
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
17 травня 2017 року № 826/3459/16
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі колегії суддів: головуючого судді Федорчука А.Б., суддів: Качура І.А., Григорович П.О., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовом Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на
ліквідацію Публічного акціонерного товариства "Дельта Банк" Кадирова
Владислава Володимировича
до Відділу з питань державної реєстрації юридичних та фізичних осіб -
підприємців Подільської районної в місті Києві державної адміністрації,
Відділу державної реєстрації виконавчого комітету Ірпінської міської ради
третя особа Ліквідатор ТОВ «Дніпрометалсервісгруп» арбітражний керуючий
Янчук О.М.
Національний банк України,
Фонд гарантування вкладів фізичних осіб
про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії
ВСТАНОВИВ:
Уповноважена особа Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Публічного акціонерного товариства "Дельта Банк" Кадиров Владислав Володимирович (надалі - Позивач) звернулася до суду з позовом до Відділу з питань державної реєстрації юридичних та фізичних осіб - підприємців Подільської районної в місті Києві державної адміністрації (надалі - відповідач 1), Відділу державної реєстрації виконавчого комітету Ірпінської міської ради (надалі - відповідач 2), треті особи, які незаявляють самостійних вимог: Ліквідатор ТОВ «Дніпрометалсервісгруп» арбітражний керуючий Янчук О.М., Національний банк України, Фонд гарантування вкладів фізичних осіб, з урахуванням уточненої позовної заяви просить суд: визнати нечинним та скасувати запис в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців від 11.02.2016 №10711390028033849 про державну реєстрацію припинення ТОВ "Дніпрометалсервісгруп" (04071, м. Київ, вул. Межигірська, б. 22, код ЄДРПОУ 33074306); зобов'язати відділ державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців Подільського районну реєстраційної служби Головного управління юстиції у м. Києві внести до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців відомості про скасування запису державного реєстратора від 11.02.2016 №10711390028033849 про припинення ТОВ "Дніпрометалсервісгруп".
Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 12.07.2016 р., залишеною без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 29.09.2016 р., у задоволенні позову відмовлено.
Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 26.01.2017 р. касаційна скарга Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Публічного акціонерного товариства "Дельта Банк" задоволена частково. Постанова Окружного адміністративного суду м. Києва від 12.07.2016 р. та ухвала Київського апеляційного адміністративного суду від 29.09.2016 р. скасовані, а справа направлена на новий розгляд до суду першої інстанції.
В обгрунтування позовних вимог Позивач зазначає, що запис в Єдиному державному реєстрі юридичних та фізичних осіб - підприємців від 11.02.2016 №10711390028033849 про державну реєстрацію припинення ТОВ "Дніпрометалсервісгруп", внесений державним реєстратором відділу державної реєстрації юридичних та фізичних осіб - підприємців Подільського районну реєстраційної служби Головного управління юстиції у м. Києві протиправно з порушенням чинного законодавства. Вказане, в свою чергу, мало своїм наслідком порушення інтересів АТ "Дельта Банк" та спричинило шкоду у розмірі непогашених кредиторських вимог, а також предметів іпотеки та застави.
Представник Відповідача в судове засідання не зявився, хоча був належним чином повідомлений про розгляд справи.
Відповідач - 2 проти позову заперечив на підстав письмових пояснень, що долучені до матеріалів справи.
Арбітражний керуючий Янчук О. М. проти позову заперечив з підстав, що викладені в письмових поясненнях на позовну заяву, які долучені до матеріалів справи.
Представником Національного банку України подано письмові пояснення, які долучені до матеріалів справи.
Фонд гарантування вкладів фізичних осіб адміністративний позов підтримав та просив його задовольнити.
У відповідності до ч. 6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва встановив наступне.
Постановою правління Національного банку України від 02.10.2015 №664 прийнято рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію ПАТ "Дельта Банк".
На виконання постанови Національного банку України від 02.10.2015 №664 виконавчою дирекцією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб прийнято рішення від 02.10.2015 №181 "Про початок процедури ліквідації АТ "Дельта Банк" та делегування повноважень ліквідатора банку", яким розпочато процедуру ліквідації цього Банку та призначено уповноважену особу Фонду гарантування з делегуванням їй всіх повноважень ліквідатора АТ "Дельта Банк", визначених ст.ст. 37, 38, 51, ч. 1 та 2 ст. 48 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб", Кадирову В.В. на два роки з 05.10.2015 по 04.10.2017 включно.
Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 31.08.2015 у справі №826/15145/15 задоволено позов Державної податкової інспекції у Подільському районі ГУ ДФС у м. Києві до ТОВ "Дніпрометалсервісгруп" про припинення юридичної особи Товариства з обмеженою відповідальністю "Дніпрометалсервісгруп" та призначено ліквідатором юридичної особи ТОВ «Дніпрометалсервісгруп» арбітражного керуючого - О.М. Янчука.
Ухалою Київського апеляційного адміністративного суду від 17.05.2016 р. та ухвалою Вищого адміністративного суду України від 19.07.2016 р., залишеено без змін Постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 31.08.2015 р. по справі №826/15145/15.
Як вбачається з матеріалів справи, 21.09.2015 р. у бюлетені державної реєстрації було опубліковано оголошення про припинення юридичної особи ТОВ «Дніпрометалсервісгруп» за рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 31.08.2015 р. №826/15145/15 .
Державним реєстратором Відділу Державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців Ірпінського міського управління юстиції у Київській області 11.02.2016 р. за заявою ліквідатора на виконання Постанови Окружного адміністративного суду міста Києва від 31.08.2015 р. №826/15145/15 був внесений запис за №10711390028033849 про державну реєстрацію припинення юридичної особи ТОВ «Дніпрометалсервісгруп» (04071, м. Київ, вул. Межигірська, б. 22, код ЄДРПОУ 33074306) (надалі - оскаржуване рішення).
Судом витребувані та досліджені оригінали матеріалів реєстраційної справи з Відділу державної реєстрації Ірпінської міської ради з документами, на підставі яких здійснювався оскаржуваний реєстраційний запис, копії який містяться в матеріалах справи.
Представником Відповідача 2 надано Суду для огляду оригінали реєстаційної справи, Судом були досліджені та копії залучено до матеріалів справи.
З матеріалів справи реєстраційної справи вбачається, що ліквідатором було подано для проведення державної реєстрації припинення юридичної особи наступні документи: заяву про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті її ліквідації, підписаної уповноваженою особою голови ліквідаційної комісії; нотаріально посвідчену копію довіреності, видану ліквідатором на ім'я упвнововаженої особи; довідку архівного відділу від 13.01.2016 про прийняття документів; довідку ліквідатора про відсутність виконавчих провадження щодо ТОВ "Дніпрометалсервісгруп"; довідку Пенсійного фонду України про відсутність недоїмки; довідку Державної податкової інспекції у Подільському районі ГУ ДФС у м. Києві.
Судом встановлено, що державному реєстраоиу були подані всі документи, визначені ст.17 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" та в межах встановленого строку ст.17 цього Закону.
Відповідно до ч. 12 ст. 17 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» для державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті її ліквідації на підставі рішення про припинення юридичної особи, прийнятого учасниками юридичної особи або відповідного органу юридичної особи, а у випадках, передбачених законом, - рішення відповідних державних органів, або судового рішення про припинення юридичної особи, не пов'язаного з її банкрутством, після закінчення процедури припинення, але не раніше закінчення строку заявлення вимог кредиторами, подаються такі документи:
1) заява про державну реєстрацію припинення юридичної особи в результаті її ліквідації; 2) довідка архівної установи про прийняття документів, що відповідно до закону підлягають довгостроковому зберіганню.
У відповідності до ст. 14 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» визначено, що документи для державної реєстрації можуть подаватися у паперовій або електронній формі. У паперовій формі документи подаються особисто заявником або поштовим відправленням. Якщо документи подаються особисто, заявник пред'являє свій паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України, або паспортний документ іноземця, або посвідчення особи без громадянства, або посвідку на постійне або тимчасове проживання. У разі подання документів представником додатково подається примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) документа, що засвідчує його повноваження.
Наказом Міністерства юстиції України від 06.01.2016 р. №15/5 «Про затвердження форм заяв у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» затверджено форму заяви про державну реєстрацію припинення юридичної особи в результаті ліквідації, яка передбачає її заповнення або заявником або представником заявника.
