Постанова № 66524193, 11.05.2017, Іванківський районний суд Київської області

Дата ухвалення
11.05.2017
Номер справи
366/3595/16-а
Номер документу
66524193
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа 366/3595/16-а

Провадження 2-а/366/58/17

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 травня 2017 року суддя Іванківського районного суду Київської області Гончарук О.П., розглянувши в письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 сільської ради Іванківського району Київської області про зобовязання вчинити певні дії, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 сільської ради Іванківського району Київської області про зобовязання вчинити певні дії, а саме: зобовязати ОСОБА_2 сільську раду забезпечити проведення контрольних обмірів суміжної земельної ділянки сусідки ОСОБА_3, яка була приватизована її спадкоємцями, оскільки обміри земельної ділянки, яка була наділена сусідці ОСОБА_3 і які проводились при приватизації земельної ділянки спадкоємцями сусідки ОСОБА_3 без повідомлення і без присутності суміжних власників земельної ділянки ОСОБА_1, ОСОБА_4, ОСОБА_5 для встановлення можливої накладки суміжної земельної ділянки гр.ОСОБА_6 на земельну ділянку, яка приватизована ОСОБА_1, ОСОБА_4, ОСОБА_5 0,54668 га з участю суміжних власників земельних ділянок ОСОБА_1 і ОСОБА_7 з оформленням відповідно акта контрольних замірів земельних ділянок;

установити законність приватизації земельної ділянки ОСОБА_3 відповідно до обліку ОСОБА_2 сільської ради та встановити законність реєстрації земельної ділянки гр.ОСОБА_7 з можливою накладкою земельної ділянки ОСОБА_7 на земельну ділянку, яка приватизована ОСОБА_1, ОСОБА_4, ОСОБА_5 рішенням ОСОБА_2 сільської ради від 03 січня 2003 року № 29.

Крім того, позивач в доповненнях до позовної заяви просить визнати незаконним рішення ОСОБА_2 сільської ради № 72 від 14 червня 2007 року, яким незаконно приватизовано земельну ділянку розміром 0,6585 га гр.ОСОБА_8 і гр.ОСОБА_9 з накладкою на суміжну ділянку розміром 0,25 га приватизовану гр.ОСОБА_1, ОСОБА_4, ОСОБА_5, рішенням ОСОБА_2 сільської ради № 29 від 03 січня 2003 року;

визнати незаконним надане погодження (письмовий дозвіл) Іванківським районним відділом земельних ресурсів землевпорядній організації на розробку проектно-технічної документації і виготовлення державного акту на земельну ділянку, розміром 0,6585 га, яка незаконно приватизована гр.ОСОБА_8 і ОСОБА_9 ОСОБА_2 сільської радою незаконним рішенням №72 від 14 червня 2007 року з накладкою на приватизовану суміжну земельну ділянку гр.ОСОБА_1, ОСОБА_4, ОСОБА_5 рішенням ОСОБА_2 сільської ради №29 від 03 січня 2003 року відповідно до кадастрового плану 11.01 і відповідно до плану забудови будівельного паспорта на земельну ділянку під будівництво ОСОБА_10 (свідоцтво на забудову індивідуальної садиби № 5 від 10.07.1972 року);

визнати незаконним державний акт на незаконно приватизовану земельну ділянку розміром 0,6585 га гр.ОСОБА_8 і ОСОБА_9 незаконним рішення ОСОБА_2 сільської ради № 72 від 14 червня 2007 року з накладкою на приватизовану земельну ділянку гр.ОСОБА_1, ОСОБА_4, ОСОБА_5 рішенням ОСОБА_2 сільської ради № 29 від 03 січня 2003 року, розміром 0,25 га для обслуговування житлового будинку;

зобовязати Іванківський районний відділ земельних ресурсів, який перейменовано на Управління Держгеокадастру у Іванківському районі, виконати свої зобовязання, викладені в гарантійному листі від 04 вересня 2003 року № 04-51-113, знайти виконавця робіт для виготовлення проектно-технічної документації на земельну ділянку 0,08 га, яка приватизована ОСОБА_1 рішенням ОСОБА_2 сільської ради № 29 від 03 січня 2003 року, на виконання рішення ОСОБА_2 сільської ради №YІ-39-296 від 11 липня 2014 року «Про надання дозволу на розробку проекту землеустрою на земельну ділянку у власність для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд в селі Хочева, по вул.Радянській,9а.

Крім того, позивач просить стягнути з відповідачів судові витрати по справі.

