
ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ПРО ЗАЛИШЕННЯ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ БЕЗ РУХУ
15 травня 2017 року Справа № 808/1215/17 м.Запоріжжя
Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Нестеренко Людмила Олексіївна, перевіривши матеріали адміністративного позову
за заявою ОСОБА_1
до Центру надання адміністративних послуг м. Запоріжжя
про зобовязання вчинити певні дії
та виконання вимог ст.ст. 105, 106 КАС України,
ВСТАНОВИВ:
13.05.2017 до Запорізького окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 (далі - позивач) з позовною заявою до Центру надання адміністративних послуг м. Запоріжжя (далі відповідач) про зобовязання вчинити певні дії.
Відповідно до ч.1 п. 3 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) суддя після отримання позовної заяви зясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановлених статтею 106 КАС України.
Відповідно до вимог ч.3 ст.106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Відповідно до пп.1 п.3 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» за подання фізичною особою до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, встановлюється ставка судового збору в розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Станом на 1 січня 2017 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб складає 1600 грн.
Відповідно до абзацу 2 частини 3 статті 6 Закону України Про судовий збір у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Суд звертає увагу позивача на те, що адміністративний позов містить дві вимоги немайнового характеру, однак позивачем не сплачено судовий збір у сумі визначеної частиною 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір».
Отже, позивачу необхідно надати докази сплати судового збору за подання даного адміністративного позову у розмірі 1280,00 грн.
Крім того, відповідно до часини 4 статті 106 КАС України позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання.
Так, позивачем до адміністративного позову не додано документа, який підтверджує особу, що підписала позов (копія паспорту), що позбавляє суд можливості перевірити його адміністративну процесуальну дієздатність під час вирішення питання про відкриття провадження у адміністративній справі.
Суд вважає за необхідне зазначати, що відповідно до частини 1 статті 105 КАС України адміністративний позов подається до адміністративного суду у формі письмової позовної заяви особисто позивачем або його представником. Позовна заява може бути надіслана до адміністративного суду поштою.
За правилами частини 4 статті 105 КАС України адміністративний позов може містити вимоги про: 1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень; 2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії; 3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій; 4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю; 5) виконання зупиненої чи не вчиненої дії; 6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; 7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.
Тобто вимоги позивача : 1). перевірити чи був внесений запис до державного реєстру речових прав на нерухоме майно за моєю заявою; 2). зобов'язати державного реєстратора, якому була подана заява, внести запис до реєстру відповідно до прийнятого ним рішення, не можуть бути зазначені позивачем та розглядатись судом в силу частини 4 статті 105 КАС України, оскільки з позовних вимог не вбачається що рішенням або бездіяльністю відповідача, порушено охоронювані законом України права позивача.
Таким чином, в порушення вимог пункту 4 частини 1 статті 106 КАС України позивач у позові нормативно та документально не обґрунтував яким чином відповідачем порушені права та інтереси саме позивача, у чому конкретно полягають ці порушення.
Відповідно до ч.1 ст.108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що адміністративний позов слід залишити без руху.
Згідно ч.2 ст.108 КАС України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду.
Керуючись ст.106, ч.1 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя-
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Центру надання адміністративних послуг м. Запоріжжя про зобовязання вчинити певні дії,- залишити без руху.
ОСОБА_1 у строк до 09 червня 2017 року (з урахуванням поштового перебігу) усунути недоліки позовної заяви, а саме: надати оригінал доказів сплати судового збору у встановленому Законом України «Про судовий збір» порядку у розмірі 1280,00 грн. за наступними реквізитами: р/р 31215206784006, отримувач коштів: УДКСУ у Дніпровському районі м. Запоріжжя, (код за ЄДРПОУ 38025423), банк отримувача: ГУДКСУ у Запорізькій області, МФО 813015, код бюджетної класифікації 22030101, призначення платежу: судовий збір, код 35450335, найменування платника та його ідентифікаційний код. А також уточнений адміністративний позов оформлений у встановленому порядку і з урахуванням викладених в ухвалі недоліків; копію паспорту та копії зазначених документів для відповідача.
Зазначені документи направити до суду супровідним листом з посиланням на номер справи.
У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною і буде повернута заявникові.
Копію ухвали направити позивачу.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали (якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то в 5-денний строк з дня отримання цією особою копії ухвали) апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Л.О.Нестеренко