Справа № 761/14178/17
Провадження № 3/761/3577/2017
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 травня 2017 року м. Київ
Суддя Шевченківського районного суду м. Києва Бугіль В.В., при секретарі Сімонова І.Ю., за участю прокурора Петренко О.В., правопорушника ОСОБА_1, захисника правопорушника - адвоката Долгих А.С., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Управління захисту економіки у м. Києві Департаменту захисту економіки НП України, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця Дніпропетровської області, м. Марганець, громадянина України, займаючого посаду заступника директора Департаменту комунальної власності м. Києва - начальника управління моніторингу, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1,
за ч.1 ст. 172-4 КУпАП,
В С Т А Н О В И В:
З протоколу про адміністративне правопорушення, складеного 20.04.2017 року, старшим начальником сектору протидії корупції УЗЕ у м. Києві ДЗЕ Національної поліції України Шевченко К.О. вбачається, що, ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, будучи державним службовцем 7 рангу, суб'єктом відповідальності за вчинення корупційного правопорушення згідно п. «в» ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» та попередженим про спеціальні обмеження, передбачені Законом України «Про запобігання корупції», працюючи на посаді заступника директора Департаменту Комунальної власності м. Києва - начальник управління моніторингу, що розташований за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 10, порушив вимоги п. 1 ч. 1 ст. 25 даного Закону, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Так, відповідно до Розпорядження Київського міського голови ОСОБА_4 від 27.04.2016 № 437 ОСОБА_1 з 29 квітня 2016 року призначено на посаду заступника директора Департаменту - начальника управління моніторингу Департаменту комунальної власності м. Києва.
Розпорядженням Київського міського голови ОСОБА_4 від 27.04.2016 № 437 ОСОБА_1 присвоєно 7 ранг державного службовця.
20.11.2003 ОСОБА_1 прийнято присягу державного службовця.
27.04.2016 ОСОБА_1 попереджений про спеціальні обмеження, встановлені Законами України «Про державну службу» та «Про запобігання корупції», щодо прийняття на державну службу та проходження державної служби, а також з іншими чинним антикорупційними нормативно-правовими актами України.
Разом з тим, у ході проведення перевірки, встановлено, що згідно відповіді генерального директора Приватного акціонерного товариства «Лізингова компанія «Укртранслізинг» ОСОБА_5 від 03.04.2017 року за № УТЛ-245/04/17 ОСОБА_1 (іпн НОМЕР_1) у липні 2016 року отримував дохід у вигляді винагороди за цивільно-правовими договорами про виконання робіт, надання послуг у Приватному акціонерному товаристві «Лізингова компанія «Укртранслізинг» (ЄДРГІОУ 30674235) в розмірі 29 000 гривень, при цьому утримано податків із доходів фізосіб у сумі 5 220 гривень та військовий збір у сумі 435 гривень.
Відповідно до довідки про доходи, підписаної заступником директора Департаменту комунальної власності м. Києва ОСОБА_6 та начальником управління - головним бухгалтером Департаменту комунальної власності м. Києва ОСОБА_7 заступнику директора Департаменту - начальнику управління моніторингу Департаменту комунальної власності м. Києва ОСОБА_1 в період з 29.04.2016 по 30.03.2017 нараховано 201 202,93 гривень, утримано 41 138,44 гривень та виплачено 160 064,49 гривень.
Таким чином, ОСОБА_1, будучи державним службовцем 7 рангу, суб'єктом відповідальності за вчинення корупційного правопорушення згідно п. «в» ч. 1 ст. З Закону України «ГІро запобігання корупції», працюючи з 29 квітня 2016 року на посаді заступника директора Департаменту - начальник управління моніторингу Департаменту комунальної власності м. Києва, порушив встановлені ч. 1 п. 1 ст.25 Закону України «Про запобігання корупції» обмеження щодо заняття іншою оплачуваною діяльністю, а саме в липні 2016 року отримував дохід у ПрАТ «Укртранслізинг» (ЄДРПОУ 30674235) в сумі 29 000 гривень (при цьому утримано податків із доходів фізосіб в сумі 5 220 гривень та військовий збір у сумі 435 гривень), чим своїми діями вчинив адміністративне правопорушення передбачене ч. 1 ст. 172-4 КУпАП.
Прокурор в судовому засіданні просив визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-4 КУпАП.
Правопорушник та його захисник просили закрити провадження у справі за відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення.
