
ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про повернення апеляційної скарги
15 травня 2017 рокуЛьвів№ 876/5185/17
Суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Судова-Хомюк Н. М., перевіривши апеляційну скаргу Державної архітектурно-будівельної інспекції України на постанову Стрийського міськрайонного суду Львівської області від 22 березня 2017 року у справі № 456/203/17 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області про визнання незаконними вимог посадової особи та скасування постанови про адміністративне правопорушення,
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою судді Львівського апеляційного адміністративного суду від 21 квітня 2017 року апеляційну скаргу залишено без руху у зв'язку з невідповідністю апеляційної скарги вимогам частини 6 статті 187 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: до апеляційної скарги не додано документ, що підтверджує сплату судового збору, та надано десятиденний строк для усунення виявлених недоліків.
03 травня 2017 року представником Дерожавної архітектурно-будівельної інспекції України ОСОБА_2 подано клопотання про звільнення від сплати судового збору.
Вобгрунтування поданого клопотання заявник покликається на постанову Верховного Суду України від 13.12.2016р. у справі № 21-1410а16, згідного якої за подання позивачем або відповідачем субєктом владних повноважень апеляційної чи касаційної скарги на рішення адміністративного суду у справі про оскарження постанови про адміністративне правопорушення судовій збір не сплачується.
При цьому, докази сплати судового збору за подання апеляційної скарги не представлені.
З матеріалів справи слідує, що предметом оскарження по даній справі є припис про усунення порушення законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил від 03.06.2016р. та постанова у справі про адміністративне правопорушення № 7/87-ф/пз від 17.06.2016р., які винесені у звязку з недотриманням Закону України «Про архітектурну діяльність» та Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».
Згідно ч.8. ст. 41 зазначеного Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» постанови органів державного архітектурно-будівельного контролю можуть бути оскаржені до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду, або до суду.
Правові засади справляння судового збору, платники, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені Законом України «Про судовий збір».
Відповідно до ст. 5 згаданого Закону пільги щодо сплати судового збору для органів державної архітектурно-будівельної інспекції не передбачені.
Також представлена апелянтом постанова Верховного Суду України від 13.12.2016р. не стосується органів державного архітектурно-будівельного контролю.
У встановлений судом строк особою, яка подала апеляційну скаргу, не усунуто недоліків апеляційної скарги.
Згідно з частиною 3 статті 189 Кодексу адміністративного судочинства України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.
Відповідно до пункту 1 частини 3 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя повертає апеляційну скаргу, якщо особа, яка подала апеляційну скаргу, не усунула недоліки апеляційної скарги, яку було залишено без руху.
З огляду на викладене, вважаю, що апеляційну скаргу слід повернути особі, яка її подала.
Керуючись статтями 160, 165, 108, 187, 189, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України,
УХВАЛИВ:
В задоволенні клопотання Державної архітектурно-будівельної інспекції України про звільнення від сплати судового збору відмовити.
Апеляційну скаргу Державної архітектурно-будівельної інспекції України на постанову Стрийського міськрайонного суду Львівської області від 22 березня 2017 року у справі № 456/203/17 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області про визнання незаконними вимог посадової особи та скасування постанови про адміністративне правопорушення повернути особі, яка її подала.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів з моменту направлення копії ухвали особам, які беруть участь у справі та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
СуддяОСОБА_3