Справа № 569/4937/17
У Х В А Л А
05 травня 2017 року м. Рівне
Слідчий суддя Рівненського міського суду Рівненської області Наумов С.В., з участю слідчого ГУНП в Рівненській області Шиндерука С.В., розглянувши клопотання заступника начальника відділу СУ ГУНП в Рівненській області ОСОБА_1 про надання дозволу на проведення позапланової документальної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності «Обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Рівненської обласної ради,-
В С Т А Н О В И В:
Заступник начальника відділу СУ ГУНП в Рівненській області ОСОБА_1 звернулась до Рівненського міського суду з клопотанням погодженим прокурором, який здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні прокурором відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування територіальними органами поліції та підтримання державного обвинувачення управління нагляду у кримінальному провадженні прокуратури Рівненської області ОСОБА_2
В обґрунтування клопотання слідчий зазначила, що 26.07.2016 року до слідчого управління ГУНП в Рівненській області надійшли матеріали з Управління СБ України в Рівненській області, в яких наявні відомості про те, що службові особи комунального закладу Рівненської обласної ради «Б» та «М» за попередньою змовою систематично вимагають від громадян неправомірну вигоду за виконання дій з використанням наданого службового становища.
Відомості по вказаному факту внесено слідчим слідчого управління ГУНП в Рівненській області до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12016180000000137 від 27.07.2016, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України.
Злочин, передбачений ч. 3 ст. 368 КК України, відповідно до ч. 4 ст.12 КК України класифікується як тяжкий, оскільки за вчинення якого передбачене основне покарання у виді позбавлення волі на строк від пяти до десяти років.
Так, згідно отриманої органом досудового розслідування оперативної інформації у вигляді рапорту оперуповноваженого ВБКОЗ Управління СБ України в Рівненській області старшого лейтенанта ОСОБА_3 отримані достатні дані про те, що до вищевказаного злочину безпосередньо причетний головний лікар комунального закладу «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, житель ІНФОРМАЦІЯ_2 та головний механік комунального закладу ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженець та житель ІНФОРМАЦІЯ_4, які діючи за попередньою змовою, використовуючи надані їм службові повноваження, з корисливих мотивів, налагодили механізм систематичного вимагання та одержання неправомірної вигоди від хворих (їх родичів) за їх транспортування до закладів охорони здоровя.
Разом з тим, в ході досудового розслідування 26.08.2016 надійшла заява громадянки ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_5, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_6, в якій вона просить притягнути до кримінальної відповідальності головного лікаря КЗ «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» ОСОБА_4 та інших службових осіб комунального закладу за вимагання від неї неправомірної вигоди.
05.09.2016 допитана як свідок ОСОБА_6 дала показання, що за транспортування пораненого бійця АТО ОСОБА_7 до комунального закладу «Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни» (смт Клевань, Рівненського району, Рівненської області) 25.08.2016 передала неправомірну вигоду в сумі 2500 гривень головному лікарю вказаного закладу ОСОБА_8, який її одержав, щоб, у подальшому, передати ОСОБА_4 за його вказівкою.
19.09.2016 надійшла заява від громадянки ОСОБА_9, ІНФОРМАЦІЯ_7, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_8, в якій вона просить притягнути до кримінальної відповідальності головного лікаря КЗ «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» ОСОБА_4 та інших службових осіб комунального закладу за вимагання від неї неправомірної вигоди.
22.09.2016 допитана як свідок ОСОБА_9 дала показання, що головний лікар комунального закладу «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» ОСОБА_4, перебуваючи в своєму кабінеті 19.09.2016 висловив вимогу передачі неправомірної вигоди в сумі 2500 гривень за транспортування її дочки ОСОБА_10 в Київський медичний заклад ім. Шалімова. Після чого, 20.09.2016 ОСОБА_9 в ході транспортування ОСОБА_10 в Київський медичний заклад ім. Шалімова на вимогу водія КЗ «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» передала останньому грошові кошти в сумі 989 гривень на заправлення пальним.
Таким чином, на даний час виникла необхідність у проведенні позапланової документальної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності комунального закладу «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Рівненської обласної ради, оскільки лише у ході її виконання можливо встановити факти вчинення службовими особами зазначеного закладу кримінальних правопорушень з використанням ними свого службового становища та наданої їм влади.
