Справа № 750/2431/17
Провадження № 2-а/750/527/17
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05 травня 2017 року м.Чернігова
Деснянський районний суд м. Чернігова в складі:
головуючого судді Литвиненко І. В.
за участю секретаря Юрченко І. В.,
за участі позивача, представника позивача ОСОБА_1представників відповідачів та третіх осіб ОСОБА_2, ОСОБА_3, представника відповідача ОСОБА_4, третіх осіб,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_5 до Чернігівської міської ради про визнання протиправним та скасування пункту № 2 рішення Чернігівської міської ради від 28.02.2017 року № 16/VII-27,
треті особи - комунальне підприємство «Паркування та ринок» Чернігівської міської ради, Управління житлово-комунального господарство Чернігівської міської ради, ФОП ОСОБА_6, ФОП ОСОБА_7, ФОП ОСОБА_8, ФОП ОСОБА_9, ФОП ОСОБА_10, ФОП ОСОБА_11, ФОП ОСОБА_12, ФОП ОСОБА_13, ФОП ОСОБА_14, ФОП ОСОБА_15, ФОП ОСОБА_16, ФОП ОСОБА_17, ФОП ОСОБА_18, ОСОБА_59, ФОП ОСОБА_20, ФОП ОСОБА_21, ФОП ОСОБА_22, ФОП ОСОБА_23, ФОП ОСОБА_24, ФОП ОСОБА_25, ФОП ОСОБА_26, ФОП ОСОБА_27, ФОП ОСОБА_28, ФОП ОСОБА_29, ФОП ОСОБА_30, ФОП ОСОБА_31, ФОП ОСОБА_32, ФОП ОСОБА_33, ФОП ОСОБА_34, ФОП ОСОБА_35, ФОП ОСОБА_36, ФОП ОСОБА_37, ФОП ОСОБА_38, ФОП ОСОБА_39, ФОП ОСОБА_40, ФОП ОСОБА_41, ФОП ОСОБА_42, ФОП ОСОБА_43, ФОП ОСОБА_44, ФОП ОСОБА_45, ФОП ОСОБА_46, ФОП ОСОБА_47, ФОП ОСОБА_48, ФОП ОСОБА_49, ФОП ОСОБА_50,
в с т а н о в и в :
09.03.2017 року позивач звернувся до суду з адміністративним позовом про визнання протиправним та скасування пункту № 2 рішення Чернігівської міської ради від 28.02.2017 року № 16/VII-27 «Про демонтаж малих архітектурних форм». Позовні вимоги мотивовані тим, що 07 березня 2017 року на офіційному сайті Чернігівської міської ради було розміщене рішення від 28 лютого 2017 року №16/VII-27 «Про демонтаж малих архітектурних форм». Пунктом першим цього рішення було припинено право постійного користування земельною ділянкою (кадастровий номер НОМЕР_1), площею 0,1792 га, по АДРЕСА_1 в місті Чернігові, яке було надано Комунальному підприємству «Паркування та ринок» Чернігівської міської ради рішенням Чернігівської міської ради від 29 січня 2010 року. Пунктом 2 цього рішення було доручено управлінню житлового-комунального господарства Чернігівської міської ради вжити відповідних заходів, щодо демонтажу малих архітектурних форм. 31 липня 2015 року між позивачем та ОСОБА_51 було укладено договір купівлі-продажу торгових рядів які знаходяться у місті Чернігові, по АДРЕСА_1 та складаються з 83 тимчасових приміщень загальною площею 551 кв. м. Дані тимчасові приміщення були розміщенні на підставі паспорта прив'язки від 27 березня 2013 року. 01 серпня 2015 року між КП «Паркування та ринок» Чернігівської міської ради та ФОП ОСОБА_5 було укладено договір №108/015:0298 від 01 серпня 2015 року про спільну інвестиційну діяльність без створення юридичної особи. У відповідності до положень пункту 1.1. Даного договору його предметом є спільна діяльність сторін з розміщення та експлуатації об'єктів соціально-торгового призначення - торгових рядів за адресою: АДРЕСА_1; які знаходяться на земельній ділянці площею 0,1792 га., що передана КП «Паркування та ринок» у постійне користування згідно з державним актом на право постійного користування земельною ділянкою. Позивач зазначає, що рішенням Чернігівської міської ради від 28 лютого 2017 року, порушуються його права та інтереси.
