Ухвала суду № 66532484, 16.05.2017, Донецький апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.05.2017
Номер справи
219/723/17
Номер документу
66532484
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Головуючий у 1 інстанції - Фролова Н.М.

Суддя-доповідач - ОСОБА_1

ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 травня 2017 року справа №219/723/17

приміщення суду за адресою: 84301, м. Краматорськ вул. Марата, 15

Донецький апеляційний адміністративний суд колегією суддів у складі:

головуючого судді: Ханової Р.Ф.

суддів:Василенко Л.А.

ОСОБА_2

розглянувши у порядку

письмового провадження

апеляційну скаргу Управління соціального захисту населення Артемівської райдержадміністрації Донецької області

на постанову Артемівського міськрайонного суду Донецької області

від 13 березня 2017 року

по адміністративній справі № 219/723/17

за позовом ОСОБА_3

до Управління соціального захисту населення Артемівської райдержадміністрації Донецької області

про визнання дій протиправними, зобов'язання призначити щомісячну адресну допомогу, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_3 (далі позивач) у лютому 2017 року звернувся до суду з адміністративним позовом до Управління соціального захисту населення Артемівської райдержадміністрації Донецької області (далі відповідач, управління), в якому просив визнати протиправними дії відповідача щодо відмови у призначення щомісячної адресної допомоги для покриття витрат на проживання в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, зобов'язати відповідача призначити зазначену щомісячну адресну допомогу з моменту звернення (а.с.1-3).

Постановою Артемівського міськрайонного суду Донецької області від 13 березня 2017 року позовні вимоги задоволені в повному обсязі з огляду на їх обґрунтованість (а.с.59-63).

Відповідач, не погодившись з постановою суду першої інстанції, подав апеляційну скаргу, в якій посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, просив скасувати постанову суду першої інстанції та постановити нову, якою відмовити в задоволенні позовних вимог (а.с.68-69).

Заявник апеляційної скарги посилається на положення статті 1 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» від 02.09.2014 р. № 1669-VII (далі Закон № 1669-VII), якою встановлено, що територія проведення антитерористичної операції - територія України, на якій розташовані населені пункти, визначені у затвердженому Кабінетом Міністрів України переліку, де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України "Про рішення ОСОБА_1 національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року "Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України" від 14 квітня 2014 року N 405/2014. Зазначає, що розпорядженням КМУ від 02.12.2015 року № 1275-р був затверджений перелік населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція. Але цей перелік не дає можливості встановити термін дії проведення антитерористичної операції в с. Дронівка Бахмутського району. Відповідач наголошує, що відмовляючи позивачу в призначенні щомісячної грошової допомоги діяв в межах законодавства України.

Сторони у судове засідання не зявились, про дату, час та місце розгляду справи повідомлені належним чином відповідно до вимог статей 33-38 Кодексу адміністративного судочинства України.

За приписами пункту 1 та пункту 2 частини 1 статті 197 КАС України розгляд справи колегією суддів здійснюється в письмовому провадженні.

За правилами частини першої статті 195 Кодексу адміністративного судочинства України суд апеляційної інстанції переглядає судові рішення суду першої інстанції в межах апеляційної скарги.

Колегія суддів, заслухавши суддю доповідача, перевіривши матеріали справи, обговоривши доводи апеляційної скарги, встановила наступне.

Позивач, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, та його дружина, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, зареєстровані за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, що підтверджується копіями паспортів серії ВВ № 03970, серії ВА № 942592 (а.с.5-6,7-8).

Як вбачається з копій довідок від 16.10.2014 №1436000047, №1436000043 позивач та його дружина взятті на облік, як особи, що перемістилися з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції та фактично проживають за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4 (а.с.11, 12).

Позивач, як уповноважений член сімї, 15.11.2016 року звернувся до відповідача з заявою про призначення щомісячної адресної допомоги особі, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг. Членом сімї вказано ОСОБА_4 (а.с.53).

Згідно повідомлення відповідача від 25.11.2016 року про відмову у наданні допомоги переміщеним особам на проживання, позивачу відмовлено у наданні допомоги, оскільки сімя володіє житловим приміщенням не на окупованій території та не в зоні АТО (а.с.14).

Позивач 19.12.2016 року звернувся до начальника Управління праці та соціального захисту населення Артемівської райдержадміністрації з заявою, в якій просив повідомити його про результати розгляду його заяви про продовження виплат адресної допомоги йому та його дружині (а.с.13).

