УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 травня 2017 р.Справа № 820/5665/16Колегія суддів Харківського апеляційного адміністративного суду у складі
Головуючого судді: Калиновського В.А.
Суддів: Бондара В.О. , Калитки О. М.
за участю секретаря судового засідання Струкової Н.В.
представник позивача ОСОБА_1
представник відповідача Тищенко В.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою Головного управління Національної поліції в Харківській області на постанову Харківського окружного адміністративного суду від 27.01.2017р. по справі № 820/5665/16
за позовом ОСОБА_3
до Головного управління Національної поліції в Харківській області , Атестаційної комісії №17 Головного управління Національної поліції в Харківській області , Апеляційної атестаційної комісії Східного регіону №1
про скасування рішень, визнання протиправним та скасування наказу, поновлення на посаді, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу,
ВСТАНОВИЛА:
Позивач, ОСОБА_3, звернувся до суду з позовом, в якому, з урахуванням уточнень, просив:
- скасувати рішення (висновок) атестаційної комісії № 17 Головного управління Національної поліції в Харківській області від 07.09.2016 та зазначене в розділі IV "Результати атестування (висновок атестаційної комісії")" атестаційного листа, а саме: "4 - займаній посаді не відповідає, підлягає звільненню зі служби в поліції через службову невідповідність", прийняте відносно ОСОБА_3;
- скасувати рішення (висновок) апеляційної атестаційної комісії Східного регіону № 1 від 19.09.2016 та зазначене в розділі V "Висновок апеляційної атестаційної комісії" атестаційного листа, а саме: "Відхилити скаргу поліцейського", прийняте відносно ОСОБА_3;
- визнати протиправним та скасувати наказ Головного управління Національної поліції в Харківській області від 27 вересня 2016 року №361 о/с ( по особовому складу) в частині звільнення майора поліції ОСОБА_3 / М-618188/, старшого інспектора - чергового сектору реагування патрульної поліції Печенізького відділення поліції Чугуївського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Харківській області згідно з Законом України від 02.07.2015 № 580-VІІІ "Про Національну поліцію" у запас Збройних сил за п.5 ч.1 ст.77 /через службову невідповідність/;
- поновити майора поліції ОСОБА_3 на посаді старшого інспектора-чергового сектору реагування патрульної поліції Печенізького відділення поліції Чугуївського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Харківській області з 27.09.2016 або на рівнозначній посаді.
- стягнути з Головного управління Національної поліції в Харківській області на користь ОСОБА_3 грошове забезпечення за час вимушеного прогулу з 28.09.2016 по дату винесення судом постанови суду про поновлення на службі;
- допустити постанову суду в частині поновлення на посаді та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу у межах суми стягнення за один місяць до негайного виконання.
Постановою Харківського окружного адміністративного суду від 27.01.2017 року частково задоволено позов.
Скасовано рішення (висновок) атестаційної комісії № 17 Головного управління Національної поліції в Харківській області від 07.09.2016 та зазначене в розділі IV "Результати атестування (висновок атестаційної комісії")" атестаційного листа, а саме: "4 - займаній посаді не відповідає, підлягає звільненню зі служби в поліції через службову невідповідність", прийняте відносно ОСОБА_3.
Скасовано рішення (висновок) апеляційної атестаційної комісії Східного регіону № 1 від 19.09.2016 та зазначене в розділі V "Висновок апеляційної атестаційної комісії" атестаційного листа, а саме: "Відхилити скаргу поліцейського", прийняте відносно ОСОБА_3.
Скасовано наказ Головного управління Національної поліції в Харківській області від 27.09.2016 № 361 о/с в частині звільнення майора поліції ОСОБА_3 зі служби в поліції.
Поновлено майора поліції ОСОБА_3 на посаді старшого інспектора-чергового сектору реагування патрульної поліції Печенізького відділення поліції Чугуївського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Харківській області з 27.09.2016.
Стягнуто з Головного управління Національної поліції в Харківській області (вул. Жон Мироносиць, 5, м. Харків, 61002, код ЄДРПОУ 40108599) на користь ОСОБА_3 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) грошове забезпечення за час вимушеного прогулу з 27.09.2016 по 27.01.2017 (86 робочих днів) у сумі 15604 (п'ятнадцять тисяч шістсот чотири) грн. 70 коп.
