КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27 квітня 2017 року м.Київ № 810/329/17
Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Дудіна С.О., розглянув у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Форум-Косметік" до Відділу Держгеокадастру у м. Броварах Київської області та Головного управління Держгеокадастру у Київській області, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача, Броварської міської ради Київської області, про визнання протиправним та скасування витягу.
Суть спору: Товариство з обмеженою відповідальністю "Форум-Косметік" звернулось до Київського окружного адміністративного суду з позовом до Відділу Держгеокадастру у м. Броварах Київської області про визнання протиправним та скасування витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки №34-1028-99.3-1840/2-16 від 20.07.2016.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду про закінчення підготовчого провадження і призначення справи до судового розгляду від 19.01.2016 залучено до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача, Броварську міську раду Київської області.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 27.02.2017 залучено до участі у справі в якості другого відповідача Головне управління Держгеокадастру у Київській області.
Обґрунтовуючи свої вимоги, позивач посилається на те, що спірний витяг був прийнятий з урахуванням технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Бровари, затвердженої рішенням Броварської міської ради Київської області від 25.12.2014 №1378-50-06, яке не набрало чинності, оскільки не було офіційно оприлюднено шляхом його опублікування в друкованих засобах масової інформації.
Крім того, позивач вважає неправомірним визначення у спірному витязі коефіцієнту індексації нормативної грошової оцінки земельної ділянки, оскільки індексація ставиться в залежність від дати проведення такої оцінки. Враховуючи, що на момент виготовлення відповідачем оскаржуваного витягу технічна документація не була чинною протягом 2015 року, позивач вважає, що неможливо визначити індекс споживчих цін відносно неї.
Броварська міська рада, заперечуючи проти задоволення позовних вимог, зазначила про те, що рішення «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Бровари» №1378-50-06 від 25.12.2014 було офіційно оприлюднено шляхом розміщення на веб-сайті Броварської міської ради 26.12.2014, що відповідає положенням Закону України «Про доступ до публічної інформації» та Регламенту Броварської міської ради Київської області, а тому свідчить про дотримання третьою особою порядку оприлюднення вказаного рішення, набрання таким рішенням чинності та, відповідно, про відсутність підстав для скасування оспорюваного витягу.
При цьому, третя особа зауважила про те, що на вказане рішення не поширюються положення Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», оскільки таке рішення не є регуляторним актом, про що свідчить лист Державної служби України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва від 05.08.14 №6342/0/20-14.
Присутній у судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги та просив суд позов задовольнити.
Присутні у судовому засіданні представники Головного управління Держгеокадастру у Київській області та третьої особи проти задоволення позовних вимог заперечили та просили суд відмовити у задоволенні позову.
При цьому, у судовому засідання учасники процесі заявили клопотання про здійснення подальшого розгляду справи у порядку письмового провадження.
Згідно з ч. 4 ст.122 Кодексу адміністративного судочинства України особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Відповідно до ч.6 ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Враховуючи, що учасники судового процесу були належним чином проінформовані про дату, час і місце судового розгляду, та приймаючи до уваги заявлені сторонами та третьою особою клопотання, суд вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження.
Згідно з п.10 ч.1 ст.3 Кодексу адміністративного судочинства України письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без виклику осіб, які беруть участь у справі, та проведення судового засідання на основі наявних у суду матеріалів у випадках, встановлених цим Кодексом.
Вищий адміністративний суд України в пункті 11 Листа від 30.11.2009 №1619/10/13-09 зазначив, що під час вирішення справи у порядку письмового провадження його фіксування за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється, оскільки в такому разі не проводиться судове засідання і, відповідно, справа розглядається без участі секретаря.
На підставі цього, справа розглядається без проведення судового засідання.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази, які є у справі, суд
ВСТАНОВИВ:
12.05.2006 між Броварською міською радою (Орендодавець) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Форум-Косметік» (Орендар) був укладений договір оренди земельної ділянки, за умовами якого орендодавець відповідно до рішення сесії Броварської міської ради Київської області від 16.03.2006 №950-45-04 зобов'язався надати, а орендар прийняти у строкове платне користування земельну ділянку, площею 0,1700 га, для обслуговування нежитлового приміщення, яка знаходиться по вул. Красовського, 25/1 в м. Бровари.
Відповідно до п.2.3 договору нормативна грошова оцінка земельної ділянки згідно довідки Броварського міського відділу земельних ресурсів від 11.04.2006 №491-04-3/3 становить 114937 (сто чотирнадцять тисяч дев'ятсот тридцять сім) гривень.