Листом №Ч-52-5.1-6.2 від 30.12.2016 року Управління праці та соціального захисту населення Артемівської райдержадміністрації повідомило позивача, що за результатами проведеної перевірки особової справи на підставі інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження обєктів нерухомого майна встановлено, що у власності позивача є житлове приміщення за адресою: Донецька область, Бахмутський район, вул. Верхня, будинок 40. Особисто позивач у заяві щодо призначення щомісячної адресної допомоги зазначено, що будь-хто з членів сімї не має у власності житлового приміщення, розташованого в регіонах, інших ніж тимчасово окупована територія України та райони проведення антитерористичної операції та населені пункти, що розташовані на лінії зіткнення. Враховуючи, що житло за вищезазначеною адресою не розташоване в регіонах тимчасово окупованої території України, районах проведення антитерористичної операції та населених пунктах, що розташовані на лінії зіткнення, права на призначення щомісячної адресної допомоги родина не має (а.с.16-17).

Спірним в межах цієї справи є питання правомірності не призначення відповідачем позивачу щомісячної адресної допомоги для покриття витрат на проживання в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг з підстав наявності у власності позивача будинку на території с. Дронівка Бахмутського району.

Відповідно до статті 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Закон України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» від 20.10.2014 року № 1706-VII (далі-Закон № 1706-VII) встановлює гарантії дотримання прав, свобод та законних інтересів внутрішньо переміщених осіб.

Механізм надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг визначає Порядок № 505.

Відповідно до пункту 2 Порядку № 505, грошова допомога надається внутрішньо переміщеним особам, які стоять на обліку в структурних підрозділах з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадімінстрацій, виконавчих органах з питань соціального захисту населення міських, районних у містах (у разі утворення) рад (далі уповноважені органи), з дня звернення за її призначенням і виплачується по місяць зняття з такого обліку включно, але не більше ніж шість місяців.

Абзацами 1, 5 пункту 3 Порядку № 505 визначено, що грошова допомога особам, які переміщуються, призначається на сімю та виплачується одному з її членів за умови надання письмової згоди довільної форми про виплату грошової допомоги цій особі від інших членів сімї (далі - уповноважений представник сімї) у таких розмірах, зокрема, для працездатних осіб - 442 гривні на одну особу (члена сімї).

Згідно пункту 6 Порядку № 505, грошова допомога не призначається у разі, коли будь-хто з членів сім'ї має у власності житлове приміщення, розташоване в регіонах, інших ніж тимчасово окупована територія України, райони проведення антитерористичної операції та населені пункти, що розташовані на лінії зіткнення.

Статтею 1 Закону № 1669-VII територія проведення антитерористичної операції - територія України, на якій розташовані населені пункти, визначені у затвердженому Кабінетом Міністрів України переліку, де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України "Про рішення ОСОБА_1 національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року "Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України" від 14 квітня 2014 року N 405/2014

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 02 грудня 2015 року № 1275-р. «Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, та визнання такими, що втратили чинність, деяких розпоряджень Кабінету Міністрів України», прийнятого на виконання абзацу третього пункту 5 статті 11 "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції" до вказаного переліку населених пунктів належить с. Дронівка, (Дронівська сільська рада) Артемівського району, на території якого знаходиться будинок позивача, що належить йому на праві власності.

Крім того, статтею 1 Закону України «Про боротьбу із тероризмом» від 20.03.2003 р. № 638-IV, передбачено, що район проведення антитерористичної операції - визначені керівництвом антитерористичної операції ділянки місцевості або акваторії, транспортні засоби, будівлі, споруди, приміщення та території чи акваторії, що прилягають до них і в межах яких проводиться зазначена операція.

Наказом керівника Антитерористичного центру при Службі безпеки України № 33/6/а від 7.10.2014 року «Про визначення районів проведення антитерористичної операції та термінів її проведення» (чинний на теперішній час) районами проведення АТО визначені Донецька та Луганська області (без виключень). Із цього вбачається, що всі населенні пункти Донецької та Луганської областей є районами проведення АТО.

Відповідно до частині 2 статті 19 Конституції України органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Враховуючи те, що будинок позивача, розташований у с. Дронівка Бахмутського району, заходиться на території проведення антитерористичної операції, підстави для відмови в призначенні щомісячної адресної допомоги згідно пункту 6 Порядку № 505 у відповідача відсутні.

З урахуванням вищевикладеного, колегія суддів дійшла висновку, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Підстави для скасування рішення суду першої інстанції відсутні, а тому колегія суддів відхиляє апеляційну скаргу і залишає судове рішення без змін.

Керуючись ст. 24, ст. 41, ст. 167, ст. 184, ч.1 ст. 195, ст. 197, п.1 ч.1 ст. 198, ст. 200, п.1 ч.1 ст. 205, ст. 206, ст. 211, ст. 212, ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ :

Апеляційну скаргу Управління соціального захисту населення Артемівської райдержадміністрації Донецької області на постанову Артемівського міськрайонного суду Донецької області від 13 березня 2017 року по справі № 219/723/17 залишити без задоволення.

Постанову Артемівського міськрайонного суду Донецької області від 13 березня 2017 року по справі № 219/723/17 залишити без змін.

Ухвала постановлена та підписана 16 травня 2017 року.

Ухвала суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили.

Головуючий суддя : Р.Ф. Ханова

Судді: Л.А. Василенко

ОСОБА_2