду не зявився, хоча за адресою, зазначеною у протоколі про ад- міністративне правопорушення з його слів, повідомлявся належним чином - поштою з повідомлен- ням.
ОСОБА_1 визнав свою провину у вчиненні правопорушення, про що власноруч зазначив у протоколі про адміністративне правопорушення, пояснивши, що випив пляшку пива, від проход- ження огляду на стан спяніння відмовився.
Свідки ОСОБА_2 та ОСОБА_3 підтвердили те, що ОСОБА_1 керував мопедом з озна- ками алкогольного спяніння, у їх присутності відмовився проходити тест на стан спяніння та проходити медичне обстеження у лікувальному закладі, що слідує з пояснень зазначених осіб (а. с.6,7).
Факт відмови порушника від проходження тестування та медичного огляду підтверджується та- кож протоколом про адміністративне правопорушення серії АП2 № 156571 від 28.04.2017 р.; ра- портом поліцейського УПД ОСОБА_4 (а.с.4,5).
На думку суду, не знайшов свого підтвердження факт керування ОСОБА_1 транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння. Його пояснення про вид та кількість випитого напою ні- чим не спростовуються. Тоді як висновок про наявність у правопорушника ознак алкогольного сп'- яніння об'єктивними доказами не підтверджуються. Тому є правові підстави вважати не доведеним факт керування зазначеною особою транспортом у стані сп'яніння.
Разом з тим ухилення осіб, керуючих транспортними засобами, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан сп'яніння утворює склад правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Тому в діях ОСОБА_1 вбача- ються ознаки складу зазначеного правопорушення.
При накладенні стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушни- ка, ступень його вини та всі обставини справи.
Згідно зі ст.40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, судовий збір у провад- женні по справі про адміністративне правопорурушення у разі винесення судом (суддею) поста- нови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стя- гнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Відповідно до ч.5 ст.4 Закону України "Про судовий збір, у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з правопорушника стягується ставка судового збору 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.33, 40-1, 283, 284 Кодексу України про адміністра- тивні правопорушення, суд
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 притягти до відповідальності, що передбачено ч.1 ст.130 Кодек- су України про адміністративні правопорушення, та накласти на нього стягнення у виді штрафу в розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в сумі 10200 грн. на користь держави з позбавленням права керування транспортними засобами строком на один рік.
Строк позбавлення ОСОБА_1 права керування транспортними засобами відраховувати з дня вилучення посвідчення водія.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 320 грн. (стягувач: Державна судова адміністрація України, код ЄДРПОУ - 26255795, вул.Липська,18/5, м. Київ, 01601; реквізит рахунка для зарахування надходжень: отримувач - ГУК у м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ - 37993783, банк отримувача - Головне управління Державної казначейської слу- жби України у м.Києві, код банку отримувача - 820019, рахунок отримувача - 3121525 6700001, код класифікації доходів бюджету - 22030106).
Постанова про накладення адміністративного стягнення у виді штрафу підлягає примусовому виконанню після закінчення строку, встановленого ч.1 ст.307 Кодексу України про адміністратив- ні правопорушення (штраф повинен бути сплачений правопорушником не пізніше 15 днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу).
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом 10 днів з дня винесення постанови до апеляційного суду Одеської області через Татарбунарський районний суд Одеської області.
Строк предявлення постанови до виконання в частині стягнення судового збору - 1 рік.
Суддя Тимошенко