Єдиний державний реєстр судових рішень u
ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
_____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"04" листопада 2009 р.
15 год.25 хв. Справа № 2-а-13255/09/2170
Херсонський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді: Кисильової О.Й.,
при секретарі: Мкртчян А.С.,
за участю:представника позивача-Ксьонза Ю.Ю.,
представника відповідача-Целинко С.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
державної податкової інспекції у Голопристанському районі Херсонськоїобласті
до комунального підприємства "Надія" про стягнення податкового боргу,
встановив:
Державна податкова інспекція у Голопристанському районі Херсонської області (далі–позивач) звернулася до суду з позовом до комунального підприємства "Надія"(далі–відповідач) про стягнення податкового боргу.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав повністю, суду пояснив, що станом на 23.09.2009 року відповідач має заборгованість зі сплати податку на додану вартість в розмірі 2226 грн. 97 коп., по збору за забір води загальнодержавного значення в розмірі 666 грн.29 коп., по збору за геологорозвідувальні роботи , виконані за рахунок державного бюджету в розмірі 1408 грн. 11коп., по податку на прибуток підприємств комунальної власності в розмірі 188 грн. 70 коп., яку не сплатив добровільно, а тому дане податкове зобов'язання підлягає стягненню в судовому порядку.
Представник відповідача позовні вимоги визнала повністю, не заперечує проти їх задоволення, пояснила, що комунальне підприємство "Надія" знаходиться в скрутному матеріальному становищі, а тому не має можливості своєчасно сплачувати податки.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши письмові докази по справі, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Комунальне підприємство "Надія" зареєстроване як юридична особа 16 травня 2002 року Голопристанською районною державною адміністрацією Херсонської області, ідентифікаційний код-31963787, місцезнаходження: 75622, Херсонська область, Голопристанський район, с.Садове, вул. Радянська, 1.
Як вбачається з матеріалів справи, комунальним підприємством "Надія"у 2009 році подано податкові декларації з податку на додану вартість, на прибуток підприємства, податкові розрахунки збору за спеціальне водокористування в частині використання води теплоелектростанціями з прямоточною системою водоспоживання, та використання поверхневих і підземних вод, які входять до складу напоїв, комунального податку, збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету. Нараховані та задекларовані суми є узгодженними податковими зобовязаннями..
Відповідно до ст.4 Закону України " Про систему оподаткування " від 25.06.1991 року №1251- ХІІ платниками податків і зборів (обов'язкових платежів) є юридичні і фізичні особи, на яких згідно з законами України покладено обов'язок сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі).
Відповідно до п.10.2. ст.10 Закону України "Про податок на додану вартість" від 03.04.1997 року № 168/97-ВР (далі-Закон №168/97-ВР) платники податку відповідають за дотримання достовірності та своєчасності визначення сум податку, а також за повноту та своєчасність його внесення до бюджету відповідно до закону.
Згідно із пп. 2.1. п.2 Інструкції "Про порядок обчислення і справляння збору за спеціальне водокористування в частині використання води", затвердженої наказом Міністерства фінансів України, Державної податкової адміністрації України, Міністерства економіки України, Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України від 1 жовтня 1999 р. №231/539/118/219, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 19 жовтня 1999 р. за № 711/4004 (далі-Інструкція за наказом № №231/539/118/219 ) платниками збору за спеціальне водокористування в частині використання води є підприємства, установи та організації незалежно від форми власності, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, а також громадяни - суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують водні ресурси та користуються водами для потреб гідроенергетики і водного транспорту.
Підпунктом 6.1. п.6 Інструкції за наказом № №231/539/118/219 передбачено, що водокористувачі самостійно обчислюють збір за спеціальне використання водних ресурсів та збір за користування водами для потреб гідроенергетики щоквартально наростаючим підсумком з початку року, а за користування водами для потреб водного транспорту - починаючи з I півріччя.
Підпунктом 9.1. п.9 Інструкції за наказом № №231/539/118/219 визначено, що відповідальність за правильність обчислення, своєчасність подання розрахунків і повноту та своєчасність сплати збору за спеціальне водокористування в частині використання води несуть платники відповідно до чинного законодавства України.
