ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 квітня 2017 року о/об 14 год. 49 хв.Справа № 808/366/17 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Прасова О.О. при секретарі Гудименко Я.А., розглянувши у місті Запоріжжі адміністративну справу
за позовом Шевченківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України м.Запоріжжя
до Запорізького державного підприємства "Радіоприлад"
про стягнення фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах,
ВСТАНОВИВ:
До Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Шевченківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України м.Запоріжжя (надалі - позивач) до Запорізького державного підприємства "Радіоприлад" (надалі - відповідач або ЗДП "Радіоприлад") про стягнення з відповідача 233351 грн. 53 коп. заборгованості з фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених згідно з п."б" ч.1 ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" за період вересень 2015 року - грудень 2016 року.
У позові позивач зазначив, що відповідач у порушення вимог Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" не відшкодовує витрати на виплату і доставку пільгових пенсій. У зв'язку з цим, за підприємством утворилася заборгованість у сумі 233351 грн. 53 коп. за період вересень 2015 року - грудень 2016 року, яку позивач просить стягнути у судовому порядку.
Представник позивача підтримав позовні вимоги, просив позов задовольнити.
Відповідачем подано до суду письмові заперечення (т.1, а.с.172-174), в яких зазначено, що позивач в обґрунтування своїх вимог вказує на п."б" - п."з" Закону України "Про пенсійне забезпечення" та п.6.4 Інструкції Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне страхування до ПФУ, яка затверджена постановою Правління ПФУ від 19.12.2003 №21-1. 1) зазначеним Порядком чітко встановлено, що якщо пенсія на пільгових умовах призначена із взаємним зарахуванням періодів роботи, передбачених статтями 13, 14 та 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення", які дали право на цю пільгову пенсію, то відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку цих пенсій здійснюється тими підприємствами, на яких цей стаж було вироблено у розмірах, передбачених ч.2 "Прикінцевих положень" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Таким чином, законодавством чітко встановлено прив'язку розрахунку % фактичних витрат до підприємства на якому працівником зароблено такий стаж. В переліку осіб, який подано для відшкодування фактичних витрат на доставку пільгових пенсій наявні особи, які працювали за Списком №2 не тільки на підприємстві відповідача, а й на інших підприємствах на посадах з шкідливими і важкими умовами праці (наприклад ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6), але розрахунок відповідно до цих даних позивачем до суду не подано. Отже, позивач не надав суду підтверджуючого розрахунку з належними в розумінні КАС України доказами щодо правомірності визначення % відшкодування витрат на доставку пенсій в порівнянні всіх підприємств, на яких працювали зазначені працівники. 2) Позивачем не надано в матеріали справи жодного документу, який би підтвердив саме здійснення його витрат на виплату та доставку пенсій. Розрахунок надісланий на адресу відповідача не є документом, який би підтверджував саме здійснення фактичних витрат позивачем, а є лише розрахунком розміру витрат. Отже, позов подано позивачем передчасно та не надано належних в розумінні КАС України доказів понесених фактичних витрат. 3) Позивачем не надано доказів саме порушення його права відповідачем. Так, з доданих документів не вбачається жодного доказу щодо несплати відповідачем зазначених витрат Фонду (ані банківських виписок, ані виписок по рахунках чи іншого). Отже, позивачем під час подання позову не підтверджено ані власних витрат, ані нездійснення свого зобов'язання відповідачем. 4) Позивачем подано до суду дані (розрахунок сум заборгованості), з якого не вбачається осіб, що працювали б на підприємстві встановлений Законом строк для отримання саме пільгових пенсій, в наслідок чого необхідний стаж в цих працівників відсутній, або позивачем не подано належних доказів правомірності встановлення та нарахування пільгових пенсій, в наслідок чого невірно розраховано фактичні витрати на їх виплату та доставку. 5) Чинним законодавством передбачено, що для виникнення обов'язку підприємства по відшкодуванню витрат Фонду, такий обов'язок повинен бути підтверджений Довідкою про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії, тобто підтвердження того факту, що особа, яка отримує пільгову пенсію, дійсно працювала за списком №2, однак позивачем в додатках до адміністративного позову не подано таких довідок по всіх заявлених працівниках. Так, згідно доданих документів щодо гр. ОСОБА_7 - відсутнє підтвердження наявного трудового стажу за списком №2. Отже, на цей час з документів, які додані до адміністративного позову, позивачем не підтверджено позовні вимоги належними доказами, стосовно наявного пільгового стажу та з приводу коефіцієнту частки відшкодування підприємством витрат на виплату та доставку пенсій. 6) В загальному розрахунку позивачем до відшкодування витрат з виплати та доставки пенсії гр. ОСОБА_8 за березень 2016 року зазначено суму у розмірі 1019 грн. 98 коп., а у загальному розрахунку за цей місяць встановлено суму у розмірі 44006 грн. 54 коп. Жодним документом не підтверджено розрахунок цієї суми за березень 2016 року та підстав такого розрахунку в справі не має. Такий же необґрунтований розрахунок в загальному переліку наявний відносно гр. ОСОБА_9 за березень 2016 року та ОСОБА_10 за травень 2016 року. Зважаючи на все вказане, а також враховуючи, що згідно положень ст.159 КАС України, обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, позивачем не подано належних доказів на обґрунтування позовних вимог, не надано підтвердження правильності розрахунків, не надано належних доказів саме понесення фактичних витрат, невірно здійснено розрахунки витрат на доставку та виплату пенсій, вбачається за доцільне відмовити позивачу в задоволенні позовних вимог через їх необґрунтованість, безпідставність.
