ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 УХВАЛА про залишення позовної заяви без розгляду в частині позовних вимог 04 травня 2017 року № 813/746/17
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого - судді Кухар Н.А.,
при секретарі - Телиця О.В.,
за участю:
представника позивача: - Кулинич М. - М.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Львові адміністративну справу за позовною заявою Самбірського виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства до Самбірської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області про визнання протиправними дій, визнання визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення , -
в с т а н о в и в:
Самбірське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства звернулося до суду з адміністративним позовом до Самбірської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області про визнання протиправними дій, визнання визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення.
Ухвалою від 21 лютого 2017 року було відкрито провадження у справі.
Судом в судовому засіданні було поставлено на обговорення питання щодо пропущення встановленого законом строку звернення до адміністративного суду та залишення позовної заяви без розгляду в частині позовних вимог, а саме визнання протиправними дій, щодо проведення камеральної перевірки податкової звітності з податку на додану вартість.
Представник позивача в судовому засіданні заперечував проти залишення позовної заяви без розгляду.
Відповідач явку представника в судове засідання не забезпечив, хоча належним чином був повідомлений про дату, час і місце проведення судового засідання.
Заслухавши пояснення представника позивача суд вважає, що позовну заяву у справі слід залишити без розгляду в частині позовних вимог, а саме визнання протиправними дій, щодо проведення камеральної перевірки податкової звітності з податку на додану вартість, виходячи з наступного.
Вирішуючи питання про наявність підстав для залишення позовної заяви без розгляду у справі в частині позовних вимог, а саме визнання протиправними дій, щодо проведення камеральної перевірки податкової звітності з податку на додану вартість, суд встановив наступне.
Відповідно до положень ст. 99 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Згідно ч. 2 ст. 99 КАС України, для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
З аналізу зазначеної норми права слідує, що початком строку звернення до суду є день коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.
Як видно із матеріалів справи у травні 2016 року Самбірською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління Міндоходів у Львівській області проведено камеральну перевірку даних задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість Самбірське виробниче управління водопровідно - каналізаційного господарства.
За результатами якої складено акт № 217/1500/05514293, який цього ж дня був отриманий керівником Самбірського виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства ОСОБА_1 що підтверджується його підписом про отримання 10.05.2016 року.
Отже, про порушення своїх прав, проведенням відповідачем камеральної перевірки даних задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість позивач дізнався 10 травня 2016 року, а саме в день отримання акту камеральної перевірки від 10.05.2016 р.
Позовна заява з вимогою про визнання протиправними дії щодо проведення камеральної перевірки даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість, представником позивача подана до Львівського окружного адміністративного суду 20 лютого 2017 року, про що свідчить відмітка канцелярії суду, тобто після закінчення шестимісячного строку звернення до суду з таким позовом.
За приписами положень ч. 1 ст. 100 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
У відповідності до п. 9 ч. 1 ст. 155 КАС України суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо позовну заяву подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до адміністративного суду і суд не знайшов підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними.
В даному випадку, враховуючи істотний пропуск позивачем строку звернення до суду та відсутність обґрунтованого клопотання для визнання причин пропуску поважними, суд приходить до висновку про наявність підстав для застосування процесуальних наслідків, передбачених п. 9 ч. 1 ст. 155 КАС України, а саме - про залишення позовної заяви без розгляду в частині позовних вимог, а саме визнання протиправними дій, щодо проведення камеральної перевірки податкової звітності з податку на додану вартість.
Суд вважає за необхідне роз'яснити позивачу, що відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про судовий збір» сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі залишення заяви або скарги без розгляду.
Керуючись п. 9 ч.1 .ст. 155, 160, 165, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
у х в а л и в:
Позовну заяву Самбірського виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства до Самбірської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області про визнання протиправними дій, визнання визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення в частині визнання протиправними дій, щодо проведення камеральної перевірки податкової звітності з податку на додану вартість, - залишити без розгляду.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала не набрала законної сили.
Апеляційна скарга на ухвалу подається протягом п'яти днів з дня її отримання повного тексту ухвали до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Повний текст ухвали складений і підписаний 10 травня 2017 року.
Суддя Кухар Н.А.