Слідчий вказує, що з метою всебічного, повного й неупередженого дослідження всіх обставин кримінального провадження, необхідно проведення позапланової документальної ревізії фінансово-господарської діяльності підконтрольної установи - комунального закладу «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Рівненської обласної ради за період з 01.01.2013 по 31.03.2017 включно, тому просить суд клопотання задовольнити.
В судовому засіданні слідчий Шиндерук С.В. клопотання підтримав, просив суд його задовольнити.
Заслухавши пояснення слідчого в судовому засіданні, дослідивши надані матеріали кримінального провадження, суд дійшов висновку, що клопотання підлягає до задоволення.
Згідно Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», а саме ст. 11 «Проведення ревізій органами державного фінансового контролю»: «позаплановою виїзною ревізією вважається ревізія, яка не передбачена в планах роботи органу державного фінансового контролю і проводиться за наявності хоча б однієї з таких обставин:
-позапланові виїзні ревізії суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені цим Законом до підконтрольних установ, проводяться органами державного фінансового контролю за рішенням суду, ухваленим на підставі клопотання слідчого, прокурора для забезпечення розслідування під час кримінального провадження.
-орган державного фінансового контролю, прокурор або слідчий, який ініціює проведення позапланової виїзної ревізії, подає до суду письмове обґрунтування підстав такої ревізії та дати її початку і закінчення.
Окрім того, згідно цього ж Закону, тривалість позапланової виїзної ревізії не повинна перевищувати 15 робочих днів.
Відповідно до п. 4 ст. 40 КПК України, слідчий уповноважений: - «призначити ревізії та перевірки у порядку визначеному законом».
Зважаючи на вищевикладене, з метою швидкого, повного неупередженого розслідування і судового розгляду всіх обставин даного кримінального провадження, враховуючи те, що виникла необхідність в проведенні позапланової документальної ревізії фінансово-господарської діяльності підконтрольної установи - комунального закладу «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Рівненської обласної ради за період з 01.01.2013 по 31.03.2017 включно.
Керуючись ст.ст. 2, 40, 92, 93 КПК України, п. 6.5 указу Президента України № 499/2011 від 23.04.2011 року «Про Положення про Державну фінансову інспекцію України», ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» N 5463-VI від 16.10.2012,-
У Х В А Л И В:
Клопотання задовольнити.
Надати дозвіл Управлінню Західного офісу Держаудитслужби в Рівненській області на проведення упродовж пятнадцяти робочих днів, а саме із 11.05.2017 по 30.05.2017, позапланової документальної ревізії фінансово-господарської діяльності підконтрольної установи комунального закладу «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Рівненської обласної ради (ЄДРПОУ 26353256, м. Рівне, вул. Жоліо-Кюрі, 19) за період з 01.01.2013 по 31.03.2017, включно, з наступних питань:
1.1. Правомірність надходження та використання бюджетних коштів, які надійшли в комунальний заклад «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Рівненської обласної ради на функціонування відділу виїзної консультативної медичної допомоги, зокрема правильності використання транспортних засобів та списання матеріалів (у тому числі паливно-мастильних) при наданні послуг, щодо транспортування хворих до спеціалізованих закладів охорони здоровя.
1.2. Правомірність надходження та використання безоплатних або благодійних внесків, грантів, дарунків, пожертв організацій громадян, підприємців,які надійшли в комунальний заклад «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Рівненської обласної ради на функціонування відділу виїзної консультативної медичної допомоги, зокрема правильності використання транспортних засобів та списання матеріалів (у тому числі паливно-мастильних) при наданні послуг щодо транспортування хворих до спеціалізованих закладів охорони здоровя.
1.3. Чи заподіяно державі збитки за наслідками надання відділом виїзної консультативної медичної допомоги КЗ «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Рівненської обласної ради? Якщо так, то на яку суму та з чиєї вини?
1.4. Ефективність використання транспортних засобів, своєчасність оприбуткування та списання придбаних (безкоштовно отриманих) паливно-мастильних матеріалів Комунальним закладом "Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Рівненської обласної ради на функціонування відділу виїзної консультативної медичної допомоги за період з 01.01.2013 по 31.03.2017 та інші питання, які виникатимуть в ході позапланової ревізії.
2.Зобов'язати службових осіб комунального закладу «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Рівненської обласної ради допустити співробітників Управління Західного офісу Держаудитслужби в Рівненській області до проведення позапланової документальної ревізії, а також надати їм у повному обсязі документальні матеріали, необхідні для проведення ревізії.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя Рівненського міського суду С.В. Наумов