
КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа: № 697/863/16-а Головуючий у 1-й інстанції: Льон О.М. Суддя-доповідач: Грибан І.О.
ПОСТАНОВА
Іменем України
11 травня 2017 року м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
Головуючий-суддя Грибан І.О.
судді Ключкович В.Ю., Парінов А.Б.
за участі :
секретар с/з Кузик М.А.
пр-к апелянта Корабель В.В., Малінський В.О.
пр-к позивача ОСОБА_5
розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві апеляційну скаргу Комунального підприємства "Міський ринок Канівської міської ради" на постанову Канівського міськрайонного суду Черкаської області від 21 лютого 2017 року по справі за адміністративним позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_6 до Виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області, Комунального підприємства "Міський ринок Канівської міської ради", третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: фізична особа-підприємець ОСОБА_7 про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії,
У С Т А Н О В И В:
Позивач звернулася з позовом до Виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області, Комунального підприємства "Міський ринок Канівської міської ради", в якому просила:
- визнати протиправним та скасувати рішення Виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області за №166 від 19.06.2013 «Про затвердження схеми установки тимчасових споруд для підприємницької діяльності з легких металевих конструкцій на земельній ділянці КП «Міський ринок Канівської міської ради»;
- зобов'язати Комунальне підприємство «Міський ринок Канівської міської ради» усунути фізичній особі - підприємцю ОСОБА_6 перешкоди у користуванні належного їй кіоску шляхом знесення (демонтажу) за рахунок Комунального Підприємства «Міський ринок Канівської міської ради», тимчасових споруд, встановлених на підставі рішення Виконавчого комітету Канівської міської ради за №166 від 19.06.2013 «Про затвердження схеми установки тимчасових споруд для підприємницької діяльності з легких металевих конструкцій на земельній ділянці КП «Міський ринок Канівської міської ради».
Постановою Канівського міськрайонного суду Черкаської області від 21 лютого 2017 року адміністративний позов задоволено.
Не погоджуючись з рішенням суду першої інстанції відповідач Комунальне Підприємство «Міський ринок Канівської міської ради» подав апеляційну скаргу, в якій, вказуючи на неповне з'ясування судом першої інстанції обставин справи, порушення судом норм матеріального та процесуального права, просять ухвалене рішення скасувати та ухвалити нове про відмову у задоволенні позовних вимог.
Заслухавши суддю-доповідача, пояснення учасників процесу, що з'явилися, перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів дійшла до висновку, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з наступних підстав.
Задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції виходив з того, що виконавчий комітет Канівської міської ради оскаржуваним рішенням № 166 від 19.06.2013 з порушенням визначеної Порядком процедури надав дозвіл КП «Міський ринок Канівської міської ради» на розміщення тимчасових споруд.
Щодо позовних вимог в частині визнання протиправним та скасування рішення Виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області за №166 від 19.06.2013 «Про затвердження схеми установки тимчасових споруд для підприємницької діяльності з легких металевих конструкцій на земельній ділянці КП «Міський ринок Канівської міської ради», звертає увагу на наступне.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що рішення Виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області за №166 від 19.06.2013 «Про затвердження схеми установки тимчасових споруд для підприємницької діяльності з легких металевих конструкцій на земельній ділянці КП «Міський ринок Канівської міської ради» є таким, що прийнято без дотримання визначеної законом процедури та поза межами компетенції.
У відповідності до ч. 3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.
Судом першої інстанції встановлено, що розпорядженням міського голови м. Канева Черкаської області № 143 від 17.06.2013 відповідно до п.4 ст.27, п.1 ст.30, п.3 ст.31 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» надано дозвіл на розробку схеми установки тимчасових споруд для підприємницької діяльності з легких металевих конструкцій на земельній ділянці КП «Міський ринок Канівської міської ради».
Рішенням Виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області за № 166 від 19.06.2013 затверджено схему установки тимчасових споруд для підприємницької діяльності з легких металевих конструкцій на земельній ділянці КП «Міський ринок Канівської міської ради»; управління містобудування та архітектури м. Канева зобов'язано видати паспорт прив'язки тимчасових споруд на території КП «Міський ринок Канівської міської ради» відповідно до затвердженої схеми та дозволити їх установку.
Закон України «Про місцеве самоврядування» визначає систему та гарантії місцевого самоврядування в Україні, засади організації та діяльності, правового статусу і відповідальності органів та посадових осіб місцевого самоврядування.
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про місцеве самоврядування» місцеве самоврядування в Україні - це гарантоване державою право та реальна здатність територіальної громади - жителів села чи добровільного об'єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища, міста - самостійно або під відповідальність органів та посадових осіб місцевого самоврядування вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України.
