Ухвала суду № 66449239, 13.05.2017, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.05.2017
Номер справи
804/2953/17
Номер документу
66449239
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

13 травня 2017 р. справа № 804/2953/17 Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Єфанова Ольга Володимирівна , перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 до Виконавчого комітету Новомосковської міської ради Дніпропетровської області, до Центру надання адміністративних послуг Дніпровської районної державної адміністрації Дніпропетровської області, третя особа - Товариство з обмеженою відповідальністю «Науково-виробниче підприємство «СТДК» про визнання протиправними дій та скасування рішень, -

в с т а н о в и в:

ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 звернулися до Виконавчого комітету Новомосковської міської ради Дніпропетровської області, до Центру надання адміністративних послуг Дніпровської районної державної адміністрації Дніпропетровської області, третя особа - Товариство з обмеженою відповідальністю «Науково-виробниче підприємство «СТДК» з позовною заявою в якій просять:

визнати протиправними дії Державного реєстратора Виконавчого комітету Новомосковської міської ради Дніпропетровської області Коваленко Ольгою Василівною, якою було здійснено Державну реєстрацію змін до установчих документів юридичної особи Товариства з обмеженою відповідальністю «Науково-виробничого підприємства «СТДК» (код ЄДРПОУ 31230950) від 27.09.2016 року та яким було присвоєно номер 12031050017028440, щодо внесення змін до складу засновників підприємства або інформації про засновників;

визнати протиправними дії Державного реєстратора Виконавчого комітету Новомосковської міської ради Дніпропетровської області Коваленко Ольгою Василівною, якою було здійснено Державну реєстрацію змін до установчих документів юридичної особи Товариства з обмеженою відповідальністю «Науково-виробничого підприємства «СТДК» (код ЄДРПОУ 31230950) від 27.09.2016 року та яким присвоєно номер 12031070018028440, щодо здійснення зміни керівника юридичної особи та зміну складу підписантів;

скасувати у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань запис № 12031050017028440, щодо внесення змін до складу засновників підприємства або інформації про засновників Товариства з обмеженою відповідальністю «Науково-виробничого підприємства «СТДК» (код ЄДРПОУ 31230950) від 27.09.2016 року;

скасувати у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань запис № 12031070018028440, щодо здійснення зміни керівника юридичної особи та зміну складу підписантів Товариства з обмеженою відповідальністю «Науково-виробничого підприємства «СТДК» (код ЄДРПОУ 31230950) від 27.09.2016 року.

Статтею 107 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України) визначено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, серед іншого, чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства, чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 18 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.

В силу ст. 1 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", виконавчі органи рад - органи, які відповідно до Конституції України та цього Закону створюються сільськими, селищними, міськими, районними в містах (у разі їх створення) радами для здійснення виконавчих функцій і повноважень місцевого самоврядування у межах, визначених цим та іншими законами.

Сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами (ч. 1 ст. 10 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні").

Відповідно до ч. 2 ст. 11 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" виконавчі органи сільських, селищних, міських, районних у містах рад є підконтрольними і підзвітними відповідним радам, а з питань здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади - також підконтрольними відповідним органам виконавчої влади.

26.11.2015 року прийнято Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" та деяких інших законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень з державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" (далі - Закон № 834-VIII).

Так, Законом України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" № 1952-IV, в редакції Закону № 834-VIII змінено систему органів, що здійснюють державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

Згідно п. 2 ч. 1 ст. 6 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" (далі - Закон) організаційну систему державної реєстрації прав становлять суб'єкти державної реєстрації прав, зокрема виконавчі органи сільських, селищних та міських рад, Київська, Севастопольська міські, районні, районні у містах Києві та Севастополі державні адміністрації.

Згідно із ч. 2 ст. 6 Закону виконавчі органи сільських, селищних та міських рад (крім міст обласного та/або республіканського Автономної Республіки Крим значення) набувають повноважень у сфері державної реєстрації прав відповідно до цього Закону у разі прийняття відповідною радою такого рішення.

