
пр. № 1-кс/759/1569/17
ун. № 759/6857/17
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 травня 2017 року Святошинський районний суд м.Києва в складі :
головуючого слідчого судді Петренко Н.О. .
при секретарі Рагімовій Т.О.
розглянувши, погоджене з прокурором Київської місцевої прокуратури № 8 Денисенка О.П., клопотання старшого слідчого Святошинського УП ГУНП у м. Києві Драчука Ю.П. про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні №42015100080000118 від 15.09.2015р., за ознаками кримінального правопорушення передбаченого за ч. 1 ст.358, ч4 ст. 358 КК України,
В С Т А Н О В И В:
10.05.2017р. до Святошинського районного суду м. Києва надійшло клопотання старшого слідчого Святошинського УП ГУНП у м. Києві Драчука Ю.П. про застосування заходів забезпечення кримінального провадження шляхом надання тимчасового доступу до оригіналів документів, які знаходяться у володінні Святошинської районної в м. Києві державної адміністрації, за адресою: 03115, м. Київ просп. Перемоги, 97, та можливість їх вилучити, що стосуються «Капітального ремонту будівлі на пр. Перемоги, 97 під розміщення центру надання адміністративних послуг у Святошинському районі», саме:- річні план здійснення закупівель на 2015-2016 роки. (із змінами);-тендерні пропозицій поданих всіма учасниками тендеру та їх тендерну документацію.
-протокол про затвердження документації конкурсних торгів;-розпорядження про створення (зміну складу) тендерного комітету . (розподіл повноважень учасників тендерного комітету);-протокол про встановлення роз'яснень;-протокол тендерного комітету про вибір процедури державної закупівлі.
- розрахунок класу визначення об'єкта будівництва;- документи, які були підставою для здійснення капітального ремонту, акти обстеження, будівлі, доповідні записки, висновок щодо технічного стану конструкцій будівлі, балансова вартість, розпорядження тощо);- документи щодо підтвердження фактичного використання будівельних машин та механізмів (шляхові листи, змінні рапорти, журнали використання техніки);-креслення (поверхові плани) акти закриття прихованих робіт, видаткові накладні на придбання будівельних матеріалів які включенні в акти форми КБ-2В.; -проект виконання робіт;-проект організації будівництва;-акт введення в експлуатацію об'єкта (декларація, сертифікат тощо), або письмово повідомити щодо їх відсутності;-робоча документація по облаштування пожежною сигналізацією (звіти експертизи);-результати вимірювання опору ізоляції (протоколи виміру)4-документи, що стосуються здійснення технічного нагляду (договір про здійснення технічного нагляду, кошторис на здійснення технічного нагляду, копії сертифікату фахівців, акти виконаних робіт наданих послуг виконаних організацією технічного нагляду, розрахунок визначення витрат пов'язаних із службою замовника (враховуючи витрати на технічний нагляду), штатний розпис апарату управління будівництва та архітектури за 2015 рік., журналу виконання робіт, з відмітками технагляду (про здійснення перевірок) щодо підтвердження робіт наданих послуг по здійсненню технічного нагляду);- документи, що стуснуються здійснення авторського нагляду (договір про здійснення технічного нагляду, кошторис на здійснення технічного нагляду копію сертифікату фахівців, акти виконаних робіт, журнал авторського нагляду);- завдання на проектування АПЗ (архітектурно планувальні завдання) містобудівні умови та обмеження, накладні, акти прийому передачі вишукувальної документації та саму вишукувальну документацію, (графічні та текстові матеріали, креслення тощо).
В обґрунтування свого клопотання посилався на те, що 09.06.2015 року Управлінням будівництва, архітектури та землекористування Святошинської районної в м. Києві державної адміністрації (далі - Управління) у «Віснику державних закупівель» розміщено оголошення про проведення відкритих торгів з «Капітального ремонту будівлі на пр. Перемоги, 97 під розміщення центру надання адміністративних послуг у Святошинському районі», очікувана вартість закупівлі 3 млн. грн.
За результатами проведених відкритих торгів із закупівлі робіт капітального ремонту будівлі на пр. Перемоги, 97 під розміщення центру надання адміністративних послуг у Святошинському районі та обладнання, 20.07.2015 року акцептовано пропозицію ТОВ «Технобуд Компані» (код ЄДРПОУ 39062698) із ціновою пропозицією 2 856 748, 80 грн., та в подальшому 04.08.2015 року між Управлінням (замовник) та ТОВ «Технобуд Компані» укладено договір №14-ТК про закупівлю робіт за державні кошти, на суму 2 856 748, 80 грн.
Так, досудовим розслідуванням встановлено, що відповідно до документів, наявних в пропозиції тендерних торгів ТОВ «Технобуд Компані», посадовими особами товариства надано неправдиві відомості до Управління для участі у відкритих торгах, що забезпечило перемогу товариства.
Зокрема, відповідно до наданої довідки про персонал, у штаті ТОВ «Технобуд Компані» станом на липень 2015 року перебуває 14 осіб, в той же час відповідно до інформації ДПІ у Печерському районі ГУ ДФС у м. Києві, з січня по серпень 2015 року на підприємстві працювала лише одна особа, а саме: директор товариства ОСОБА_3
На даному етапі виникла необхідність у здійснені аналізу дотримання тендерного законодавства при проведенні закупівель та фактичного виконання робіт.