В судовому засіданні 28.03.2017 року позивач та представник позивача підтримали позовні вимоги, в судове засідання 05.05.2017 року, після оголошеної перерви позивач та його представник не з'явились про час і місце слухання справи повідомлені належним чином, у зв'язку із тим, що не подано даних, які б підтверджували поважність причин неявки, суд не знаходить підстав для продовження перерви у справі. Крім того, судом, враховано, що в силу вимог ч. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, кожен при вирішенні судом питання щодо його цивільних прав та обов'язків має право на судовий розгляд упродовж розумного строку. Обов'язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмету спору. Нездатність суду ефективно протидіяти недобросовісно створюваним учасниками справи перепонам для руху справи є порушенням ч. 1 ст. 6 даної Конвенції (§ 66 69 рішення Європейського суду з прав людини від 08.11.2005р. у справі "Смірнова проти України").
Представники відповідача позовні вимоги не визнали та просили відмовити у задоволенні позовних вимог.
Представники третіх осіб КП «Паркування та ринок» Чернігівської міської ради, Управління житлово-комунального господарства Чернігівської міської ради просили відмовити у задоволенні позовних вимог в повному обсязі.
Треті особи ФОП ОСОБА_6, ФОП ОСОБА_7, ФОП ОСОБА_9, ФОП ОСОБА_10, ФОП ОСОБА_12, ФОП ОСОБА_13, ФОП ОСОБА_14, ФОП ОСОБА_16, ФОП ОСОБА_18, ФОП ОСОБА_20, ФОП ОСОБА_21, ФОП ОСОБА_22, ФОП ОСОБА_24, ФОП ОСОБА_26, ФОП ОСОБА_28, ФОП ОСОБА_29, ФОП ОСОБА_32, ФОП ОСОБА_60, ФОП ОСОБА_35, ФОП ОСОБА_37, ФОП ОСОБА_38, ФОП ОСОБА_40, ФОП ОСОБА_44, ФОП ОСОБА_45, ФОП ОСОБА_46, ФОП ОСОБА_47, ФОП ОСОБА_48, ФОП ОСОБА_49, ФОП ОСОБА_50 просили надати їм можливість залишити працювати на своїх торгових рядах за адресою: АДРЕСА_1
Треті особи ФОП ОСОБА_8, ФОП ОСОБА_11, ФОП ОСОБА_15, ФОП ОСОБА_17, ФОП ОСОБА_52, ФОП ОСОБА_23, ФОП ОСОБА_25, ФОП ОСОБА_27, ФОП ОСОБА_30, ФОП ОСОБА_31, ФОП ОСОБА_61, ФОП ОСОБА_36, ФОП ОСОБА_39, ФОП ОСОБА_41, ФОП ОСОБА_42, ФОП ОСОБА_43 в судове засідання не з'явились, про час і місце слухання справи повідомлені у встановленому порядку, суд вважає за можливе розглянути справу без їх участі.
Судом встановлено, що рішенням Чернігівської міської ради від 29.01.2010 року надано у постійне користування Комунальному підприємству «Паркування та ринок» ЧМР земельну ділянку площею 0,1792 га по АДРЕСА_1 для розміщення тимчасових прилавків (столів), що підтверджується копією державного акту на право постійного користування земельною ділянкою серіїї НОМЕР_2(а.с.295 т.1).
КП «Паркування та ринок» ЧМР у 2012-2013 роках отримано три паспорта прив'язки в управлінні архітектури Чернігівської міської ради, а саме: відповідно до паспорта прив'язки від 24.04.2012 року площа забудови становить 366 м2, відповідно до паспорта прив'язки від 28.11.2012 року площа забудови становить 36 м2 ; відповідно до паспорта прив'язки від 27.03.2013 року площа забудови становить 135 м.
КП «Паркування та ринок» ЧМР не розміщувало торгові павільйони по АДРЕСА_1
31.07.2015 року між громадянами ОСОБА_51 та ОСОБА_5 було укладено договір купівлі-продажу майна - торгових рядів, які знаходяться за адресою: АДРЕСА_1 та складаються з 83 тимчасових приміщень загальною площею 551 кв.м. (а.с. 11).