Судом встановлено, що листом від 12.11.2015 №18.5/645 позивач звернувся до відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців Подільського району реєстраційної служби Головного територіального управління юстиції у м. Києві про зупинення проведення державної реєстрації припинення ТОВ "Дніпрометалсервісгруп".
Також, листом від 04.11.2015 №18.5/596 Позивач звернувся до Державної податкової інспекції у Подільському районі ГУ ДФС у м. Києві про не вчинення дій щодо зняття з реєстрації ТОВ "Дніпрометалсервісгруп".
Проте, відповідно до ст. 28 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» підстави для відмови у державній реєстрації, зокрема: документи для державної реєстрації припинення юридичної особи подані: раніше строку, встановленого цим Законом; щодо юридичної особи, що припиняється в результаті її ліквідації та є засновником (учасником) інших юридичних осіб та/або має не закриті відокремлені підрозділи; в Єдиному державному реєстрі відсутній запис про державну реєстрацію юридичної особи, утвореної шляхом реорганізації в результаті злиття, приєднання, поділу або перетворення; щодо акціонерного товариства, стосовно якого надійшли відомості про наявність нескасованої реєстрації випуску акцій; щодо юридичної особи - емітента цінних паперів, стосовно якого надійшли відомості про наявність нескасованих випусків цінних паперів; щодо юридичної особи, що ліквідується, стосовно якої надійшли відомості про наявність заборгованості із сплати податків і зборів та/або наявність заборгованості із сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування; щодо юридичної особи, що реорганізується, стосовно якої надійшли відомості про наявність заборгованості із сплати податків і зборів та/або наявність заборгованості із сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та відсутній узгоджений план реорганізації юридичної особи; щодо юридичної особи, стосовно якої надійшли відомості про наявність заборгованості із сплати страхових коштів до Пенсійного фонду України та фондів соціального страхування; щодо юридичної особи, стосовно якої надійшли відомості про відкрите виконавче провадження; щодо юридичної особи, стосовно якої відкрито провадження у справі про банкрутство.
Водночас, звернення кредитора юридичної особи з заявою до органу державної реєстрації не є підставою для відмови у проведення державної реєстрації припинення юридичної особи. Крім того, у листі від 12.11.2015 №18.5/645 Позивач не вказує на наявність виконавчих проваджень.
З матеріалів справи вбачається, що між Публічним акціонерним товариством "Дельта Банк" та товариством з обмеженою відповідальністю "Дніпрометалсервісгруп" укладено договір кредитної лінії №НКЛ - 2006078/1, договір кредитної лінії №ВКЛ - 2006078/2 та договір кредитної лінії №НКЛ - 2006078/3, згідно яких позичальнику надано у користування під відсотки кредитні кошти.
Згідно наявних в матеріалах справи документів в забезпечення виконання зобов'язань за кредитними договорами сторонами укладено ряд іпотечних договорів та договорів застави. В тому числі, іпотечний договір №2006078/S/18 та №2006078/S/14, відповідно до яких, в іпотеку передано нежитлове приміщення, що розташовано за адресою: м. Дніпропетровськ, вул. Бригадна, б. 11, загальною площею 587, 00 кв.м. та 5 паркувальних місць за тією ж адресою. За наданими доказами до матеріалів справи предметом обтяження ПАТ «Дельта Банк» було все нерухоме майно, яке належало боржнику.
Судом встановлено, що 06.11.2015 АТ "Дельта банк" звернулося на адресу товариства з обмеженою відповідальністю "Дніпрометалсервісгруп" із заявою з грошовими вимогами до боржника щодо визнання кредиторських вимог АТ "Дельта Банк" в розмірі 3641631472,47 грн.
Листом від 09.12.2015 №11 ліквідатром за результатом розгляду вказаної заяви АТ "Дельта Банк" було запропоновано АТ "Дельта Банк" повідомити чи є остаточним розмір грошових вимог останнього та чи має намір ПАТ "Дельта Банк" в межах визначених Законом України «Про іпотеку», як кредитору, кредиторські вимоги якого забезпечені іпотекою / заставою майна підприємства - ТОВ «Дніпрометалсервісгруп», що перебуває в процедурі ліквідації, в безспірному порядку переоформити на себе право власності на майно, яке є предметом іпотеки / застави в рахунок погашення боргу, який підлягав сплаті (відсотків за користування кредитом / штрафних санкцій).
