Справа № 522/7847/17
Провадження №2-а/522/1478/17
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 травня 2017 року суддя Приморського районного суду м. Одеси Ільченко Н.А., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Військової частини А2238 про визнання протиправною бездіяльність субєкта владних повноважень та стягнення заборгованості з виплати грошової компенсації вартості за неотримане речове майно
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до Приморського районного суду м.Одеси з позовом до Військової частини А2238 про визнання протиправною бездіяльність субєкта владних повноважень військової частини А2238 щодо невиплати ОСОБА_1 грошової компенсації вартості за неотримане речове майно; стягнення з військової частини А2238 на користь ОСОБА_1 суму грошової компенсації вартості за нетримане речове майно у розмірі 21641,91 грн..
Згідно ч.2ст. 18 КАС Україниокружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Змістом п.1 ч.1ст. 3 КАС Українивизначено, що справа адміністративної юрисдикції - це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно дост. 2 КАСУзавданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ. До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльностіКонституцієючи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Згідно п.15 ч.1ст. 3 КАСУвійськова служба віднесена до публічної служби.
Частиною 2ст. 4 КАСУвизначено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
Відповідно доЗакону України «Про збройні Сили України»війська частина, зокрема А2238, є органом державної влади.
Згідно дост. 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей»речове забезпечення за своєю правовою природою є забезпеченням, воно не відноситься до соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг. Речове забезпечення виконує інші завдання, ніж ті, які покладені на соціальні виплати.
Пунктом 2 ч.2ст. 17 КАСУпередбачено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема, спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби.
Постановою Пленуму Вищого адміністративного суду України від 20.05.2013 року № 8 «Про окремі питання юрисдикції адміністративних судів» визначено, що за змістом ч. 2ст. 4 КАСУюрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
Відповідно до правової позиції Верховного Суду України, викладеної у постанові від 21.12.2016 року у справі 752/21859/14-ц, спори повязанні з проходженням публічної служби, є публічно-правовим спором, а тому підлягають розгляду судом в порядкуКАС України.
З урахуванням вищевикладеного, заявлені позивачем вимоги про стягнення грошової компенсації вартості неотриманого речового майна, повязані з проходженням ним публічної служби, а тому спір є публічно-правовим та підлягає розгляду саме окружним адміністративним судом.
Згідно п.6 ч.3ст. 108 КАС Українипозовна заява повертається позивачеві: якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Керуючись п.6 ч.3ст. 108 КАС України, -
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Військової частини А2238 про визнання протиправною бездіяльність субєкта владних повноважень та стягнення заборгованості з виплати грошової компенсації вартості за неотримане речове майно - повернути позивачу.
Зобовязати Управління Державної казначейської служби України у м.Одесі Одеської області, код ЄДРПОУ 38016923, місцезнаходження: вул.. Черняховського, 6 повернути ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН: НОМЕР_1, що проживає за адресою: 65110, АДРЕСА_1, суму сплаченого судового збору згідно квитанції №1281 від 27.04.2017 року у розмірі 640 (шістсот сорок) грн.. 00 коп. з рахунку №31215206700008, отримувач УДКСУ у Приморському районі м.Одеси, код 38016923, банк отримувача: ГУ ДКСУ В ОДЕСЬКІЙ ОБЛАСТІ, МФО банка отримувача: 828011.
Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через Приморський районний суд м. Одеси шляхом подачі апеляційної скарги в пятиденний строк з дня отримання копії цієї ухвали.
Суддя Н.А. Ільченко
03.05.2017