Заслухавши думку учасників судового розгляду, дослідивши матеріали адміністративної справи, суд приходить до наступного висновку.
Стаття 172-4 ч. 1 встановлює відповідальність за порушення особою встановлених законом обмежень щодо зайняття іншою оплачуваною діяльністю (крім викладацької, наукової та творчої діяльності, медичної та суддівської практики, інструкторської практики із спорту) або підприємницькою діяльністю.
З матеріалів справи вбачається, що відповідно Листа Першого заступника Голови Фонду державного майна України від 06.03.2013 №10-27-2915 та Листа Заступника Міністра інфраструктури України від 04.03.2013 №2352/16/10-13 до складу Наглядової ради ПАТ «ЛК «Укртранслізинг» було запропоновано кандидатуру ОСОБА_1, як представника держави.
15.03.2013 року Протоколом Річних загальних зборів акціонерів ПАТ «ЛК «Укртранслізинг» від 14 березня 2013 року членом наглядової ради Товариства обрали, зокрема ОСОБА_1
Згідно довіреності Фонду державного майна України № 149 від 13 березня 2013 року надано право представляти інтереси Фонду на загальних зборах акціонерів ПАТ «ЛК «Укртранслізинг».
Протоколом Річних загальних зборів акціонерів ПАТ «ЛК «Укртранслізинг» від 22 березня 2016 року ОСОБА_1 було звільнено.
27.04.2016 року розпорядженням №437 Київського міського голови ОСОБА_4 ОСОБА_1 призначено на посаду заступника директора Департаменту - начальника управління моніторингу Департаменту комунальної власності м. Києва.
П.3.1. Протоколу засідання наглядової ради ПАТ «ЛК «Укртранслізинг» від 13 червня 2016 року № 20 передбачене здійснення виплати винагороди за результатом діяльності Наглядової Ради у 2015 році.
Тобто прийнято рішення про виплату винагороди за роботу поза межами перебування на державній службі.
Разом з цим, на підставі рішення Наглядової ради Приватного акціонерного товариства «Лізингова компанія «Укртранслізинг», прийнятого 13 червня 2016 року (Протокол №20), та Положення про Наглядову раду Товариства (у редакції, що діяла у 2015 році), ОСОБА_1 була виплачена винагорода у розмірі 29000,00 грн. за період виконання обов'язків як члена, що представляє інтереси держави в особі Фонду державного майна України у Наглядовій раді Товариства протягом 2015 року.
Відповідно до ч.1 ст. 25 ЗУ «Про запобігання корупції» особам, зазначеним у пункті 1 частини першої статті 3 цього Закону, забороняється займатися іншою оплачуваною (крім викладацької, наукової і творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики із спорту) або підприємницькою діяльністю, якщо інше не передбачено Конституцією або законами України; входити до складу правління, інших виконавчих чи контрольних органів, наглядової ради підприємства або організації, що має на меті одержання прибутку (крім випадків, коли особи здійснюють функції з управлінню акціями (частками, паями), що належать державі чи територіальній громаді, та представляють інтереси держави чи територіальної громади в раді (спостережній раді), ревізійній комісії господарської організації), якщо інше не передбачено Конституцією або законами України.
Відповідно до п. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути почато, а розпочате підлягає закриттю за відсутністю складу адміністративного правопорушення у діях особи.
Оскільки факти зайняття іншою оплачуваною роботою чи перебування у складі правління, інших виконавчих чи контрольних органів, наглядової ради підприємства або організації під час перебування на ддержавній службі відсутні, а отже, до призначення на посаду заступника директора Департаменту - начальника управління моніторингу Департаменту комунальної власності м. Києва (від 27.04.2016) з подальшим отриманням винагороди за минулий період - 2015 рік є підставою для закриття провадження в справі про адміністративне правопорушення відповідно до статті 247 КУпАП, з огляду на відсутність в діях складу правопорушення.
Керуючись ч.1 ст.172-4 КУпАП та на підставі ст. ст. 9, 247 КУпАП, суд,-
П О С Т А Н О В И В :
Провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, за ч. 1 ст. 172-4 КУпАП закрити за відсутністю складу адміністративного правопорушення у діях особи.
Постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 КУпАП, особою, щодо якої її винесено, а також потерпілим.
Постанова може бути пред'явлена до виконання на протязі трьох місяців з наступного дня після набрання нею законної сили.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя Бугіль В.В.