В силу вимог п. «б» ч.1 ст.38 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», зі змінами, внесеними Законом №834, до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать, зокрема, такі делеговані повноваження, як державна реєстрація речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

Як вбачається з матеріалів справи, предметом спору є рішення державного реєстратора Виконавчого комітету Новомосковської міської ради Дніпропетровської області №12031050017028440, щодо внесення змін до складу засновників підприємства або інформації про засновників Товариства з обмеженою відповідальністю «Науково-виробничого підприємства «СТДК» (код ЄДРПОУ 31230950) від 27.09.2016 року; та №12031070018028440, щодо здійснення зміни керівника юридичної особи та зміну складу підписантів Товариства з обмеженою відповідальністю «Науково-виробничого підприємства «СТДК» (код ЄДРПОУ 31230950) від 27.09.2016 року.

Згідно рішення Новомосковської міської ради №72 від 20.05.2016:

створено відділ державної реєстрації;

затверджено положення про відділ державної реєстрації виконавчого комітету Новомосковської міської ради.

Відповідно до Положення про відділ державної реєстрації виконавчого комітету Новомосковської міської ради - Відділ державної реєстрації виконавчого комітету Новомосковської міської ради є структурним підрозділом виконавчого комітету Новомосковської міської ради.

Суд звертає увагу, що відповідно до статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 4 листопада 1950 року (далі Конвенція) кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.

Практика Європейського суду з прав людини, яка відповідно до ст.17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» є джерелом права свідчить, що словосполучення «встановлений законом» поширюється не лише на правову основу самого існування «суду», але й на дотримання таким судом певних норм, які регулюють його діяльність. Поняття «суд, встановлений законом» у частині першій статті 6 Конвенції передбачає «усю організаційну структуру судів, включно з (…) питаннями, що належать до юрисдикції певних категорій судів (…)». З огляду на це не вважається «судом, встановленим законом» орган, котрий, не маючи юрисдикції, судить осіб на підставі практики, яка не передбачена законом (Zand v. Austria від 12 жовтня 1978 року).

Відповідно до п. 6 ч. 3 ст. 108 КАС України, суд повертає позовну заяву позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.

Крім того, в позовній заяві не зазначено жодних вимог до Центру надання адміністративних послуг Дніпровської районної державної адміністрації Дніпропетровської області.

Отже, позовну заяву слід повернути позивачеві та роз'яснити, що позивач має право повторно звернутися до суду з цим адміністративним позовом у загальному порядку, подавши позов до місцевого загального суду як адміністративного суду.

Керуючись п. 6 ч. 3 ст. 108, ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

у х в а л и в:

Позовну заяву ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 до Виконавчого комітету Новомосковської міської ради Дніпропетровської області, до Центру надання адміністративних послуг Дніпровської районної державної адміністрації Дніпропетровської області, третя особа - Товариство з обмеженою відповідальністю «Науково-виробниче підприємство «СТДК» про визнання протиправними дій та скасування рішень - повернути позивачу.

Повернути ОСОБА_5 судовий збір в розмірі 673,60 грн. сплачений згідно квитанції №0.0.762743130.1 від 12.05.2017 року та 505,20 грн. сплачений згідно квитанції №0.0.762748136.1 від 12.05.2017 року; ОСОБА_3 судовий збір в розмірі 673,60 грн. сплачений згідно квитанції №0.0.762744076.1 від 12.05.2017 року та 505,20 грн. сплачений згідно квитанції №0.0.762750816.1 від 12.05.2017 року; ОСОБА_2 судовий збір в розмірі 673,60 грн. сплачений згідно квитанції №0.0.762744950.1 від 12.05.2017 року та 505,20 грн. сплачений згідно квитанції №0.0.762752058.1 від 12.05.2017 року.

Копію ухвали про повернення позовної заяви надіслати особі, яка її подала, разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.

Роз'яснити позивачу, що відповідно до ч.6 ст.108 КАС України, залишення позовної заяви без руху або повернення позовної заяви, не позбавляють права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Ухвала суду набирає законної сили відповідно до ст.254 КАС України та може бути оскаржена в порядку та у строки, встановлені ст.186 КАС України.

Суддя О.В. Єфанова