Представник відповідача проти позову заперечував, просив у задоволенні позову відмовити.
Розглянувши наявні матеріали та фактичні обставини справи, дослідивши і оцінивши надані докази в їх сукупності, суд з'ясував наступне.
ЗДП "Радіоприлад" в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань зареєстроване як юридична особа за адресою: 69600, Запорізька область, м.Запоріжжя, проспект Соборний, буд.3. Відповідач має ідентифікаційний код 14313317.
Судом з'ясовано, що колишнім працівникам ЗДП "Радіоприлад" ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_7, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_18, ОСОБА_19, ОСОБА_20, ОСОБА_21, ОСОБА_22, ОСОБА_23, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_24, ОСОБА_25, ОСОБА_26 органом Пенсійного фонду України призначена пенсія за віком на пільгових умовах відповідно до п."б" ч.1 ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення".
Пенсія призначена на підставі Довідок, які встановлюють характер праці та право на призначення пільгових пенсій, виданих ЗДП "РАДІОПРИЛАД", та на підставі Протоколів про призначення пенсій, наявних в матеріалах справи.
Згідно з п."б" ч.1 ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи: працівники, зайняті повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці, - за списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць - після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 30 років у чоловіків, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах, і не менше 25 років у жінок, з них не менше 10 років на зазначених роботах. До досягнення віку, встановленого абзацом першим цього пункту, право на пенсію за віком на пільгових умовах мають жінки 1970 року народження і старші після досягнення ними такого віку: 50 років - по 31 березня 1965 року включно; 50 років 6 місяців - з 1 квітня 1965 року по 30 вересня 1965 року; 51 рік - з 1 жовтня 1965 року по 31 березня 1966 року; 51 рік 6 місяців - з 1 квітня 1966 року по 30 вересня 1966 року; 52 роки - з 1 жовтня 1966 року по 31 березня 1967 року; 52 роки 6 місяців - з 1 квітня 1967 року по 30 вересня 1967 року; 53 роки - з 1 жовтня 1967 року по 31 березня 1968 року; 53 роки 6 місяців - з 1 квітня 1968 року по 30 вересня 1968 року; 54 роки - з 1 жовтня 1968 року по 31 березня 1969 року; 54 роки 6 місяців - з 1 квітня 1969 року по 30 вересня 1969 року; 55 років - з 1 жовтня 1969 року по 31 грудня 1970 року. За відсутності стажу роботи, встановленого абзацом першим цього пункту, у період до 1 квітня 2024 року пенсія за віком на пільгових умовах призначається за наявності стажу роботи: з 1 квітня 2015 року по 31 березня 2016 року - не менше 25 років 6 місяців у чоловіків і не менше 20 років 6 місяців у жінок; з 1 квітня 2016 року по 31 березня 2017 року - не менше 26 років у чоловіків і не менше 21 року у жінок; з 1 квітня 2017 року по 31 березня 2018 року - не менше 26 років 6 місяців у чоловіків і не менше 21 року 6 місяців у жінок; з 1 квітня 2018 року по 31 березня 2019 року - не менше 27 років у чоловіків і не менше 22 років у жінок; з 1 квітня 2019 року по 31 березня 2020 року - не менше 27 років 6 місяців у чоловіків і не менше 22 років 6 місяців у жінок; з 1 квітня 2020 року по 31 березня 2021 року - не менше 28 років у чоловіків і не менше 23 років у жінок; з 1 квітня 2021 року по 31 березня 2022 року - не менше 28 років 6 місяців у чоловіків і не менше 23 років 6 місяців у жінок; з 1 квітня 2022 року по 31 березня 2023 року - не менше 29 років у чоловіків і не менше 24 років у жінок; з 1 квітня 2023 року по 31 березня 2024 року - не менше 29 років 6 місяців у чоловіків і не менше 24 років 6 місяців у жінок. Працівникам, які не мають стажу роботи із шкідливими і важкими умовами праці, передбаченого абзацом першим цього пункту, але мають не менше половини стажу на зазначених роботах, за наявності передбаченого загального стажу роботи пенсії за віком на пільгових умовах призначаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого абзацом першим частини першої статті 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування": чоловікам - на 1 рік за кожні 2 роки 6 місяців такої роботи; жінкам - на 1 рік за кожні 2 роки такої роботи. Зазначене зменшення пенсійного віку жінкам застосовується також у період збільшення віку виходу на пенсію по 31 грудня 2021 року.
Відповідно до п.2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком №1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.
До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди вищезазначеним особам пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України «Про пенсійне забезпечення» (п.2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»).
У цьому випадку розміри пенсій визначаються відповідно до статті 27 та з урахуванням норм статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (п.2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»).
При цьому зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом, а саме відповідно до норм Законів України «Про пенсійне забезпечення», «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» (п.2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»).
Згідно з п.1 ст.1 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування є, зокрема, суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи.
Відповідно до п.1 ст.2 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» для платників збору, визначених пунктами 1 та 2 статті 1 цього Закону, крім платників, віднесених до четвертої групи платників єдиного податку, що визначені у підпункті 4 пункту 291.4 статті 291 Податкового кодексу України, об'єктом оподаткування є також фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів «б» - «з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Згідно з п.1 ст.4 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» на обов'язкове державне пенсійне страхування встановлюються ставки збору в таких розмірах: для платників збору, визначених пунктами 1 та 2 статті 1 цього Закону: 100 відсотків від об'єкта оподаткування.
Виходячи з наведених норм, відповідач, як юридична особа, є платником збору на обов'язкове державне пенсійне страхування.
Статтею 1 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» встановлено, що страховими внесками є кошти відрахувань на соціальне страхування, збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені (які підлягають сплаті) згідно із законодавством, що діяло раніше; надходження від сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, що спрямовуються на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Аналогічно визначається поняття страхових внесків «Інструкцією про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України», затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 №21-1, зареєстрованій в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 за №64/8663 (далі - «Інструкція про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України).
Отже, до запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди осіб, які працювали або працюють на роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, суми відшкодування витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах таким особам, сплачуються як збір на обов'язкове державне пенсійне страхування і відносяться до страхових внесків за визначенням, наведеним у Законі України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та «Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України».
Порядок відшкодування підприємствами витрат Пенсійного фонду України на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах визначений главою 6 "Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України".
Як зазначено у пп.2.1.1 п.2.1 глави 2 "Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України", платниками страхових внесків є підприємства, установи й організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування - фіксований податок, єдиний податок та фіксований сільськогосподарський податок), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру.
Згідно з абз.1,2 п.6.1 глави 6 "Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України" відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до пункту 2 "Прикінцевих положень" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в таких розмірах: для платників, зазначених у підпункті 2.1.1 пункту 2.1 цієї Інструкції (крім платників, віднесених до четвертої групи платників єдиного податку, що визначені у підпункті 4 пункту 291.4 статті 291 глави 1 розділу XIV Податкового кодексу України ), - також 100 відсотків фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до абзацу першого частини 2 Прикінцевих положень Закону застрахованим особам, які працювали або працюють на роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах.
Відповідно до п.6.4 глави 6 "Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України" розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається органами Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 "Прикінцевих положень" Закону (згідно з додатками 6 та 7), які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом місяця з новопризначених (перерахованих) пенсій.
Як передбачено абз.1,2 п.6.8 глави 6 "Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України", у разі призначення пенсій на пільгових умовах особам, які мають необхідний стаж роботи не за місцем призначення цієї пенсії, орган Пенсійного фонду за місцем призначення пенсії надсилає розрахунок згідно з додатками, зазначеними у пункті 6.4 цієї глави для зазначених підприємств, у двох примірниках через орган Пенсійного фонду за місцезнаходженням цього підприємства (крім підприємств, місцезнаходженням яких є вільна економічна зона "Крим"). Відшкодування сум фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, у таких випадках здійснюється підприємством на рахунки органу Пенсійного фонду за місцезнаходженням підприємства. У разі ліквідації підприємства без правонаступників або визнання банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" розрахунки для відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, органу Пенсійного фонду України за місцезнаходженням такого підприємства та безпосередньо підприємству не направляються.