Звернено до негайного виконання постанову суду в частині поновлення майора поліції ОСОБА_3 на посаді старшого інспектора-чергового сектору реагування патрульної поліції Печенізького відділення поліції Чугуївського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Харківській області з 27.09.2016.
Звернено до негайного виконання постанову суду в частині стягнення з Головного управління Національної поліції в Харківській області (вул. Жон Мироносиць, 5, м. Харків, 61002, код ЄДРПОУ 40108599) на користь ОСОБА_3 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) грошового забезпечення за час вимушеного прогулу з 27.09.2016 по 27.01.2017 в межах суми стягнення за один місяць (21 робочий день) в сумі 3810 (три тисячі вісімсот десять) грн. 45 коп.
В задоволенні решти позовних вимог - відмовлено.
Не погодившись з постановою суду першої інстанції, Головним управлінням Національної поліції в Харківській області подано апеляційну скаргу, в якій він просить скасувати оскаржувану постанову та прийняти нову, якою в задоволенні позовних вимог відмовити.
Обґрунтовуючи вимоги апеляційної скарги відповідач посилається на порушення судом першої інстанції, при прийнятті постанови, норм матеріального та процесуального права, а саме: п. 2 ч. 2 ст. 162 КАС України, ч. 2, 4 ст. 57 Закону України «Про Національну поліцію», з обставин і обґрунтувань, викладених в апеляційній скарзі.
В судове засідання апеляційної інстанції представник Атестаційної комісії №17 Головного управління Національної поліції в Харківській області та представник Апеляційної атестаційної комісії Східного регіону №1 не прибули, були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання.
В судовому засіданні суду апеляційної інстанції представник позивача, наполягаючи на законності та обгрунтованості постанови суду першої інстанції, просив залишити апеляційну скаргу без задоволення, а оскаржувану постанову без змін.
Представник Головного управління Національної поліції в Харківській області, наполягаючи на порушенні судом першої інстанції, при прийнятті постанови, норм матеріального права, просив скасувати оскаржувану постанову та прийняти нову, якою в задоволенні позову відмовити, з обставин і обґрунтувань, викладених в апеляційній скарзі.
Колегія суддів, заслухавши суддю-доповідача, пояснення осіб, які прибули в судове засідання, перевіривши рішення суду та доводи апеляційної скарги, дослідивши матеріали справи, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 195 КАС України суд апеляційної інстанції переглядає рішення суду першої інстанції в межах апеляційної скарги, тобто в частині задоволених позовних вимог.
Судом першої інстанції встановлено та підтверджено у суді апеляційної інстанції, що з 18.01.2001 по 06.11.2015 ОСОБА_3 проходив службу в органах внутрішніх справ.
Наказом Головного управління Національної поліції України № 22 о/с від 07.11.2015 відповідно до п.9 та п. 12 розділу ХІ Закону України "Про Національну поліцію" призначено тих, що прибули з Міністерства внутрішніх справ, з присвоєнням спеціальних звань поліції в порядку переатестування та встановлення посадових окладів відповідно до штатного розпису з 07.11.2015, у т.ч. ОСОБА_3 (М-188688), призначено на посаду начальника відділу Чугуївського відділу поліції (м. Чугуїв) Головного управління Національної поліції в Харківській області з присвоєнням спеціального звання "майор поліції" (підстава - заява ОСОБА_3 від 07.11.2015) (а.с. 41, 42).
Наказом т.в.о. начальника Головного управління Національної поліції України № 91 о/с від 22.03.2016 майора поліції ОСОБА_3, у зв'язку з реорганізацією, призначено на посаду старшого інспектора чергового сектору реагування патрульної поліції Печенізького відділення поліції Чугуївського відділу поліції (м. Чугуїв) Головного управління Національної поліції в Харківській області (а.с. 39).
Наказом Національної поліції України від 12 лютого 2016 року № 102, з метою оцінки ділових, професійних, особистих якостей поліцейських, їх освітнього та кваліфікаційного рівнів, на підставі глибокого і всебічного вивчення, визначення відповідності посадам, а також перспектив їхньої службової кар'єри при призначенні на вищу посаду, переміщення на нижчу, звільнення зі служби в поліції через службову невідповідність, керуючись статтею 57 Закону України "Про національну поліцію України" та вимогами Інструкції про порядок проведення атестування поліцейських, затвердженою наказом МВС від 17.11.15 № 1465, призначено проведення атестації поліцейських Головного управління Національної поліції в Харківській області (а.с. 40).