Місцеве самоврядування здійснюється територіальними громадами сіл, селищ, міст як безпосередньо, так і через сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи, а також через районні та обласні ради, які представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст.
У відповідності до ч.1 ст.11 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виконавчими органами міських рад є їх виконавчі комітети.
Відповідно до ст. 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виконавчим органам міських рад делеговані повноваження щодо здійснення відповідно до законодавства контролю за належною експлуатацією та організацією обслуговування населення підприємствами житлово-комунального господарства, торгівлі та громадського харчування, побутового обслуговування, транспорту, зв'язку, за технічним станом, використанням та утриманням інших об'єктів нерухомого майна усіх форм власності, за належними, безпечними і здоровими умовами праці на цих підприємствах і об'єктах; прийняття рішень про скасування даного ними дозволу на експлуатацію об'єктів у разі порушення нормативно-правових актів з охорони праці, екологічних, санітарних правил, інших вимог законодавства.
Відповідно до ст. 31 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад у галузі будівництва належать повноваження (власні і делеговані) щодо надання (отримання, реєстрація) документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт, здійснення державного, архітектурно-будівельного контролю та прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів у випадках та відповідно до вимог, встановлених Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності»; здійснення в установленому порядку державного контролю за дотриманням законодавства, затвердженої містобудівної документації при плануванні та забудові відповідних територій; зупинення у випадках, передбачених законом, будівництва, яке проводиться з порушенням містобудівної документації і проектів окремих об'єктів, а також може заподіяти шкоди навколишньому природному середовищу; вирішення відповідно до законодавства спорів з питань містобудування.
Згідно зі ст. ст. 51, 52 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виконавчий комітет ради, будучи підзвітним і підконтрольним раді, що його утворила, та підконтрольним відповідним органам виконавчої влади з питань здійснення ним повноважень органів виконавчої влади, може: попередньо розглядати проекти місцевих програм соціально-економічного і культурного розвитку, цільових програм з інших питань, місцевого бюджету, проекти рішень з інших питань, що вносяться на розгляд відповідної ради; координувати діяльність відділів, управлінь та інших виконавчих органів ради, підприємств, установ та організацій, що належать до комунальної власності відповідної територіальної громади, заслуховувати звіти про роботу їх керівників; має право змінювати або скасовувати акти підпорядкованих йому відділів, управлінь, інших виконавчих органів ради, а також їх посадових осіб.
Відповідно до Положення про основні вимоги до організації діяльності продовольчих, непродовольчих та змішаних ринків, затвердженого постановою КМУ 29.07.2009 № 868 «Деякі питання організації діяльності продовольчих, непродовольчих та змішаних ринків» у Положенні під терміном «ринок» розуміється об'єкт торгівлі, на території якого суб'єкт господарювання, що має право на користування чи розпорядження земельною ділянкою, на якій даний об'єкт розташований, організовує та/або забезпечує створення належних умов для провадження торговельної діяльності підприємцями (далі - суб'єкт господарювання).
Суб'єкт господарювання повинен мати затверджений відповідним органом місцевого самоврядування план території ринку, в якому зазначається розмір земельної ділянки, інформація про наявність правовстановлюючих документів на неї, кількість торговельних місць та займана ними площа, площа стоянок для транспортних засобів (із зазначенням кількості таких засобів, що можуть розміститися на стоянці), найменування, призначення і площа будівель та інших споруд, розташованих на території ринку.
Відповідно до ч.1 ст. 10 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» до повноважень сільських, селищних і міських рад у сфері благоустрою населених пунктів належить: затвердження місцевих програм та заходів з благоустрою населених пунктів; затвердження правил благоустрою територій населених пунктів; створення в разі необхідності органів і служб для забезпечення здійснення спільно з іншими суб'єктами комунальної власності благоустрою населених пунктів, визначення повноважень цих органів (служб); визначення на конкурсних засадах підприємств, установ та організацій (балансоутримувачів), відповідальних за утримання об'єктів благоустрою.
