
ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
__________
10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-604, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua
Головуючий у 1-й інстанції: Жуковська Л.А.
Суддя-доповідач:Франовська К.С.
УХВАЛА
іменем України
"15" травня 2017 р. Справа № 817/458/17
Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді Франовської К.С.
суддів: Іваненко Т.В.
Кузьменко Л.В.,
за участю секретаря судового засідання Лібеги С.О.,
сторін та їх представників:
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Управління Держпраці у Кіровоградській області на ухвалу Рівненського окружного адміністративного суду від "23" березня 2017 р. у справі за позовом Управління Держпраці у Кіровоградській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "ЗАХІД - СХІД - ЕНЕРГО" про застосування заходів реагування ,-
ВСТАНОВИВ:
У березні 2017 року Управління Держпраці у Кіровоградській області звернулось до суду з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "ЗАХІД - СХІД - ЕНЕРГО" про застосування заходів реагування.
Ухвалою Рівненського окружного адміністративного суду від 23 березня 2017 року позовну заяву залишено без руху з підстав не відповідності вимогам статті 106 КАС України, а саме не надання документу про сплату судового збору. Встановлено Управлінню Держпраці у Кіровоградській області строк для усунення недоліків позовної заяви до 14 квітня 2017 року
Не погоджуючись з ухвалою Управління Держпраці у Кіровоградській області подало апеляційну скаргу, в якій посилаючись на порушення судом норм процесуального права, просить скасувати ухвалу та направити справу для продовження розгляду до суду першої інстанції.
Заслухавши доповідь судді-доповідача, дослідивши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга підлягає до задоволення з наступних підстав.
Суд першої інстанції дійшов висновку, що звільнення територіальних органів Держпраці від сплати судового збору за подання позовної заяви на підставі пункту 20 частини першої статті 5 Закону України від 08 липня 2011 року № 3674-VI "Про судовий збір" (далі - Закон № 3674-VI) не передбачено.
Даний висновок суду першої інстанції є помилковим, враховуючи наступне.
Відповідно до ч. 3 ст. 106 КАС України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Статтею 5 Закону № 3674-VI передбачені пільги щодо сплати судового збору.
Зокрема, відповідно до пункту 20 частини першої зазначеної норми від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, структурні підрозділи виконавчих органів міських рад міст обласного значення та об'єднаних територіальних громад, на які покладені функції із здійснення контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення.
Положенням про Державну службу України з питань праці (далі - Держпраці), затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 11 лютого 2015 року № 96, передбачено, що Держпраці є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра соціальної політики, і який реалізує державну політику у сферах промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці, здійснення державного гірничого нагляду, а також з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення загальнообов'язкове державне соціально страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, на випадок безробіття в частині призначення, нарахування та виплати допомоги, компенсацій, надання соціальних послуг та інших видів матеріального забезпечення з метою дотримання прав і гарантій застрахованих осіб.
Відповідно до пункту 7 вказаного Положення Держпраці здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку територіальні органи.
Згідно Положення про Головне управління (Управління) Державної служби України з питань праці у області, затвердженого наказом Міністерства соціальної політики України від 27 березня 2015 року № 340, Управління в областях є територіальними органами Державної служби України з питань праці, що їй підпорядковується.
Враховуючи викладене, колегія суддів приходить висновку, що в силу положень пункту 20 частини першої статті 5 Закону № 3674-VI Управління Держпраці звільнено від сплати судового збору, зокрема, за подання апеляційної скарги при оскарженні судового рішення першої інстанції.
Таким чином, Рівненським окружним адміністративним судом при прийнятті оскарженої ухвали було порушено норми процесуального права, а саме статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до п.4 ч.1 ст. 204 КАС України підставами для скасування ухвали суду, яка перешкоджає подальшому провадженню у справі, і направлення справи для продовження розгляду до суду першої інстанції є порушення норм матеріального чи процесуального права, які призвели до неправильного вирішення питання.
За таких обставин, апеляційна скарга підлягає до задоволення, а справа направленню до суду першої інстанції для вирішення питання про прийняття апеляційної скарги.
Керуючись ст.ст. 195, 196, 199, 204-206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Управління Держпраці у Кіровоградській області задовольнити.
Ухвалу Рівненського окружного адміністративного суду від "23" березня 2017 р. скасувати і направити справу для продовження розгляду до суду першої інстанції.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя К.С. Франовська
судді: Т.В. Іваненко
Л.В. Кузьменко
Роздруковано та надіслано:р.л.п.
1- в справу:
2 - позивачу/позивачам: Управління Держпраці у Кіровоградській області вул.Дворцова,24,м.Кропивницький,Кіровоградська область,25006
3- відповідачу/відповідачам: Товариство з обмеженою відповідальністю "ЗАХІД - СХІД - ЕНЕРГО" вул.Заводська,1,смт.Смига,Дубенський район, Рівненська область,35681