
Справа № 563/387/17
П О С Т А Н О В А
15 травня 2017 року м.Корець
Суддя Корецького районного суду Рівненської області Сірак Д.Ю. при підготовці до розгляду справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.163-1 КУпАП,
в с т а н о в и в :
На розгляд Корецькому районному суду Рівненської області від Головного управління ДФС у Рівненській області надійшов протокол №46 про адміністративне правопорушення серії АА №696853 від 04 квітня 2017 року відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.163-1 КУпАП.
Згідно із п. 2 ч. 1 ст. 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
За змістом статті 279 КУпАПрозгляд справ про адміністративне правопорушення судом провадиться в межах обставин, зазначених в протоколі про адміністративне правопорушення.
Таким чином, обставини правопорушення повинні бути викладені в протоколі про адміністративне правопорушення конкретно, з належним формулюванням складу адміністративного правопорушення у відповідності до змісту диспозиції статті (частити статті) КУпАП, що передбачає відповідальність за його вчинення.
Статтею 256 КУпАП передбачено, що у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу порушника; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення порушника; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Натомість протокол №46 про адміністративне правопорушення серії АА №696853 від 04 квітня 2017 року не відповідає вимогам статті 256 КУпАП, зокрема в ньому не зазначено: час, місце вчинення й суть адміністративного правопорушення та інші відомості, необхідні для вирішення справи,не вказано,які дії вчинені безпосередньо ОСОБА_1 при веденні податкового обліку, у чому саме з його боку полягає порушення ведення такого обліку, відсутні будь-які документи щодо його функціональних обовязків.
При цьому, а ні з протоколу про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1, а ні з наявних матеріалів справи не видно, які ж саме діяння вчинені останнім та в чому полягає його вина у вчиненні правопорушення, за яке передбачена відповідальність за ч.1 ст.163-1 КУпАП. Відтак, з протоколу про адміністративне правопорушення неможливо зробити висновок про обєктивну сторону правопорушення.
Отже, особа, що складала протокол, обмежиласьлише загальними фразами, не зазначивши обставини вчинення саме ОСОБА_1 правопорушення, суть самого правопорушення (дії або бездіяльність та в чому полягають) з посиланням на норму спеціального Закону.
Протокол про адміністративне правопорушення та додані до нього матеріал не містять достатніх та належних доказів вручення ОСОБА_1 копію цього протоколу.
В матеріалах справи наявний лише копія акту перевірки, на підставі якого і був складений протокол. Будь-яких інших даних про вчинення ОСОБА_1 правопорушення матеріали справи не містять.
Також необхідно зазначити, що субєкт правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП, є спеціальним, однак в матеріалах справи відсутні будь-які дані, які вказували на те, що ОСОБА_1 є субєктом вказаного складу правопорушення. Відсутні також дані і з приводу того, чи працював ОСОБА_1 у товаристві на посаді директора в період, за який проводилась перевірка, копію наказу про його призначення на посаду до матеріалів не долучено.
В матеріалах про адміністративне правопорушення відсутні також відомості про те, чи приймалось контролюючим органом податкове повідомлення-рішення або інше рішення, за результатами документальної планової перевірки.
Дані обставини позбавляють суд можливості всебічно і повно зясувати обставини справи, а відтак вирішити справу у точній відповідності із законом.
Таким чином, з огляду на допущені недоліки при складанні матеріалів про адміністративне правопорушення та з метою їх усунення, такі матеріали підлягають поверненню органу, який їх підготував, для доопрацювання.
Враховуючи викладене та керуючись ст.ст.245, 278, 280 КУпАП, суддя, -
п о с т а н о в и в :
Повернути Головному управлінню ДФС у Рівненській області протокол №46 про адміністративне правопорушення серії АА №696853 від 04 квітня 2017 року відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.163-1 КУпАП для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
С у д д я :