Згідно з ч.2 ст.10 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» до повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належить: забезпечення виконання місцевих програм та здійснення заходів з благоустрою населених пунктів; організація забезпечення на території населеного пункту чистоти і порядку, дотримання тиші в громадських місцях; організація місць відпочинку для населення; затвердження схем санітарного очищення населених пунктів та впровадження систем роздільного збирання побутових відходів; здійснення самоврядного контролю за станом благоустрою та утриманням територій населених пунктів, інженерних споруд та об'єктів, підприємств, установ та організацій, майданчиків для паркування транспортних засобів (у тому числі щодо оплати послуг з користування майданчиками для платного паркування транспортних засобів), озелененням таких територій, охороною зелених насаджень, водних об'єктів тощо; визначення місць стоянок транспортних засобів та майданчиків для паркування на об'єктах благоустрою; визначення графіків роботи зовнішнього освітлення території; визначення на об'єктах благоустрою місць розміщення громадських вбиралень; залучення на договірних засадах коштів і матеріально-технічних ресурсів юридичних та фізичних осіб для здійснення заходів з благоустрою населених пунктів; визначення обсягів пайової участі власників тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення в утриманні об'єктів благоустрою; визначення в установленому порядку розміру відшкодувань юридичними та фізичними особами за забруднення довкілля та інші екологічні збитки, спричинені порушенням законодавства у сфері благоустрою та охорони навколишнього природного середовища; інформування населення про здійснення заходів з благоустрою населених пунктів; участь у проведенні щорічного всеукраїнського конкурсу «Населений пункт найкращого благоустрою і підтримки громадського порядку»; видача дозволу на порушення об'єктів благоустрою у випадках та порядку, передбачених цим Законом.
Відповідно до статті 28 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», тимчасова споруда торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності - одноповерхова споруда, що виготовляється з полегшених конструкцій з урахуванням основних вимог до споруд, визначених технічним регламентом будівельних виробів, будівель і споруд, і встановлюється тимчасово, без улаштування фундаменту. Розміщення тимчасових споруд для проведення підприємницької діяльності здійснюється у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування.
Наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21.10.2011 року №244 затверджено Порядок розміщення тимчасових споруд для проведення підприємницької діяльності.
Приписами п. 2 Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, визначено, що встановлення ТС здійснюється відповідно до паспорта прив'язки та їх самовільне розміщення забороняється.
За правилами вказаної норми, підставою для розміщення ТС є паспорт прив'язки ТС, який оформлюється органом з питань містобудування та архітектури за відповідною заявою замовника, який має намір встановити ТС.
Вичерпний перелік документів, які подаються замовником разом із заявою про намір встановити ТС, визначено п.п. 2.3 Порядку № 244 від 21.10.2011 року, а саме такими документами є графічні матеріали із зазначенням бажаного місця розташування ТС, виконані замовником у довільній формі на топографо-геодезичній основі М 1:500 кресленнями контурів ТС з прив'язкою до місцевості, реквізити замовника (найменування, П.І.Б., адреса, контактна інформація).
Згідно із п.п. 2.6 Порядку № 244 від 21.10.2011 року для оформлення паспорта прив'язки замовник звертається до органу з питань містобудування та архітектури із додатковою заявою щодо оформлення паспорта прив'язки ТС, до якої додає: схему розміщення ТС (додаток 1); ескізи фасадів ТС у кольорі М 1:50 (для стаціонарних ТС), які виготовляє суб'єкт господарювання, що має ліцензію на виконання проектних робіт, або архітектор, який має відповідний кваліфікаційний сертифікат (додаток 1); схему благоустрою прилеглої території, складену замовником або суб'єктом підприємницької діяльності, який має відповідну ліцензію, архітектором, який має відповідний кваліфікаційний сертифікат, відповідно до Закону України «Про благоустрій населених пунктів України»; технічні умови щодо інженерного забезпечення (за наявності), отримані замовником у балансоутримувача відповідних інженерних мереж.
Зазначені документи замовником отримуються самостійно.
У разі самовільного встановлення ТС така ТС підлягає демонтажу (п.п. 2.30 Порядку № 244 від 21.10.2011 року).
Тобто, чинним законодавством чітко визначено порядок розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, механізм їх розміщення та перелік документів, необхідний для реалізації відповідного наміру суб'єктом господарювання.
Судом першої інстанції встановлено та з матеріалів справи вбачається, що згідно копії свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця серія В00 № 900052 та копії виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців вбачається, що позивач зареєстрована фізичною особою-підприємцем 24.02.2000.
20.08.2012 між фізичної особи-підприємця ОСОБА_6 та Канівською міською радою був укладений договір оренди землі № 26/2012 для будівництва та обслуговування будівель торгівлі, яка знаходиться в м. Каневі, по вулиці Енергетиків (район центрального ринку). Відповідно до п.2 вказаного договору в оренду передається земельна ділянка загальною площею 25 кв.м., в тому числі 17 кв.м. під господарською спорудою, 8 кв.м. незабудована територія. На орендованій земельній ділянці знаходиться господарська споруда (кіоск) за адресою: АДРЕСА_1, територія центрального ринку, яка використовується позивачем в господарській діяльності.
