
Справа № 183/1921/17
№ 3/183/825/17
П О С Т А Н О В А
іменем України
17 травня 2017 року м. Новомосковськ
Суддя Новомосковського міськрайонного суду Мороховець О.В., за участі прокурора Журенкова Є.В., розглянувши матеріали, що надійшли з військової прокуратури Дніпропетровського гарнізону, відносно:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, заступника командира військової частини А1828 з морально - психологічного забезпечення, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2;
про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-15 КУпАП, -
в с т а н о в и л а:
З жовтня 2011 року і станом на 17.05.2017 року у військовій частині А1828 на посаді заступника командира військової частини А1828 по роботі з особовим складом проходить військову службу майор ОСОБА_1
03 лютого 2017 року наказом № 27 командира військової частини А1828 на майора ОСОБА_1 було покладено тимчасове виконання обовязків командира військової частини А1828, які він продовжував виконувати на момент складання протоколу.
Відповідно до вимог ст. ст. 17, 65, 68 Конституції України визначено, що захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є обовязком громадян України та кожен повинен додержуватися вимог Конституції України та законів України, незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Згідно до ст. 11 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України (далі Статуту) на військовослужбовців покладено обовязок свято і непорушно додержуватися Конституції України та законів України, Військової присяги, віддано служити Українському народові, сумлінно і чесно виконувати військовий обов'язок.
Крім того, ст. 58, 66 Статуту, визначено командир (начальник) є єдиноначальником і особисто відповідає перед державою за бойову та мобілізаційну готовність довіреної йому військової частини, корабля (підрозділу); за внутрішній порядок, стан і збереження озброєння, боєприпасів, бойової та іншої техніки, пального і матеріальних засобів; за всебічне забезпечення військової частини, корабля (підрозділу); за стан фінансового господарства; за додержання принципів соціальної справедливості.
Командир (начальник) відповідно до посади, яку він займає, повинен діяти самостійно і вимагати від підлеглих виконання вимог Конституції України, законів України, статутів Збройних Сил України та інших нормативно-правових актів.
Відповідно до ст. 59, 67 командир зобов'язаний знати стан справ у дорученій йому військовій частині, на кораблі (у підрозділі), ділові, морально-психологічні якості безпосередньо підпорядкованих військовослужбовців, бойову та іншу техніку, озброєння, що є в частині, на кораблі (у підрозділі), вміло керувати військовою частиною, кораблем (підрозділом), як у повсякденному житті, так і під час виконання бойових завдань; встановлювати у військовій частині, на кораблі (у підрозділі) такий внутрішній порядок, який гарантував би неухильне виконання законів України і положень статутів Збройних Сил України; керувати фінансовою діяльністю полку, розпоряджатися згідно із законодавством коштами, забезпечувати ощадливе витрачання коштів у суворій відповідності із затвердженим кошторисом.
Згідно ст. 1 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі Закону) замовники - органи державної влади, органи місцевого самоврядування та органи соціального страхування, створені відповідно до закону, а також юридичні особи (підприємства, установи, організації) та їх обєднання, які забезпечують потреби держави або територіальної громади, якщо така діяльність не здійснюється на промисловій чи комерційній основі, за наявності однієї з таких ознак: юридична особа є розпорядником, одержувачем бюджетних коштів.
Відповідно до ст. 2 Закону у разі здійснення закупівель товарів, робіт і послуг без використання електронної системи закупівель, за умови, що вартість предмета закупівлі дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень та є меншою за 200 тис. гривень, замовники обовязково оприлюднюють звіт про укладені договори в системі електронних закупівель.
Згідно до ст. 10 Закону визначено, що Замовник самостійно та безоплатно через авторизовані електронні майданчики оприлюднює на веб-порталі Уповноваженого органу в порядку, встановленому Уповноваженим органом та цим Законом, інформацію про закупівлю.
Відповідно до ст. 11 Закону склад тендерного комітету та положення про тендерний комітет затверджуються рішенням замовника. Уповноважена особа (особи) здійснює свою діяльність на підставі укладеного з замовником трудового договору (контракту) або розпорядчого рішення замовника.
