Постанова № 66594216, 17.05.2017, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.05.2017
Номер справи
806/3030/16
Номер документу
66594216
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 травня 2017 року м. Житомир справа № 806/3030/16

категорія 9.5

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Черняхович І.Е.,

секретар судового засідання Кривенко Л.М.,

за участю: представника позивача ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Північного офісу Держаудитслужби до Комунальної установи "Обласна база спеціального медичного постачання" Житомирської обласної ради про стягнення 15995,79 грн,

встановив:

Північний офіс Держаудитслужби звернувся до суду з позовом до Комунальної установи "Обласна база спеціального медичного постачання" Житомирської обласної ради, в якому просив:

- стягнути з Комунальної установи "Обласна база спеціального медичного постачання" Житомирської обласної ради до житомирського обласного бюджету кошти в сумі 15995,79 грн.

В обґрунтування позову зазначає, що Північним офісом Держаудитслужби проведено ревізію фінансово - господарської діяльності Комунальної установи "Обласна база спеціального медичного постачання" Житомирської обласної ради. В ході ревізії було встановлено, що відповідачем, який є бюджетною установою та утримується за рахунок коштів Житомирського обласного бюджету, не перераховано кошти до Житомирського обласного бюджету в сумі 15995,79 грн, які надійшли на реєстраційні рахунки відповідача за минулі періоди. З урахуванням виявлених порушень позивачем направлено вимогу від 13.10.2016 №679. На даний час, Комунальною установою "Обласна база спеціального медичного постачання" Житомирської обласної ради борг до Житомирського обласного бюджету не погашений, чим спричинено збитки обласному бюджету в сумі 15995,79 грн. У звязку чим позивач звернувся до суду з позовом.

Відповідач подав до суду заяву про розгляд справи у відсутність свого представника. Заперечення щодо задоволення позовних вимог позивача до суду не надано. У звязку з тим, що відповідач не скористався своїм процесуальним правом, суд розглядає справу за наявними у справі матеріалами.

Заслухавши пояснення представника позивача, розглянувши та дослідивши докази, які мають юридичне значення у розгляді справи, суд зазначає наступне.

Спірні правовідносини регулюються Бюджетним кодексом України, Інструкцією з обліку коштів, розрахунків та інших активів бюджетних установ затвердженої Наказом Державного казначейства України від 26 грудня 2003 року N 242 (далі - Інструкція №242), Порядком бухгалтерського обліку окремих активів та зобов'язань бюджетних установ та внесення змін до деяких нормативно-правових актів з бухгалтерського обліку бюджетних установ затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 02 квітня 2014 №372 (далі - Порядок №372).

Судом встановлено, що Постановою Кабінету Міністрів України "Про утворення міжрегіональних територіальних органів державної аудиторської служби" Державну фінансову інспекцію в Житомирській області реорганізовано шляхом її приєднання до Північного офісу Держаудитслужби та встановлено, що Північний офіс Держаудитслужби є її правонаступником.

Наказом Північного офісу Держаудитслужби від 20.10.2016 №18 затверджено положення про Управління Північного офісу Держаудитслужби в Житомирській області (а.с.26-38).

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 24.06.2016 №519-р "Питання державної аудиторської служби" погоджено можливість забезпечення функцій покладених на Державну аудиторську службу постановою Кабінету Міністрів України від 03.02.2016 № 43 "Про затвердження положення про державну аудиторську службу України".

На виконання функцій держави Державною фінансовою інспекцією в Житомирській області проведено ревізію фінансово - господарської діяльності Комунальної установи "Обласна база спеціального медичного постачання" Житомирської обласної ради за період з 01.04.2013 по 01.06.2016, про що складено акт від 05.08.2016 №06-04-09/10 (а.с. 13-16).

Так, в ході ревізії позивачем виявлено, що на реєстраційні рахунки відповідача за минулі бюджетні періоди Аптекою №1 проводилось відшкодування спожитих комунальних послуг за грудень 2013 року у січні 2014 року в сумі 10244,91 грн та за грудень 2014 року у січні 2015 року в сумі 5750,88 грн.

