
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про передачу адміністративної справи
"11" травня 2017 р. Справа № 809/469/17
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
Судді Кишинського М. І.,
за участю секретаря судового засідання: Дмитрашко О. М.,
представника поизвача: Чорній О.Є.,
відповідача: ОСОБА_2,
представника відповідача: ОСОБА_3,
тертя особа: ОСОБА_4,
розглянувши в приміщенні суду адміністративну справу
за позовом Державної архітектурно-будівельної інспекції України
тертя особа на стороні позивача: ОСОБА_5
до відповідача: ОСОБА_2
про зобов'язання до вчинення дій,-
В С Т А Н О В И В:
Державна архітектурно-будівельна інспекція України, тертя особа яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача ОСОБА_5, звернулася в суд з адміністративним позовом до ОСОБА_2 про зобов'язання до вчинення дій.
На адресу суду від відповідача надійшло заперечення, в якому вона просила закрити провадження у справ в зв'язку з тим, що дані правовідносини повинні розглядатися в порядку цивільного судочинства. Також суд поставив на обговорення питання про необхідність передачі вказаної адміністративної справи до Косівського районного суду.
Представник позивача проти закриття провадження та передачі справи заперечила.
Відповідач та її представник підтримали клопотання про закриття провадження у справі.
Представник третьої особи поклався на розсуд суду.
Розглянувши матеріали адміністративної справи, з'ясувавши всі обставини, вислухавши думку представника позивача, відповідача та її представника, суд дійшов до переконання, що в закритті провадження слід відмовити та передати справу на розгляд до Косівського районного суду як адміністративного.
Заперечуючи проти позовної заяви позивач вказала, що вказана адміністративна справа, предметом якої є знесення самочинного будівництва підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Спростовуючи дане твердження, суд зазначає, Відповідно до абзацу першого частини сьомої статті 376 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року № 435-IV у разі істотного відхилення від проекту, що суперечить суспільним інтересам або порушує права інших осіб, істотного порушення будівельних норм і правил суд за позовом відповідного органу державної влади або органу місцевого самоврядування може постановити рішення, яким зобов'язати особу, яка здійснила (здійснює) будівництво, провести відповідну перебудову.
Згідно з підпунктом 3 пункту "б" частини першої статті 31 Закону України від 21 травня 1997 року № 280/97-ВР "Про місцеве самоврядування в Україні" (далі - Закон № 280/97-ВР) до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належить, зокрема, здійснення в установленому порядку державного контролю за дотриманням законодавства, затвердженої містобудівної документації при плануванні та забудові відповідних територій, зупинення у випадках, передбачених законом, будівництва, яке проводиться з порушенням містобудівної документації і проектів окремих об'єктів, а також може заподіяти шкоду навколишньому природному середовищу.
Згідно з абзацом 2 частини 1 статті 38 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», у разі якщо особа в установлений строк добровільно не виконала вимоги, встановлені у приписі, орган державного архітектурно-будівельного контролю подає позов до суду про знесення самочинно збудованого об'єкта та компенсацію витрат, пов'язаних з таким знесенням.
З наведених норм законодавства вбачається, що спори, які виникають з приводу самочинного будівництва, є публічно-правовими, оскільки виникають за участю суб'єкта владних повноважень, який реалізовує у спірних відносинах надані йому законодавством владні управлінські функції стосовно забезпечення законності, правопорядку, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян. Справи за позовом такого суб'єкта належать до юрисдикції адміністративних судів.
Дана правова позиція також висвітлена в пункті 11 Постанові пленуму Вищого адміністративного суду України 20.05.2013 № 8 «Про окремі питання юрисдикції адміністративних судів».
З огляду на вищевказане, на переконання суду в закритті провадження даної адміністративної справи слід відмовити.
Згідно з частиною 1 статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративні справи вирішуються адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до ст. 22 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо після відкриття провадження у справі виявилося, що провадження у справі відкрито без дотримання правил предметної підсудності.
Згідно з частиною 8 статті 22 КАС України, спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються.
З огляду на вищенаведене, враховуючи, що предметом спору є знесення самочинного будівництва шляхом приведення до попереднього стану самовільно реконструйованого житлового будинку по АДРЕСА_1, на переконання суду дану адміністративну справу слід розглядати за місцем перебування об'єкта нерухомого майна, яке підлягає знесенню, а тому дану адміністративну справу слід передати на розгляд до Косівського районного суду як адміністративного.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 18, 19, 22, 158-160, 165, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-
У Х В А Л И В:
В задоволенні заяви ОСОБА_2 про закриття провадження в справі 809/469/17 за позовом Державної архітектурно-будівельної інспекції Українитертя, тертя особа яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача ОСОБА_5, до ОСОБА_2 про зобов'язання до вчинення дій - відмовити.
Передати адміністративну справу 809/469/17 за позовом Державної архітектурно-будівельної інспекція України, тертя особа яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача ОСОБА_5, до ОСОБА_2 про зобов'язання до вчинення дій на розгляд Косівському районного суду як адміністративному суду.
Ухвала може бути оскарженою в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 КАС України апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя /підпис/ Кишинський М.І.