01.08.2015 року між Комунальним підприємством «Паркування та ринок» Чернігівської міської ради (Підприємство) та Фізичною особою-підприємцем ОСОБА_5 (Інвестор) було укладено договір № 108/015:0298 про спільну інвестиційну діяльність без створення юридичної особи. Предметом даного договору є спільна діяльність сторін з розміщення та експлуатації об'єктів соціально-торгового призначення - торгових рядів за адресою:АДРЕСА_1, які знаходяться на земельній ділянці площею 0,1792 га, що передана КП «Паркування та ринок» Чернігівської міської ради у постійне користування. Об'єктом інвестування за даним договором є розміщення (будівництво) та подальша експлуатація торгових рядів. Тип об'єкту інвестування - тимчасові некапітальні споруди.
Відповідно до п. 4.2.7. Договору ФОП ОСОБА_5 має забезпечити належну експлуатацію та утримання об'єкта інвестування, що включає в себе: санітарне очищення закріпленої та прилеглої до об'єкта інвестування території: прибирання сміття, відходів; встановлення, щоденне та по мірі наповнення очищення ємкостей для збору сміття, утримання їх в належному естетичному та технічному стані; укладання договорів із спеціальними організаціями на вивіз та прийом і знешкодження твердих побутових відходів тощо; освітлення території об'єкта інвестування: підключення (приєднання) об'єкта інвестування до електроустановок виключно з дозволу користувача електроенергії, з дотриманням техніки безпеки, вимог пожежної безпеки у встановленому чинним законодавством порядку; озеленення та квіткове оформлення закріпленої та прилеглої території до об'єкта інвестування території, забезпечення догляду за газонами та зеленими насадженнями, якщо такі є на закріпленій та прилеглій до об'єкта інвестування території; відновлення прилеглої та закріпленої до об'єкта інвестування території у міжсезонний період, після стихійних природних явищ, в інших випадках; додержання вимог Законів України «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення», «Про захист прав споживачів», Правил благоустрою, забезпечення чистоти, порядку утримання і прибирання вуличних, дворових територій, парків, скверів та додержання тиші в громадських місцях м. Чернігова, інших нормативно-правових актів.
Пунктом 4.2.9 Договору передбачено, що Інвестор (ФОП ОСОБА_5.) зобов'язаний здійснювати експлуатацію об'єкту на свій власний ризик, за умови отримання документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності, передбачених чинним законодавством.
Згідно із п. 5.2 Договору, спільна діяльність сторін договору не передбачає отримання прибутку. Пунктом 5.3 Договору передбачено, що у відносинах з третіми особами, коли вони зачіпають інтереси іншої сторони, Сторона, яка виступає у таких відносинах, зобов'язана повідомити про це іншу Сторону і отримати від неї відповідне погодження та /або довіреність на вчинення відповідних дій.
Умови договору не передбачають розміщення торгових споруд безпосередньо комунальним підприємством та їх подальшу експлуатацію КП «Паркування та ринок» ЧМР.
01 січня 2017 року між ФОП ОСОБА_5 та третіми особами - ФОП ОСОБА_6, ФОП ОСОБА_7, ФОП ОСОБА_8, ФОП ОСОБА_9, ФОП ОСОБА_10, ФОП ОСОБА_11, ФОП ОСОБА_12, ФОП ОСОБА_13, ФОП ОСОБА_14, ФОП ОСОБА_15, ФОП ОСОБА_16, ФОП ОСОБА_17, ФОП ОСОБА_18, ФОП ОСОБА_52, ФОП ОСОБА_20, ФОП ОСОБА_21, ФОП ОСОБА_22, ФОП ОСОБА_23, ФОП ОСОБА_24, ФОП ОСОБА_25, ФОП ОСОБА_26, ФОП ОСОБА_27, ФОП ОСОБА_28, ФОП ОСОБА_29, ФОП ОСОБА_30, ФОП ОСОБА_31, ФОП ОСОБА_32, ФОП ОСОБА_61, ФОП ОСОБА_60, ФОП ОСОБА_35, ФОП ОСОБА_36, ФОП ОСОБА_37, ФОП ОСОБА_38, ФОП ОСОБА_39, ФОП ОСОБА_40, ФОП ОСОБА_41, ФОП ОСОБА_42, ФОП ОСОБА_62., ФОП ОСОБА_44, ФОП ОСОБА_45, ФОП ОСОБА_46, ФОП ОСОБА_47, ФОП ОСОБА_48, ФОП ОСОБА_49, ФОП ОСОБА_50 укладені договори оренди тимчасових споруд -торгових місць за адресою: АДРЕСА_1 стороком на один рік. Доказів на підтвердження виконання ФОП ОСОБА_5 пункту 5.3. Інвестиційного договору та повідомлення КП «Паркування та ринок» ЧМР про укладання таких договрів та його погодження, суду не надано.