Проте, до обласного бюджету у січні 2014 року та січні 2015 року не перераховано кошти, що надходили на рахунок відповідача за відшкодування спожитих комунальних послуг Аптекою №1 за грудень 2013 року, відшкодованих у січні 2014 року в сумі 10244,91грн та за грудень 2014 року, відшкодованих у січні 2015 року в сумі 5750,88 грн.

Відтак, відповідачем у період з 2014-2015 року не перераховано до обласного бюджету надходження в сумі 15995,79 грн., що призвело до втрат фінансових ресурсів (матеріальної шкоди).

В додатку 17 до акта містяться пояснення в.о. головного бухгалтера (на даний час заступник головного бухгалтера) ОСОБА_2, з яких вбачається, що кошти в загальній сумі 15995,79 грн не перераховані до бюджету помилково і будуть перераховані найближчим часом.

З урахуванням зазначених пояснень, судом безспірно встановлено, що Комунальна установа "Обласна база спеціального медичного постачання" Житомирської обласної ради має заборгованість перед бюджетом у загальній сумі 15995,79 грн.

Так, частиною 3 статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що обставини, які визнаються сторонами, можуть не доказуватися перед судом, якщо проти цього не заперечують сторони і в суду не виникає сумніву щодо достовірності цих обставин та добровільності їх визнання.

Відповідно до пункту 3.2 Інструкції № 242, на рахунки зараховується сума коштів, яка фактично надійшла на ім'я установи (у тому числі кошти, що вносяться на відновлення касових видатків поточного року).

Суми коштів, які надходять на відновлення касових видатків загального фонду, проведених у минулих бюджетних періодах, перераховуються до доходів відповідного бюджету.

Крім того, абзацом 1 пункту 2.4 Порядку №372 передбачено, що суми коштів, які надходять у поточному бюджетному періоді на реєстраційні, спеціальні реєстраційні рахунки, відкриті в органах Казначейства, або поточні рахунки, відкриті в установах банків (крім власних надходжень), як повернення дебіторської заборгованості, яка виникла у попередніх бюджетних періодах, перераховуються до доходів загального фонду відповідного бюджету.

Зі змісту частини 1 статті 3 Бюджетного кодексу України вбачається, що бюджетний період для всіх бюджетів, що складають бюджетну систему України, становить один календарний рік, який починається 1 січня кожного року і закінчується 31 грудня того ж року. Неприйняття Верховною Радою України закону про Державний бюджет України до 1 січня відповідного року не є підставою для встановлення іншого бюджетного періоду.

Частиною 1 статті 57 Бюджетного кодексу України передбачено, що не пізніше 31 грудня поточного бюджетного періоду або останнього дня іншого бюджетного періоду Казначейство України закриває всі рахунки, відкриті у поточному бюджетному періоді для виконання бюджету.

Приписами частини 3 статті 57 Бюджетного кодексу України встановлено, що усі надходження і витрати записуються в тому бюджетному періоді, в якому вони здійснені.

Суд не бере до уваги пояснення відповідача про неможливість перерахувати кошти у звязку з заблокованими рахунками (а.с.8-9). Оскільки, заблоковані рахунки та або відсутність коштів на рахунках не звільняє від обовязку перерахувати кошти до доходів загального фонду відповідного бюджету. Так, згідно частини 1 статті 625 Цивільного кодексу України, боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов'язання.

З огляду на зазначені нормативно - правове регулювання спору та обставин справи, судом безспірно встановлено, що Комунальна установа "Обласна база спеціального медичного постачання" Житомирської обласної ради має заборгованість перед бюджетом у загальній сумі 15995,79 грн, а тому суд дійшов висновку щодо задоволення позовних вимог.

Керуючись статтями 158 - 163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

постановив:

Позов задовольнити

Стягнути з Комунальної установи "Обласна база спеціального медичного постачання" Житомирської обласної ради до Житомирського обласного бюджету грошові кошти у сумі 15995,79 грн.

Постанова набирає законної сили у строк та у порядку, що визначені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України, і може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції у порядку, визначеному статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя І.Е.Черняхович