Розмір суми до відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку пенсії, призначеної за віком на пільгових умовах пенсіонерам: ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_7, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_18, ОСОБА_19, ОСОБА_20, ОСОБА_21, ОСОБА_22, ОСОБА_23, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_24, ОСОБА_25, ОСОБА_26 за період вересень 2015 року - грудень 2016 року підтверджується Розрахунками фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в частині пенсій, призначених відповідно до п."б" ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", які надсилалися відповідачу.
Позивачем надано до суду Розрахунок заборгованості ЗДП "РАДІОПРИЛАД", відповідно до якого за відповідачем рахується заборгованість у сумі 233351 грн. 53 коп., яка на час судового розгляду справи не погашена.
Доводи відповідача викладені у запереченні, суд оцінює критично, з огляду на те, що матеріали адміністративного позову містять усю необхідну інформацію відносно частки для відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.
Відповідно до Довідки про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, виданої ЗДП "Радіоприлад" ОСОБА_7, остання працювала на ЗДП "Радіоприлад" на посаді гальваника у період з 16.06.1982 по 11.08.1988.
Сума фактичних витрат на виплату та доставку пільгової пенсії ОСОБА_8 в розмірі 44006 грн. 54 коп. була виставлена Управлінням Пенсійного фонду України в Комунарському районі м.Запоріжжя за попередні роки, починаючи з 14.02.2011 після приведення пенсійної справи у відповідність до вимог законодавства. ОСОБА_9 пенсія була призначена, згідно Протоколу від 02.02.2016, починаючи з 25.12.2015, тобто виставлена у березні 2016 року сума 731 грн. 32 коп. - це сума виставлених до відшкодування витрат на виплату та доставку пільгової пенсії з моменту її призначення (25.12.2015). ОСОБА_10 пенсія, відповідно до Протоколу від 12.04.2016, призначена, починаючи з 11.03.2016, тобто виставлена у травні 2016 року сума 6247 грн. 27 коп. - це сума виставлених до відшкодування витрат на виплату та доставку пенсії з моменту її призначення (11.03.2016).
Посилання відповідача на те, що в переліку осіб, який подано для відшкодування фактичних витрат на доставку пільгових пенсій наявні особи, які працювали за Списком №2 не тільки на підприємстві відповідача, а й на інших підприємствах на посадах зі шкідливими і важкими умовами праці (ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6), але розрахунок відповідно до цих даних позивачем до суду не подано, суд оцінює критично, оскільки відповідно до матеріалів адміністративного позову та доданих до нього документів, вказані пенсіонери у переліку осіб, який подано для відшкодування фактичних витрат на доставку пільгових пенсій, не значаться.
Таким чином, матеріали адміністративного позову містять усі необхідні документи та докази на підтвердження позовних вимог.
Як вбачається з наведеного, позивачем у справі надані всі наявні документи та докази, які свідчать про порушення відповідачем вимог законодавства щодо обов'язку відшкодовувати фактичні витрати на виплату та доставку пільгових пенсій.
Згідно з ч.15 ст.106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" строк давності щодо стягнення недоїмки, пені та штрафів не застосовується.
З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що відповідач, як платник збору на обов'язкове державне пенсійне страхування та юридична особа, працівники якої вийшли на пільгову пенсію, зобов'язаний відшкодовувати Пенсійному фонду України фактичні витрати на виплату і доставку пільгових пенсій у повному розмірі. Тому, заборгованість у сумі 233351 грн. 53 коп., яка обліковується за відповідачем перед органом Пенсійного фонду України, підлягає стягненню.
Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.11, 71, 94, 158-163 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з Запорізького державного підприємства "Радіоприлад" (69600, Запорізька область, м.Запоріжжя, проспект Соборний, буд.3, ідентифікаційний код 14313317) на користь Шевченківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України м.Запоріжжя Запоріжжя (69014, Запорізька область, м.Запоріжжя, вул.Карпенка Карого, буд.25-А, ідентифікаційний код 41248959, р/р25604303001063, МФО 313957, філія ЗОУ АТ "Державний ощадний банк України") 233351 грн. 53 коп. заборгованості з фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених згідно з п."б" ч.1 ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_7, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_18, ОСОБА_19, ОСОБА_20, ОСОБА_21, ОСОБА_22, ОСОБА_23, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_24, ОСОБА_25, ОСОБА_26 за період вересень 2015 року - грудень 2016 року.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили у строк та порядок визначений ст.ст.167, 186, 254 КАС України.
Постанова суду першої інстанції оскаржується у строк та порядок встановлений ст.ст.167, 186 КАС України.
Постанова виготовлена у повному обсязі 24.04.2017.
Суддя О.О. Прасов