
Справа № 551/186/17
Провадження №3/551/67/17
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"12" травня 2017 р. Селище Шишаки
матеріали, які надійшли ГУ ДФС у Полтавській області про притягнення
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, мешканки ІНФОРМАЦІЯ_3, одруженої, головного бухгалтера СТОВ «Воскобійники»,
до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення головний бухгалтер СТОВ «Воскобійники» ОСОБА_1 допустила порушення ведення податкового обліку, що призвело до заниження податку на додану вартість в сумі 677327 грн.
Органами ДФС дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
В той же час судом встановлено суттєві порушення процедури підписання акту за результатами планової виїзної документальної перевірки СТОВ «Воскобійники», а також складання та підписання протоколу про адміністративне правопорушення, які є доказами вчинення правопорушення.
Так, в якості доказу вини ОСОБА_1 надано аркуші № № 1, 62-63 акту № 245/16-31-14-01-10/03770721 від 03 березня 2017 року «Про результати планової виїзної документальної перевірки СТОВ «Воскобійники» з питань дотримання вимог податкового законодавства...» (а.с.1-3). При вивченні вказаного акту встановлено, що він не був підписаний директором та головним бухгалтером СТОВ «Воскобійники» (а.с.3).
Зі складеного 03 березня 2017 року працівниками ДФС акту № 155/16-01-14-01-09/03770721 неможливості вручення та підписання акту планової документальної перевірки № 245/16-31-14-01-10/03770721 від 03.03.2017 вбачається, що неможливість вручення вказаного акту для перевірки для підписання платником податків та надсилання його в звязку з цим засобами поштового звязку мотивована працівниками ГФС відсутністю транспортного сполучення з с. Воскобійники Шишацького району, в якому знаходиться юридична адреса товариства (а.с. 4).
Вказане твердження не відповідає дійсності оскільки щовівторка та щочетверга відправляються по 3 автобусні рейси сполученням «Шишаки-Воскобійники». Таким чином у вказані дні наявне автобусне сполучення між м. Полтавою та с. Воскобійники Шишацького району через с. Шишаки.
Крім того є можливість безперешкодного автомобільного сполучення між вказаним населеними пунктами. Зокрема як вбачається з назви та змісту акту перевірки він складений за наслідками саме виїзної перевірки СТОВ «Воскобійники».
За таких обставин суд приходить до висновку про те, що доводи працівників ДФС в частині неможливості підписання акту перевірки є надуманими, а його направлення платнику податків для підписання поштою є таким, що не ґрунтується на нормах законодавства.
Так ч.2 п. 86.1 ст. 86 ПК України передбачено, що акт складений за результатами перевірки та підписаний посадовими особами, які проводили перевірку, у строки визначені цим Кодексом надається (не направляється) платнику податків для підписання.
Направлення такого акту платнику податків можливе лише за наслідками його підписання або відмови від підписання платником податків (ч. 2 п. 86.3 ст. 86 ПК).
Крім того судом встановлено, що адміністративний протокол не в повній мірі відповідає вимогам Інструкції з оформлення органами доходів і зборів матеріалів про адміністративні правопорушення, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 02.07.2016 № 566 (далі Інструкція).
Так в супереч вимогам п.п.8, 10 Розділу ІІ Інструкції кожен із записів у протоколі про відмову ОСОБА_1 від підписання та отримання протоколу не засвідчений підписом посадової особи органу доходів і зборів.
Відповідно до п 12 Інструкції запрошення до органу доходів і зборів для складання та підписання Протоколу вважається належним чином врученим, якщо воно надіслано за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, рекомендованим листом з повідомленням про вручення або вручено особисто такій особі.
В супереч даній вимозі матеріали справи не містять копії поштового повідомлення про підтвердження факту отримання ОСОБА_1 такого запрошення.
На вимогу суду органами ДФС до матеріалів справи приєднано роздруківку з Інтернет-сервісу ДП «Укрпошта» про вручення 07.03.2017 адресату в с. Воскобійники поштового відправлення зі штриховим ідентифікатором № 3600016131472, що було направлено йому 03.03.2017 (а.с.12).
В той же час враховуючи те, що 03.03.2017 було складено і акт перевірки і письмовий виклик керівника та головного бухгалтера СТОВ «Воскобійники» суд позбавлений можливості зясувати вручення якого із вказаних документів підтверджується даною роздруківкою.
З наданих ОСОБА_1 в судовому засіданні пояснень вбачається, що її вина не ґрунтується на жодних належних доказах. Зокрема акт перевірки не був підписаний, а ні нею, а ні керівником товариства та на нього 13 березня 2017 року були подані заперечення.
Відповідно до вимог ПК України на винесене на підставі вказаного акту перевірки податкове рішення-повідомлення 04 квітня 2017 року начальнику ФС України товариством подано відповідну скаргу. На даний час скаргу по суті не розглянуто, а її розгляд справи продовжено до 03 червня 2017 року за рішенням від 18.04.2017 року.
Пояснення ОСОБА_1 підтверджуються копіями відповідних документів наданих суду та долучених до матеріалів справи.
Згідно ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Враховуючи вищевикладене, зважаючи на суттєві порушення вимог законодавства працівниками ДФС при складанні та підписанні акту перевірки та адміністративного протоколу відносно ОСОБА_1, що безперечно призвело до порушення її прав на процесуальний захист, а також врахувавши те, що на час розгляду справи триває процедура адміністративного оскарження рішення органу ДФС, суд вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні інкримінованого їй правопорушення не підтверджується належними та допустимими доказами, а отже провадження у справі підлягає закриттю на підставі п.1 ч.1 ст. 247 КУпАП за відсутності складу адміністративного правопорушення;
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 7, 251, 287, п.1 ч.1 ст. 247 КУпАП, суддя,
ПОСТАНОВИВ:
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 закрити на підставі п.1 ч.1 ст. 247 КУпАП за відсутності в її діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
В силу ч.2 ст. 287 КУпАП постанова є остаточною та оскарженню не підлягає.
Суддя Шишацького районного суду
Полтавської області ОСОБА_2