Постанова № 66533405, 11.05.2017, Харківський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.05.2017
Номер справи
638/19989/16-а
Номер документу
66533405
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 травня 2017 р. Справа № 638/19989/16-аКолегія суддів Харківського апеляційного адміністративного суду у складі

Головуючого судді: Дюкарєвої С.В.

Суддів: Жигилія С.П., Перцової Т.С.

за участю: секретаря судового засідання - Мороз Є.В.

представника позивача - ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_2 на постанову Дзержинського районного суду м. Харкова від 01.03.2017р. по справі № 638/19989/16-а

за позовом ОСОБА_2

до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області

про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИЛА:

Позивач - ОСОБА_2, звернувся до Дзержинського районного суду м. Харкова з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, в якому просив суд:

- визнати за позивачем право на призначення та отримання пенсії за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб" в розмірі, який обчислений з грошового забезпечення до якого включені грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, індексація, та одноразова грошова допомога при звільненні;

- визнати протиправними бездіяльність (дії) відповідача щодо відмови позивачу в перерахунку розміру призначеної пенсії з 01.12.2010 року з грошового забезпечення з урахуванням грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, індексації, одноразової грошової допомоги при звільненні в розмірах зазначених у довідці Харківського обласного військового комісаріату від 08.11.2016 р. № 2589/ВСЗ;

- зобов'язати відповідача перерахувати та виплачувати позивачу пенсію з 01.12.2010 року в розмірі який обчислений з урахуванням грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, індексації, одноразової грошової допомоги при звільненні у розмірах, зазначених у довідці Харківського обласного військового комісаріату від 08.11.2016 р. № 2589/ВСЗ., здійснити виплату суми перерахунку, здійснити виплату суми перерахунку, починаючи з 01.12.2010 року.

- зобов'язати відповідача подати протягом 15 днів, з дня набрання постановою законної сили, звіт про виконання судового рішення, що передбачено ч. 1 ст. 267 КАС України.

Постановою Дзержинського районного суду м. Харкова від 01 березня 2017 року адміністративний позов ОСОБА_2 до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - залишено без задоволення.

Не погодившись з постановою суду першої інстанції, позивачем подано апеляційну скаргу.

В апеляційній скарзі, посилаючись на порушення судом першої інстанції, при прийнятті оскаржуваної постанови, норм матеріального та процесуального права, неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи, позивач просить постанову Дзержинського районного суду м. Харкова від 01 березня 2017 року скасувати та прийняти нове рішення, яким позов задовольнити у повному обсязі.

В обґрунтування вимог апеляційної скарги позивач посилається на порушення судом першої інстанції приписів ст. 43, ч. 3 ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб", ч. 1 ст. 72, ст. 159, ч. 1 ст. 244-2 Кодексу адміністративного судочинства України, що призвело до неправильного вирішення справи, з підстав та обставин викладених в апеляційній скарзі.

Колегія суддів, заслухавши суддю-доповідача, пояснення представника позивача, перевіривши, в межах апеляційної скарги, рішення суду першої інстанції та доводи апеляційної скарги, дослідивши матеріали справи, вважає, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

Приймаючи рішення про відмову у задоволенні позовних вимог, суд першої інстанції виходив з того, що грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально- побутових питань, індексація та одноразова грошова допомога при звільненні - мають тимчасовий характер, залежать від певних обставин, їх розмір не є фіксованим, а виплата не є щомісячною, тому вони не включаються до складу грошового забезпечення при звільненні з військової служби.

Колегія суддів не погоджується з висновками суду першої інстанції з таких підстав.

Колегією суддів встановлено, що позивач - ОСОБА_2, проходив дійсну військову службу, перебуває на обліку в ГУ ПФУ в Харківській області та з 27 грудня 2010 року йому призначена пенсія за вислугу років на підставі Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» № 2262-XII.