13 лютого 2017 року КП «Муніципальна поліція» Чернігівської міської ради було складено акт перевірки відповідності розміщення торгових рядів паспорту прив'язки тимчасової споруди для провадження підприємницької дальності, виданої КП «Паркування та ринок» Чернігівської міської ради (а.с. 292 т. 1).
Свідок ОСОБА_53 повідомив суду, що був виданий наказ, на підставі якого була створена комісія для обстеження тимчасових споруд на відповідність паспортам прив'язки, окрім акту перевірки ніяких документів не складалось.
Свідок ОСОБА_54 повідомив суду, що 13 лютого 2017 було здійснено виїзд комісією за адресою: АДРЕСА_1 для встановлення відповідності розміщення торговельних рядів паспортам прив'язкам. Було здійсненого огляд, виявлено ряд невідповідностей, а саме: заблокований протипожежний проїзд, замість нього встановлені нові торгові ряди, перевищена кількість торгових прилавків, не відповідає технічним документам довжина та ширина проїзду, про що складений акт.
Свідок ОСОБА_55 пояснила суду, що 13 лютого 2017 було здійснено виїзд комісією на місцевість для встановлення відповідності розміщення торговельних рядів паспортам прив'язкам, свідка направлено у складі комісії наказом її керівника, було встановлено ряд невідповідностей щодо блокування протипожежного проїзду, перевищення кількості споруд, також вона повідомила, що проводились заміри, був наявний генеральний план
28 лютого 2017 року постійною комісією Чернігівської міської ради з питань архітектури, будівництва та регулювання земельних відносин гозглянуто проект рішення міської ради про демонтаж малих архітектурних форм за адресою АДРЕСА_1 у зв'язку з невідповідністю розміщених малих архітектурних форм паспорту прив'язки для ведення підприємницької діяльності (а.с. 293 т. 1).
КП «Паркування та ринок» ЧМР листом від 28 лютого 2017 року надано письмову згоду на припинення права постійного користування земельною ділянкою (а.с.40 т. 2).
28.02.2017 року Чернігівською міською радою було прийнято рішення № 16/VII-27 «Про демонтаж малих архітектурних форм» яким було вирішено: Комунальному підприємству «Паркування та ринок» Чернігівської міської ради (ОСОБА_63.) припинити право постійного користування земельною ділянкою (кадастровий номер НОМЕР_1) площею 0,1792 га. по АДРЕСА_1 Управлінню житлово комунального господарства міської ради (ОСОБА_64.) було доручено вжити відповідних заходів щодо демонтажу малих архітектурних форм. Контроль за виконанням цього рішення покладено на постійну комісію міської ради з питань архітектури, будівництва та регулювання земельних відносин (ОСОБА_65.) та заступника міського голови відповідно до розподілу функціональних обов'язків (а.с.294 т. 1).
Статтею 28 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» визначено, що тимчасова споруда торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності - одноповерхова споруда, що виготовляється з полегшених конструкцій з урахуванням основних вимог до споруд, визначених технічним регламентом будівельних виробів, будівель і споруд, і встановлюється тимчасово, без улаштування фундаменту.
Тимчасова споруда для здійснення підприємницької діяльності може мати закрите приміщення для тимчасового перебування людей (павільйон площею не більше 30 квадратних метрів по зовнішньому контуру) або не мати такого приміщення.
Розміщення малих архітектурних форм здійснюється відповідно до Закону України "Про благоустрій населених пунктів".
Розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності здійснюється в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування.
Частиною 1 статті 24 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» передбачено, що підприємства, установи, організації забезпечують благоустрій земельних ділянок, наданих їм на праві власності чи праві користування відповідно до закону.