На підставі вищезазначеного наказу проведено атестацію позивача - майора поліції ОСОБА_3, що підтверджує відповідний атестаційний лист.
Як вбачається з атестаційного листа, за висновком прямого керівника від 22.06.2016, майор поліції ОСОБА_3 займаній посаді відповідає. Водночас, згідно з висновком Атестаційної комісії № 17 ГУНП в Харківській області від 07.09.2016, останній займаній посаді не відповідає та підлягає звільненню зі служби в поліції через службову невідповідність (а.с 25-28).
Висновком апеляційної атестаційної комісії Східного регіону № 1 скаргу поліцейського ОСОБА_3 відхилено (а.с. 29).
Згідно наказу Головного управління Національної поліції в Харківській області по особовому складу № 361 о/с від 27.09.2016 за наслідками проведеної атестації позивача звільнено згідно з Законом України від 02.07.2015 №580-УІІІ "Про Національну поліцію" за п.5 ч.1 ст.77 (через службову невідповідність) з посади старшого інспектора чергового сектору реагування патрульної поліції Печенізького відділення поліції Чугуївського відділу поліції (м. Чугуїв) Головного управління Національної поліції в Харківській області на підставі висновку атестаційної комісії ГУ НП в Харківській області № 17 від 07.09.2016 та висновку апеляційної атестаційної комісії Східного регіону № 1 від 19.09.2016 року (а.с. 16).
Суд першої інстанції, частково задовольняючи позовні вимоги, виходив з того, що оскаржуване позивачем рішення (висновок) не відповідає критеріям обґрунтованості, встановленим п. 3 ч. 3 ст. 2 КАС України, а отже підлягає визнанню протиправним та скасуванню.
Колегія суддів погоджується з такими висновками суду першої інстанції, з огляду на наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України "Про Національну поліцію" встановлено, що Національна поліція України - це центральний орган виконавчої влади, який служить суспільству шляхом забезпечення охорони прав і свобод людини, протидії злочинності, підтримання публічної безпеки і порядку.
За визначенням ст. 3 Закону України "Про Національну поліцію" у своїй діяльності поліція керується Конституцією України, міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, цим та іншими законами України, актами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, а також виданими відповідно до них актами Міністерства внутрішніх справ України, іншими нормативно-правовими актами.
У відповідності до ст. 57 Закону України від 02.07.2015 року № 580-VIII Про "Національну поліцію" (далі Закон № 580-VIII) атестування поліцейських проводиться з метою оцінки їхніх ділових, професійних, особистих якостей, освітнього та кваліфікаційного рівнів, фізичної підготовки на підставі глибокого і всебічного вивчення, визначення відповідності посадам, а також перспектив їхньої службової кар'єри. Атестування поліцейських проводиться: при призначенні на вищу посаду, якщо заміщення цієї посади здійснюється без проведення конкурсу; для вирішення питання про переміщення на нижчу посаду через службову невідповідність; для вирішення питання про звільнення зі служби в поліції через службову невідповідність.
На виконання ст. 57 Закону України "Про національну поліцію" Національною поліцією України доручено головним управлінням Національної поліції в АРК, м. Севастополі та областях вжити заходів щодо організації атестування поліцейських.
За приписами п. 3 розділу ІV Інструкції про проведення атестування поліцейських, затвердженої наказом МВС України від 17.11.2015 року № 1465, зареєстрована Мін'юстом України 18.11.2015 року за №1445/27890 (далі Інструкція), атестаційні листи на поліцейських складають безпосередні керівники за умови спільної служби в одному підрозділі з ним не менше 3 місяців. Згідно з п. 9 розділу ІV Інструкції прямі керівники зобов'язані всебічно розглянути зміст атестаційного листа, з'ясувати відповідність викладених у ньому даних дійсному стану справ у службовій діяльності поліцейського, який атестується, та внести до відповідного розділу атестаційного листа один з таких висновків: 1) займаній посаді відповідає; 2) займаній посаді відповідає, заслуговує призначення на вищу посаду; 3) займаній посаді не відповідає, підлягає переміщенню на нижчу посаду через службову невідповідність; 4) займаній посаді не відповідає, підлягає звільненню зі служби в поліції через службову невідповідність. Атестаційний лист після розгляду прямими керівниками передається на розгляд до атестаційної комісії.
Відповідно до пункту 5 розділу I Інструкції, атестування проводиться атестаційними комісіями органів (закладів, установ) поліції, що створюються їх керівниками.
У відповідності до положень пунктів 10-13 розділу IV Інструкції, з метою визначення теоретичної та практичної підготовленості, компетентності, здатності якісно та ефективно реалізовувати на службі свої потенційні можливості атестаційна комісія проводить тестування поліцейського, який проходить атестування.
За результатами проведеного тестування атестаційна комісія встановлює мінімальний бал, що становить 25 балів за тестом на знання законодавчої бази (далі - професійний тест) та 25 балів за тестом на загальні здібності та навички, який в обов'язковому порядку ураховується атестаційною комісією при прийняті рішення, визначеного пунктом 15 цього розділу.
Атестаційна комісія при прийнятті рішення розглядає атестаційний лист та інші матеріали, які були зібрані на поліцейського, який проходить атестування.
За рішенням атестаційної комісії поліцейські, які проходять атестування, проходять співбесіду з відповідною атестаційною комісією.
Якщо поліцейський, який атестується, не з'явився на співбесіду з атестаційною комісією, то комісія приймає рішення без проведення співбесіди, про що робиться відповідний запис у протоколі засідання атестаційної комісії.
Атестаційна комісія за підписом голови має право робити відповідно до законодавства запити про надання необхідних матеріалів і документів, що стосуються службової діяльності поліцейського, який атестується.
Поліцейські, які проходять атестування, за їхньою згодою проходять тестування на поліграфі.
Пункт 15 розділу IV Інструкції встановлює, що атестаційні комісії на підставі всебічного розгляду всіх матеріалів, які були зібрані на поліцейського, під час проведення атестування шляхом відкритого голосування приймають один з таких висновків: 1) займаній посаді відповідає; 2) займаній посаді відповідає, заслуговує призначення на вищу посаду; 3) займаній посаді не відповідає, підлягає переміщенню на нижчу посаду через службову невідповідність; 4) займаній посаді не відповідає, підлягає звільненню зі служби в поліції через службову невідповідність.
Відповідно до пункту 16 розділу IV Інструкції атестаційні комісії при прийнятті рішень стосовно поліцейського повинні враховувати такі критерії: 1) повноту виконання функціональних обов'язків (посадових інструкцій); 2) показники службової діяльності; 3) рівень теоретичних знань та професійних якостей; 4) оцінки з професійної і фізичної підготовки; 5) наявність заохочень; 6) наявність дисциплінарних стягнень; 7) результати тестування; 8) результати тестування на поліграфі (у разі проходження).
За правилами, встановленими пунктами 17-20 розділу IV Інструкції, атестаційна комісія проводить розгляд матеріалів за відсутності особи, щодо якої приймається рішення.
Голосування проводиться за відсутності особи, щодо якої приймається рішення, і запрошених осіб.
Рішення атестаційної комісії приймаються більшістю голосів присутніх на засіданні членів атестаційної комісії.
У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос голови атестаційної комісії.
Усі рішення атестаційної комісії оформлюються протоколом. У протоколі зазначаються дата і місце прийняття рішення, склад комісії, питання, що розглядалися, та прийняте рішення.
Колегія суддів зазначає, що наведені норми Інструкції свідчать, що висновок атестаційної комісії про відповідність чи не відповідність поліцейського займаній посаді приймається за результатами розгляду всіх матеріалів, які були зібрані на поліцейського, у тому числі: результати тестування за професійним тестом та тестом на загальні здібності та навички; атестаційний лист; матеріали співбесіди; документи, що надійшли на запити атестаційної комісії, результати тестування на поліграфі та матеріали особової справи поліцейського, з яких можна встановити повноту виконання функціональних обов'язків, показники службової діяльності, наявність заохочень та дисциплінарних стягнень.
З матеріалів справи вбачається, що відповідно до змісту атестаційного листа, ОСОБА_3 охарактеризований безпосереднім керівником виключно з позитивного боку, зокрема як такий, що табельною зброєю володіє добре, здатний переносити психофізичні навантаження та труднощі служби, службою в Національній поліції пишається.
За висновком безпосереднього керівництва, майор поліції ОСОБА_3 займаній посаді відповідає (а.с. 25).
Також матеріалами справи підтверджено, що до позивача неодноразово застосовувались заходи заохочення, зокрема ОСОБА_3 нагороджений подяками, грамотами та почесними грамотами (а.с. 33, 44-48).
Колегія суддів зазначає, що ні в судовому засіданні суду першої інстанції, ні в судовому засіданні суду апеляційної інстанції відповідач не надав жодного доказу того, що при прийнятті рішення про невідповідність займаній посаді стосовно позивача враховувались обов'язкові критерії згідно з пунктом 16 розділу IV Інструкції, і, що за сукупністю оцінки усіх критеріїв позивач виявив себе як некваліфікований працівник.
Також, колегія суддів звертає увагу на те, що за результатами тестування, ОСОБА_4 отримав 35 балів за загальне тестування та 45 балів за професійне тестування, тобто подолав мінімальний бар'єр у 25 балів.
Отже, всупереч наведеним нормам та вимогам частини 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідач, як суб'єкт владних повноважень, не надав суду достатніх беззаперечних доказів в обґрунтування обставин, на яких ґрунтуються його висновки, і не довів правомірності прийнятого ним рішення у формі висновку - "займаній посаді не відповідає, підлягає звільненню зі служби в поліції через службову невідповідність".
За таких підстав колегія суддів вважає правомірним та обгрунтованим висновок суду першої інстанції про те, що рішення (висновок) атестаційної комісії № 17 Головного управління Національної поліції в Харківській області від 07.09.2016 та зазначене в розділі IV "Результати атестування (висновок атестаційної комісії) атестаційного листа", а саме: "4-займаній посаді не відповідає, підлягає звільненню зі служби в поліції через службову невідповідність", прийняте без врахування професійних якостей, освітнього та кваліфікаційного рівнів, не підтверджується належними доказами, а тому має бути скасоване як протиправне.
Крім того, пункт 5 частини першої статті 77 Закону України "Про Національну поліцію" передбачає, що поліцейський звільняється зі служби в поліції, а служба в поліції припиняється через службову невідповідність.
Колегія суддів зауважує, що визначення терміну "службова невідповідність" Закон України "Про Національну поліцію" не містить. Разом з тим, виходячи із вимог та обмежень, що ставляться до поліцейського та загального розуміння понять, практики Верховного суду України (висновок Верховного Суду України, що викладений у постанові від 11 березня 2014 року у справі №21-13а14), можна дійти висновку, що особами, що не відповідають займаним посадам, є не тільки працівники в силу фізичного стану, хвороби, неналежної професійної підготовки, але й особи, які порушують установлені чинним законодавством порядок і правила несення служби. До таких осіб можна віднести й осіб, які зловживали своїми правами, порушували встановлені чинним законодавством обов'язки по виконанню служби.
Отже, у конкретних справах мають значення фактичні обставини, що мали місце і передували звільненню особи.
Судовим розглядом встановлено, що за результатами голосування (за 4), комісія прийняла рішення, що - позивач - займаній посаді не відповідає, підлягає звільненню зі служби в поліції через службову невідповідність.
Як вбачається з протоколу ОП №15.00027685.0046263 від 07.09.2016 року при проведенні атестування позивача комісією досліджені всі зібрані щодо нього документи: атестаційний лист, декларація про доходи, послужний список, інформаційну довідку, висновок про результати перевірки достовірності відомостей, передбачених п. 2 ч. 5 ст. 5 Закону України "Про очищення влади" та інформація з відкритих джерел. В протоколі визначено, що членами комісії під час співбесіди ставились питання, які стосувались професійної діяльності поліцейського та мотивації особи щодо подальшого проходження служби в Національній Поліції та інше.
З досліджених зазначених вище документів не вбачається, що позивач характеризується негативно чи має низькі показники службової діяльності. Згідно із довідкою про результати перевірки, передбаченої Законом України "Про очищення влади", до позивача заборони, передбачені ст.ст.2-3 Закону України "Про очищення влади", не застосовуються, непогашених дисциплінарних стягнень на момент проведення атестування немає.
Враховуючи вищенаведене, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що позовні вимоги ОСОБА_3 в частині скасування рішення (висновок) атестаційної комісії № 17 Головного управління Національної поліції в Харківській області від 07.09.2016 та зазначене в розділі IV "Результати атестування (висновок атестаційної комісії) атестаційного листа", а саме: "4-займаній посаді не відповідає, підлягає звільненню зі служби в поліції через службову невідповідність" підлягають задоволенню.
Також колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції, щодо скасування рішення (висновку) апеляційної атестаційної комісії Східного регіону №1 від 19.09.2016 та зазначене в розділі V "Висновок апеляційної атестаційної комісії" атестаційного листа в частині зазначення "відхилити скаргу поліцейського", прийняте відносно ОСОБА_3, оскільки тотожні обставини, а також зважаючи на той факт, що апеляційною комісією фактично не досліджувались підстави, які полягали в основу рішення атестаційної комісії № 17.
Оскільки, судом визнано протиправним та скасовано рішення Атестаційної комісії № 17 від 07.09.2016 року про те, що позивач займаній посаді не відповідає та підлягає звільненню зі служби в поліції через службову невідповідність, яке слугувало єдиною підставою для винесення наказу ГУ НП в Харківській області № 361 о/с від 27.09.2016 року, то зазначений наказ також є протиправним та таким, що підлягає скасуванню.
Колегія суддів зазначає, що відповідно до ч.1 ст.235 КЗпП України у разі звільнення без законної підстави або незаконного переведення на іншу роботу, у тому числі у зв'язку з повідомленням про порушення вимог Закону України "Про запобігання корупції" іншою особою, працівник повинен бути поновлений на попередній роботі органом, який розглядає трудовий спір.
Враховуючи викладене вище колегія суддів погоджується, що позовна вимога про поновлення ОСОБА_3 на посаді старшого інспектора-чергового сектору реагування патрульної поліції Печенізького відділення поліції Чугуївського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Харківській області є такою, що підлягає задоволенню.
Щодо позовної вимоги про стягнення з Головного управління Національної поліції України в Харківській області на користь ОСОБА_3 грошового забезпечення за час вимушеного прогулу колегія суддів зазначає наступне.
Згідно з частиною 2 статті 235 КЗпП України при винесенні рішення про поновлення на роботі орган, який розглядає трудовий спір, одночасно приймає рішення про виплату працівникові середнього заробітку за час вимушеного прогулу або різниці в заробітку за час виконання нижчеоплачуваної роботи, але не більш як за один рік. Якщо заява про поновлення на роботі розглядається більше одного року не з вини працівника, орган, який розглядає трудовий спір, виносить рішення про виплату середнього заробітку за весь час вимушеного прогулу.
Відповідно до пунктів 2, 3 частини першої статті 256 КАС України негайно виконуються постанови суду про присудження виплати заробітної плати, іншого грошового утримання у відносинах публічної служби - у межах суми стягнення за один місяць та про поновлення на посаді у відносинах публічної служби.
Враховуючи викладене, колегія суддів вважає правомірним висновок суду першої інстанції про те, що позовні вимоги в частині в частині поновлення позивача на посаді та стягнення з відповідача на користь позивача грошового забезпечення за час вимушеного прогулу у межах суми стягнення за один місяць також є такими, що підлягають задоволенню.
Статтею 19 Конституції України передбачено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до частини 2 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Проте, відповідач не довів правомірності прийнятих ним рішень.
Положеннями частини 1 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Отже, колегія суддів переглянувши рішення суду першої інстанції в частині задоволених позовних вимог, вважає, що при його прийнятті суд дійшов вичерпних юридичних висновків щодо встановлення обставин справи і правильно застосував до спірних правовідносин сторін норми матеріального та процесуального права.
Доводи апеляційної скарги не знайшли свого підтвердження в ході розгляду справи судом апеляційної інстанції, спростовані зібраними по справі доказами та встановленими обставинами.
Відповідно до ст. 159 КАС України, судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.
Згідно ч. 1 ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Зважаючи на встановлені обставини справи, колегія суддів дійшла висновку, що постанова Харківського окружного адміністративного суду від 27.01.2017 року по справі № 820/5665/16 в частині задоволення позовних вимог прийнята з дотриманням норм чинного процесуального та матеріального права і підстав для її скасування не виявлено.
Керуючись ст. 160, 167, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 209, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -
У Х В А Л И Л А:
Апеляційну скаргу Головного управління Національної поліції в Харківській області залишити без задоволення.
Постанову Харківського окружного адміністративного суду від 27.01.2017р. по справі № 820/5665/16 залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня складання ухвали у повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя (підпис)Калиновський В.А.Судді(підпис) (підпис) Бондар В.О. Калитка О.М. Повний текст ухвали виготовлений 05.05.2017 р.