В обґрунтування своїх позовних вимог, позивач посилається на те, що рішенням ОСОБА_2 сільської ради від 03 січня 2003 року № 29 члену КСП «Оранське» ОСОБА_1, спадкоємцям ОСОБА_4 і ОСОБА_5 у відповідності до кадастрового плану 11.01 з уточненням розмірів земельної ділянки, розташованої в с.Хочева, по вул.Радянській,9 Іванківського району Київської області надані земельні ділянки у приватну власність загальним розміром 0,54688 га.

На виготовлення державного акта на земельну ділянку, у відповідності до рішення ОСОБА_2 сільської ради від 03 січня 2003 року № 29, до Іванківськьго відділу земельних ресурсів подана заява, на підставі якої укладено угоду на виготовлення державного акта між ОСОБА_1 і Відділом земельних ресурсів у Іванківському районі.

Оплата за виготовлення технічної документації для оформлення державного акта на земельні ділянки проведена через Державне казначейство у Іванківському районі на рахунок Іванківського відділу земельних ресурсів, що підтверджується квитанцією від 28.10.1999 року.

Роботу по визначенню і уточненню, погодженню розмірів земельних ділянок і встановлення меж і межових знаків на земельні ділянки з суміжними землекористувачами земельних ділянок ОСОБА_3 і ОСОБА_11 виконував головний спеціаліст керівник технічного бюро Іванківського відділу земельних ресурсів ОСОБА_12, який величину земельної ділянки розміром 0,54668 га згідно кадастрового плану 11.01 на земельну ділянку підтвердив своїм підписом і оформив акт погодження меж з усіма суміжними землекористувачами.

Акт погодження меж з усіма суміжними землекористувачами ОСОБА_3, ОСОБА_11, ОСОБА_4, які були присутні при встановленні меж і межових знаків, виконавець замовлення ОСОБА_12 додав до технічної документації на виготовлення державного акта на приватизовані земельні ділянки.

Кадастровий план на земельну ділянку розміром 0,54668га 11.01 на замовлення Іванківського відділу земельних ресурсів з участю головного спеціаліста Іванківського відділу земельних ресурсів ОСОБА_12 виготовила землевпорядна організація РЗКБ «Вишгород».

Земельна ділянка загальним розміром 0,54668 га згідно кадастрового плану 11.01 була передана громадянам України ОСОБА_1, ОСОБА_4, ОСОБА_5 10.06.1999 року в користуванні. Державний акт на приватизовані земельні ділянки розміром 0,54668 га згідно кадастрового плану 11.01 не видано.

Позивач неодноразово подавав нагадування до Управління Держземагенства у Іванківському районі і отримував формальні відписки.

При зверненні позивача до відповідача з прохання створити комісію і провести контрольні обміри суміжної земельної ділянки гр.ОСОБА_3, яка наділена її спадкоємцям, для уточнення можливої накладки щодо сусідньої земельної ділянки, яка наділена рішенням ОСОБА_2 сільської ради № 29 від 03 січня 2003 року у приватну власність 0,54668 га ОСОБА_1, ОСОБА_4, ОСОБА_5 позивач отримав відмову.

Позивач вважає, що порушенні його права, тому за захистом своїх прав та законних інтересів він змушений звертатися до суду.

В судове засідання позивач не зявився, у позовній заяві зазначив, що просить розглядати справу без його участі та винести рішення на підставі наданих доказів.

Представник відповідача ОСОБА_2 сільської ради Іванківського району Київської області - в судове засідання не зявився, звернувся до суду із листом в якому зазначив, що заперечень проти задоволення позовних вимог ОСОБА_1 не має та просить справу розглянути без участі представника сільської ради.

На підставі ст.122, ч.6 ст.128 КАС Українисудом прийнято рішення про розгляд справи у порядку письмового провадження.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов підлягає частковому задоволенню, виходячи з наступного.

Згідно до ч. 1ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства Українив адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

З листа № 03-02-158 від 11.05.2017 року вбачається, що відповідач проти задоволення позовних вимог позивача не має.

Відповідно до п. 1 ч. 3ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства Україниу справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбаченіКонституцієюта законами України.

Відповідно до п.п. а-в, д, е, й, кст. 12 Земельного кодексу Українидо повноваженьсільських,селищних,міськихраду галузі земельних відносин на території сіл, селищ, міст належить: розпорядження землями територіальних громад; передача земельних ділянок комунальної власності у власність громадян та юридичних осіб відповідно до цьогоКодексу; надання земельних ділянокукористуванняізземель комунальної власності відповідно до цьогоКодексу; організація землеустрою; координація діяльності місцевих органівземельних ресурсів; вирішення земельних спорів; вирішення інших питаньугалузіземельнихвідносин відповідно до закону.

Відповідно до ч.ч. 1-3Земельного кодексу Українисільські, селищні, міські ради передають земельні ділянки увласністьабоукористування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для всіх потреб.