У 2015 році ОСОБА_2 звернувся до Ленінського районного суду м. Харкова з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, Харківського обласного військового комісаріату, в якому просив: визнати дії (бездіяльність) Харківського обласного військового комісаріату щодо не внесення у довідку про додаткові види грошового забезпечення, які ОСОБА_2 отримував протягом останніх 24 місяців підряд перед місяцем звільнення з військової служби грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомогу для вирішення соціально-побутових питань, індексації та одноразової грошової допомоги при звільненні протиправними; визнати дії (бездіяльність) Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області щодо не виконання завдань покладених на нього п.п. 1,3 п. 4 Положення про Головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі яке затверджено Постановою правління Пенсійного фонду України 22.12.2014 № 28-2 щодо здійснення контролю за призначенням (перерахунком) і виплатою пенсій які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Фонду, інших джерел, визначених законодавством протиправними; визнати дії Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області щодо обчислення та виплати ОСОБА_2 пенсії з грошового забезпечення без урахування грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомогу для вирішення соціально - побутових питань, індексації та одноразової грошової допомоги при звільненні, які ОСОБА_2 отримував протягом останніх 24 місяців підряд перед місяцем звільнення з військової служби протиправними та такими, що порушують права ОСОБА_2 як людини які передбачені ст. 1 Протоколу № 1 к Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод; зобов'язати Харківській обласний військовий комісаріат скласти довідку про додаткові види грошового забезпечення, які ОСОБА_2 отримував протягом останніх 24 місяців підряд перед місяцем звільнення з військової служби, яка містить грошову допомогу на оздоровлення, матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань, індексації та одноразову грошову допомогу при звільненні; зобов'язати Харківській обласний військовий комісаріат подати до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області довідку про додаткові види грошового забезпечення, які ОСОБА_2 отримував протягом останніх 24 місяців підряд перед місяцем звільнення з військової служби яка містить грошову допомогу на оздоровлення, матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань, індексації та одноразову грошову допомогу при звільненні; зобов'язати Головне управління Пенсійного Фонду України в Харківській області після отримання від Харківського обласного військового комісаріату довідки про додаткові види грошового забезпечення, які ОСОБА_2 отримував протягом останніх 24 місяців підряд перед місяцем звільнення з військової служби, призначити та виплачувати ОСОБА_2 пенсію в розмірі, який обчислений з урахуванням грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, індексації та одноразової грошової допомоги при звільненні, які ОСОБА_2 отримував протягом останніх 24 місяців підряд перед місяцем звільнення з військової служби з 08.10.2014 р. до змін в законодавчому регулюванні щодо розміру та строків нарахування пенсій; зобов'язати Головне управління Пенсійного Фонду України в Харківській області здійснити виплату ОСОБА_2 суму недоплаченої частини основного розміру пенсії з 08.10.2014 р.; стягнути на користь ОСОБА_2 спричинену моральну шкоду в сумі 65772 гривень з Державного бюджету України через Державну казначейську службу України шляхом безпосереднього списання коштів з Єдиного казначейського рахунку; зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області подати протягом десяти днів, з дня набрання постановою законної сили, звіт про виконання судового рішення, що передбачено ч. 1 ст. 267 КАС України.

Постановою Ленінського районного суду м. Харкова від 03 червня 2015 року по справі № 642/2810/15-а у задоволенні позову відмовлено.

Постановою Харківського апеляційного адміністративного суду від 02 липня 2015 року по справі № 642/2810/15-а апеляційну скаргу ОСОБА_2 - задоволено частково. Постанову Ленінського районного суду м. Харкова від 03 червня 2015 року по справі № 642/2810/15-а - скасовано. Прийнято нову постанову. Адміністративний позов ОСОБА_2 - задоволено частково.

Визнано протиправними дії Харківського обласного військового комісаріату щодо не внесення у довідку про додаткові види грошового забезпечення, які ОСОБА_2 отримував протягом останніх 24 місяців підряд перед місяцем звільнення з військової служби грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомогу для вирішення соціально-побутових питань, індексації та одноразової грошової допомоги при звільненні протиправними.

