Постанова № 66452452, 11.05.2017, Галицький районний суд м. Львова

Дата ухвалення
11.05.2017
Номер справи
461/1704/17
Номер документу
66452452
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 461/1704/17

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11.05.2017

Галицький районний суд м. Львова

в складі:

головуючого судді Радченка В.Є.,

при секретарі Сидорак М.

з участю:

позивача ОСОБА_1

представниці відповідача Карапінка Н.Я.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Львові справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправними дій, скасування розпорядження та зобов'язання здійснити перерахунок та виплату пенсії, -

ВСТАНОВИВ:

06.03.2017 року ОСОБА_1 звернувся до Галицького районного суду м. Львова з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправними дій, скасування розпорядження та зобов'язання здійснити перерахунок пенсії. Свої вимоги мотивував тим, що він з 30.06.2016 року є пенсіонером МВС України, перебуває на обліку в ГУПФУ у Львівській області та отримує щомісячну пенсію за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». 29.06.2016 року ОСОБА_1 був звільнений з органів Національної поліції через хворобу на підставі п. 2 ч. 1 ст. 77 Закону України «Про Національну поліцію» з вислугою років - 20 років 10 місяців 27 днів, у пільговому обчисленні - 23 роки 03 місяці 18 днів. У зв'язку з наявністю вказаної вислуги років у позивача, на його думку, відповідно до приписів п. «а» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» розмір його пенсії мав би становити 64% суми грошового забезпечення. Однак, з повідомлення ГУПФУ у Львівській області позивачеві стало відомо про те, що розмір його пенсії становить 59 % грошового забезпечення.

З питання зменшення розміру призначеної пенсії ГУПФУ повідомило позивачеві, що зменшення (перерахунок) було здійснене у зв'язку з тим, що у лікарському свідоцтві його було визнано «непридатним до військової служби зі зняттям з військового обліку», а не прийнято рішення «про непридатність до служби у поліції». Вказані дії ГУПФУ у Львівській області позивач вважає протиправними.

Просить суд визнати дії ГУПФУ у Львівській області щодо зменшення до 59 % грошового забезпечення пенсії за вислугу років ОСОБА_1; скасувати розпорядження ГУНФУ у Львівській області від 22.08.2016 року про здійснення з 01.09.2016 року перерахунку пенсії ОСОБА_1; зобов'язати відповідача здійснити перерахунок та виплачувати з 01.09.2016 року пенсію ОСОБА_1 відповідно до п. «а» ч. 1 ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» виходячи з розрахунку - 64 % відповідної суми грошового забезпечення, а також здійснити нарахування та виплату недоотриманої з 01.09.2016 року пенсії.

Позивач в судовому засіданні свої позовні вимоги підтримав повністю. Надав суду пояснення аналогічні викладеним в адміністративному позові.

Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечила. Надала суду письмові заперечення, де зазначено, що військово-лікарською комісією не було прийнято рішення про непридатність ОСОБА_1 до служби в поліції, останньому пенсія була обчислена у розмірі 59 % забезпечення відповідно до вимог п. «а» ст. 13 Закону № 2262.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 з 01.08.1995 року прийнятий на службу в органах внутрішніх справ на підставі наказу УМВСУ №329 о/с від 03.08.1995 року, що підтверджується копією трудової книжки серії НОМЕР_1.

06.11.2015 року на підставі наказу ГУ МВСУ №812 о/с від 06.11.2015 року ОСОБА_1 звільнений з органів внутрішніх справ. 07.11.2017 року прийнятий на службу в поліцію на підставі наказу ГУ НП №15 о/с від 07.11.205 року, що підтверджується копією трудової книжки серії НОМЕР_1.

Свідоцтвом про хворобу №114 від 15.06.2016 р., виданого військово-лікарською комісією ДУ «ТМО МВС України по Львівській області» зафіксовано, що ОСОБА_1 непридатний до військової служби в мирний час, обмежено придатний у воєнний час.

На підставі поданого рапорту позивача та свідоцтва про хворобу підполковник поліції ОСОБА_1 був звільнений зі служби в поліції з посади заступника старшого інспектора управління превентивної діяльності ГУ НП наказом Головного управління Національної поліції у Львівській області від 29.06.2016 року № 184о/с за пунктом 2 (через хворобу) частини першої статті 77 (через хворобу) Закону України «Про Національну поліцію». Вислуга років для призначення пенсії у календарному обчисленні становить 20 років 10 місяців 27 днів, у пільговому обчисленні - 23 роки 03 місяці 18 днів.

Відповідно до протоколу від 30.06.2016 року ОСОБА_1 з 30.06.2016 року довічно призначена пенсія за вислугою років у розмірі 64 % грошового утримання.