Судом встановлено, що на підставі рішення ОСОБА_2 сільської ради Іванківського району Київської області № 29 від 03 січня 2003 року «Про надання земельної ділянки у приватну власність» було надано земельні ділянки у спільну (сумісну) власність для обслуговування частин спадкового будинку в с.Хочева, по вул.Радянській,9 громадянам: ОСОБА_4 0,085 га, ОСОБА_5 0,085 га, ОСОБА_1, 0,08 га. Крім цього, на підставі п.2 даного рішення було надано у приватну власність земельну ділянку розміром 0,29 га для ведення особистого підсобного господарства в с.Хочева, по вул.Радянській,9 та земельну ділянку, розміром 0,24 га для ведення особистого підсобного господарства в урочищі за Михайлиною, гр.ОСОБА_1.

Як вбачається з кадастрового плану земельної ділянки 11.01 переданої громадянам України: ОСОБА_1, ОСОБА_4 та ОСОБА_5, загальний розмір земельної ділянки становить 0,54668 га.

Механізм встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) та їх закріплення межовими знаками, тобто розробки такої документації, визначено "Інструкцією про встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) та їх закріплення межовими знакамизатвердженоїнаказом Держкомзему України від 18 травня 2010 року №376.

У відповідності до пункту 2.1 цієї Інструкціївстановленнямеж земельної ділянки в натурі (на місцевості) здійснюється на підставі розробленої та затвердженої технічної документаціїізземлеустроющодовстановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), технічної документації із землеустрою щодо поділу та об'єднання земельних ділянок або проектуземлеустроющодовідведення земельної ділянки.

Відповідно до ч.3ст. 158 ЗК Україниоргани місцевого самоврядування вирішують земельні спори у межах населених пунктів щодо меж земельних ділянок, що перебувають у власності і користуванні громадян, та додержання громадянами правил добросусідства. Такими органами місцевого самоврядування, до повноважень яких належить вирішення земельних спорів, визначені виконавчі органи сільських рад ( ч.1ст. 33 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Відповідно дост. 47 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»земельні спори можуть розглядатись спеціально створеними постійними комісіями органу місцевого самоврядування. Постійні комісії ради є органами ради, що обираються з числа її депутатів, для вивчення, попереднього розгляду і підготовки питань, які належать до її відання, здійснення контролю за виконанням рішень ради, її виконавчого комітету.

Порядок розгляду земельних спорів передбаченийстаттею 159 ЗК України. Підставою є заява однієї із сторін, спір розглядається у місячний термін з дня подання заяви за участю зацікавлених сторін, які повинні бути завчасно повідомлені про час і місце розгляду спору. У рішенні органу місцевого самоврядування або органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів визначається порядок його виконання.

У разі незгоди власників землі або землекористувачі з рішенням органів місцевого самоврядування, центрального органу виконавчоївлади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, спір вирішується судом.

Крім того, судом встановлено, що сесія сільської ради на підставі Рішення ОСОБА_2 сільської ради Іванківського району Київської області «Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) для ведення особистого селянського господарства в с.Хочева вул.Радянська,9» № УІ-36-276 від 21 березня 2014 року вирішила: «Затвердити розроблену технічну документацію із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) гр.ОСОБА_1, що розташована в с.Хочева, вул.Радянська,9 розміром 0,2900 га та передати безкоштовно у власність для ведення особистого селянського господарства земельну ділянку розміром 0,2900 га кадастровий номер 3222083203:01:004:0023, що розташована в с.Хочева вул.Радянська,9 гр.ОСОБА_1».

На підставі Рішення ОСОБА_2 сільської ради Іванківського району Київської області «Про надання дозволу на розробку проекту землеустрою на земельну ділянку у власність для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд в с.Хочева по вул.Радянська,9а» № УІ-39-296 від 11 липня 2014 року сесія сільської ради вирішила: «Надати дозвіл на розробку проекту землеустрою на земельну ділянку для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд: ОСОБА_1 0,08 га в с.Хочева вул.Радянська,9».

Як вбачається з листа ОСОБА_2 сільської ради Іванківського району Київської області № 03-02-75 від 06.03.2014 року, адресованого ОСОБА_1, «щодо Вашого прохання «уточнити разом з розробником технічної документації розмір земельної ділянки 0,25 га» повідомляємо, що ніякої технічної документації на земельну ділянку для ОСОБА_3 (ваша сусідка, яка померла 01.01.20002 року) ОСОБА_2 сільська рада не розробляла і не затверджувала».