Зобов'язано Харківській обласний військовий комісаріат скласти довідку про додаткові види грошового забезпечення, які ОСОБА_2 отримував протягом останніх 24 місяців підряд перед місяцем звільнення з військової служби, яка містить грошову допомогу на оздоровлення, матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань, індексації та одноразову грошову допомогу при звільненні, із зазначенням про сплату або про відсутність сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Зобов'язано Харківській обласний військовий комісаріат подати до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області довідку про додаткові види грошового забезпечення, які ОСОБА_2 отримував протягом останніх 24 місяців підряд перед місяцем звільнення з військової служби яка містить грошову допомогу на оздоровлення, матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань, індексації та одноразову грошову допомогу при звільненні;

В іншій частині заявлених позовних вимог відмовлено.

Відповідно до ч. 5 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, постанова або ухвала суду апеляційної чи касаційної інстанції за наслідками перегляду, постанова Верховного Суду України набирають законної сили з моменту проголошення, а якщо їх було прийнято за наслідками розгляду у письмовому провадженні, - через п'ять днів після направлення їх копій особам, які беруть участь у справі.

Постанова Харківського апеляційного адміністративного суду від 02 липня 2015 року по справі № 642/2810/15-а набрала законної сили 02.07.2015 з моменту її проголошення.

Ухвалами Вищого адміністративного суду України від 22 липня 2015 року по справам №№ К/800/33367/15, К/800/33417/15, К/800/33155/15 відмовлено у відкритті касаційного провадження за касаційними скаргами ОСОБА_2, Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, Харківського обласного військового комісаріату на постанову Харківського апеляційного адміністративного суду від 2 липня 2015 року по справі № 642/2810/15-а за позовом ОСОБА_2 до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, Харківського обласного військового комісаріату про визнання протиправними дій та бездіяльності, зобов'язання вчинити певні дії та відшкодування заподіяної шкоди, з підстав їх необґрунтованості.

Крім того, матеріали справи свідчать, що постановою Ленінського районного суду м. Харкова від 30 серпня 2016 року по справі № 642/2810/15-а, яка набрала законної сили 09.09.2016 року, задоволено заяву ОСОБА_2, подану в порядку судового контролю за виконанням судового рішення згідно ч. 9 ст. 267 КАС України.

Визнано бездіяльність Харківського обласного військового комісаріату щодо невиконання постанови Харківського апеляційного адміністративного суду від 02.07.2015 р. по справі № 642/2810/15-а протиправною та такою, що порушує права ОСОБА_2.

Визнано довідку Харківського обласного військового комісаріату про додаткові види грошового забезпечення ОСОБА_2 для призначення пенсії від 16.06.2016 року № 1365/ВСЗ незаконною та нечинною.

Зобов'язано Харківський обласний військовий комісаріат скласти нову довідку про додаткові види грошового забезпечення за останні 24 місяці перед звільненням з військової служби для обчислення пенсії ОСОБА_2 із зазначенням грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, індексації та грошової допомоги при звільненні та подати зазначену довідку до Головного управління Пенсійного фонду України у Харківській області.

Зобов'язано Харківський обласний військовий комісаріат подати протягом місяця з дня набрання постанови законної сили, звіт про виконання судового рішення, що передбачено ч. 1 ст.267 КАС України.

Згідно ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України, постанова або ухвала суду, яка набрала законної сили, є обов'язковою для осіб, які беруть участь у справі, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України.

Обставини, які були встановлені постановою, що набрала законної сили, в одній адміністративній справі не можуть оспорюватися в іншій судовій справі за участю тих самих сторін.