Судом встановлено, що на момент внесення оскаржуваного запису було відсутнє жодне судове рішення, яке б набрало законної сили в тому числі щодо стягнення з ТОВ «Дніпрометалсервісгруп» заборгованості у сумі 2 088 883 512,81 грн. за рішенням Господарського суду м. Києва від у справі №910/16784/15 на яке посилається Позивач. Реєстратору були надані письмові пояснення ліквідатора про те, що щодо ТОВ «Дніпрометалсервісгруп» не винесено жодного судового рішення, яке набрало законної сили та на його адресу жодного виконавчого провадження не направлено.
Відповідно до ч.2 та ч.3 ст.67 Закону України «Про виконавче провадження» (в редакції на дату внесення оскаржуваного рішення) визначено, що у разі ліквідації боржника - юридичної особи виконавчий документ надсилається ліквідаційній комісії (ліквідатору) для вирішення питання про подальший порядок виконання рішення у встановленому законом порядку.
Судом встановлено за довідкою з Єдиного державного реєстру фізичних осіб - підприємців та громадських формувань наданою до матеріалів справи та отриманою ліквідатором на дату 11.02.2016 року, яка є датою внесення запису про державну реєстрацію припинення юридичної особи ТОВ «Дніпрометалсервісгруп» відсутність інформації в Єдиному державному реєстрі про відкриті виконавчі провадження.
Відповідно до ч.3 ст.110 Цивільного кодексу України юридична особа ліквідується за рішенням суду про ліквідацію юридичної особи в інших випадках встановлених законом - за позовом відповідного органу державної влади.
У відповідності до ст.91 Господарсько кодексу України припинення господарського товариства відбувається шляхом його ліквідації або реорганізації відповідно до статті 59 цього Кодексу.
Ліквідація господарського товариства провадиться ліквідаційною комісією, призначеною його вищим органом, а у разі припинення товариства за рішенням суду - ліквідаційною комісією, сформованою відповідно до рішення суду.
З дня утворення ліквідаційної комісії до неї переходять повноваження по управлінню справами господарського товариства. Ліквідаційна комісія у триденний строк з моменту її утворення публікує інформацію про ліквідацію господарського товариства і здійснює інші дії відповідно до вимог статей 58 - 61 цього Кодексу та інших законів.
Розрахунки з кредиторами у разі ліквідації господарського товариства здійснюються відповідно до статті 61 цього Кодексу з урахуванням таких особливостей:
- кошти, що належать господарському товариству, у тому числі від продажу його майна у разі ліквідації, після розрахунків по оплаті праці осіб, які працюють на умовах найму, виконання зобов'язань перед бюджетом, банками, власниками облігацій, випущених товариством, та іншими кредиторами розподіляються між учасниками товариства в порядку і на умовах, передбачених цим Кодексом, законом про господарські товариства та установчими документами товариства, у шестимісячний строк після опублікування інформації про його ліквідацію;
- майно, передане товариству його засновниками або учасниками у користування, повертається у натуральній формі без винагороди. У разі виникнення спорів щодо виплати заборгованості товариства його кошти не підлягають розподілу між учасниками товариства до вирішення цього спору або до одержання кредиторами відповідних гарантій погашення заборгованості.
Ліквідація господарського товариства вважається завершеною, а товариство таким, що припинилося, з дня внесення запису про його ліквідацію до державного реєстру.
Відповідно до ст. 111 Цивільного кодексу України з дати внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань запису про рішення засновників (учасників) юридичної особи, суду або уповноваженого ними органу щодо ліквідації юридичної особи ліквідаційна комісія (ліквідатор) зобов'язана вжити всіх необхідних заходів щодо стягнення дебіторської заборгованості юридичної особи, що ліквідується, та письмово повідомити кожного з боржників про припинення юридичної особи в установлені цим Кодексом строки.
