
ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
----------------------
У Х В А Л А
19 травня 2017 р.м.ОдесаСправа № 815/1918/16
Суддя Одеського апеляційного адміністративного суду Шеметенко Л.П., розглянувши можливість відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 14.04.2017 р. по справі № 815/1918/16
позивач Товариство з обмеженою відповідальністю "Хмельницьктранс"
відповідач Департамент Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області 3-тя особа: Товариство з обмеженою відповідальністю "ЛІТУС МАРІС"
про визнання неправомірними дій, скасування постанови про накладення штрафу,
В С Т А Н О В И В :
У квітні 2016 року ТОВ «Хмельницьктранс» звернулось до суду з адміністративним позовом до Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області, в якому просило визнати неправомірними дії Департаменту ДАБІ в Одеській області при складані акту перевірки та винесенні постанови, скасувати постанову Департаменту ДАБІ в Одеській області № 95 від 12.04.2016 року про накладення на ТОВ «Хмельницьктранс» штрафу в сумі 124020 грн. за правопорушення у сфері містобудівної діяльності.
Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 14.04.2017 р. адміністративний позов ТОВ "Хмельницьктранс" до Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області, за участю третьої особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - ТОВ "ЛІТУС МАРІС" про визнання неправомірними дій, скасування постанови про накладення штрафу задоволено частково.
Визнано протиправною та скасовано постанову Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області № 95 від 12.04.2016 року про накладення на ТОВ «Хмельницьктранс» штрафу у сумі 124020 грн. за правопорушення у сфері містобудівної діяльності.
В задоволенні решти позовних вимог - відмовлено.
Не погодившись із рішенням суду першої інстанції, Департамент Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області подав апеляційну скаргу, у якій просить відстрочити сплату судового збору до прийняття рішення суду, а саме до отримання платіжного доручення від Головного управління Державної казначейської служби у м. Києві.
В апеляційній скарзі Департамент зазначає, що він не є окремою юридичною особою та всі рахунки відкриті в центральному органі ДАБІ України, у якого, на поточний місяць, закінчились кошти для фінансування сплати судового збору на всій території України.
Також, листом управління ДКС у Дніпровському районі м. Києва від 07.04.2017 року № 02-08/438 відповідача повідомлено, що платежі за платіжними дорученнями ДАБІ України за всіма кодами класифікації видатків та кредитування державного бюджету та економічної класифікації бюджету, крім захищених видатків визначених Бюджетним кодексом України, проводитись не будуть.
Розглянувши заявлене клопотання про відстрочення сплати судового збору, суддя вважає, що воно не підлягає задоволенню, з наступних підстав.
Відповідно до частини 1 статті 88 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Згідно з ч. 1 ст.8 Закону України "Про судовий збір", враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.
Частиною 2 вказаної статті передбачено, що суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Обставини, на які посилається апелянт, не можуть бути підставою для відстрочення сплати судового збору, оскільки доказів вчинення будь-яких дій щодо погодження сплати судового збору відповідачем не надано. Крім того, судом не виявлено обґрунтуваних доказів, які свідчать про те, що протягом певного строку у скаржника буде можливість здійснити оплату судового збору у встановлених законом розмірах.
Згідно з ч. 1 та 2 ст.49 КАС України особи, які беруть участь у справі, мають рівні процесуальні права і обов'язки. Особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки.
Рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом передбачає єдиний правовий режим, який забезпечує реалізацію їхніх процесуальних прав та виконання процесуальних обов'язків.
Сплата судового збору за подання апеляційної скарги в силу положень ст.187 КАС України є процесуальним обов'язком сторони, що звертається до суду з апеляційною скаргою.
Оскільки зазначена обставина перешкоджає прийняттю апеляційної скарги до провадження суду апеляційної інстанції, тому відповідно до вимог статтей 108 та 189 КАС України, апеляційна скарга підлягає залишенню без руху, з наданням строку для усунення зазначених недоліків.
Судовий збір (державне мито) за подачу апеляційної скарги до Одеського апеляційного адміністративного суду повинен бути перерахований або внесений на рахунок №31212206781008, одержувач УК в Одеській області / Приморський р-н./ 22030101 код ЄДРПОУ 38016923,банк отримувача: ГУДКСУ в Одеській області МФО: 828011 Код ЄДРПОУ суду 34380461, в сумі 3562,13 грн., а тому апеляційна скарга, відповідно до вимог ч.1 ст.108 КАС України має бути залишена без руху, з наданням строку для усунення зазначених недоліків.
Відповідно до вимог ч. 3 ст. 189 КАС України, до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила ст. 108 цього Кодексу.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ч.1 ст. 108, ст.ст. 187, 189 КАС України, суддя,
У Х В А Л И В :
Клопотання Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області про відстрочення сплати судового збору до прийняття рішення суду - залишити без задоволення.
Апеляційну скаргу Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області - залишити без руху.
Надати апелянту тридцятиденний строк з моменту отримання копії цієї ухвали для усунення недоліків поданої апеляційної скарги.
Роз'яснити Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області, що у разі не усунення зазначених недоліків апеляційної скарги, відповідно до ст.108 КАС України апеляційна скарга буде повернута скаржнику.
Ухвала може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів, шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України, у відповідності до чинного законодавства.
Суддя: Шеметенко Л.П.