Пунктом 3 договору визначено, що договір укладено на 5 (п'ять) років, терміном до 16.03.2011. Після закінчення строку договору орендар має переважне право поновлення його на новий строк. У цьому разі орендар повинен не пізніше ніж за 2 місяці до закінчення строку дії договору повідомити письмового орендодавця про намір продовжити його дію.
Згідно з п.4.1 договору річна орендна плата складає 3448 (три тисячі чотириста сорок вісім) гривень 11 копійок.
Обчислення розміру орендної плати за землю здійснюється з урахуванням індексів інфляції (п.4.2 договору).
Пунктом 6.3 договору передбачено, що передача земельної ділянки орендарю здійснюється після державної реєстрації цього договору за актом її приймання-передачі.
Згідно з п.14.1 договору цей договір набирає чинності після підписання сторонами та його державної реєстрації.
Вказаний договір був зареєстрований у Київській регіональній філії Державного підприємства «Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по Земельним ресурсам», про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 12.05.2006 за №040633800263.
23.06.2006 між сторонами було підписано Додаткову угоду №1 до договору оренди земельної ділянки від 12.05.2006 №040633800263, яким сторони дійшли згоди щодо внесення змін до пп.2.1, 2.3 та п.4.1 основного договору, та викладення його у наступній редакції:
«п.2.1.В оренду передається земельна ділянка загальною площею 0,0237 га; п.2.3.Нормативна грошова оцінка земельної ділянки згідно довідки Броварського міського відділу земельних ресурсів від 16.06.2006 за №692-04-3/3 становить 15952 (п'ятнадцять тисяч дев'ятсот п'ятдесят дві) гривні.
п.4.1.Ручна орендна плата складає 478 (чотириста сімдесят вісім) гривень 56 копійок».
28.05.2010 між Броварською міською радою (Орендодавець) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Форум-Косметік» було укладено угоду до договору оренди земельної ділянки від 12.05.2006 (про зміну строку оренди), яким сторони дійшли згоди щодо внесення змін до п.3 основного договору, шляхом зазначення, що договір оренди земельної ділянки, (кадастровий номер 3210600000:00:049:0512) загальною площею 0,0237 га укладається на 25 років, терміном до 16 березня 2031 року.
На виконання умов вказаного договору, Броварською міською радою було передано, а Товариством з обмеженою відповідальністю «Форум-Косметік» прийнято земельну ділянку, загальною площею 0,0237 га, для обслуговування нежитлового приміщення по вул. Красовського, 25/1 в м. Бровари, про що сторонами складено та підписано акт прийому-передачі земельної ділянки.
Судом встановлено, що 25.12.2014 Броварською міською радою Київської області було прийнято рішення №1378-50-06 «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Бровари», яким вирішено затвердити технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель міста Бровари.
Пунктом 2 рішення встановлено, що нормативна грошова оцінка земель міста Бровари вводиться в дію з 01.01.2016.
У пункті 5 рішення встановлено довести дане рішення до відома фізичних і юридичних осіб шляхом опублікування в засобах масової інформації.
На підставі вказаного рішення, Відділом Держгеокадастру у місті Броварах Київської області було прийнято витяг з технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Бровари Київської області №34-1028-99.3-1840/2-16 від 20.07.2016, правомірність якого оспорюється позивачем в рамках цієї справи.
Відповідно до ч.ч.1-2 ст.20 Закону України «Про оцінку земель» №1378-IV від 11.12.2003 (далі - Закон №1378) за результатами бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель та нормативної грошової оцінки земельних ділянок складається технічна документація, а за результатами проведення експертної грошової оцінки земельних ділянок складається звіт.
Дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки оформляються як витяг з технічної документації з нормативної грошової оцінки земель.
Частиною 1 ст.23 Закону №1378 визначено, що технічна документація з бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель та нормативної грошової оцінки земельних ділянок у межах населених пунктів затверджується відповідною сільською, селищною, міською радою.
Витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки видається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин. (ч.3 ст.23 Закону №1378). Частиною 4 ст.23 Закону №1378 встановлено, що рішення рад, зазначених у цій статті, щодо технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок набирають чинності у строки, встановлені відповідно до пункту 271.2 статті 271 Податкового кодексу України.
В свою чергу, п.271.2 ст.271 Податкового кодексу України визначено, що рішення рад щодо нормативної грошової оцінки земельних ділянок, розташованих у межах населених пунктів, офіційно оприлюднюється відповідним органом місцевого самоврядування до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування нормативної грошової оцінки земель або змін (плановий період). В іншому разі норми відповідних рішень застосовуються не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим періодом.
Відповідно до ч.1 ст.59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» №280/97-ВР від 21.05.1997 (далі - Закон №280/97, в редакції станом на момент прийняття Броварською міською радою Київської області рішення від 25.12.2014 №1378-50-06) рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень.
Згідно з частиною 5 статті 59 Закону №280/97 Акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування нормативно-правового характеру набирають чинності з дня їх офіційного оприлюднення, якщо органом чи посадовою особою не встановлено пізніший строк введення цих актів у дію.
Частиною 12 ст.59 Закону №280/97 встановлено, що акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування, які відповідно до закону є регуляторними актами, розробляються, розглядаються, приймаються та оприлюднюються у порядку, встановленому Законом України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності".
Відповідно до ст.1 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» №1160-IV від 11.09.2003 (далі-Закон №1160, в редакції, яка була чинна на момент виникнення спірних відносин) регуляторний акт - це:
прийнятий уповноваженим регуляторним органом нормативно-правовий акт, який або окремі положення якого спрямовані на правове регулювання господарських відносин, а також адміністративних відносин між регуляторними органами або іншими органами державної влади та суб'єктами господарювання;
прийнятий уповноваженим регуляторним органом інший офіційний письмовий документ, який встановлює, змінює чи скасовує норми права, застосовується неодноразово та щодо невизначеного кола осіб і який або окремі положення якого спрямовані на правове регулювання господарських відносин, а також адміністративних відносин між регуляторними органами або іншими органами державної влади та суб'єктами господарювання, незалежно від того, чи вважається цей документ відповідно до закону, що регулює відносини у певній сфері, нормативно-правовим актом.
розробник проекту регуляторного акта - регуляторний орган або інший орган, установа, організація, особа чи група осіб, що уповноважені розроблювати або організовувати, спрямовувати та координувати діяльність з розроблення проекту регуляторного акта.
Суд звертає увагу на те, що відповідно до ч.5 ст.5 Закону України «Про оцінку земель» нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується для визначення розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні (крім випадків спадкування спадкоємцями першої та другої черги за законом (як випадків спадкування ними за законом, так і випадків спадкування ними за заповітом) і за правом представлення, а також випадків спадкування власності, вартість якої оподатковується за нульовою ставкою) та даруванні земельних ділянок згідно із законом, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, вартості земельних ділянок площею понад 50 гектарів для розміщення відкритих спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд, а також при розробці показників та механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель. Отже, з огляду на вищенаведені положення вимог чинного законодавства, рішення органів місцевого самоврядування про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель мають визначальні ознаки регуляторного акта. Зокрема, такі рішення є офіційними письмовими документами, що прийняті уповноваженим регуляторним органом та окремі положення яких спрямовані на правове регулювання господарських та адміністративних відносин.
Аналогічні правові висновки викладені Вищим адміністративним судом України в ухвалі від 16.06.2016 у справі №492/311/15-а (реєстраційний номер судового рішення в ЄДРСР - 58405959) та постанові від 15.11.2016 у справі №349/1491/14-а (реєстраційний номер судового рішення в ЄДРСР - 63021811).
Таким чином, рішення Броварської міської ради Київської області «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Бровари» №1378-50-06 від 25.12.2014 є регуляторним актом, на яке поширюються положення Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», зокрема, в частині процедури його прийняття та оприлюднення.
При цьому, суд вважає непереконливими посилання третьої особи на те, що Державна служба України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва в листі від 05.08.2014 №6342/0/20-14 спростувала належність рішення від 25.12.2014 №1378-50-06 до регуляторних актів, та зазначає наступне.
Відповідно до ст.30 Закону №1160 до повноважень уповноваженого органу щодо здійснення державної регуляторної політики належать, зокрема:
- методичне забезпечення діяльності регуляторних органів, пов'язаної із здійсненням державної регуляторної політики;
- проведення аналізу проектів регуляторних актів, що подаються на погодження, та відповідних аналізів регуляторного впливу на відповідність вимогам статей 4, 5, 8 і 9 цього Закону та прийняття рішень про погодження цих проектів або про відмову в їх погодженні;
- проведення експертиз проектів законів України, інших нормативно-правових актів, які регулюють господарські відносини та адміністративні відносини між регуляторними органами або іншими органами державної влади та суб'єктами господарювання, надання розробникам цих проектів пропозицій про їх вдосконалення відповідно до принципів державної регуляторної політики;
- надання роз'яснень положень законодавства про державну регуляторну політику.