Також, відповідно до п. 9 ч. 1 ст. 21 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» малі архітектурні форми є елементами об'єктів благоустрою.
Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово- комунального господарства України від 21.10.2011 року № 244 затверджено Порядок розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності (далі - Порядок). Відповідно до п. 2.1 Порядку підставою для розміщення тимчасової споруди є паспорт прив'язки тимчасової споруди.
Пунктом 2.20 Порядку визначено, що встановлення тимчасової споруди здійснюється відповідно до паспорту прив'язки.
Згідно з п. 2.23 Порядку після розміщення ТС замовник подає до виконавчого органу сільської, селищної, міської ради або відповідної районної державної адміністрації письмову заяву за формою, наведеною у додатку 2 до цього Порядку, у якій зазначає, що він виконав вимоги паспорта прив'язки.
Згідно з пунктом 2.31. Порядку розміщення тимчасової споруди самовільно забороняється.
Крім цього, пунктом 2.17. Порядку строк дії паспорта прив'язки визначається органом з питань містобудування та архітектури виконавчого органу відповідної ради або районної державної адміністрації відповідно до генерального плану, плану зонування та детального плану територій та з урахуванням строків реалізації їх положень.
Земельна ділянка по АДРЕСА_1 належала КП «Паркування та ринок» на праві постійного користування, відповідно і паспорта прив'язки були виготовлені на замовлення КП «Паркування та ринок» ЧМР.
Паспорти прив'язки не видавались на замовлення ФОП ОСОБА_5
Позивачем не надано доказів виникнення у ФОП ОСОБА_5 прав на земельну ділянку для цілей ведення господарської діяльності, забезпечення в її межах благоустрою території.
Для розміщення ТС визначаються п. 2.6 Порядку, яким передбачено що для оформлення паспорта прив'язки замовник звертається до органу з питань містобудування та архітектури із заявою щодо оформлення паспорта прив'язки ТС до якої наряду з іншими документами надає схему розміщення ТС, що затверджена додатком 1 Порядку. Додаток 1 Порядку містить форму схеми розміщення ТС із вказівкою площі земельної ділянки згідно з документами на землекористування. Отже, суб'єкт господарювання має отримати документи на землекористування, і лише після їх отримання він може звертатися за оформленням паспорту прив'язки.
Документи, що подаються для отримання паспорту прив'язки мають містити дані щодо розміру земельних ділянок, які вносяться на підставі отриманих суб'єктом господарювання документів на право користування земельною ділянкою (п. 2.6, додаток 1 Порядку).
Власником земельної ділянки по вулиці АДРЕСА_1 є територіальна громада в особі Чернігівської міської ради.
Управління житлово-комунального господарства Чернігівської міської ради (далі "Управління ЖКГ ЧМР") є виконавчих органом Чернігівської міської ради зі статусом юридичної особи.
Положення про Управління житлово-комунального господарства Чернігівської міської ради затверджене рішенням Чернігівської міської ради "Про Положення про виконавчі органи міської ради у новій редакції" від 30.11. 2016 р. №13/УІІ-15 (а.с.15-25 т. 2).
Згідно з підпунктами 2.1.1., 2.1.7, 2.1.12 п.2.1. Положення до завдань Управління ЖКГ ЧМР віднесено:виконання функцій управління у сфері житлово-комунального господарства міста Чернігова, координація діяльності підвідомчих комунальних підприємств; забезпечення у межах своїх повноважень додержання підприємствами, установами, організаціями, а також мешканцями міста Чернігова вимог нормативно-правових актів України з питань житлово- комунального господарства; організація контролю за санітарним станом міста Чернігова, за виконанням Правил благоустрою, забезпечення чистоти, порядку утримання і прибирання вуличних, дворових територій, парків, скверів та додержання тиші в громадських місцях міста Чернігова, Правил утримання собак і котів у місті Чернігові. Відповідно до пунктів 2.2.3, 2.2.6, 2.2.8 п.2.2. Положення до повноважень Управління ЖКГ ЧМР виконує у межах компетенції розпорядження та доручення міського голови, рішення міської ради та виконавчого комітету; координує у межах наданих повноважень діяльність підприємств, установ і організацій, незалежно від форм власності та підпорядкування, у галузі охорони навколишнього природного середовища; здійснює контроль за виконанням робіт з будівництва, реконструкції, поточного та капітального ремонту об'єктів благоустрою та охорони навколишнього природного середовища, капітального ремонту житлового фонду, у яких виступає замовником, ефективною експлуатацією підприємствами, установами, організаціями об'єктів благоустрою у місті Чернігові.
