
3.7.2
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
18 травня 2017 рокуСєвєродонецькСправа № 812/697/17
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Кисельова Є.О., перевіривши матеріали адміністративного позову товариства з обмеженою відповідальністю «Сєвєродонецький таксопарк» до Державної служби України з безпеки на транспорті, управління Укртрансбезпеки у Луганській області, начальника управління Укртрансбезпеки у Луганській області ОСОБА_1 про скасування постанов,
ВСТАНОВИВ:
16 травня 2017 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов товариства з обмеженою відповідальністю «Сєвєродонецький таксопарк» до Державної служби України з безпеки на транспорті, управління Укртрансбезпеки у Луганській області, начальника управління Укртрансбезпеки у Луганській області ОСОБА_1 про скасування постанов.
Розглянувши матеріали адміністративного позову, суддею встановлено наступне.
Згідно приписів частини 4 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України (далі- КАС України) у позовній заяві зазначається зміст позовних вимог згідно з частинами 4 і 5 статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обгрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Суддя, перевіривши матеріали адміністративного позову встановив, що позивачем самостійно визначено три відповідача, а саме: Державну службу України, управління Укртрансбезпеки у Луганській області, начальника управління Укртрансбезпеки у Луганській області ОСОБА_1, однак у прохальній частині позову зазначено вимоги лише щодо скасування постанов начальника управління Укртрансбезпеки у Луганській області ОСОБА_1 від 27.12.2016 №№ 039473, 039474, 039475, 039476 про застосування адміністративно-господарського штрафу у сумі 1700, 00 грн. відносно товариства з обмеженою відповідальністю «Сєвєродонецький таксопарк». Щодо інших відповідачів позивачем не зазначено жодних позовних вимог. Тобто позивачем не викладено обставин та обгрунтування позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Відповідно до пункту 5 частини 1 статті 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними);
Згідно із частини 1 статті 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Частиною 5 цієї статті встановлено, що для звернення до адміністративного суду щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів, встановлюється місячний строк.
Пунктом 32 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 № 1567 «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті» визначено, що скарга на постанову про застосування адміністративно-господарських штрафів може бути подана до вищого за підпорядкуванням органу державного контролю. Скарга на постанову подається протягом 10 днів після її винесення. У разі пропуску зазначеного строку з поважних причин за заявою уповноваженої особи суб'єкта господарювання, щодо якого винесена постанова, строк може бути поновлений керівником органу державного контролю за умови надання заявником документів, що підтверджують наявність поважних причин несвоєчасного подання скарги в установлений строк (тимчасова непрацездатність, засвідчена в установленому порядку, або перебування у відрядженні).
Суддя, перевіривши матеріали адміністративного позову встановив, що постанови начальника управління Укртрансбезпеки у Лугнаській області №№ 039473, 039474.039475, 039476 датовані 27 грудня 2016 року, доказів отримання позивачем даних постанов або оскарження їх до вищого за підпорядкуванням органу державного контролю суду не надано, а у відповідності до частини 5 статті 99 КАС України зазначені постанови можуть бути оскаржені у місячний строк, або у відповідності до пункту 32 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 № 1567 «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті» можуть бути оскаржені у десятиденний строк шляхом подання скарги на постанову. Тобто позивачем подано адміністративний позов з порушенням строків звернення до суду з позовом.
Крім того, суддею встановлено, що одночасно з поданою позовною заявою надано клопотання про відстрочення сплати судового збору.
З додатків, долучених до клопотання про відстрочення сплати судового збору, вбачається, що позивачем на підтвердження складного майнового стану товариства, надано: витяги з банків; постанови Сєвєродонецького міського відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області про відкриття виконавчого провадження від 15.03.2017 ВП №№ 53578257, 53573882, 53573774, 53571484; про обєднання виконавчих проваджень у зведене виконавче провадження від 11.04.2017 ВП №53571484, про приєднання виконавчого провадження до зведеного виконавчого провадження від 11.04.2017 ВП №№ 53573882, 53573774; про арешт коштів боржника від 14.04.2017 ВП № 53578257; про стягнення з боржника витрат виконавчого провадження від 14.04.2017 ВП №№ 53571484, 53578257, 53573774, 53573882; копії договорів оренди.
Проте з наданих витягів щодо залишку коштів на рахунку позивача не можливо встановити з яких саме рахунків та банків надано витяги. Також не надано доказів щодо відкритих рахунках у банках на території України та залишку коштів на цих рахунках, а відтак відсутні підстави вважати, що позивач має складне майнове становище та наявні підстави для відстрочення сплати судового збору.
Відповідно до частини 3 стаття 106 КАС України передбачено, що до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Частиною 2 статті 87 КАС України встановлено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Згідно із частиною 1 статті 88 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Відповідно до частини 1 статті 3 Закону України «Про судовий збір» (далі Закон № 3674) судовий збір, зокрема, справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Згідно зі статтею 4 Закону № 3674, судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. За подання до адміністративного суду субєктом владних повноважень, юридичною особою адміністративного позову майнового характеру сплачується судовий збір у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» установлено на 2017 рік прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2017 року - 1600 гривень.
В прохальній частині позовної заяви позивачем заявлено вимоги про скасування постанов начальника управління Укртрансбезпеки у Луганській області ОСОБА_1 від 27.12.2016 №№ 039473, 039474, 039475, 039476 у сумі 1700,00 грн. по кожній оскаржуваній постанові.
Таким чином, розмір судового збору при зверненні до суду з даним позовом повинен становити 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати за кожну майнову вимогу, розмір судового збору при зверненні до суду з даним позовом повинен становити 6400,00 грн.
Як вбачається з матеріалів адміністративного позову, позивачем судовий збір за подання позовної заяви, яка має майновий характер у законодавчо визначеному розмірі не сплачено.
Позивачу слід надати суду платіжний документ про сплату суми судового збору за подання до адміністративного суду субєктом владних повноважень адміністративного позову майнового характеру в доход Державного бюджету України за банківськими реквізитами: отримувач коштів УК у м. Сєвєродонецьк/Луганський окр.адмін.суд/22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37944909, банк отримувача ГУДКСУ в Луганській області, код банку отримувача (МФО) 804013, рахунок отримувача 31217206784080, код класифікації доходів бюджету 22030101.
Відповідно до частини 1 статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
На підставі вищевикладеного, керуючись статтею 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов товариства з обмеженою відповідальністю «Сєвєродонецький таксопарк» до Державної служби України з безпеки на транспорті, управління Укртрансбезпеки у Луганській області, начальника управління Укртрансбезпеки у Луганській області ОСОБА_1 про скасування постанов залишити без руху.
Встановити товариству з обмеженою відповідальністю «Сєвєродонецький таксопарк» строк для усунення недоліків до 30 травня 2017 року шляхом надання:
1) викладення обставин та обґрунтування позовних вимог щодо кожного з відповідачів;
2) надання доказів щодо поважності пропуску звернення до суду з позовом та докази отримання оскаржуваних постанов;
3) надання до суду документа про сплату судового збору за подання до адміністративного суду юридичною особою адміністративного позову майнового характеру.
У разі неусунення зазначених недоліків позовної заяви у строк встановлений судом, позовну заяву буде повернуто позивачу.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надіслати позивачу.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.
СуддяОСОБА_2