Ухвала суду № 66530972, 17.05.2017, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.05.2017
Номер справи
804/2958/17
Номер документу
66530972
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

УХВАЛА

17 травня 2017 р. Справа № 804/2958/17

Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Конєва С.О., розглянувши матеріали адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю «Клінінг-Сервіс» до Головного управління державної фіскальної служби у Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення №0003001402 від 21.03.2017р., -

ВСТАНОВИВ:

13.05.2017р. Товариство з обмеженою відповідальністю «Клінінг-Сервіс» звернулося з позовом до Головного управління державної фіскальної служби у Дніпропетровській області та просить визнати протиправним і скасувати податкове повідомлення-рішення №0003001402 від 21.03.2017р. ГУ ДФС у Дніпропетровській області, яким ТОВ «Клінінг-Сервіс» визначено суму грошових зобовязань з податку на додану вартість в сумі 18713868 грн., з яких основний платіж становить 12475912 грн., штрафні (фінансові) санкції 6237956 грн.

Вивчивши матеріали поданого адміністративного позову, суд приходить до висновку про те, що зазначений позов слід залишити без руху на підставі ч. 1 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України, виходячи з наступного.

П.3 ч.1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що суддя після одержання позовної заяви зясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.

Відповідно до ч.1 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху і встановлює строк для їх усунення.

Так, у відповідності до вимог ч.3 ст. 48 Кодексу адміністративного судочинства України здатність особисто здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обовязки, у тому числі доручати ведення справи представникові (адміністративна процесуальна дієздатність), належить органам державної влади, іншим державним органам, органам влади Автономної Республіки Крим, органам місцевого самоврядування, їхнім посадовим і службовим особам, підприємствам, установам, організаціям (юридичним особам).

Згідно ч.2 ст. 58 Кодексу адміністративного судочинства України повноваження законних представників підтверджуються документами, зокрема, які стверджують займану ними посаду.

В той же час, ч.5 ст. 106 вказаного Кодексу передбачено, що у разі, якщо заява подається представником, то одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.

Як вбачається зі змісту адміністративного позову, адміністративний позов підписано директором ТОВ «Клінінг-Сервіс», проте, прізвища, імя та по-батькові директора у адміністративному позові не зазначено, згідно доданих до позову документів встановити хто з саме із директорів позивача має повноваження на підписання від імені позивача позову та підписав позов неможливо з урахуванням того, що акт перевірки від 14.02.2017р., доданий до позову, містить посилання на те, що директорами позивача у різні періоди були ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 При цьому, ні витягу зі статуту позивача, ні копії витягу з ЄДРПОУ до позову не додано.

Зазначені недоліки позовної заяви позбавляють суд можливості перевірити повноваження директора позивача без зазначення прізвища, імя та по-батькові на підписання позову від імені позивача у відповідності до вимог ст.ст.48, 58 Кодексу адміністративного судочинства України та вирішити питання про відкриття провадження у даній справі.

Враховуючи наведене, суд приходить до висновку про те, що позивачем до позову не додано доказу на підтвердження повноважень директора позивача (без зазначення його прізвища, імя та по-батькові) на підписання даного адміністративного позову в порушення вимог ст.ст.48,58, ч.5 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України у звязку з чим дана позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки її подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України.

Недоліки позовної заяви мають бути усунуті позивачем у строк до 29.05.2017 року шляхом надання до канцелярії адміністративного суду адміністративного позову(в тому числі за кількістю відповідачів), який повинен містити прізвище, імя та по-батькові директора позивача, а також шляхом надання витягу з ЄДРПОУ відносно директора позивача на підтвердження його повноважень згідно до вимог ст.ст. 48, 58, ч.5 ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.48, 58, ч. 5 ст. 106, ч. 1 ст. 108, ст.160, ст.165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Клінінг-Сервіс» до Головного управління державної фіскальної служби у Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення №0003001402 від 21.03.2017р. - залишити без руху.

Позивачу у строк до 29 травня 2017 року усунути недоліки позовної заяви шляхом надання позивачем до канцелярії адміністративного суду адміністративного позову(в тому числі за кількістю відповідачів), який повинен містити прізвище, імя та по-батькові директора позивача, а також шляхом надання витягу з ЄДРПОУ відносно директора позивача на підтвердження його повноважень згідно до вимог ст.ст. 48, 58, ч.5 ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України.

Розяснити позивачеві, що відповідно до п.1 ч.3 ст. 108 КАС України, позовна заява повертається позивачеві, якщо він не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.

Ухвала суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом пяти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали згідно ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала набирає законної сили у порядку та у строки встановлені ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя ОСОБА_4