
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без розгляду
"19" травня 2017 р. Справа № 809/772/17
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Могила А.Б., розглянувши матеріали адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю "КЕЙ-КОЛЕКТ" до Івано-Франківського міського відділу ДВС Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на стороні відповідача ОСОБА_1 про скасування постанов від 08.07.2010 та 07.12.2011 в частині накладення арешту на майно,-
В С Т А Н О В И В:
Товариство з обмеженою відповідальністю "КЕЙ-КОЛЕКТ" звернулося в суд із адміністративним позовом до Івано-Франківського міського відділу ДВС Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на стороні відповідача ОСОБА_1 про скасування постанов від 08.07.2010 та 07.12.2011 в частині накладення арешту на майно.
Статтею 99 Кодексу адміністративного судочинства України встановлені строки звернення до адміністративного суду, відповідно до частини 1 якої, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів (ч.2 статті 99 Кодексу).
Учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця, приватного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб (частина 1 статті 181 Кодексу адміністративного судочинства України).
Частиною 2 статті 181 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено спеціальні строки звернення до суду у справах зазначеної категорії, а саме позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.
Правова позиція, висловлена Вищим адміністративним судом України у постанові Пленуму від 13.12.2010 року №3, зводиться до того, що всі адміністративні справи з приводу оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів державної виконавчої служби, вчинених під час проведення виконавчих дій, розглядаються з особливостями, установленими статтею 181 Кодексу адміністративного судочинства України. Щодо справ про оскарження інших рішень, дій чи бездіяльності цих органів, то такі справи розглядаються за загальними правилами Кодексу адміністративного судочинства України. Це слід розуміти так, що на адміністративні справи щодо оскарження інших рішень, дій або бездіяльності органів державної виконавчої служби, не пов'язаних з проведенням виконавчих дій, не поширюються особливості розгляду таких справ, які встановлені статтею 181 Кодексу адміністративного судочинства України, в тому числі й щодо скороченого 10-денного строку розгляду адміністративних справ.
Таким чином, доводи позивача стосовно поширення на спірні правовідносини загального, а саме шестимісячного строку звернення до адміністративного суду з підстав того, що ТОВ "КЕЙ-КОЛЕКТ" як іпотекодержатель не є учасником виконавчого провадження є безпідставними.
Враховуючи ту обставину, що предметом даного позову є оскарження рішень органу виконавчої служби, які прийняті державним виконавцем під час проведення виконавчих дій, в межах відкритих виконавчих проваджень, до спірних правовідносин слід застосовувати спеціальні строки звернення до адміністративного суду, визначені статтею 181 Кодексу адміністративного судочинства України.
Отже, встановленим строком для звернення до адміністративного суду із зазначеними вище позовними вимогами є десятиденний строк.
Перебіг строку звернення до суду для заявлених позовних вимог розпочався з моменту коли позивач дізнався про оскаржувані постанови, а саме з 11.01.2017 згідно Інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження обєктів нерухомого майна щодо суб'єкта, про що позивач зазначає в позовній заяві.
Адміністративний позов Товариством з обмеженою відповідальністю "КЕЙ-КОЛЕКТ" до суду подано 15.05.2017, що підтверджується відтиском штампу на поштовому конверті, тобто із пропуском строку звернення до адміністративного суду, встановленого частиною 2 статті 181 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до вимог частини 1 статті 100 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
Поважними причинами визнаються лише такі обставини, які є об'єктивно непереборними, не залежать від волевиявлення особи, та пов'язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення відповідних дій та підтверджені належними доказами.
Причини пропуску строку звернення позивача до суду з даним позовом Товариством не наведені.
Згідно частини 2 статті 100 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.
Оскільки, Товариством з обмеженою відповідальністю "КЕЙ-КОЛЕКТ" подано адміністративний позов після закінчення строків, встановлених законодавством та не наведено підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними і таких підстав не вбачається із позовної заяви та доданих до неї матеріалів, позовна заява підлягає залишенню без розгляду.
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 99, 100, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя ,-
У Х В А Л И В:
Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "КЕЙ-КОЛЕКТ" до Івано-Франківського міського відділу ДВС Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на стороні відповідача ОСОБА_1 про скасування постанов від 08.07.2010 та 07.12.2011 в частині накладення арешту на майно залишити без розгляду.
Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку. Апеляційна скарга на ухвалу подається протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали.
Апеляційна скарга на ухвалу подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Ухвала набирає законної сили в порядку передбаченому ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України
Суддя /підпис/ ОСОБА_2