
ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
----------------------
У Х В А Л А
18 травня 2017 р.м.ОдесаСправа № 471/1034/16-а
Суддя Одеського апеляційного адміністративного суду Осіпов Ю.В., розглянувши можливість відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Управління соціального захисту населення Братської районної державної адміністрації Миколаївської області на постанову Братського районного суду Миколаївської області від 03 листопада 2016 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Братської районної державної адміністрації Миколаївської області про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В :
Постановою Братського районного суду м. Миколаєва від 03 листопада 2016 року адміністративний позов ОСОБА_1 задоволено повністю. Визнано неправомірними дії Управління соціального захисту населення Братської РДА Миколаївської області щодо виплати у 2016 році ОСОБА_1 разової грошової допомоги до 5 травня у розмірі меншому, ніж передбачено ч. 5 ст. 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Зобов'язано Управління соціального захисту населення Братської РДА Миколаївської області здійснити перерахунок, нарахувати і виплатити ОСОБА_1 щорічну разову грошову допомогу до 5 травня як учаснику бойових дій за 2016 рік відповідно до ч. 5 ст. 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» у розмірі п'яти мінімальних пенсій за віком, виходячи із розрахунку мінімальної пенсії за віком, визначеної частиною 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» на момент проведених виплат, з урахуванням раніше виплачених сум.
13.12.2016 року на дану постанову суду 1-ї інстанції Начальник Управління соціального захисту населення Братської РДА Миколаївської області подав апеляційну скаргу.
Ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду від 26.12.2016 року вказану апеляційну скаргу було залишено без руху, з підстав не сплати судового збору, та ухвалою від 27.03.2017 року - повернуто апелянту, у зв'язку з невиконанням вимог ухвали від 26.12.2016 року.
27.04.2017 року на вказану постанову суду 1-ї інстанції Начальник Управління соціального захисту населення Братської РДА Миколаївської області повторно подав апеляційну скаргу.
Однак, ця апеляційна скарга не відповідає вимогам ст.187 КАС України, а саме: апелянтом пропущено строк для подання апеляційної скарги на постанову та одночасно подано клопотання про поновлення строків на оскарження постанови Братського районного суду Миколаївської області від 03.11.2016 року по справі № 471/1034/16-а.
Щодо посилань апелянта у клопотанні про відсутність коштів у державного органу та неможливість дотримання процесуальних строків на оскарження, слід зазначити, що відсутність коштів у державного органу не є достатньою та беззаперечною підставою для звільнення його від виконання обов'язку щодо сплати судового збору.
При цьому, слід звернути увагу, що аналогічної правової позиції дотримується і Вищий адміністративний суд України, зокрема, у своїх рішеннях від 10.01.2017 р. по справі №К/800/36656/16, від 17.01.2017 р. по справам №К/800/1789/17 та №К/800/1716/17, від 23.01.2017 р. по справі №К/800/2244/17, від 24.01.2017 р. по справі №К/800/2343/17, від 31.01.2017 р. по справам №К/800/2647/17 та №К/800/2569/17, від 07.02.2017 р. по справі №К/800/3077/17.
До того ж, як вбачається з матеріалів справи, первинну апеляційну скаргу апелянтом було подано 13.12.2016 року, в якій він сам зазначає, що отримав копію оскаржуваної постанови, отже, щонайменш з цієї дати апелянту було відомо про оскаржуване рішення, разом з тим, розглядаєма апеляційна скарга подана лише 27.04.2017 року, т.б. через 4,5 місяці, та, відповідно, з пропуском встановленого законодавством 10-ти денного строку для подання апеляційної скарги на постанову.
А як слідує із приписів ч.4 ст.189 КАС України апеляційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 186 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними.
Таким чином, так як апеляційна скарга подана із значним пропуском встановленого законодавством десятиденного строку, вважаю, що на даний час є усі законні підстави залишити апеляційну скаргу без руху та надати апелянту 30-тиденного строку для усунення зазначених недоліків.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст. 189 КАС України, -
У Х В А Л И В :
У задоволенні клопотання Управління соціального захисту населення Братської районної державної адміністрації Миколаївської області - відмовити.
Апеляційну скаргу Управління соціального захисту населення Братської районної державної адміністрації Миколаївської області - залишити без руху.
Надати апелянту строк для усунення недоліків поданої апеляційної скарги до 17.06.2017 року.
Ухвала може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів, шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України, у відповідності до чинного законодавства.
Суддя: Ю.В. Осіпов