Справа № 136/559/17
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 квітня 2017 року м. Липовець
Суддя Липовецького районного суду Вінницької області Кривенко Д.Т., розглянувши матеріали, які надійшли від заступника начальника Немирівської ОДПІ у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, працюючого начальником філії «Липовецький райавтодор», проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, раніше не притягуваного до адміністративної відповідальності
за ч. 1 ст. 163-4, ч. 1 ст. 163-4, ч. 1 ст. 163-4 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
В квітні 2017 року на розгляд Липовецького районного суду Вінницької області надійшли матеріали справ про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-4, ч. 1 ст. 163-4, ч. 1 ст. 163-4 КУпАП.
Відповідно до ст.36 КУпАП, вказані матеріали справ обєднані в одне провадження.
Із протоколів про адміністративне правопорушення встановлено (протокол серія АА 550449 від 12.04.2017 року), що 21.02.2017 року під час проведення планової виїзної документальної перевірки філії «Липовецький райавтодор», за адресою: м. Липовець, вул.. Героїв Майдану, 53, Вінницької області, було виявлено, що начальником філії «Липовецький райавтодор» ОСОБА_1 порушено вимоги п.176.2 ст.176 Податкового кодексу України, а саме: подання звіту за формою 1-ДФ за 1, 2, 3 квартал 2014 року, 4 квартал 2015 року та 2 квартал 2016 року із недостовірними відомостями. Такі дії ОСОБА_1 особою уповноваженою на складання протоколу кваліфіковано за ч.1 ст.163-4 КУпАП, тобто неповідомлення або несвоєчасне повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формоювідомостей про доходи громадян.
Згідно протоколу серія АА №550450 від 12.04.2017 року встановлено, що 21.02.2017 року під час проведення планової виїзної документальної перевірки філії «Липовецький райавтодор», було виявлено, що начальником філії «Липовецький райавтодор» ОСОБА_1 порушено вимоги п.168.1.2., 168.1.5. п.168.1 ст.168, п.п.»а» п.176.2 ст.176 Податкового кодексу України, а саме: несвоєчасне перерахування до бюджету сум військового збору. Такі дії ОСОБА_1 кваліфіковано зач. 1 ст. 163-4 КУпАП, тобто неутримання або неперерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осібпри виплаті фізичній особі доходів.
Крім цього, з протоколу серія АА №498101 від 12.04.2017 року встановлено, що 21.02.2017 року під час проведення планової виїзної документальної перевірки філії «Липовецький райавтодор», було виявлено, що начальником філії «Липовецький райавтодор» ОСОБА_1 порушено вимоги п.168.1.2., 168.1.5. п.168.1 ст.168, п.п.»а» п.176.2 ст.176 Податкового кодексу України, а саме: несвоєчасне перерахування до бюджету податків із доходів фізичних осіб. Такі дії ОСОБА_1 кваліфіковано зач. 1 ст. 163-4 КУпАП, тобто неутримання або неперерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осібпри виплаті фізичній особі доходів.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні зазначених правопорушень не визнав пояснивши суду, що перерахування коштів до бюджету не було проведено своєчасно через несвоєчасне фінансування за виконані роботи головним підприємством ДП «Вінницький облавтодор», однак виявлені порушення було усунуто шляхом надання уточнюючих звітів у тих же податкових періодах, за які виявлено порушення, а також повністю сплачено військовий збір та податки на доходи фізичних осіб, що свідчить про відсутність в його діях субєктивної сторони правопорушення, передбаченого ст. 163-4 ч.1 КУпАП.
Суд, вислухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, вивчивши та дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, оцінивши усі зібрані у справі докази, дійшов висновку про таке.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 притягнуто до відповідальності за ч.1 ст.163-4, ч. 1 ст. 163-4, ч. 1 ст. 163-4 КУпАП, тобто неутримання або неперерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осібпри виплаті фізичній особі доходів, перерахування податку на доходи фізичних осіб за рахунок коштів підприємств, установ і організацій (крім випадків, коли таке перерахування дозволено законодавством), неповідомлення або несвоєчасне повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формоювідомостей про доходи громадян.
Адміністративним правопорушенням (проступком) відповідно до статті 9 КУпАП визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свобод громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Як слідує із інформації наданої філією «Липовецький райавтодор» від 28.04.2017 року за №53, останньою було сплачено штрафні санкції ПДФО згідно платіжного доручення №718 від 15.03.2017 року в сумі 51333, 30 гривень та військовий збір згідно платіжного доручення №720 від 15.03.2017 року в сумі 5193, 80 гривень. Заборгованість, яка виявлена за наслідками перевірки та має відображення у акті №30/14/02128626 від 21.02.2017 року виникла у звязку з несвоєчасним фінансуванням за виконанні роботи головним підприємством ДП «Вінницький облавтодор», внаслідок чого не було можливості здійснити перерахування до бюджету станом на 21.02.2017 року.
Зважаючи на викладене, суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 відсутня субєктивна сторона правопорушення, передбаченого ст. 163-4 ч.1 КУпАП, отож провадження у справах про адміністративні правопорушення за протоколами серія АА №550450 від 12.04.2017 року та серія АА №498101 від 12.04.2017 року щодо несвоєчасного перерахування до бюджету сум військового збору та несвоєчасного перерахування до бюджету податків із доходів фізичних осіб підлягає до закриття на підставі ст. 247 ч.1 п.1 КУпАП, тобто за відсутності в діях особи складу адміністративного правопорушення.
Що ж стосується виявленого порушення в частині подання філією «Липовецький райавтодор», наяальником якого є ОСОБА_1 звіту за формою 1-ДФ за 1, 2, 3 квартал 2014 року, 4 квартал 2015 року та 2 квартал 2016 року із недостовірними відомостями, то судом встановлено, що технічні помилки, що були допущені у формі 1 ДФ були виправлені шляхом надання уточнюючих звітів у тих же періодах: за 1, 2, 3 квартал 2014 року, 4 квартал 2015 року та 2 квартал 2016 року( інформація відображена у довідці за №53 від 28.04.2017 року).
Ураховуючи те, що у відповідності до норм ст.50 Податкового кодексу України, субєктом оподаткування було виправлено помилки у формі 1ДФ шляхом представлення уточнюючих розрахунків за такі періоди, що відповідає вимогам діючого законодавства та іншого судом не встановлено, суд дійшов до переконання, що провадження у справі про адміністративне правопорушення за протоколом серія АА 550449 від 12.04.2017 року щодо подання звіту за формою 1-ДФ за 1, 2, 3 квартал 2014 року, 4 квартал 2015 року та 2 квартал 2016 року із недостовірними відомостями також підлягає до закриття на підставі ст. 247 ч.1 п.1 КУпАП, тобто за відсутності в діях особи складу адміністративного правопорушення.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 9, 33, 35, 36, 163-4 ч.1, 221, 247 ч.1 п.1, 251, 252, 284 КУпАП, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Закрити провадження у справі про адміністративні правопорушення, передбачені ч.1 ст. 163-4, ч.1 ст. 163-4, ч.1 ст. 163-4 КУпАП, у звязку з відсутністю в діях ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, складу адміністративного правопорушення.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 цього Кодексу.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.
Апеляційна скарга подається до Апеляційного суду Вінницької області через Липовецький районний суд Вінницької області.
Суддя Д.Т. Кривенко