Указом Президента України №237/2012 від 30.03.2012 затверджено Положення про Державну службу України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва, пунктом 4 якого передбачено, що Держпідприємництво України відповідно до покладених на нього завдань, серед іншого:
- проводить аналіз проектів регуляторних актів, що подаються для погодження, та відповідних аналізів регуляторного впливу та приймає рішення про погодження таких проектів або про відмову в їх погодженні;
- повідомляє органи виконавчої влади, їх посадових осіб, уповноважених на прийняття або схвалення регуляторних актів, про виявлення встановлених законом обставин, за яких такий акт не може бути прийнято або схвалено, а також відповідні органи юстиції, якщо зазначені регуляторні акти підлягають державній реєстрації в органах юстиції.
Отже, суд зауважує, що Державна служба України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва виконує консультативні (роз'яснювальні) функції в сфері державної регуляторної політики, та не уповноважена визначати належність проектів рішень, зокрема, органів місцевого самоврядування, до регуляторних актів, оскільки такі ознаки визначаються на законодавчому рівні.
При цьому, суд звертає увагу на те, що порядок отримання пропозицій уповноваженого органу щодо здійснення державної регуляторної політики стосовно проекту регуляторного акта чітко регламентований.
Так, згідно з положеннями статті 34 Закону №1160 кожен проект регуляторного акта, що внесений на розгляд до сільської, селищної, міської, районної у місті, районної, обласної ради, подається до відповідальної постійної комісії для вивчення та надання висновків про відповідність проекту регуляторного акта вимогам статей 4 та 8 цього Закону. Відповідальна постійна комісія забезпечує підготовку експертного висновку щодо регуляторного впливу внесеного проекту регуляторного акта, який разом з цим проектом та підписаним аналізом регуляторного впливу подається до уповноваженого органу для підготовки у встановленому Кабінетом Міністрів України порядку пропозицій щодо удосконалення проекту відповідно до принципів державної регуляторної політики (далі - пропозиції уповноваженого органу).
Порядок та строки підготовки експертних висновків щодо регуляторного впливу внесених проектів регуляторних актів встановлюються регламентами відповідних рад.
На підставі аналізу регуляторного впливу, яким супроводжувався проект регуляторного акта при його внесенні на розгляд сесії відповідної ради, а також експертного висновку щодо регуляторного впливу цього проекту та пропозицій уповноваженого органу відповідальна постійна комісія готує свої висновки про відповідність проекту регуляторного акта вимогам статей 4 та 8 цього Закону. У випадках, визначених частиною другою статті 33 цього Закону, такі висновки готуються на підставі експертного висновку щодо регуляторного впливу та пропозицій уповноваженого органу.
Водночас, всупереч наведеним нормам, при направленні проекту рішення Броварської міської ради Київської області «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Бровари» №1378-50-06 від 25.12.2014 до Державної служби України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва третьою особою не був доданий експертний висновок щодо регуляторного впливу проекту регуляторного акта, а тому пакет документів не був достатнім та не надав змоги визначити відповідність проекту рішення принципам державної регуляторної політики, про що безпосередньо зазначено в листі Державної служби України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва від 05.08.2014 №6342/0/20-14.
Отже, посилання третьої особи на те, що рішення Броварської міської ради Київської області «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Бровари» №1378-50-06 від 25.12.2014 не є регуляторним актом є безпідставними.
Суд звертає увагу на те, що Законом №1160 визначена окрема процедура оприлюднення як регуляторних актів, так і їх проектів.
Так, відповідно до положень статті 9 Закону №1160 кожен проект регуляторного акта оприлюднюється з метою одержання зауважень і пропозицій від фізичних та юридичних осіб, їх об'єднань.
Про оприлюднення проекту регуляторного акта з метою одержання зауважень і пропозицій розробник цього проекту повідомляє у спосіб, передбачений статтею 13 цього Закону.
У випадках, встановлених цим Законом, може здійснюватися повторне оприлюднення проекту регуляторного акта.
Проект регуляторного акта разом із відповідним аналізом регуляторного впливу оприлюднюється у спосіб, передбачений статтею 13 цього Закону, не пізніше п'яти робочих днів з дня оприлюднення повідомлення про оприлюднення цього проекту регуляторного акта.
