
Копія
Справа № 822/1314/17
У Х В А Л А
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
16 травня 2017 рокум. Хмельницький
Суддя Хмельницького окружного адміністративного суду Блонський В.К., розглянувши матеріали справи за позовом ОСОБА_1 до Прокуратури Хмельницької області, Шепетівської місцевої прокуратури про визнання протиправним рішення, дій та бездіяльності, -
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернувся до Хмельницького окружного адміністративного суду із позовною заявою до прокуратури Хмельницької області, Шепетівської місцевої прокуратури.
На підставі наведених обставин ОСОБА_1 просить задовольнити його вимоги: 1) визнати протиправним рішення, дії та бездіяльність суб'єкта владних повноважень - Шепетівської місцевої прокуратури; 2) прийняти нову постанову, яка б гарантувала дотримання та захист прав, свобод та інтересів людини та громадянина від порушень з боку суб'єктів владних повноважень, а саме: прокуратури Хмельницької області, Шепетівської місцевої прокуратури; 3) на підставі п. 17 ч. 1 ст. 5 Закону України звільнити від сплати судових витрат, у зв'язку із відсутністю коштів, не забезпеченням гідною працею та знаходженням у місцях позбавлення волі; 4) надати допомогу професійного захисника; 5) в порядку досудової підготовки витребувати довідку про стан рахунку ОСОБА_1 та інші документи, необхідні для розгляду адміністративної справи у суді.
Відповідно до вимог частини 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Як зазначено в рішенні Конституційного Суду України №6-рп/2001 від 23.05.2001 року кримінальне судочинство - це врегульований нормами Кримінально-процесуального кодексу України порядок діяльності органів дізнання, попереднього слідства, прокуратури і суду (судді) щодо порушення, розслідування, розгляду і вирішення кримінальних справ, а також діяльність інших учасників кримінального процесу - підозрюваних, обвинувачених, підсудних, потерпілих, цивільних позивачів і відповідачів, їх представників та інших осіб з метою захисту своїх конституційних прав, свобод та законних інтересів.
Захист прав і свобод людини не може бути надійним без надання їй можливості оскаржити до суду окремі процесуальні акти, дії чи бездіяльність органів дізнання, попереднього слідства, прокуратури і суду.
Але таке оскарження може здійснюватись у порядку, встановленому Кримінальним процесуальним кодексом України, оскільки діяльність посадових осіб прокуратури має свої особливості і не належить до управлінської сфери.
Главою 26 розділу ІІІ Кримінального процесуального кодексу України закріплене право на оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів досудового розслідування чи прокурора під час досудового розслідування.
В позовній заяві позивач зазначає про те, що при розгляді кримінальної справи Вищий спеціалізований суд України встановив неправомірність обвинувачення засудженого - ОСОБА_1 та перевищення повноважень органом, який надає публічні послуги - Шепетівською місцевою прокуратурою.
Відповідно до частини 1 статті 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.
Згідно з пунктом 2 частини 3 статті 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів не поширюється на публічно-правові справи, що належить вирішувати в порядку кримінального судочинства.
Зі змісту позовної заяви не вбачається вимог позивача щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності відповідачів у сфері публічно-правових відносин, а тому зазначений спір не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.
Отже, судом встановлено, що позивач оскаржує дії прокурора під час розгляду справи в кримінальному процесі. У даному випадку повноваження прокурора регламентовані нормами Кримінального процесуального кодексу України, що виключає можливість розгляду даної справи в порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до ст. 109 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Керуючись ст. 109 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В :
Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Прокуратури Хмельницької області, Шепетівської місцевої прокуратури про визнання протиправним рішення, дій та бездіяльності.
Копію ухвали про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами повернути позивачу.
Ухвала суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.
Суддя/підпис/В.К. Блонський"Згідно з оригіналом" Суддя В.К. Блонський