Керівництво роботою тендерного комітету здійснює його голова. Голова тендерного комітету призначається замовником, організовує роботу комітету та несе персональну відповідальність за виконання покладених на комітет функцій.
Відповідно до ст. 26 Статуту військовослужбовці залежно від характеру вчиненого правопорушення чи провини несуть дисциплінарну, адміністративну, матеріальну, цивільно - правову та кримінальну відповідальність згідно із законом.
Проте, всупереч наведеним обовязкам майор ОСОБА_1 вчинив недбале ставлення військової службової особи до військової служби за наступних обставин.
27 березня 2017 року командиром військової частини А1828 було укладено договір №10 купівлі - продажу на загальну суму 80 000 грн., який відповідно до вимог Закону на веб-порталі Уповноваженого органу («Прозорро») не був оприлюднений.
Крім того, в порушення вимог Закону військова частина А1828 (ЄДРПОУ 08412883) взагалі не зареєстрована на веб-порталі Уповноваженого органу «Прозорро» та у військовій частині не створено тендерний комітет, що створює умови не прозорості здійснення закупівель, не конкурентного середовища у сфері публічних закупівель, проявам корупції у цій сфері.
Таким чином, майор ОСОБА_1 будучи військовою посадовою особою військової частини А1828, яка дислокується у смт. Черкаське, Новомосковського району, Дніпропетровської області, діючи в супереч інтересам служби на порушення своїх статутних обовязків, у період з 03 лютого2017 року по 27 березня 2017 року вчинив триваюче недбале ставлення до військової служби, яке виявилося у не знанні стану справ у дорученій йому військовій частині, невмілого керування військовою частиною та фінансовою діяльністю зокрема, нерозпорядженню коштами згідно законодавства та не вимагання від підлеглих виконання вимог Конституції України, законів України, статутів Збройних Сил України та інших нормативно-правових актів, внаслідок чого у військовій частині А1828 нестворений тендерний комітет,військова частина А1828 (ЄДРПОУ08412883) не зареєстрована, як Замовник, на веб - порталі Уповноваженого органу («Прозорро») та не оприлюднила на цьому веб - порталі договір №10 від 27 березня 2017 року на загальну суму 80000грн., що створює умови не прозорості здійснення закупівель, не конкурентного середовища у сфері публічних закупівель, проявам корупції у цій сфері, тобто вчинив триваюче недбале ставлення військової службової особи до служби.
ОСОБА_1 в судовому засіданні вину визнав та пояснив, що дійсно у період з 03.02.2017 року по 29.04.2017 року він виконував обов'язки командира частини. Договір купівлі - продажу він не підписував, оскільки не мав ніяких юридичних повноважень. Вказаний договір був підписаний командиром військової частини А1828 ОСОБА_2 Про тендерний комітет, йому нічого не відомо, оскільки він не штатний командир військової частини. У скоєному щиро кається.
Вина ОСОБА_1 в скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-15 КУпАП, підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення № 23 від 25.04.2017 року (а.с.1-4), письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 25.04.2017 року (а.с.5), посвідченням офіцера (а.с.6), копією наказу № 27 командира військової частини (стройовій частині) А 1828 від 03.02.2017 року (а.с.7), договором № 10 купівлі - продажу від 27.03.2017 року з додатками (а.с.8-14).
Дослідивши обставини справи про адміністративне правопорушення, вважаю, що вина ОСОБА_1 у скоєному правопорушенні, передбаченому ч. 1 ст. 172-15 КУпАП доведена, а тому при визначенні виду і розміру стягнення у відповідності до ст. 33 КУпАП, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан та обставини, що помякшують та обтяжують його відповідальність, вважаю за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді мінімального штрафу на користь держави.
На підставі вищезазначеного, керуючись ст.ст. 33, ч. 1 ст. 172-15 КУпАП, -
п о с т а н о в и л а:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-15 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави в розмірі 1190 гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави у розмірі 320 гривень.
Скаргу на постанову по справі проадміністративне правопорушенняможе бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя О.В. Мороховець