На виконання постанови Ленінського районного суду м. Харкова від 30 серпня 2016 року по справі № 642/2810/15-а Харківським обласним комісаріатом складено нову довідку про додаткові види грошового забезпечення для обчислення пенсії від 08.11.2016 № 2589/ВС3 та направлено її до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області , замість раніше наданої довідки Харківського обласного військового комісаріату від 13.10.2016 № ФХ-120182/2355/ВСЗ (а.с. 15, 16).

Крім того, 15 листопада 2016 року позивач - ОСОБА_2, звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області із заявою про здійснення перерахунку та виплати пенсії з грошового забезпечення з урахуванням грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, індексації та одноразової грошової допомоги при звільненні розмір яких зазначений у довідці Харківського обласного військового комісаріату від 08.11.2016 № 2589/ВСЗ з 27.12.2010 року.

24 листопада 2016 року Головним управлінням Пенсійного фонду України в Харківській області надано відповідь ОСОБА_2 на подану ним заяву, в якій зазначено, що управління не було стороною в судовому процесі по справі № 642/2810/15-а та рішенням Харківського апеляційного адміністративного суду від 02.07.2015 по справі № 642/2810/15-а будь-яких зобов'язань на Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області не покладено, а отже, для перерахунку пенсії ОСОБА_2 на підставі вказаної постанови суду немає.

Не погодившись з діями відповідача щодо відмови у здійсненні перерахунку пенсії, позивач звернувся з даним позовом до суду.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам колегія суддів зазначає наступне.

Відповідно до частини першої статті 43 Закону України від 9 квітня 1992 року № 2262-ХII «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі Закон України № 2262-ХІІ) пенсії, які призначаються відповідно до цього Закону особам із числа військовослужбовців строкової служби та членам їх сімей, обчислюються за встановленими нормами у процентах до середньомісячного заробітку, який одержували військовослужбовці до призову на строкову військову службу чи після звільнення з військової служби до звернення за пенсією, або до середньомісячного грошового забезпечення, одержуваного військовослужбовцями в період проходження військової служби за контрактом. При цьому середньомісячний заробіток (грошове забезпечення) для обчислення їм пенсій визначається в порядку, встановленому Законом України від 9 липня 2003 року № 1058-ІV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон № 1058-ІV).

Пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України (частина друга статті 43 Закону № 2262-ХІІ).

Відповідно до частини третьої статті 43 Закону № 2262-XII (у редакції, чинній на час призначення пенсії позивачу) пенсія особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, та у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Частиною третьою цієї ж статті даного Закону (у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин) передбачено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до пункту 7 Постанови Кабінету Міністрів України № 393 1992 року пенсії обчислюються з таких видів грошового забезпечення: відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням (для осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту щомісячної надбавки за спеціальне звання) та відсоткової надбавки за вислугу років у розмірах, установлених за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням; щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі) та премії. Розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.

Основні засади державної політики у сфері соціального захисту військовослужбовців та членів їхніх сімей визначені Законом України " Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" від 20.12.1991 № 2011-XII (далі Закон України № 2011-ХІІ).

Військовослужбовцям у зв`язку з особливим характером військової служби, яка пов`язана із захистом Вітчизни, надаються визначені законом пільги, гарантії та компенсації.

Частиною першою статті 9 Закону № 2011-ХІІ установлено, що держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.

Частиною другою цієї статті визначено, що до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця.

Законом № 2011-ХІІ гарантовано право військовослужбовців, крім військовослужбовців строкової служби, на щорічну основну відпустку із збереженням грошового, матеріального забезпечення та наданням допомоги на оздоровлення у розмірі місячного грошового забезпечення (частина перша статті 10-1 цього Закону).

Умови, розмір та порядок виплати військовослужбовцям зазначеної допомоги визначені постановою КМУ № 1294 та Інструкцією. Так, розмір грошової допомоги на оздоровлення визначається виходячи з посадового окладу, окладу за військовим званням та щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (крім винагород та морського грошового забезпечення), на які військовослужбовець має право за займаною ним штатною посадою на день вибуття в щорічну основну відпустку (підпункт 3 пункту 5 постанови № 1294, підпункт 30.4 пункту 30 розділу ХХХ Інструкції).