Ліквідаційна комісія (ліквідатор) заявляє вимоги та позови про стягнення заборгованості з боржників юридичної особи.
Ліквідаційна комісія (ліквідатор) зобов'язана повідомити учасників юридичної особи, суд або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, про її участь в інших юридичних особах та/або надати відомості про створені нею господарські товариства, дочірні підприємства.
Під час проведення заходів щодо ліквідації юридичної особи до завершення строку пред'явлення вимог кредиторів ліквідаційна комісія (ліквідатор) закриває рахунки, відкриті у фінансових установах, крім рахунка, який використовується для розрахунків з кредиторами під час ліквідації юридичної особи.
Ліквідаційна комісія (ліквідатор) вживає заходів щодо інвентаризації майна юридичної особи, що припиняється, а також майна її філій та представництв, дочірніх підприємств, господарських товариств, а також майна, що підтверджує її корпоративні права в інших юридичних особах, виявляє та вживає заходів щодо повернення майна, яке перебуває у третіх осіб.
У випадках, установлених законом, ліквідаційна комісія (ліквідатор) забезпечує проведення незалежної оцінки майна юридичної особи, що припиняється.
Для проведення перевірок та визначення наявності або відсутності заборгованості із сплати податків, зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, страхових коштів до Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування ліквідаційна комісія (ліквідатор) забезпечує своєчасне надання органам доходів і зборів та Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування документів юридичної особи (її філій, представництв), у тому числі первинних документів, регістрів бухгалтерського та податкового обліку.
До моменту затвердження ліквідаційного балансу ліквідаційна комісія (ліквідатор) складає та подає органам доходів і зборів, Пенсійного фонду України та фондів соціального страхування звітність за останній звітний період.
Ліквідаційна комісія (ліквідатор) після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами складає проміжний ліквідаційний баланс, що включає відомості про склад майна юридичної особи, що ліквідується, перелік пред'явлених кредиторами вимог та результат їх розгляду.
Проміжний ліквідаційний баланс затверджується учасниками юридичної особи, судом або органом, що прийняв рішення про ліквідацію юридичної особи. Виплата грошових сум кредиторам юридичної особи, що ліквідується, у тому числі за податками, зборами, єдиним внеском на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та іншими коштами, що належить сплатити до державного або місцевого бюджету, Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування, провадиться у порядку черговості, встановленому статтею 112 цього Кодексу.
У разі недостатності в юридичної особи, що ліквідується, коштів для задоволення вимог кредиторів ліквідаційна комісія (ліквідатор) організовує реалізацію майна юридичної особи.
До затвердження ліквідаційного балансу ліквідаційна комісія (ліквідатор) складає та подає органам доходів і зборів, Пенсійного фонду України та фондів соціального страхування звітність за останній звітний період.
Після завершення розрахунків з кредиторами ліквідаційна комісія (ліквідатор) складає ліквідаційний баланс, забезпечує його затвердження учасниками юридичної особи, судом або органом, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, та забезпечує подання органам доходів і зборів.
Майно юридичної особи, що залишилося після задоволення вимог кредиторів (у тому числі за податками, зборами, єдиним внеском на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та іншими коштами, що належить сплатити до державного або місцевого бюджету, Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування), передається учасникам юридичної особи, якщо інше не встановлено установчими документами юридичної особи або законом.
Документи, що підлягають обов'язковому зберіганню, передаються в установленому законодавством порядку відповідним архівним установам.
Ліквідаційна комісія (ліквідатор) забезпечує подання державному реєстраторові документів, передбачених законом для проведення державної реєстрації припинення юридичної особи в установлений законом строк.
Статтею 112 Цивільного кодексу України визначено, що у разі ліквідації платоспроможної юридичної особи вимоги її кредиторів задовольняються у такій черговості: 1) у першу чергу задовольняються вимоги щодо відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або смертю, та вимоги кредиторів, забезпечені заставою чи іншим способом;
2) у другу чергу задовольняються вимоги працівників, пов'язані з трудовими відносинами, вимоги автора про плату за використання результату його інтелектуальної, творчої діяльності; 3) у третю чергу задовольняються вимоги щодо податків, зборів (обов'язкових платежів); 4) у четверту чергу задовольняються всі інші вимоги.