Частиною 2 ст.13 Закону №1160 встановлено, що повідомлення про оприлюднення проекту регуляторного акта з метою одержання зауважень і пропозицій, проект регуляторного акта та відповідний аналіз регуляторного впливу оприлюднюються шляхом опублікування в друкованих засобах масової інформації розробника цього проекту, а у разі їх відсутності - у друкованих засобах масової інформації, визначених розробником цього проекту, та/або шляхом розміщення на офіційній сторінці розробника проекту регуляторного акта в мережі Інтернет.
Відповідно до ч.4 ст.12 Закону №1160 регуляторні акти, прийняті органами та посадовими особами місцевого самоврядування, офіційно оприлюднюються в друкованих засобах масової інформації відповідних рад, а у разі їх відсутності - у місцевих друкованих засобах масової інформації, визначених цими органами та посадовими особами, не пізніш як у десятиденний строк після їх прийняття та підписання.
Отже, рішення Броварської міської ради Київської області «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Бровари» від 25.12.2014 №1378-50-06, як регуляторний акт, підлягало обов'язковому оприлюдненню в друкованих засобах масової інформації відповідної ради.
Водночас, матеріали справи свідчать про те, що публікація цього рішення в місцевому друкованому засобі масової інформації органом місцевого самоврядування здійснена не була, що свідчить про недотримання ним законодавчо встановленої процедури промульгації такого акта.
При цьому, посилання третьої особи на те, що відповідне рішення було офіційно оприлюднено 26.12.2014 шляхом розміщення на веб-сайті Броварської міської ради Київської області суд визнає непереконливими, оскільки Законом №1160 закріплені імперативні вимоги щодо офіційного оприлюднення регуляторного акта, яке, на відміну від проекту такого акта, може бути здійснено виключно шляхом публікації в друкованого ЗМІ.
Крім того, суд звертає увагу на те, що відповідна вимога стосовно здійснення самого такого офіційного оприлюднення була безпосередньо закріплена в пункті 5 самого рішення від 25.12.2014 №1378-50-06, що відповідає положенням Регламенту ради.
Так, статтею 55 Регламенту Броварської міської ради Київської області УІ скликання, затвердженого рішенням Броварської міської ради Київської області від 03.02.2011 №148-06-06 (з урахуванням внесених в подальшому змін), передбачено, що рішення ради нормативно-правового характеру набирають чинності з дня їх офіційного оприлюднення в друкованому засобі масової інформації Броварської міської ради, якщо радою не встановлено більш пізній строк введення відповідного рішення в дію, а рішення індивідуальної дії з моменту їх прийняття.
Нормативно-правові акти та акти індивідуальної дії підлягають обов'язковому оприлюдненню невідкладно, але не пізніше п'яти робочих днів з дня затвердження документа на офіційному веб-сайті міської ради із зазначенням дати оприлюднення документа і дати оновлення інформації.
Таким чином, розміщення актів Броварської міської ради Київської області на відповідному веб-сайті є лише додатковою вимогою до офіційного оприлюднення, яке здійснюється шляхом публікації таких актів в місцевому друкованому засобі масової інформації.
Звідси, оприлюднення рішення місцевого самоврядування на веб-сайті не може вважатися офіційним.
Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Враховуючи те, що рішення Броварської міської ради Київської області від 25.12.2014 №1378-50-06 «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Бровари» не було офіційно оприлюднено шляхом розміщення в друкованому засобі масової інформації, що підтверджується листом Броварської міської ради від 31.01.2017 №04-01/67 (т.1, а.с. 44), вказане рішення не набрало чинності, а тому видання Відділом Держгеокадастру у м. Броварах Київської області витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки від 20.07.2016 №34-1028-99.3-1840/2-16, заснованого на такому рішенні, є безпідставним та необґрунтованим.
За таких обставин, позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "Форум-Косметік" є обґрунтованими та підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до ч.1 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.
За таких обставин, сплачений позивачем судовий збір в сумі 1600 грн. 00 коп. підлягає стягненню на його користь з Головного управління Держгеокадастру у Київській області.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В:
1. Адміністративний позов задовольнити у повному обсязі.
2. Визнати протиправним та скасувати витяг з технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Бровари Київської області від 20.07.2016 №34-1028-99.3-1840/2-16, виданий Відділом Держгеокадастру у місті Броварах Київської області.
3. Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Форум-Косметік» (07400, Київська область, місто Бровари, вулиця Возз'єднання, будинок 5, ідентифікаційний код 24592643) судовий збір в сумі 1600 (одна тисяча шістсот) грн. 00 коп. за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень - Головного управління Держгеокадастру у Київській області (03115, м.Київ, вул.Серпова, буд.3/14, ідентифікаційний код 39817550).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Київського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Дудін С.О.