Наведеними нормативними актами також регламентовано умови та порядок виплати військовослужбовцям матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань.

Одноразова грошова допомога при звільненні передбачена статтею 15 Закону №2011-ХІІ.

Згідно зі статтею 41 Закону № 1058-ІV до виплат (доходів), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, належать, зокрема: суми виплат, отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим самим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески; суми виплат, отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.

Колегія суддів зазначає, що право позивача на врахування при обчисленні пенсії грошової допомоги для оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально - побутових питань, індексації та одноразової грошової допомоги при звільненні, встановлено судовими рішеннями, які набрали законної сили та є обов'язковими для виконання, а саме: постановою Харківського апеляційного адміністративного суду від 02 липня 2015 року по справі № 642/2810/15 та постановою Ленінського районного суду м. Харкова від 30 серпня 2016 року по справі № 642/2810/15-а.

З огляду на приписи ч. 1 ст. 72, ч. 2 ст. 255 КАС України, вказані обставини не потребують додатковому доказуванню та не можуть оспорюватися сторонами при розгляді даної справи.

На виконання зазначених судових рішень по справі № 642/2810/15-а Харківським обласним військовим комісаріатом видано довідку від 08.11.2016 р. № 2589/ВСЗ про додаткові види грошового забезпечення для обчислення пенсії, до якої, зокрема, включено суми грошової допомоги на оздоровлення у загальному розмірі 5090,63 грн., індексації у загальному розмірі 3589,23 грн. та одноразової грошової допомоги при звільненні у розмірі 32149,74 грн., а тому відмова Головного управління Пенсійного фонду України у здійсненні позивачу перерахунку на підставі зазначеної довідки колегія суддів вважає неправомірною.

За таких обставин, колегія суддів приходить до висновку, що позовні вимоги ОСОБА_2 в частині визнання протиправними дій відповідача щодо відмови у здійсненні перерахунку пенсії та зобов'язання Головного управління фонду України в Харківській області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_2 пенсії в розмірі який обчислений з урахуванням грошової допомоги на оздоровлення, індексації, одноразової грошової допомоги при звільненні у розмірах, зазначених у довідці Харківського обласного військового комісаріату від 08.11.2016 р. № 2589/ВСЗ., здійснити виплату суми перерахунку, є обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.

При визначенні строку перерахунку, колегія суддів керується ч. 2 статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", згідно якої, якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому, перерахунок проводиться за минулий час, але, не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

Оскільки довідка Харківського обласного військового комісаріату про додаткові види грошового забезпечення ОСОБА_2 № 2589/ВСЗ видана 08 листопада 2016 року, пенсія позивача підлягає перерахунку та виплаті за період з 08 листопада 2015 року. Позовні вимоги ОСОБА_2 з приводу зобов'язання відповідача здійснити відповідний перерахунок за період з 01.12.2010 року по 07.11.2015 року з огляду на приписи ст.ст. 99, 100, 155 КАС підлягають залишенню без розгляду.

Також колегія суддів приходить до висновку, що не підлягають задоволенню позовні вимоги ОСОБА_2 в частині визнання протиправними дій відповідача та зобов'язання відповідача здійснити перерахунок пенсії з урахуванням сум матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, визначених у довідці Харківського обласного військового комісаріату від 08.11.2016 р. № 2589/ВСЗ, оскільки як вбачається із вказаної довідки, нарахування матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань у архівних довідках не відображено, отже довідка позивача про додаткові види грошового забезпечення не містить сум зазначеної допомоги.