Крім того, відповідно до ч.3 ст.21 КАС України не допускається обєднання в одне провадження кількох вимог, які належить розглядати в порядку різного судочинства, якщо інше не встановлено законом.

Враховуючи те, що позовні вимоги позивача про установлення законності приватизації земельної ділянки ОСОБА_3 відповідно до обліку ОСОБА_2 сільської ради та встановити законність реєстрації земельної ділянки гр.ОСОБА_7 з можливою накладкою земельної ділянки ОСОБА_7 на земельну ділянку, яка приватизована ОСОБА_1, ОСОБА_4, ОСОБА_5 рішенням ОСОБА_2 сільської ради від 03 січня 2003 року № 29;

визнання незаконним рішення ОСОБА_2 сільської ради № 72 від 14 червня 2007 року, яким незаконно приватизовано земельну ділянку розміром 0,6585 га гр.ОСОБА_8 і гр.ОСОБА_9 з накладкою на суміжну ділянку розміром 0,25 га приватизовану гр.ОСОБА_1, ОСОБА_4, ОСОБА_5, рішенням ОСОБА_2 сільської ради № 29 від 03 січня 2003 року;

визнання незаконним наданого погодження (письмовий дозвіл) Іванківським районним відділом земельних ресурсів землевпорядній організації на розробку проектно-технічної документації і виготовлення державного акту на земельну ділянку, розміром 0,6585 га, яка незаконно приватизована гр.ОСОБА_8 і ОСОБА_9 ОСОБА_2 сільської радою незаконним рішенням №72 від 14 червня 2007 року з накладкою на приватизовану суміжну земельну ділянку гр.ОСОБА_1, ОСОБА_4, ОСОБА_5 рішенням ОСОБА_2 сільської ради №29 від 03 січня 2003 року відповідно до кадастрового плану 11.01 і відповідно до плану забудови будівельного паспорта на земельну ділянку під будівництво ОСОБА_10 (свідоцтво на забудову індивідуальної садиби № 5 від 10.07.1972 року);

визнання незаконним державного акта на незаконно приватизовану земельну ділянку розміром 0,6585 га гр.ОСОБА_8 і ОСОБА_9 незаконним рішення ОСОБА_2 сільської ради № 72 від 14 червня 2007 року з накладкою на приватизовану земельну ділянку гр.ОСОБА_1, ОСОБА_4, ОСОБА_5 рішенням ОСОБА_2 сільської ради № 29 від 03 січня 2003 року, розміром 0,25 га для обслуговування житлового будинку;

зобовязання Іванківського районного відділу земельних ресурсів, який перейменовано на Управління Держгеокадастру у Іванківському районі, виконати свої зобовязання, викладені в гарантійному листі від 04 вересня 2003 року № 04-51-113, знайти виконавця робіт для виготовлення проектно-технічної документації на земельну ділянку 0,08 га, яка приватизована ОСОБА_1 рішенням ОСОБА_2 сільської ради № 29 від 03 січня 2003 року, на виконання рішення ОСОБА_2 сільської ради №YІ-39-296 від 11 липня 2014 року «Про надання дозволу на розробку проекту землеустрою на земельну ділянку у власність для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд в селі Хочева, по вул.Радянській,9а, слід розглядати в порядку цивільного судочинства, оскільки існує спір про право власності і відсутні порушені права та інтереси позивача у сфері публічно правових відносин, суд приходить до висновку про закриття провадження у справі у цій частині позовних вимог, згідно ст. 157 КАС України.

За таких обставин, суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог частково.

Судові витрати на підставі ст.94 КАС України слід стягнути з відповідача відповідно до задоволеної частини позовних вимог.

Суд, вважає за доцільне стягнути з відповідача судовий збір в розмірі 640 грн. та на користь позивача понесені ним та документально підтверджені судові витрати на суму 172 грн. 87 коп.

На підставі наведеного, керуючись ст. 7, 9, 11 , 69-71, 86, 97, 158-163 КАС України, суд

П О С Т А Н О В И В:

Позов задовольнити частково.

Зобовязати ОСОБА_2 сільську раду забезпечити проведення контрольних обмірів суміжної земельної ділянки ОСОБА_3

В решті позовних вимог провадження у справі закрити.

Стягнути з ОСОБА_2 сільської ради Іванківського району Київської області судовий збір в розмірі 640 грн. (шістсот сорок гривень).

Стягнути з ОСОБА_2 сільської ради Іванківського району Київської області на користь ОСОБА_1 судові витрати по справі в сумі 172 грн. 87 коп. (сто сімдесят дві гривні вісімдесят сім копійок).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Апеляційна скарга на постанову може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Іванківський районний суд протягом десяти днів з дня отримання повного тексту постанови.

Суддя: О.П.Гончарук