Враховуючи викладене, з метою повного, всебічного та об'єктивного дослідження всіх обставин провадження, під час досудового розслідування необхідно застосувати заходи забезпечення кримінального провадження у зв'язку із тим, що відповідно до листа Святошинської районної в м. Києві державної адміністрації, вбачається, що вилучення документів, які становлять інтерес органу досудового розслідування здійснюється на підставі тимчасового доступу. Встановлено, що зазначені документи, знаходяться у володінні Святошинської районної в м. Києві державної адміністрації, та мають суттєве значення для встановлення кола осіб, причетних до скоєння вказаного злочину.
Іншим способом, ніж вилучити наведені документи для встановлення кола осіб причетних до вказаних подій, проведення почеркознавчих експертиз, неможливо довести обставини підробки офіційних документів.
Враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказані документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, необхідно отримати тимчасовий доступ та можливість вилучити оригінали документів за місцем їх знаходження в управлінні будівництва, архітектури та землекористування Святошинської районної в м. Києві державної адміністрації.
Слідчий клопотання підтримав та просив задовольнити.
Враховуючи підстави і мотиви клопотання, суд вважає за необхідне розглядати клопотання без виклику осіб, у володінні яких знаходяться речі і документів, в порядку частини 2 ст.163 КПК України, оскільки є достатні підстави вважати, що існує реальна загроза знищення документів, тимчасовий доступ до яких просить дозволити слідчий.
Відповідно до частини 1 статті 131 Кримінально-процесуального кодексу України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Частиною 2 статті 131 КПК України передбачені такі види заходів забезпечення кримінального провадження як тимчасовий доступ до речей і документів і тимчасове вилучення майна.
Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходиться таку речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Згідно частини 5, 6 статті 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:
1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;
3) не становлять собою або не виключають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Згідно ч. 7 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Вивчивши зміст клопотання і надані суду письмові докази, оцінивши потреби досудового розслідування, які виправдовують такий ступінь втручання у права та свободи, про які йдеться в клопотанні слідчого та приймаючи до уваги, що застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження є виправданим, оскільки має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, враховуючи неможливість іншими способами довести обставини, які підлягають доведенню в кримінальному провадженні №42015100080000118 від 15.09.2015р. . за ч. 1 ст. 358, ч.4 ст. 358 КК України - клопотання підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 131, 132, 159, 160, 163, 164, 165, 166, 395 КПК України, суд, -
У ХВАЛИВ :
Клопотання задовольнити.
Надати старшому слідчому Святошинського УП ГУ НП у місті Києві Драчуку Юрію Петровичу, або за його дорученням оперативним працівникам тимчасовий доступ до оригіналів документів, які знаходяться у володінні Святошинської районної в м. Києві державної адміністрації, за адресою: 03115, м. Київ просп. Перемоги, 97, та можливість їх вилучити, що стосуються «Капітального ремонту будівлі на пр. Перемоги, 97 під розміщення центру надання адміністративних послуг у Святошинському районі», саме:
- річні плани здійснення закупівель на 2015-2016 роки. (із змінами)
-тендерні пропозиції поданих всіма учасниками тендеру та їх тендерну документацію.
-протокол про затвердження документації конкурсних торгів.
-розпорядження про створення (зміну складу) тендерного комітету . (розподіл повноважень учасників тендерного комітету)
-протокол про встановлення роз'яснень
-протокол тендерного комітету про вибір процедури державної закупівлі.
- розрахунок класу визначення об'єкта будівництва.
- документи, які були підставою для здійснення капітального ремонту, акти обстеження будівлі, доповідні записки, висновок щодо технічного стану конструкцій будівлі, балансова вартість, розпорядження тощо)
- документи щодо підтвердження фактичного використання будівельних машин та механізмів (шляхові листи, змінні рапорти, журнали використання техніки).
-креслення (поверхові плани) акти закриття прихованих робіт, видаткові накладні на придбання будівельних матеріалів які включенні в акти форми КБ-2В.
-проект виконання робіт.
-проект організації будівництва.
-акт введення в експлуатацію об'єкта (декларація, сертифікат тощо), або письмово повідомити щодо їх відсутності.
-робоча документація по облаштування пожежною сигналізацією (звіти експертизи).
-результати вимірювання опору ізоляції (протоколи виміру).
-документи, що стосуються здійснення технічного нагляду (договір про здійснення технічного нагляду, кошторис на здійснення технічного нагляду, копії сертифікату фахівців, акти виконаних робіт наданих послуг виконаних організацією технічного нагляду, розрахунок визначення витрат пов'язаних із службою замовника (враховуючи витрати на технічний нагляду), штатний розпис апарату управління будівництва та архітектури за 2015 рік., журналу виконання робіт з відмітками технагляду (про здійснення перевірок) щодо підтвердження робіт наданих послуг по здійсненню технічного нагляду)
- документи, що стуснуються здійснення авторського нагляду (договір про здійснення технічного нагляду, кошторис на здійснення технічного нагляду копію сертифікату фахівців, акти виконаних робіт, журнал авторського нагляду).
- завдання на проектування АПЗ (архітектурно планувальні завдання) містобудівні умови та обмеження, накладні, акти прийому передачі вишукувальної документації та саму вишукувальну документацію, (графічні та текстові матеріали, креслення тощо).
Строк дії ухвали - один місяць з дня постановлення ухвали.
Відповідно до частини 1 ст.166 КПК України, у разі не виконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Заперечення на дану ухвалу може бути подано під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя: