Ухвала суду № 66509203, 15.05.2017, Вінницький міський суд Вінницької області

Дата ухвалення
15.05.2017
Номер справи
127/9706/17
Номер документу
66509203
Форма судочинства
Кримінальне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа №127/9706/17

Провадження №1-кс/127/3811/17

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 травня 2017 року м. Вінниця

Вінницький міський суд Вінницької області

в складі:слідчого судді Вишара І.Ю.,

при секретарі Козловій М.О.,

за участю слідчого Семенюк О.А..,

розглянувши клопотання старшого слідчого в ОВС СУ ГУ Національної поліції у Вінницькій області майора поліції ОСОБА_1 про призначення позапланової перевірки дотримання службовими особами ТОВ «Безпека - Гарант» (ЄДРПОУ 31325235, адреса: м. Вінниця вул. Магістратська, 158) вимог законодавства про працю та про охорону праці,-

ВСТАНОВИВ:

Старший слідчий в ОВС СУ ГУ Національної поліції у Вінницькій області майор поліції ОСОБА_1 звернувся до слідчого судді з клопотанням про призначення позапланової перевірки дотримання службовими особами ТОВ «Безпека - Гарант» (ЄДРПОУ 31325235, адреса: м. Вінницявул. Магістратська, 158) вимог законодавства про працю та про охорону праці.

Згідно клопотання, у провадженні слідчого управління Головного управління Національної поліції у Вінницькій області перебувають матеріали досудового розслідування, внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань від 24.03.2017 за № 42017020000000106 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України.

Установлено, що службові особи ПАТ «Державний ощадний банк України» зловживаючи своїм службовим становищем, діючи за попередньою змовою зі службовими особами ТОВ «Безпека-Гарант», здійснили розтрату бюджетних коштів шляхом укладання договорів технічної охорони на відділення банку на території Вінницької області, послуги за якими фактично не надавались.

Так, відповідно до матеріалів кримінального провадження встановлено, що укладання ТОВ «Безпека-Гарант» договорів на технічну охорону обєктів у населених пунктах Вінницької області, де фактично відсутні їх групи реагування (22 обєкти в 11 населених пунктах), що не відповідає терміну «охорона майна», визначеного ст. 1 ЗУ «Про охорону діяльність», як діяльність з організації та практичного здійснення заходів охорони, спрямованих на забезпечення недоторканості, цілісності визначених власником і належних йому обєктів. Так, з метою забезпечення реагування на спрацювання технічних засобів охорони із вказаних обєктів, службові особи ТОВ «Безпека-Гарант» телефонують до чергових частин територіальних відділень поліції та інформують про можливе протиправне посягання, з вимогою здійснення виїзду слідчо-оперативної групи за вказаними адресами, як на повідомлення, що надходять за спецлінією «102». Також встановлено, що реагування на сигнали «тривога» здійснюються переважно однією і тією ж особою (в окремому населеному пункті), на власному автотранспорті, яка не забезпечена спецзасобами індивідуального захисту та активної оборони, одягу із ознаками належності до відповідного субєкта охоронної діяльності згідно з його статутними документами та службовими посвідченнями (м. Ямпіль, смт. Теплик, смт. Іллінці). В районних центрах Вінницької області, де в наявності належний ТОВ «Безпека-Гарант» транспорт реагування є систематичні випадки прибуття за сигналами «тривога» наряду груп реагування у складі лише одного працівника (м. Немирів, м. Бершадь, м. Тульчин). Крім того, встановлено ряд обставин, що піддають сумніву дотримання вимог законодавства про працю, зокрема оформлення працівників в штат підприємства (відсутність посвідчень, отримання заробітної плати нижчої за мінімальну, розрахунок готівкою, тощо).