З приводу позовної вимоги позивача щодо визнання за ним права на призначення та отримання пенсії за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб" в розмірі, який обчислений з грошового забезпечення до якого включені грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, індексація, та одноразова грошова допомога при звільненні, колегія суддів вважає за необхідне зазначити, що, враховуючи приписи ч. 4 ст. 105, ч. 2 ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України, належним та достатнім способом захисту порушеного права позивача є саме зобов'язання відповідача здійснити перерахунок призначеної пенсії з урахуванням грошової допомоги на оздоровлення, індексації, одноразової грошової допомоги при звільненні у розмірах, зазначених у довідці Харківського обласного військового комісаріату від 08.11.2016 р. № 2589/ВСЗ, та виплату позивачу перерахованої пенсії.

Щодо зобов'язання відповідача подати протягом 15 днів, з дня набрання постановою законної сили, звіт про виконання судового рішення, колегія суддів зазначає наступне.

Відповідно до частини першої ст. 267 КАС України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, має право зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Отже, встановити судовий контроль за виконанням рішення суб'єктом владних повноважень - відповідачем у справі суд першої чи апеляційної інстанції може під час прийняття постанови у справі.

Такий контроль здійснюється судом шляхом зобов'язання надати звіт про виконання судового рішення, розгляду поданого звіту на виконання постанови суду першої, апеляційної чи касаційної інстанції, а в разі неподання такого звіту - встановленням нового строку для подання звіту та накладенням штрафу.

В даному випадку, колегія суддів вбачає підстави для застосування спеціального контролю за виконанням судового рішення та необхідності зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області подати протягом місяця, з дня набрання постановою законної сили, звіт про виконання судового рішення, що передбачено ч.1 ст. 267 КАС України.

У відповідності до ст. 159 КАС України, судове рішення повинне бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

Відповідно до п.3 ч. ст. 198 КАС України, за наслідками розгляду апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право скасувати її та прийняти нову постанову суду.

Відповідно до п. 1, п. 4 ч. 1 ст. 202 Кодексу адміністративного судочинства України, підставами для скасування постанови або ухвали суду першої інстанції та ухвалення нового рішення є: неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи та порушення норм матеріального або процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи.

Враховуючи вищевикладене, колегія суддів дійшла висновку, що рішення суду першої інстанції, внаслідок допущених порушень підлягає скасуванню з прийняттям нової постанови про часткове задоволення позовних вимог ОСОБА_2.

Керуючись ст.ст. 160, 195, 196, п. 3 ст. 198, п. 4 ч.1 ст. 202, 205, 207, 209, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -

П О С Т А Н О В И Л А:

Апеляційну скаргу ОСОБА_2 - задовольнити частково.

Постанову Дзержинського районного суду м. Харкова від 01.03.2017р. по справі № 638/19989/16-а - скасувати.

Адміністративний позов ОСОБА_2 до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії в частині позовних вимог за період з 01.12.2010 року по 07.11.2015 року - залишити без розгляду.

Прийняти нову постанову, якою позовні вимоги ОСОБА_2 - задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській щодо відмови ОСОБА_2 в перерахунку розміру призначеної пенсії з 08.11.2015 року з грошового забезпечення з урахуванням грошової допомоги на оздоровлення, індексації, одноразової грошової допомоги при звільненні в розмірах зазначених у довідці Харківського обласного військового комісаріату від 08.11.2016 р. № 2589/ВСЗ.

Зобов'язати Головне управління фонду України в Харківській області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_2 пенсії з 08.11.2015 року в розмірі який обчислений з урахуванням грошової допомоги на оздоровлення, індексації, одноразової грошової допомоги при звільненні у розмірах, зазначених у довідці Харківського обласного військового комісаріату від 08.11.2016 р. № 2589/ВСЗ., здійснити виплату суми перерахунку, починаючи з 08.11.2015 року.

В задоволенні іншої частини позовних вимог - відмовити.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області подати до 15.06.2017 звіт про виконання судового рішення.

Постанова набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня складання постанови у повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя (підпис)Дюкарєва С.В.Судді(підпис) (підпис) Жигилій С.П. Перцова Т.С. Повний текст постанови виготовлений 16.05.2017 р.