КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення заяви про перегляд судового рішення
за нововиявленими обставинами без руху
16 травня 2017 року № 810/85/15
Суддя Київського окружного адміністративного суду Панченко Н.Д., розглянувши заяву Броварської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Київського окружного адміністративного суду від 20.03.2015 у справі за позовом Державного підприємства спиртової та лікеро-горілчаної промисловості "Укрспирт" до Броварської об'єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Київській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень – рішень,
ВСТАНОВИВ:
Постановою Київського окружного адміністративного суду від 20.03.2015, залишеною без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 29.04.2015 та ухвалою Вищого адміністративного суду України від 14.07.2015, частково задоволений адміністративний позов підприємства спиртової та лікеро-горілчаної промисловості "Укрспирт" до Броварської об'єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Київській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень – рішень.
15 травня 2017 року до Київського окружного адміністративного суду надійшла заява Броварської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області про перегляд постанови Київського окружного адміністративного суду від 20.03.2015 у справі №810/85/15 за нововиявленими обставинами.
Частиною 2 статті 250 КАС України передбачено, що не пізніше наступного дня після надходження заяви до адміністративного суду суддя перевіряє її відповідність вимогам статті 248 цього Кодексу і вирішує питання про відкриття провадження за нововиявленими обставинами.
Відповідно до частини 4 статті 248 КАС України до заяви додаються копії заяви відповідно до кількості осіб, які брали участь у справі, та документ про сплату судового збору.
Частиною 2 статті 87 КАС України передбачено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Відповідно до пункту 2 частини 3 статті 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до адміністративного суду заяви про перегляд судового рішення у зв’язку з нововиявленими обставинами ставка судового збору становить 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Статтею 4 Закону України «Про судовий збір» у редакції, чинній на момент звернення позивача з адміністративним позовом, встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Частиною другою цієї ж статті встановлено, що ставка судового збору за подання до адміністративного суду позовної заяви майнового характеру становить 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати.
Відповідно до норм Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік», мінімальний розмір заробітної плати станом на 01.01.2015 становив 1218,00 грн.
Як вбачається з матеріалів справи, позивачем було заявлено майнові вимоги, розмір яких становив 61 126 260,00 грн. Таким чином, під час звернення до суду належало сплатити 4872,00 грн. судового збору.
Отже, при зверненні до суду із цією заявою про перегляд постанови Київського окружного адміністративного суду від 20.03.2015 у справі №810/85/15 у зв’язку з нововиявленими обставинами заявнику належало сплатити 5359,20 грн. судового збору.
Разом з цим, доказів сплати судового збору заявник до заяви не приєднав.
Натомість заявник просить відстрочити Броварській ОДПІ ГУ ДФС у Київській області сплату судового збору.
Розглядаючи дане клопотання по суті, суд зазначає таке.
Відповідно до статті 88 Кодексу адміністративного судочинства України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Вказана норма встановлює можливість полегшення судом тягаря судових витрат для осіб з низьким рівнем достатку. Положення спрямовані на те, щоб судові витрати не були перешкодою для доступу до суду малозабезпечених осіб, і слугують гарантуванню принципу рівності (стаття 10 Кодексу адміністративного судочинства України) всіх осіб у правах щодо доступу до суду незалежно від майнового стану.
Таким чином, за обґрунтованим клопотанням, вирішуючи питання про відкриття провадження в адміністративній справі, суд може звільнити заявника від сплати судового збору, зменшити його розмір, відстрочити або розстрочити його сплату.
У клопотанні сторона повинна навести обставини, які свідчать про її незадовільне (скрутне) матеріальне становище, та надати суду відповідні докази.
Жодних обставин, які б свідчили про незадовільний майновий стан Броварської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області, заявник не повідомив.
У зв’язку з викладеними суд дійшов висновку про відсутність підстав для відстрочення заявникові сплати судового збору.
Суд також зазначає, що усупереч положенням частини 4 статті 248 КАС України заявник до заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами приєднав лише одну копію заяви, що не відповідає кількості осіб, які брали участь у справі.
Наведене вказує про невідповідність заяви вимогам статті 248 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до частини третьої статті 250 Кодексу адміністративного судочинства України до заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 248 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.
Частиною першою статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Недоліки заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами повинні бути усунені у строк до 14 червня 2017 року шляхом подання безпосередньо до суду:
- оригіналу документу про сплату судового збору за подання заяви про перегляд судового рішення у зв’язку з нововиявленими обставинами у розмірі, визначеному пунктом 2 частини 3 статті 4 Закону України «Про судовий збір»;
- копій заяви про перегляд судового рішення у зв’язку з нововиявленими обставинами у кількості, що відповідає кількості осіб, які брали участь у справі.
Керуючись статтями 108, 160, 165, 248, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
1. Заяву Броварської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Київського окружного адміністративного суду від 20.03.2015 у справі №810/85/15, - залишити без руху.
2. Заявникові у строк до 14 червня 2017 року усунути наведені у даній ухвалі недоліки у вказаний у ній спосіб.
3. У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною і повернута заявникові.
4. Копію ухвали про залишення без руху заяви про перегляд судового рішення у зв’язку з нововиявленими обставинами надіслати заявникові за адресою, зазначеною у заяві.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Панченко Н.Д.