
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
15 травня 2017 року Справа № 805/1903/17-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Постановлено в нарадчій кімнаті
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Толстолуцька М.М., ознайомившись з позовною заявою
Державної Служби України з питань праці в особі начальника Головного управління Держпраці у Донецькій області Шубіна В.П.
до
Товариства з обмеженою відповідальністю «Газпроектсервіс»
про
застосування заходів реагування у виді анулювання документа дозвільного характеру, -
ВСТАНОВИВ:
12 травня 2017 року Державна Служба України з питань праці в особі начальника Головного управління Держпраці у Донецькій області Шубіна В.П. звернулась до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Газпроектсервіс», в якому просили суд застосувати до відповідача заходи реагування у сфері державного нагляду, шляхом анулювання дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки № 14.-04.-21.-1384.16 від 22.07.2016 року. Обов'язок щодо забезпечення виконання рішення суду просили покласти на Головне управління Держпраці у Донецькій області.
Вивчивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про те, що дана позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням вимог статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України з огляду на наступне.
Відповідно до частини третьої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
У порушення даної норми позивачем не додано до адміністративного позову документу про сплату судового збору.
Згідно з положеннями частини першої статті 2 Закону України від 08 липня 2011 року № 3674-VI «Про судовий збір» (далі - Закон № 3674) платниками судового збору є громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.
Згідно з пунктом 20 частини першої статті 5 Закону № 3674 від сплати судового збору звільняється центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, структурні підрозділи виконавчих органів міських рад міст обласного значення та об'єднаних територіальних громад, на які покладені функції із здійснення контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення.
Нормами пункту 1 Положення про Державну службу України з питань праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 лютого 2015 року № 96 (далі - Положення) встановлено, що Державна служба з питань праці (Держпраці) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра соціальної політики, і який реалізує державну політику у сферах промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці, здійснення державного гірничого нагляду, а також з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, на випадок безробіття (далі - загальнообов'язкове державне соціальне страхування) в частині призначення, нарахування та виплати допомоги, компенсацій, надання соціальних послуг та інших видів матеріального забезпечення з метою дотримання прав і гарантій застрахованих осіб.
Держпраці здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку територіальні органи (пункт 7 Положення).
Наказом Держпраці від 04 лютого 2016 року № 8 затверджене Положення про Головне управління Держпраці у Донецькій області (далі - Положення), відповідно до якого Головне управління Держпраці у Донецькій області є територіальним органом Державної служби України з питань праці, що їй підпорядковується. Повноваження Головного управління Держпраці у Донецькій області поширюються на територію Донецької області.
Відповідно до пункту 15 Положення Головне управління Держпраці у Донецькій області є юридичною особою публічного права, має печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням, власні бланки, рахунки в установах Державної казначейської служби України.
Основними завданнями Головного управління Держпраці у Донецькій області згідно з пунктом 3 Положення є:
1) реалізація державної політики у сферах промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці, поводження з вибуховими матеріалами, здійснення державного гірничого нагляду, а також з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, загальнообов'язкове державне соціальне страхування в частині призначення, нарахування та виплати допомоги, компенсацій, надання соціальних послуг та інших видів матеріального забезпечення з метою дотримання прав і гарантій застрахованих осіб;
2) здійснення комплексного управління охороною праці та промисловою безпекою на обласному рівні;
3) здійснення державного регулювання і контролю у сфері діяльності, пов'язаної з об'єктами підвищеної небезпеки;
4) організація та здійснення державного нагляду (контролю) у сфері функціонування ринку природного газу в частині підтримання належного технічного стану систем, вузлів і приладів обліку природного газу на об'єктах його видобутку та забезпечення безпечної і надійної експлуатації об'єктів Єдиної газотранспортної системи.
З аналізу позовних вимог вбачається, що позов пред'явлено на виконання повноважень Головного управління Держпраці у Донецькій області. Отже, позивачем є саме територіальний орган центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контрою за додержанням законодавства про працю - Головне управління Держпраці у Донецькій області.
Формування адміністративного позову з вказанням позивача « в особі …» не лишає державний орган, яким в даному випадку є Головне управління Держпраці у Донецькій області, адміністративної процесуальної правосуб'єктності, якою законодавство України наділяє суб'єкта владних повноважень з моменту їхнього створення та припиняється ліквідацією. Про що зазначено приписами статті 48 Кодексу адміністративного судочинства України.
Таким чином, положення пункту 20 частини першої статті 5 Закону № 3674 на позивача не поширюються та Головне управління Держпраці у Донецькій області є платником судового збору в розумінні Закону № 3674.
Судовий збір згідно з частиною першої статті 3 Закону № 3674 справляється, зокрема, за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
За подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подається юридичною особою справляється судовий збір у розмірі 1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду.
Законом України від 21 грудня 2016 року № 1801-VIII «Про Державний бюджет України на 2017 рік» установлений розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 1 січня 2017 року - 1600,00 гривень.
Таким чином, при зверненні до адміністративного суду позивач повинен був сплатити судовий збір у розмірі 1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 1600,00 гривень.
Відповідно до частини першої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
За таких обставин позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків, шляхом надання суду документа про сплату судового збору у розмірі 1 600,00 гривень.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 88, 106, 108, 160, 165, 185, 186, 254 КАС України, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Державної Служби України з питань праці в особі начальника Головного управління Держпраці у Донецькій області Шубіна В.П. до Товариства з обмеженою відповідальністю «Газпроектсервіс» про застосування заходів реагування у виді анулювання документа дозвільного характеру - залишити без руху.
Надати позивачу строк протягом 10 (десяти) днів з дня отримання цієї ухвали для усунення недоліків позовної заяви, роз'яснивши при цьому, що у разі не усунення недоліків позовна заява буде вважатись неподаною та повернута.
Ухвала про залишення позовної заяви без руху набирає законної сили у строк та у порядку, що визначені статтею 254 КАС України, і може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції у порядку, визначеному статтею 186 КАС України, шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 КАС України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Толстолуцька М.М.