Суд першої інстанції задовольняючи позовні вимоги вказував, що виконавчий комітет Канівської міської ради оскаржуваним рішенням № 166 від 19.06.2013 з порушенням визначеної Порядком процедури надав дозвіл КП «Міський ринок Канівської міської ради» на розміщення тимчасових споруд. При цьому посилався на той факт, строк дії паспорту прив'язки, виданого КП «Міський ринок Канівської міської ради» закінчився 27.08.2015 та, крім того, відсутні передбачені п.п.2.6, 2.11 Порядку схеми благоустрою прилеглої території та технічні умови інженерного забезпечення тимчасових споруд, які мали бути отримані замовником у балансоутримувача відповідних мереж. Суд першої інстанції дійшов висновку, що з урахуванням неповного пакета документів для видачі паспорту прив'язки та закінченням строку дії паспорту прив'язки 27.08.2015, відповідно до п.2.30 Порядку встановлені на підставі рішення Виконавчого комітету Канівської міської ради за №166 від 19.06.2013 на території Канівського міського ринку тимчасові споруди підлягають демонтажу за рахунок КП «Міський ринок Канівської міської ради».
Надаючи правову оцінку встановленим в справі обставинам та фактам, виходячи з меж заявлених позовних вимог, колегія суддів звертає увагу, що дії відповідного органу щодо можливого видачі паспорта прив'язки з порушенням вимог Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності позивачем в межах даної справи не оскаржуються.
Крім того, відповідно до ст.6 Кодексу адміністративного судочинства України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси. Завданням адміністративного судочинства, відповідно до ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України, є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин.
Адміністративне судочинство спрямоване на захист саме порушених прав осіб у сфері публічно-правових відносин; вирішуючи спір суд повинен встановити, що у зв'язку з прийнятим рішенням, вчиненням дії чи допущенням бездіяльності суб'єктом владних повноважень порушуються права, свободи чи інтереси особи у сфері публічно-правових відносин; при цьому, обставини дійсного (фактичного) порушення відповідачем прав, свобод чи інтересів має довести належними та допустимими доказами саме позивач.
Розгляду та задоволенню в адміністративному судочинстві підлягають лише ті вимоги, які відновлюють порушені права чи інтереси особи в сфері публічно-правових відносин.
При цьому слід зазначити, що при зверненні до суду позивачу необхідно обирати такий спосіб захисту, який би міг відновити його становище та захистити порушене, на його думку право. Застосування конкретного способу захисту права залежить як від змісту суб'єктивного права, за захистом якого звернулась особа, так і від характеру його порушення. З цією метою суд повинен з'ясувати характер спірних відносин (предмет та підстави позову), характер порушеного права позивача та можливість його захисту в обраний ним спосіб.
Тобто, належний захист прав та інтересів особи можливий лише в разі існування спірних правовідносин, тобто в разі встановлення, що рішення, дія або бездіяльність протиправно породжують, змінюють або припиняють права та обов'язки у сфері публічно-правових відносин.
Разом з тим, оскаржуване в даній справі рішення є актом індивідуальної дії, тобто цей акт стосуються конкретної особи у сфері публічно-правових відносин, а саме Комунального підприємства «Міський ринок Канівської міської ради» та породжує конкретні адміністративно-правові відносини, обумовлені цим актом.
Під час розгляду кожної справи суд повинен встановити чи має місце порушення прав та інтересів особи, адже без цього не можна виконати завдання судочинства.
Разом з тим, позивачем не доведено, яким чином оскаржуваним рішенням порушено її права та інтереси за захистом яких вона звернулася до суду. Не надано таких доказів і на вимогу суду апеляційної інстанції.
З матеріалів справи, зокрема схем розміщення тимчасових споруд та фототаблиць не вбачається, що позивачу будуть чинитися перешкоди у користуванні належною їй спорудою.
Отже, оскаржуване рішення не обмежує права позивача, як власника певного майна, а тому твердження позивача про порушення його права користування не відповідає дійсності.
За викладених обставин, колегія суддів вважає, що при прийнятті оскаржуваного рішення відповідач діяв на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені чинним законодавством. Отже, суд першої інстанції дійшов необґрунтованого висновку щодо протиправності вказаного рішення та наявності підстав для його скасування.
Щодо позовної вимоги про зобов'язання Комунальне підприємство «Міський ринок Канівської міської ради» усунути фізичній особі - підприємцю ОСОБА_6 перешкоди у користуванні належного їй кіоску шляхом знесення (демонтажу) за рахунок Комунального Підприємства «Міський ринок Канівської міської ради», тимчасових споруд, встановлених на підставі рішення Виконавчого комітету Канівської міської ради за №166 від 19.06.2013 «Про затвердження схеми установки тимчасових споруд для підприємницької діяльності з легких металевих конструкцій на земельній ділянці КП «Міський ринок Канівської міської ради» колегія суддів зазначає наступне.
Відповідно ч. 2 ст. 2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Згідно до п.1 ч.1 ст.3 КАС України справа адміністративної юрисдикції (далі - адміністративна справа) - переданий на вирішення адміністративного суду публічно - правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Компетенція адміністративних судів щодо вирішення адміністративних справ визначається ст.17 КАС України.
Відповідно до частини 1 пункту 1 частини 2 статті 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають, зокрема, у зв'язку із здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій. Юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Вжитий у цій процесуальній нормі термін «суб'єкт владних повноважень» позначає орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхню посадову чи службову особу, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, у тому числі на виконання делегованих повноважень (пункт 7 частини першої статті 3 КАС).
Отже, до компетенції адміністративних судів належать спори фізичних чи юридичних осіб з органом державної влади, органом місцевого самоврядування, їхньою посадовою або службовою особою, предметом яких є перевірка законності рішень, дій чи бездіяльності цих органів (осіб), відповідно, прийнятих або вчинених ними при здійсненні владних управлінських функцій.
При цьому, відповідно до частин 3 та 4 ст. 50 КАС України відповідачем в адміністративній справі є суб'єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом. Громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, їх об'єднання, юридичні особи, які не є суб'єктами владних повноважень, можуть бути відповідачами лише за адміністративним позовом суб'єкта владних повноважень.
В частині вказаних вище вимог спір виник між Комунальним підприємством «Міський ринок Канівської міської ради» та фізичною особою - підприємцем ОСОБА_6 щодо захисту права користування належним позивачу кіоску шляхом усунення перешкод в праві користування та володіння останнім.
Комунальне підприємство «Міський ринок Канівської міської ради» не є суб'єктом владних повноважень в розумінні норм Кодексу адміністративного судочинства України, оскільки не є органом державної влади, органом місцевого самоврядування, їхніми посадовими чи службовими особа, іншими суб'єктами при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Отже, зазначену позовну вимогу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Провадження у справі в частині позовних вимог про зобов'язання Комунального підприємства «Міський ринок Канівської міської ради» усунути фізичній особі - підприємцю ОСОБА_6 перешкоди у користуванні належного їй кіоску шляхом знесення (демонтажу) за рахунок Комунального Підприємства « Міський ринок Канівської міської ради», тимчасових споруд, встановлених на підставі рішення Виконавчого комітету Канівської міської ради за №166 від 19.06.2013 «Про затвердження схеми установки тимчасових споруд для підприємницької діяльності з легких металевих конструкцій на земельній ділянці КП «Міський ринок Канівської міської ради» підлягає закриттю.
Згідно з п. 3 ч. 1.ст. 198, 202 КАС України, за наслідками розгляду апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції суд апеляційної інстанції скасовує її та ухвалює нове рішення, якщо є невідповідність висновків суду першої інстанції обставинам справи або, якщо визнає, що судом першої інстанції порушено норми матеріального або процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи.
Керуючись ст.ст.160, 195, 197, 202, 205, 207, 254 КАС України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Апеляційну скаргу Комунального підприємства "Міський ринок Канівської міської ради" задовольнити.
Постанову Канівського міськрайонного суду Черкаської області від 21 лютого 2017 року - скасувати.
Провадження у справі в частині позовних вимог про зобов'язання Комунального підприємства «Міський ринок Канівської міської ради» усунути фізичній особі - підприємцю ОСОБА_6 перешкоди у користуванні належного їй кіоску шляхом знесення (демонтажу) за рахунок Комунального Підприємства « Міський ринок Канівської міської ради», тимчасових споруд, встановлених на підставі рішення Виконавчого комітету Канівської міської ради за №166 від 19.06.2013 «Про затвердження схеми установки тимчасових споруд для підприємницької діяльності з легких металевих конструкцій на земельній ділянці КП «Міський ринок Канівської міської ради» - закрити.
Щодо іншої частини позовних вимог - ухвалити нову постанову, якою в задоволенні позовних вимог у справі за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_6 до Виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області, Комунального підприємства "Міський ринок Канівської міської ради - відмовити.
Постанова набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий-суддя І.О.Грибан
Суддя В.Ю.Ключкович
Суддя А.Б.Парінов
Повний текст виготовлено - 15.05.2017.
Головуючий суддя Грибан І.О.
Судді: Ключкович В.Ю.
Парінов А.Б.