УХВАЛА
10 травня 2017 р.Справа № 820/968/16
Суддя Харківського апеляційного адміністративного суду Подобайло З.Г., розглянувши можливість відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою представника Криворізької північної ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області, Криворізької південної ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області та Дніпродзержинської ОДПІ у Дніпропетровській області Т.В.Семенко на постанову Харківського окружного адміністративного суду від 28.02.2017р. по справі № 820/968/16
за позовом ТОВ "ВЕРАНЖ"
до Криворізької північної ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області , Криворізької південної ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області , Київської ОДПІ у м. Харкові Головного управління ДФС у Харківській області
про скасування рішення та податкових вимог,
ВСТАНОВИВ:
Постановою Харківського окружного адміністративного суду від 28.02.2017р. задоволено частково позов ТОВ "ВЕРАНЖ" до Криворізької північної ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області , Криворізької південної ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області , Київської ОДПІ у м. Харкові Головного управління ДФС у Харківській області про скасування рішення та податкових вимог.
24.04.2017 року на постанову суду представником Криворізької північної ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області, Криворізької південної ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області та Дніпродзержинської ОДПІ у Дніпропетровській області Т.В.Семенко подано апеляційну скаргу.
Також, апелянтом заявлено клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження.
З матеріалів даної адміністративної справи не вбачається пропуску строку на апеляційне оскарження постанови Харківського окружного адміністративного суду від 28.02.2017 року, скільки відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційну скаргу було подано в установлений законом строк.
Вказана апеляційна скарга підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням вимог ч. 6 ст.187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Як встановлено частиною 6 вказаної статті до апеляційної скарги додаються її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі. До апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору, а також копії доданих до неї письмових матеріалів відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Слід зазначити, що в порушення вимог наведеної статті заявником не надано оригінал документу про сплату судового збору , з якого вбачається, що судовій збір за подання апеляційної скарги сплачено в повному обсязі.
Так, з 01.11.2011 року набрав чинності Закон України "Про судовий збір", частиною 1 статті 4 якого визначено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Розмір ставки судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру (в редакції закону чинного на момент подання адміністративного позову) 1,5 відсотків ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати.
За вимогами ч. 3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір" за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Статтею 4 Закону України "Про судовий збір" зі змінами, внесеними Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" від 22 травня 2015 року N 484-VIII, та які набули чинності з 01 вересня 2015 року, встановлено, що розмір ставки судового збору за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду становить 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Відповідно до статті 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2016 рік" установлено у 2016 році мінімальну заробітну плату: у місячному розмірі: з 1 січня - 1378,0 гривень.
Суд зазначає, що при визначенні характеру адміністративного позову як майнового судам необхідно враховувати таке.
Відповідно до пункту 1 частини другої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Окремі рішення, прийняті суб'єктом владних повноважень, можуть породжувати підстави для змін майнового стану фізичної чи юридичної особи.
Зокрема, реалізація таких рішень може призводити до зменшення або збільшення майна особи. Відповідно оскарження такого рішення спрямоване на захист порушеного права у публічно-правових відносинах з метою збереження належного особі майна.
Зі змісту Рішення Європейського суду з прав людини від 14 жовтня 2010 року у справі «Щокін проти України» вбачається, що збільшення податковим органом зобов'язань особи з податку є втручанням до його майнових прав.
Отже, за практикою Європейського суду з прав людини вимога про визнання протиправним рішення суб'єкта владних повноважень, яке впливає на склад майна позивача, у тому числі шляхом безпідставного стягнення податків, зборів, штрафних санкцій тощо, є майновою.
Таким чином, враховуючи вищевикладене та позовні вимоги , при подачі позову судовий збір повиненен був рахуватися за кожну окрему майнову та немайонову вимоги, тобто у загальному розмірі 46085,59 грн. (з них судовий збір за позовні вимоги до Криворізької північної ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області - 3518,98грн., до Криворізької південної ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області -1685,4грн., до Верхньодніпровської ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області - 1378,0грн., до Криворізької центральної ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області - 38125,21грн., до Київської ОДПІ у м. Харкові Головного управління ДФС у Харківській області - 1378,0грн. )
При цьому, відповідно до чинної на час подання апеляційної скарги редакції Закону України "Про судовий збір" апелянт не наділений пільгами щодо сплати судового збору.
Постановою Харківського окружного адміністративного суду від 28.02.2017 р. адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "ВЕРАНЖ" задоволено частково. Скасовано податкові повідомлення-рішення Криворізької північної об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області №0001402201 від 17.08.2015 року, Криворізької південної об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області №0000612100 від 17.08.2015 року, Верхньодніпровської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області №0001332201 від 17.08.2015 року, Криворізької північної об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області №0001392201 від 17.08.2015 року, Криворізької центральної об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області №0000982201 від 03.07.2015 року, №0000792202 від 28.05.2015 року. В задоволенні іншої частини позовних вимог відмовлено.
Апелянт просить скасувати постанову суду першої інстанції в частині задоволення позовних вимог.
Клопотання про звільнення, відстрочення або розстрочення сплати судового збору апелянт не подає.
Враховуючи постанову суду першої інстанції , вимоги апеляційної скарги та наведені вимоги закону, заявнику апеляційної скарги необхідно надати оригінал документу про сплату судового збору у загальному розмірі 49178,35грн. (з них : 110% від 3518,98грн. стосвно Криворізької північної ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області ; 110% від 1685,40грн. відносно Криворізької південної ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області;110% від 1378,0грн. стосвоно Верхньодніпровської ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області; 110% від 38125,21грн. стосовно Криворізької центральної ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області).
Також, апелянт може скористатись правом подати клопотання в порядку, передбаченому ст. 8 Закон України "Про судовий збір" та ст. 88 Кодексу, надавши до нього докази в підтвердження його обгрунтованості (кошторис, довідка про майновий стан тощо).
Враховуючи вищевикладене та керуючись ч.1 ст. 108, ч. 6 ст.187 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу представника Криворізької північної ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області, Криворізької південної ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області та Дніпродзержинської ОДПІ у Дніпропетровській області Т.В.Семенко на постанову Харківського окружного адміністративного суду від 28.02.2017р. по справі № 820/968/16 за позовом ТОВ "ВЕРАНЖ" до Криворізької північної ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області , Криворізької південної ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області , Київської ОДПІ у м. Харкові Головного управління ДФС у Харківській області про скасування рішення та податкових вимог - залишити без руху.
Надати представнику Криворізькій північній ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області, Криворізькій південній ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області та Дніпродзержинській ОДПІ у Дніпропетровській області Т.В.Семенко строк для усунення недоліків поданої апеляційної скарги протягом десяти днів з моменту отримання ухвали.
Зазначені недоліки апеляційної скарги мають бути усунені шляхом направлення (надання) до Харківського апеляційного адміністративного судуоригіналу квитанції про сплату судового збору у розмірі 49178,35грн. на реквізити: отримувач - УДКСУ у Основ'янському районі м. Харкова, МФО 851011, код ЄДРПОУ 37999628, банк : ГУ ДКСУ в Харківській області, рахунок - 31210206781011, код класифікації доходів бюджету - 22030101.
Роз'яснити представнику Криворізькій північній ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області, Криворізькій південній ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області та Дніпродзержинській ОДПІ у Дніпропетровській області Т.В.Семенко, що у разі не усунення зазначених недоліків апеляційної скарги, відповідно до ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України скарга буде повернута скаржнику.
Ухвала може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня отримання її копії, шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя: (підпис) Подобайло З.Г.