Вимоги однієї черги задовольняються пропорційно сумі вимог, що належать кожному кредитору цієї черги.
У разі відмови ліквідаційної комісії у задоволенні вимог кредитора або ухилення від їх розгляду кредитор має право протягом місяця з дати, коли він дізнався або мав дізнатися про таку відмову звернутися до суду із позовом до ліквідаційної комісії. За рішенням суду вимоги кредитора можуть бути задоволені за рахунок майна, що залишилося після ліквідації юридичної особи.
Вимоги кредитора, заявлені після спливу строку, встановленого ліквідаційною комісією для їх пред'явлення, задовольняються з майна юридичної особи, яку ліквідовують, що залишилося після задоволення вимог кредиторів, заявлених своєчасно.
Вимоги кредиторів, які не визнані ліквідаційною комісією, якщо кредитор у місячний строк після одержання повідомлення про повну або часткову відмову у визнанні його вимог не звертався до суду з позовом, вимоги, у задоволенні яких за рішенням суду кредиторові відмовлено, а також вимоги, які не задоволені через відсутність майна юридичної особи, що ліквідується, вважаються погашеними.
За рішенням Господарського суду Дніпропетровської області у справі № 910/22288/15 за ПАТ «Дельта-Банк» було визнано право власності на нежитлове приміщення, розташоване за адресою м. Дніпропетровськ, вул. Бригадна, буд.11, приміщення 70, загальна площа 587 м2, що знаходиться у житловому комплексі житловий будинок літ А-15, 16, А1 1 нежитлове приміщення №70 поз. 1-9, 9а, 10, 10а, 11, 14, 14а, 15-26, 26а, 26б, 27-37, які були передані в іпотеку.
Судом встановлено, що все нерухоме майно, яке належало ТОВ «Дніпрометалсервісгруп» перейшло у власність ПАТ «Дельта-Банк» в рахунок погашення боргу.
В ході ліквідації ТОВ «Дніпрометалсервісгруп» ліквідатором було з'ясовано, що на рахунках юридичної особи ТОВ «Дніпрометалсервісгруп» кошти відсутні. Ліквідатор подав до Господарського суду м. Києва заяву про порушення провадження у справі про банкрутство ТОВ «Дніпрометалсервісгруп».
Ухвалою Господарського суду м. Києва від 02.02.2016 р. у справі № 910/1516/16 було відмовлено у відкритті провадження у справі про банкрутство ТОВ «Дніпрометалсервісгруп». В тому числі й з підстав відсутності безпірної заборгованості та судових рішень, які б підтверджували наявність кредиторської заборгованості перед ПАТ «Дельта Банк» на суму 3 641 631 742 грн. 47 коп.
Судом встановлено, що під час ліквідаційної процедури ліквідатором були здійснені всі необхідні дії, в тому числі було забезпечене дотримання прав і інтересів кредитора - ПАТ «Дельта Банк».
Отже, права та охоронювані законом інтереси Банку під час державної реєстрації припинення юридичної особи ТОВ «Дніпрометалсервісгруп» не були порушені.
Згідно з ч.1 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Суд наголошує, що захист прав здійснюється у разі їх порушення. З цього слідує, що під час розгляду кожної справи суд повинен встановити чи має місце порушення прав позивача, адже без цього не можна виконати завдання судочинства. Якщо позивач не довів факту порушення особисто своїх прав, то навіть у разі, якщо дії суб'єкта владних повноважень є протиправними, підстав для задоволення позову немає. Звернення до суду є способом захисту порушених суб'єктивних прав, а не способом відновлення законності та правопорядку у публічних правовідносинах.
Оскільки, при внесенні оскаржуваного реєстраційного запису відповідач діяв відповідно до норм Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань».
Згідно з частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Враховуючи вищевикладене, повно та всебічно дослідивши наявні матеріали справи, а також норми чинного законодавства України, суд дійшов до висновку про відсутність підстав для задоволення позову.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 69-71, 128, 160-165, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні позовних вимог відмовити повністю.
Відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова набирає законної сили після закінчення строку для її апеляційного оскарження. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Головуючий суддя А.Б. Федорчук
Судді І.А. Качур
П.О. Григорович