Відповідно до пп.2.1. п.2 Інструкції "Про порядок справляння збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету", затвердженої наказом Комітету України з питань геології та використання надр і Державної податкової адміністрації України від 23 червня 1999 р. № 105/309, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 липня 1999 р. за № 474/3767 (далі-Інструкція за наказом № 105/309) платниками збору за геологорозвідувальні роботи є всі надрокористувачі, незалежно від форми власності, включаючи підприємства з іноземними інвестиціями, які видобувають корисні копалини на розташованих у межах території України, її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони родовищах.
Підпунктом 5.1. п.5 Інструкції за наказом № 105/309 встановлено, що надрокористувачі самостійно обчислюють збір за кожний звітний квартал виходячи з обсягів видобутих (погашених запасів) корисних копалин, нормативів збору з урахуванням індексу інфляції та коефіцієнтів.
Згідно із п.п. 9.1. п.9 Інструкції за наказом № 105/309 платники збору за геологорозвідувальні роботи несуть відповідальність за правильність обчислення, повноту і своєчасність сплати збору до бюджету, а також правильність складання та своєчасність подання розрахунків органам державної податкової служби відповідно до чинного законодавства України.
Згідно зі ст.15 Декрету Кабінету Міністрів України "Про місцеві податки і збори"від 20.05.1993 року № 56-93 (далі-Декрет) комунальний податок справляється з юридичних осіб, крім бюджетних установ, організацій, планово-дотаційних та сільськогосподарських підприємств. Його граничний розмір не повинен перевищувати 10 відсотків річного фонду оплати праці, обчисленого виходячи з розміру неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.
Статтею 22 Декрету встановлено, що відповідальність за правильність обчислення, своєчасність сплати місцевих податків і зборів до бюджету місцевого самоврядування покладається на платників відповідно до чинного законодавства.
Контроль за сплатою місцевих податків і зборів здійснюється державними податковими інспекціями.
Відповідно до пп. 2.1.4 п. 2.1, пп.2.2.1.п.2.2, пп. 2.3.1 п. 2.3. ст. 2 Закону Закону України ?ро порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 року № 2181-ІІІ (далі- Закон № 2181-ІІІ) контролюючим органом стосовно сплати податків і зборів є податкові органи, які уповноважені здійснювати заходи з погашення податкового боргу.
Відповідно до п. 11 ст. 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Пунктом 5.1.статті 5 Закону № 2181-ІІІ встановлено, що податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.
Оскільки станом на 23.09.2009 року відповідач не виконав обов'язку платника податку, передбаченого податковим законодавством, не сплатив у добровільному порядку податкову заборгованість на загальну суму 4533 грн.77 коп., а тому даний податковий борг належить стягнути в судовому порядку.
З огляду на вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача є обґрунтованими та підлягають задоволенню в повному обсязі.
Судові витрати по справі згідно ч. 4 ст. 94 КАС України з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст. 158-163, 167 КАС України, суд, -
постановив :
Позов державної податкової інспекції у Голопристанському районі Херсонської області до комунального підприємства "Надія" про стягнення податкового боргу задовольнити.
Стягнути з комунального підприємства "Надія", ідентифікаційний код юридичної особи-31963787 податковий борг в розмірі 4533 грн. 77 коп.:
- по податку на додану вартість в розмірі 2226 грн. 97 коп. на р/р 31117029700133 до Державного бюджету, ОКПО 24103733, код платежу 14010100, МФО 852010;
- по збору за забір води загальнодержавного значення в розмірі 666 грн.29 коп. на р/р 31118017700133 до Державного бюджету, ОКПО 24103733, код платежу 13020100, МФО 852010;
- по збору за геологорозвідувальні роботи , виконані за рахунок державного бюджету в розмірі 1408 грн. 11коп. на р/р 31319300700133 до Державного бюджету, ОКПО 24103733, код платежу 13040100, МФО 852010;
- по податку на прибуток підприємств комунальної власності в розмірі 188 грн. 70 коп. на р/р 33213806700151, ОКПО 24103733, код платежу 110202
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови виготовлений та підписаний 09 листопада 2009 р..
Суддя Кисильова О.Й.