Таким чином, зазначені факти свідчать про порушення ч. 3, 4 ст. 11 ЗУ «Про охоронну діяльність», а також ставлять під сумнів факт укладання із даними особами трудових договорів, так і їх фахову підготовку та відповідальність кваліфікаційним вимогам, що передбачено постановою КМУ від 18.11.2015 № 960 «Про затвердження ліцензійних умов провадження охоронної діяльності». Крім того, відповідно до постанови КМУ від 11.11.2015 № 937 затверджено перелік обєктів державної та інших форм власності, охорона нерухомого майна (незалежно від цільового призначення) яких здійснюється виключно органами поліції охорони на договірних засадах. До даного переліку входить і ПАТ «Державний ощадний банк України».

Для зясування усіх обставин вказаного кримінального провадження у ході розслідування виникла необхідність в проведенні позапланової перевірки дотримання службовими особами ТОВ «Безпека - Гарант» вимог законодавства про працю та про охорону праці.

Тому, слідчий звернувся до суду з вказаним клопотанням.

Слідчий в судовому засіданні клопотання підтримав.

Слідчий суддя, вислухавши пояснення слідчого, дослідивши матеріали клопотання, прийшов до наступного висновку.

Відповідно до ч.2ст. 93 КПК Українисторона обвинувачення здійснює збирання доказів, серед іншого, шляхом отримання від органів державної влади актів перевірок.

Згідно з ч.2ст.84 КПК Україниодним із процесуальних джерел доказів є документи, до яких п.4 ч.2ст.99 КПК Українивіднесено і акти перевірок.

Разом із тим, на даний час зКПК Українивиключено п.6 ч.2 ст.36 та п.4 ч.2 ст.40, якими прокурору, та слідчому надавались повноваження призначити ревізії та перевірки у порядку, визначеному законом, що обумовлює необхідність звернення до слідчого судді із даним клопотанням.

Постановою КМУ від 13.08.2014 року №408 «Питання запровадження обмежень на проведення перевірок державними інспекціями та іншими контролюючими органами», встановлено, що надання дозволу на проведення перевірок підприємств, установ, організацій, фізичних осіб-підприємців не потребують у разі, якщо такі перевірки проходять за рішенням суду та на вимогу службових осіб у випадках, передбаченихКПК України.

Приймаючи до уваги необхідність в проведенні позапланової перевірки дотримання службовими особами ТОВ «Безпека - Гарант» вимог законодавства про працю та про охорону праці, слідчий суддя вважає за необхідне клопотання задовольнити.

Відповідно до п.82.2ст.82 Податкового Кодексу України тривалістьперевірок, визначених устатті 78 цього Кодексу(крім перевірок, що проводяться за наявності обставин, визначених у підпункті78.1.8п.78.1ст.78цьогоКодексу, тривалістьяких встановлено устатті 200 цього Кодексу), не повинна перевищувати 15 робочих днів для великих платників податків, щодо субєктів малого підприємства5 робочих днів, для фізичних осіб-підприємців, які не мають найманих працівників, за наявності умов, визначених в абзацах третьомувосьмому цього пункту, - 3 робочих дні, інших платників податків10 робочих днів.

Керуючись ст.ст.71,93,110 КПК України,Постановою Кабінету Міністрів України від 13.08.2014 року №408 «Питання запровадження обмежень на проведення перевірок державними інспекціями та іншими контролюючими органами», ст.78,82 Податкового Кодексу України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

Клопотання старшого слідчого в ОВС СУ ГУ Національної поліції у Вінницькій області майора поліції ОСОБА_1 про призначення позапланової перевірки дотримання службовими особами ТОВ «Безпека - Гарант» (ЄДРПОУ 31325235, адреса: м. Вінницявул. Магістратська, 158) вимог законодавства про працю та про охорону праці задовольнити.

Надати дозвіл на проведення позапланової перевірки дотримання службовими особами ТОВ «Безпека - Гарант» (ЄДРПОУ 31325235, адреса: м. Вінниця вул. Магістратська, 158) вимог законодавства про працю та про охорону праці.

Перевірку призначити з 17.05.2017 за період з 01.01.2015 по 11.05.2017 р..

Проведення перевірки доручити спеціалістам Головного управління Держпраці у Вінницькій області.

Ухвала слідчого судді остаточна, оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя