Постанова № 66468360, 10.05.2017, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.05.2017
Номер справи
820/5546/16
Номер документу
66468360
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Харків

10 травня 2017 р. № 820/5546/16

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Мар'єнко Л.М.,

при секретарі судового засідання - Принцевській Ю.В.,

за участю: представника позивача - Коваленка О.А.,

представника відповідача - Сосіній І.О.,

розглянувши в місті Харкові в приміщенні Харківського окружного адміністративного суду у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Терра" до Державної екологічної інспекції у Харківській області про визнання протиправним та скасування припису , -

В С Т А Н О В И В:

Позивач, Товариство з обмеженою відповідальністю "Терра", звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Державної екологічної інспекції у Харківській області, в якому просить суд: визнати протиправними та скасувати пункти 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8, 10 Припису Державної екологічної інспекції у Харківській області № 02-25/156 від 30.09.2016 р. винесені на підставі Акту №484/01-04/02-09 перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства в галузі охорони атмосферного повітря, водних і земельних ресурсів щодо поводження з відходами та небезпечними хімічними речовинами.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що пункти 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8, 10 припису Державної екологічної інспекції у Харківській області № 02-25/156 від 30.09.2016 р. є незаконними та такими, що підлягають скасуванню.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просив суд задовольнити позов.

Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги не визнав та просив в їх задоволенні відмовити посилаючись на письмові заперечення, які надав до суду.

Вивчивши доводи позову та заперечень проти нього, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши зібрані по справі докази в їх сукупності, проаналізувавши зміст норм матеріального і процесуального права, які врегульовують спірні правовідносини, суд виходить з таких підстав.

Судом встановлено, що фахівцями Державної екологічної інспекції у Харківській області на підставі наказу від 05.08.2016 року та направлення на перевірку від 05.08.2016 року №464/01-04 проведено у період з 06.09.2016 року по 26.09.2016 року планову перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства у галузі охорони атмосферного повітря, водних і земельних ресурсів щодо поводження з відходами та небезпечними хімічними речовинами Товариства з обмеженою відповідальністю "Терра".

За результатами проведеної перевірки складено акт №484/01-04/02-09(а.с.14-19).

Слід вказати, що зазначений акт вручено уповноваженому представнику товариства, що підтверджується підписом останнього.

На підставі висновків акту планової перевірки Державною екологічною інспекцією у Харківській області складено припис від 30.09.2016 року №02-25/156(а.с.11-13).

Як вбачається з матеріалів справи, припис направлено на адресу позивача 30.09.2016 року.

Суд зазначає, що позивач звернувшись до суду з даним позовом вважає протиправними та такими, що підлягають скасуванню саме пункти 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8, 10 припису №02-25/156.

Вказаними вище пунктами зобов'язано Товариство з обмеженою відповідальністю "Терра":

- обладнати локальну мережу спостережувальних свердловин здійснення контролю за якісним станом підземних вод(п.1 припису);

- отримати і дозвіл на спеціальне і водокористування(п. 2 припису);

- надати до Держекоінспекції інформацію щодо кількості забраної води зі свердловини в період з 19.09.2016 р. по 26.09.2016 р.(п.3 припису);

- забезпечити подання статистичної звітності про використання води за формою 2-тп (водгосп)(п.4 припису);

- надати до Держекоінспекції інформацію щодо годин роботи джерел утворення викиду: дж. №28 Завальна яма приймального відділення, дж. №29 сепаратор СПО-50, дж. №30 сепаратор БСХ-200, дж. №31 завальна яма зерно сушки, дж. №32 соговий склад, дж. №33 місце вивантаження і на автотранспорт в період з дати введення в експлуатацію до 20.01.2015 року (по кожному джерелу викиду окремо)(п.5 припису);

- отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами від джерел утворення викиду: 1-го триеру, 1-го шелудителя, накопичувального бункеру в кількості 2-х одиниць, склад щебеню та піску на відкритому майданчику, в окремому приміщенні лінія Стар, бункер - 2 шт., сушка, фасувальна лінія (п.6 припису);

- забезпечити подання статистичної звітності за формою 2-тп (повітря)(п.8 припису);

- забезпечити подання статистичної звітності щодо поводження з відходами за формою 1 відходи(п. 10 припису).

Оцінюючи подані сторонами докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, та враховуючи, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог і заперечень, суд дійшов наступного висновку.

Правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контролю), їх посадових осіб і права, обов'язки та відповідальність суб'єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) визначені Законом України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності".

Відповідно до ст. 1 вказаного Закону державний нагляд (контроль) - це діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування (далі - органи державного нагляду (контролю) в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб'єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, прийнятного рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища.

Положенням Про Державну екологічну інспекцію України, затвердженого Указом Президента України від 13.04.2011 року № 454/2011визначено, що Державна екологічна інспекція України (Держекоінспекція України) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра екології та природних ресурсів України (далі - Міністр). Держекоінспекція України входить до системи органів виконавчої влади та утворюється для забезпечення реалізації державної політики із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів. Держекоінспекція України у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства екології та природних ресурсів України (далі - Міністерство), іншими актами законодавства України, дорученнями Президента України і Міністра, а також цим Положенням.

Основними завданнями Держекоінспекції України зокрема є реалізація державної політики зі здійснення державного нагляду (контролю) за додержанням вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення та охорони природних ресурсів.

Відповідно до Порядку організації та проведення перевірок суб'єктів господарювання щодо дотримання вимог природоохоронного законодавства, затвердженого наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища України від 10.09.2008 року № 464 (надалі - Порядок №464) визначено, що цей Порядок визначає процедуру проведення перевірок з питань здійснення державного контролю у сфері охорони навколишнього природного середовища та оформлення їх результатів.

Так, згідно пункту 4.22. Порядку встановлено, що на підставі акта, який складено за результатами перевірки, протягом п'яти днів з дня її завершення, у разі виявлення порушень вимог природоохоронного законодавства складається припис про усунення порушень вимог законодавства про охорону навколишнього природного середовища.

Згідно пункту 4.25. Порядку строк виконання припису встановлює державний інспектор залежно від виявлених порушень природоохоронного законодавства, але не більше ніж 6 місяців. У разі неможливості виконання приписів у встановлені в них строки суб'єкт господарювання, що перевірявся, може звернутись до органу Держекоінспекції для їх продовження з обґрунтуванням та підтверджуючими документами, оформленими належним чином.

Таким чином, суд зазначає, що припис органу державного нагляду (контролю) - Державної екологічної інспекції - виноситься лише у випадку виявлення під час перевірки порушень вимог природоохоронного законодавства та повинен містити вимогу щодо усунення цих порушень в термін, що не повинен перевищувати строк шість місяців.

Судом встановлено, що п. 1 припису зобов'язано ТОВ "Терра" обладнати локальну мережу спостережувальних свердловин здійснення контролю за якісним станом підземних вод.

Відповідно до ст. 105 Водного кодексу України підприємства, установи і організації, діяльність яких може негативно впливати на стан підземних вод, особливо ті, які експлуатують накопичувачі промислових, побутових і сільськогосподарських стоків чи відходів, повинні здійснювати заходи щодо попередження забруднення підземних вод, а також обладнувати локальні мережі спостережувальних свердловин для контролю за якісним станом цих вод.

Відповідно до «Рабочего проекта бурения разведочно-зксплуатационной скважины» для наявної на території свердловини, встановлена зона санітарної охорони, яка складається з трьох поясів. Зона санітарної охорони для третього поясу складає - 145 метрів.

На території, яку орендує ТОВ "Терра" резервуар для приймання побутових стоків знаходиться на відстані 167 метрів від свердловини.

Під час розгляду справи, встановлено, що заміри відстані від резервуару приймання побутових стоків до свердловини фахівцями відповідача не проводились.

Згідно наданих представником позивача пояснень, даний резервуар для приймання побутових стоків має герметичну конструкцію, що унеможливлює потрапляння побутових стоків до підземних вод.

Разом з тим, суд зазначає, що фахівцями Первомайського комунального виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства проводяться перевірки технічного та якісного стану резервуару приймання побутових стоків, що підтверджується наявними в матеріалах справи копіями актів перевірки технічного та якісного стану майна від 15.01.2016 року, від 11.06.2015 року, від 04.01.2016 року, від 08.06.2016 року(а.с.23-26).

Як вбачається зі змісту вказаних вище актів, резервуар безпечний та придатний для подальшого використання за призначенням.

До того ж, відповідно до результатів санітарно-мікробіологічного дослідження № 98 від 13.11.2015 р., № 4 від 15.02.2016 р., № 55 від 27.05.2016 р., № 124 від 20.08.2016 р. вода зі свердловини відповідає нормативно допустимим нормам, гранично допустимі концентрації не перевищені(а.с.27-31).

Таким чином, суд приходить до висновку про те, що п. 1 припису є неправомірним.

Щодо п. 2 припису, яким позивача зобов'язано отримати і дозвіл на спеціальне і водокористування, судом встановлено слідуюче.

Відповідно до ч. 9 ст. 44 Водного кодексу України водокористувачі зобов'язані, зокрема, здійснювати спеціальне водокористування лише за наявності дозволу.

Згідно з ст. 49 Водного кодексу України спеціальне водокористування здійснюється на підставі дозволу.

Дозвіл на спеціальне водокористування видається:

Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською, Севастопольською міськими державними адміністраціями - у разі використання води водних об'єктів загальнодержавного значення;

органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань охорони навколишнього природного середовища, обласними, Київською та Севастопольською міськими радами за погодженням із Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською, Севастопольською міськими державними адміністраціями - у разі використання води водних об'єктів місцевого значення;

центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері розвитку водного господарства, - у разі використання води водних об'єктів у зоні відчуження та зоні безумовного (обов'язкового) відселення території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Дозвіл на спеціальне водокористування надається безоплатно.

Судом встановлено, що 18 вересня 2013 року ТОВ "Терра" було отримано дозвіл на спеціальне водокористування строком на три роки (до 18.09.2016 р.).

Та, 12 вересня 2016 року ТОВ "Терра" було отримано дозвіл на спеціальне водокористування на строк до 13 вересня 2019 року(а.с.34-36).

На підставі викладеного вище, п. 2 припису є необґрунтованим та таким, що підлягає скасуванню.

Пунктом 3 та п. 5 припису зобов'язано позивача надати до Держекоінспекції інформацію щодо кількості забраної води зі свердловини в період з 19.09.2016 р. по 26.09.2016 р. та надати до Держекоінспекції інформацію щодо годин роботи джерел утворення викиду: дж. №28 Завальна яма приймального відділення, дж. №29 сепаратор СПО-50, дж. №30 сепаратор БСХ-200, дж. №31 завальна яма зерно сушки, дж. №32 соговий склад, дж. №33 місце вивантаження і на автотранспорт в період з дати введення в експлуатацію до 20.01.2015 року (по кожному джерелу викиду окремо).

Згідно п. 8 ст. 7 закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» припис - це обов'язкова для виконання у визначені строки вимога посадової особи органу державного нагляду (контролю) суб'єкту господарювання щодо усунення порушень вимог законодавства.

Проте, п. 3 та 5 припису місять вимоги про надання позивачем інформації, а не усунення порушення вимог природоохоронного законодавства у галузі охорони атмосферного повітря, водних і земельних ресурсів щодо поводження з відходами та небезпечними хімічними речовинами.

За таких обставин, суд дійшов висновку про протиправність пунктів 3 та 5 припису №02-25/156 від 30.09.2016 р.

Відносно п. 4 (забезпечити подання статистичної звітності про використання води за формою 2-тп (водгосп), пункту 8 (забезпечити подання статистичної звітності за формою 2-тп (повітря) та п. 10 (забезпечити подання статистичної звітності щодо поводження з відходами за формою 1 відходи, судом встановлено наступне.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 1 ст. 5 Закону України «Про державну статистику» державна статистична діяльність проводиться органами державної статистики згідно із законом та відповідно до завдань, віднесених до їх компетенції, на засадах професійної незалежності та самостійності.

Частиною 2 ст. 5 Закону України «Про державну статистику» передбачено, що втручання яких державних органів та органів місцевого самоврядування, посадових та інших осіб у державну статистичну діяльність, вибору джерел її отримання, форм і термінів збирання та поширення даних статистичних спостережень тощо, забороняється.

Згідно п. 7 ч. 4 ст. 4 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» орган державного нагляду (контролю) не може здійснювати державний нагляд (контроль) у сфері господарської діяльності, якщо закон прямо не уповноважує такий орган на здійснення державного нагляду (контролю) у певній сфері господарської діяльності та не визначає повноваження такого органу під час здійснення державного нагляду (контролю).

З огляду на вказані вище норми законодавства до повноважень відповідача не віднесено зобов'язання суб'єктів господарювання здавати статистичну звітність за певною встановленою формою.

Правові відносини в галузі державної статистики, визначає права і функції органів державної статистики, організаційні засади здійснення державної статистичної діяльності з метою отримання всебічної та об'єктивної статистичної інформації щодо економічної, соціальної, демографічної та екологічної ситуації в Україні та її регіонах і забезпечення нею держави та суспільства регулює Закон України «Про державну статистику».

Відповідно до ст. 11 Закону України «Про державну статистику» органами державної статистики є:

центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері статистики;

функціональні органи державної статистики - підприємства, установи та організації, які знаходяться у сфері управління центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері статистики.

Зазначені органи складають єдину систему органів державної статистики України.

Згідно з ст. 12 Закону України «Про державну статистику» основними завданнями органів державної статистики є:

участь у формуванні державної політики в галузі статистики та забезпечення її реалізації;

збирання, опрацювання, аналіз, поширення, збереження, захисту та використання статистичної інформації щодо масових економічних, соціальних, демографічних, екологічних явищ і процесів, які відбуваються в Україні та її регіонах;

забезпечення надійності та об'єктивності статистичної інформації;

розроблення, вдосконалення і впровадження статистичної методології;

забезпечення розроблення, вдосконалення та впровадження системи державних класифікаторів техніко-економічної та соціальної інформації, які використовуються для проведення статистичних спостережень;

створення і ведення Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України та реєстрів респондентів статистичних спостережень;

впровадження новітніх інформаційних технологій з опрацювання статистичної інформації;

взаємодія інформаційної системи органів державної статистики з інформаційними системами державних органів, органів місцевого самоврядування, інших юридичних осіб, міжнародних організацій та статистичних служб інших країн шляхом взаємного обміну інформацією, проведення методологічних, програмно-технологічних та інших робіт, спрямованих на ефективне використання інформаційних ресурсів;

координація дій державних органів, органів місцевого самоврядування та інших юридичних осіб у питаннях організації діяльності, пов'язаної із збиранням та використанням адміністративних даних;

забезпечення доступності, гласності й відкритості статистичної інформації, її джерел та методології складання; збереження і захист статистичної інформації.

В ході розгляду даної справи, судом встановлено, що позивачем подаються відповідні звіти до Головного управління статистики у Харківській області.

Наведене вище свідчить про протиправність пунктів 4, 8, 10 припису Державної екологічної інспекції у Харківській області №02-25/156 від 30.09.2016 р.

Судом встановлено, що п. 6 припису зобов'язано ТОВ "Терра" отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами від джерел утворення викиду: 1-го триеру, 1-го шелудителя, накопичувального бункеру в кількості 2-х одиниць, склад щебеню та піску на відкритому майданчику, в окремому приміщенні лінія Стар, бункер - 2 шт., сушка, фасувальна лінія.

За змістом статті 1 Закону України «Про охорону атмосферного повітря», забруднення атмосферного повітря - змінення складу і властивостей атмосферного повітря в результаті надходження або утворення в ньому фізичних, біологічних факторів і (або) хімічних сполук, що можуть несприятливо впливати на здоров'я людини та стан навколишнього природного середовища.

Під забруднюючою речовиною розуміється речовина хімічного або біологічного походження, що присутня або надходить в атмосферне повітря і може прямо або опосередковано справляти негативний вплив на здоров'я людини та стан навколишнього природного середовища. При цьому, викид - надходження в атмосферне повітря забруднюючих речовин або суміші таких речовин.

Таким чином, викидами забруднюючих речовин вважається надходження в атмосферне повітря речовин хімічного або біологічного походження, що справляють негативний вплив на здоров'я людини та стан навколишнього природного середовища.

Відповідно до ч. 5 ст. 11 Закону України "Про охорону атмосферного повітря" викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами можуть здійснюватися після отримання дозволу, виданого суб'єкту господарювання, об'єкт якого належить до другої або третьої групи, обласними, Київською, Севастопольською міськими державними адміністраціями, органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань охорони навколишнього природного середовища за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення.

Викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами можуть здійснюватися на підставі дозволу, виданого суб'єкту господарювання, об'єкт якого належить до першої групи, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони навколишнього природного середовища, за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення.

Єдиний механізм проведення та оплати робіт, пов'язаних з видачею дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами встановлює Порядок проведення та оплати робіт, пов'язаних з видачею дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, обліку підприємств, установ, організацій та громадян-підприємців, які отримали такі дозволи, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13 березня 2002 року №302.

Відповідно до даного Порядку, дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами (далі - дозвіл) - це офіційний документ, який дає право підприємствам, установам, організаціям та громадянам-підприємцям (далі - суб'єкт господарювання) експлуатувати об'єкти, з яких надходять в атмосферне повітря забруднюючі речовини або їх суміші, за умови дотримання встановлених відповідних нормативів граничнодопустимих викидів та вимог до технологічних процесів у частині обмеження викидів забруднюючих речовин протягом визначеного в дозволі терміну.

Слід вказати, що ТОВ "Терра" отримаю дозвіл №6311500000-1107 на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами від 06.06.2014 р. (термін дії до 06.06.2024 р.) та дозвіл № 6324500000-1713 на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами від 21.01.2015 р. (термін дії необмежений).

Слід зазначити, що лінія Стар, про яку йде мова у п. 6 припису, взагалі відсутня на підприємстві товариства.

Від так, пункт 6 припису підлягає скасуванню, а вимоги позивача в цій частині задоволенню.

Відповідно до частини першої статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до положень ст.ст. 69, 70, 71 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.

Згідно ч. 1 ст. 9 КАС України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого вирішує справи відповідно до Конституції України та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України. Суд застосовує інші нормативно-правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 1 ст. 161 КАС України, під час прийняття постанови суд вирішує чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються.

Із врахуванням вищевикладених обставин суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

Розподіл судових витрат здійснити в порядку ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України.

Керуючись ст. ст. 2, 8-14, 71, 94, 160-163, 167, 186 Кодексу адміністративного судочинства України , суд -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Терра" до Державної екологічної інспекції у Харківській області про визнання протиправним та скасування припису - задовольнити.

Скасувати пункти 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8, 10 припису Державної екологічної інспекції у Харківській області №02-25/156 від 30.09.2016 р. винесені на підставі акту перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства в галузі охорони атмосферного повітря, водних і земельних ресурсів щодо поводження з відходами та небезпечними хімічними речовинами №484/01-04/02-09.

Стягнути з Державної екологічної інспекції у Харківській області за рахунок бюджетних асигнувань витрати по оплаті судового збору на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Терра" (код 30150670, адреса: 64107, Харківська область, м. Первомайський, вул. Учительська, 1-А) у розмірі 1378.0 грн. (одна тисяча триста сімдесят вісім гривень 00 копійок).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Повний текст постанови виготовлено 15 травня 2017 року.

Суддя Мар'єнко Л.М.