Єдиний державний реєстр судових рішень u
ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
_____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 жовтня 2009 р.
10 год. 18 хв. Справа № 2-а-9906/09/2170
Херсонський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді: Хом'якової В.В.,
при секретарі: Мельник О.О.,
за участю прокурора: Нурматової О.В., представника позивача: Осипової Л.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Прокурора Комсомольського району м. Херсона в інтересах держави в особі Херсонського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів
до Приватної фірми "Южний альянс"
про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені в сумі 8234,81грн.,
встановив:
Прокурор просить суд стягнути з приватної фірми "Южний альянс" на користь Херсонського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції та пеню у розмірі 8234,81грн. В обґрунтування позовних вимог, прокурор посилається на те, що відповідно до звіту за формою 10-ПІ № 887 від 11.02.2009 за 2008 рік, розрахунку заборгованості по сплаті адміністративно-господарських санкцій, за 1 робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайнятого інвалідами, відповідач до 16.04.2009 повинен був самостійно сплатити адміністративно господарські санкції у розмірі 8195,45грн. Оскільки дана сума відповідачем не сплачена, утворилася заборгованість в сумі 8234,81 грн. з урахуванням пені в сумі 39,36грн. за несвоєчасну сплату санкцій.
У судовому засіданні прокурор та представник позивача позовні вимоги підтримали, позов просили задовольнити.
Представник відповідача в судові засідання 14 вересня та 30 жовтня не прибув, про розгляд справи був повідомлений за належною адресою, що підтверджується поштовим повідомленням. Неприбуття в судове засідання сторін без поважних причин або неповідомлення ними про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи.
Заслухавши учасників процесу, дослідивши докази, суд встановив наступні обставини.
Відповідно до пункту 1 Положення про Фонд соціального захисту інвалідів, затвердженого наказом №16 від 01.03.2007 Херсонське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів є територіальним органом Фонду соціального захисту інвалідів, що утворюється для реалізації покладених на Фонд завдань за погодженням з Міністерством праці та соціальної політики України, та підзвітне і підконтрольне Фонду.
Згідно з пунктом 3,4 зазначеного Положення Фонд здійснює контроль за виконанням підприємствами нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів та за своєчасним перерахуванням адміністративно-господарських санкцій, що надходять від підприємств за недодержання ними цього нормативу, вживає заходів щодо стягнення адміністративно-господарських санкцій у разі їх несплати у встановлені законодавством терміни та порядку, в т.ч. в судовому.
Частиною девятою статті 20 Закону УРСР від 21.03.1991, № 875-XII "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" (далі Закону № 875-XII) встановлено, що спори, які виникають із правовідносин за статтями 19, 20 Закону, вирішуються відділеннями Фонду в судовому порядку.
Статтею 18 Закону № 875-XII передбачено, що забезпечення прав інвалідів на працевлаштування та оплачувану роботу, в тому числі з умовою про виконання роботи вдома, здійснюється шляхом їх безпосереднього звернення до підприємств, установ, організацій чи до державної служби зайнятості. Підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, зобов'язані виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування інвалідів, у тому числі спеціальні робочі місця, створювати для них умови праці з урахуванням індивідуальних програм реабілітації і забезпечувати інші соціально - економічні гарантії, передбачені чинним законодавством, надавати державній службі зайнятості інформацію, необхідну для організації працевлаштування інвалідів, і звітувати Фонду соціального захисту інвалідів про зайнятість та працевлаштування інвалідів у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Відповідно до ст. 19 Закону № 875-XII того ж закону підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно здійснюють працевлаштування інвалідів у рахунок нормативів робочих місць, виходячи з вимог статті 18 цього Закону.
Статтею 20 Закону № 875-XII встановлено, що підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом.
Відповідно до копії звіту про працевлаштування за 2008 рік, листа до Херсонського міського центру зайнятості відповідачем не виконувались вимоги Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні". Звітом відповідача за формою 10-ПІ №887 "Про зайнятість і працевлаштування інвалідів" за 2008 рік підтверджено факт нестворення 1 робочого місця для працевлаштування інваліда, за розрахунком сума адміністративно-господарської санкції за нестворене робоче місце складає 8195 грн. 45 коп.,
Порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.
Згідно наданого розрахунку сума пені за несвоєчасну сплату адміністративно-господарської санкції за період 16.04.09 - 27.04.09 39 грн. 36 коп. становить 39,36грн.
Відповідач суми заборгованості по сплаті адміністративно-господарських санкцій не сплатив, оскарження вимоги не здійснив.
Доказів про сплату суми заборгованості на день розгляду справи до суду не надходило.
Відповідно до ст. 86 КАСУ суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Ніякі докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
Зясувавши обставини справи, дослідивши докази, суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог позивача. Судові витрати не стягуються. В судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 94, 161-163, 167 КАС України, суд -
постановив :
Позов задовольнити.
Стягнути з Приватної фірми "Южний альянс" (73000, вул. Домобудівельна, 6, м. Херсон, р/р 260012481, Херсонська обласна філія Акціонерного комерційного банку соціального розвитку "Укрсоцбанк", код ЄДРПОУ 30893146, МФО 352015) на користь Херсонського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (73000, пров. 40р. Жовтня, 5а, м. Херсон, р/р 31219230700002, одержувач УДК у м. Херсоні, код 24104230, банк ГУДКУ по Херсонській області, МФО 852010, ЄДРПОУ 24104230) 8234 грн. (вісім тисяч двісті тридцять чотири гривні) 81 коп. заборгованості по сплаті адміністративно-господарських санкцій та пені.
Виконавчий лист про виконання постанови видати позивачу за його заявою після набрання постановою законної сили.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови виготовлений та підписаний 02 листопада 2009 р. .
Суддя Хом'якова В.В.