Згідно з перерахунку пенсії по пенсійній справі №1313014642 - НПУ з 01.09.2016 року позивачу перераховано основний розмір пенсії за вислугу років та визначено 59% грошового забезпечення.

Про вказані зміни в пенсійному забезпеченні позивача повідомлено листом ГУ ПФУ у Львівській області №3647/03-29 від 02.09.2016 року.

Листом від 03.03.2017 року №2362/03-25 відповідач повідомив, що оскільки у свідоцтві про хворобу № 114 від 15.06.2016 року зазначено про непридатність до військової служби та відсутні відомості про непридатність до служби в поліції, відтак у відповідності до статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсію обчислено в розмірі 59 відсотків грошового забезпечення.

За правилами загальних положень Закону України від 02 липня 2015 року №580-XII «Про Національну поліцію» (далі - Закон №580-VIII) цей Закон визначає правові засади організації та діяльності Національної поліції України, статус поліцейських, а також порядок проходження служби в Національній поліції України.

У відповідності до загальних положень Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 9 квітня 1992 pоку №2262-XII (далі - №2262-XII) цей Закон визначає умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, осіб начальницького і рядового складу Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом.

Як свідчать матеріали справи, позивач звільнений зі служби наказом Головного управління Національної поліції у Львівській області за пунктом 2 (через хворобу) частини першої статті 77 (через хворобу) Закону України «Про Національну поліцію» на підставі свідоцтва про хворобу, виданого військово-лікарською комісією ГУМВСУ у Львівській області.

При цьому, суд звертає увагу на частину третю статті 2 КАС України, якою встановлено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від ЗО січня 2007 року за №3-1, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 15.02.2007 за № 135/13402, документи для призначення та проведення перерахунку пенсій подаються до органів Пенсійного фонду України уповноваженими структурними підрозділами міністерств та відомств, на які покладено функції щодо підготовки та подання до органів, що призначають пенсії, необхідних для призначення (перерахунку) пенсії документів.

Згідно п. /а/ частини першої статті 13 Закону №2262-XII пенсії за вислугу років призначаються в таких розмірах: особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, які мають вислугу 20 років і більше (пункт «а» статті 12): за вислугу 20 років - 50 процентів, а звільненим у відставку за віком або за станом здоров'я, особам, звільненим зі служби в поліції на підставі пунктів 2, 3 частини першої статті 77 Закону України «Про Національну поліцію» - 55 процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43); за кожний рік вислуги понад 20 років - 3 проценти відповідних сум грошового забезпечення.

У відповідності до пункту 2 частини першої статті 77 Закону №580-VIII поліцейський звільняється зі служби в поліції, а служба в поліції припиняється: через хворобу - за рішенням медичної комісії про непридатність до служби в поліції.

Таким чином, у зв'язку з тим, що військово-медичною комісією не було прийнято рішення про непридатність ОСОБА_1 до служби в поліції, управлінням пенсійного забезпечення військовослужбовців та деяких інших категорій громадян пенсійну виплату позивача приведено у відповідність до чинного законодавства з 01.09.2016 року та обчислено пенсію у розмірі 59 % грошового забезпечення. Про вказані зміни в пенсійному забезпеченні повідомлено позивача листом.

Пунктом 4 Розділу XI "Прикінцевих та перехідних положень" Закону України «Про Національну поліцію» визначено, що до приведення законодавства України у відповідність із Законом акти законодавства застосовуються в частині, що не суперечить Закону. Окрім того, Кабінету Міністрів України наказано в місячний строк привести свої нормативно - правові акти у відповідність із Законом, забезпечити перегляді приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно - правових актів у відповідність із Законом, забезпечити прийняття міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно - правових актів, що випливають із Закону (п. 7 Розділу XI Закону).

Згідно з п. 14 Положення про Національну поліцію, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України 28.10.2015 № 877, Національна поліція є юридичною особою публічного права, має печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням, власні бланки, рахунки в органах Казначейства.

Структура Міністерства внутрішніх справ України затверджена ст. 1 Закону України "Про загальну структуру і чисельність Міністерства внутрішніх справ України" і не містить такого органу, як Національна поліція України.

З наведеного вбачається, що Національна поліція України є центральним органом виконавчої влади, юридичною особою публічного права і не входить до структури Міністерства внутрішніх справ України.

За таких обставин, суд вважає правомірними дії Головного управління ПФУ у Львівській області щодо проведеного перерахунку пенсії ОСОБА_1 Тому, у задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 необхідно відмовити.

Керуючись ст.ст. 14, 17, 71, 128, 159-163, 167, 171, 267 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Відмовити в задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправними дій, скасування розпорядження та зобов'язання здійснити перерахунок та виплату пенсії .

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Галицький районний суд м. Львова. Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня її проголошення. В разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя В.Є. Радченко