Правовою підставою для надання доручення щодо демонтажу малих архітектурних форм є положення статті 140 Конституції України, статті 2 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" згідно з якими місцеве самоврядування є правом територіальної громади - жителів села чи добровільного об'єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища та міста - самостійно вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України; місцеве самоврядування здійснюється територіальною громадою в порядку, встановленому законом, як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування: сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи.
Пунктами 34, 44 частини 2 статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні"передбачено, що виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються такі питання: вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин; встановлення відповідно до законодавства правил з питань благоустрою території населеного пункту, забезпечення в ньому чистоти і порядку, торгівлі на ринках, додержання тиші в громадських місцях, за порушення яких передбачено адміністративну відповідальність.
Пунктами "а", "в", "є", "к" статті 12 Земельного кодексу України до повноважень сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин на території сіл, селищ, міст належить: розпорядження землями територіальних громад; надання земельних ділянок у користування із земель комунальної власності відповідно до цього Кодексу; здійснення контролю за використанням та охороною земель комунальної власності, додержанням земельного та екологічного законодавства; вирішення інших питань у галузі земельних відносин відповідно до закону.
Пунктом "б" статті 80 Земельного кодексу України визначено, що суб'єктами права власності на землю є територіальні громади, які реалізують це право безпосередньо або через органи місцевого самоврядування на землі комунальної власності.
Частинами 1, 2 статті 83 Земельного кодексу України встановлено, що землі, які належать на праві власності територіальним громадам сіл, селищ, міст, є комунальною власністю.
У відповідності з положеннями статей 125, 126 Земельного кодексу України право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав.
Право власності, користування земельною ділянкою оформлюється відповідно до Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень".
В свою чергу, позивач не є суб'єктом прав на зазначену земельну ділянку.
Згідно ч. 1 статті 122 Земельного кодексу України сільські, селищні, міські ради передають земельні ділянки у власність або у користування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для всіх потреб.
Відповідно до ч. 3 статті 149 Земельного кодексу України сільські, селищні, міські ради вилучають земельні ділянки комунальної власності відповідних територіальних громад, які перебувають у постійному користуванні, для всіх потреб, крім особливо цінних земель, які вилучаються (викупляються) ними з урахуванням вимог статті 150 цього кодексу.
Згідно ч. 2 статті 19 Земельного кодексу України земельні ділянки кожної категорії земель, які не надані у власність або користування громадян чи юридичних осіб, можуть перебувати у запасі.
Статтю 2 КАС України визначено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делеговаріих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Надання доручення Управлінню ЖКГ ЧМР вжити заходів, щодо демонтажу малих архітектурних форм відповідає колу повноважень виконавчого органу міської ради в сфері контролю благоустрою .
Зокрема, встановлено, що КП "Паркування і ринок" Чернігівської міської ради не використовує земельну ділянку кадастровий номер НОМЕР_1 площею 0,1792 га по АДРЕСА_1.
Фактично така ділянка зайнята тимчасовими спорудами, встановленими ФОП ОСОБА_5 і такими, що використовуються ним у власній господарській діяльності.
Отже, на підставі вищевикладеного, суд вважає, що, пункт 2 рішення Чернігівської міської ради "Про демонтаж малих архітектурних форм" від 28.02.2017 р. №16/УІІ-27 прийнято в межах компетенції органу місцевого самоврядування та є правомірним, а позивачнм не доведено, що прийняття вказаного рішення вплинуло на його права та обов'язки, як фізичної особи.
Керуючись ст.ст.9, 11, 18, 19, 69-71, 86, 99, 158-163, 183-2, 254 КАС України, суд
п о с т а н о в и в:
у задоволенні позову ОСОБА_5 до Чернігівської міської ради про визнання протиправним та скасування пу нкту № 2 рішення Чернігівської міської ради від 28.02.2017 року № 16/VII-27 відмовити.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом ч. 3 ст. 160 КАС України апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя: