Справа № 236/917/17
У Х В А Л А
іменем України
03 травня 2017 року Краснолиманський міський суд Донецької області в складі:
головуючогосудді ОСОБА_1,
при секретарі Колесник О.І.,
за участі:
позивача ОСОБА_2,
представника відповідача ОСОБА_3,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Лиман адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 до Лиманської міської ради Донецької області про визнання незаконним та скасування рішення Лиманської міської ради від 16.02.2017 року № 7/24-1090 «Про встановлення надбавок, преміювання та надання допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги міському голові, секретарю міської ради, заступникам міського голови, керуючому справами виконавчого комітету та старостам у 2017 році»,
В С Т А Н О В И В:
Краснолиманським міським судом Донецької області розглядається адміністративна справаза позовом ОСОБА_2 до Лиманської міської ради Донецької області про визнання незаконним та скасування рішення міської ради.
В судовому засіданні 03.05.2017 року позивач ОСОБА_2 заявив клопотання щодо витребування з Лиманської міської ради належним чином засвідченої копії орієнтовного плану консультацій з громадськістю на 2017 рік, а також належним чином засвідченої копії рішення міської ради від 16.02.2017 року № 7/24-1091 «Про затвердження Положення про преміювання та надання матеріальної допомоги посадовим особам, працівникам та обслуговуючому персоналу апарату міської ради, виконавчого комітету міської ради та виконавчих органів Лиманської міської ради».
Позивач додатково вказав, що звертався до Лиманської міської ради із запитом на отримання публічної інформації стосовно зазначених документів 24.04.2017 року, однак дотепер відповіді з міської ради на свою адресу не отримав. На підтвердження цього позивачем надана для огляду копія запиту на отримання публічної інформації з відміткою про отримання Лиманською міською радою 24.04.2017 року.
Представник відповідача ОСОБА_3 з питання витребування з Лиманської міської ради належним чином засвідченої копії орієнтовного плану консультацій з громадськістю на 2017 рік інформації суду надати не могла в судовому засіданні, пояснила, що вона є співробітником юридичного відділу, до компетенції якого не віднесено вирішення запитів на отримання публічної інформації. Також ОСОБА_3 заперечувала проти витребування від відповідача належним чином засвідченої копії рішення міської ради від 16.02.2017 року № 7/24-1091, вважала, що це рішення жодним чином не стосується предмету спору, не зачіпає безпосередньо права ОСОБА_2, не покладає на нього будь-яких додаткових обовязків. Водночас позивач пояснив, що зміст рішення міської ради від 16.02.2017 року № 7/24-1091 та затверджене ним Положення безпосередньо визначає питання преміювання посадових осіб Лиманської міської ради, в тому числі міського голови, секретаря міської ради, заступників міського голови, а отже, цей документ допоможе йому обґрунтувати підстави свого адміністративного позову.
Вислухавши думку учасників процесу, суд прийшов до таких висновків.
За змістом ст. 1 КАС України порядок здійснення адміністративного судочинства визначено нормами саме цього кодексу. Згідно з ч.1 ст. 71 КАС України, за загальним правилом, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення
Відповідно до ч.2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову. Суб'єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі. У разі невиконання цього обов'язку суд витребовує названі документи та матеріали.
Згідно з ч.3 ст. 71 КАС України суд може збирати докази з власної ініціативи.
Як встановлено в судовому засіданні, позивач ОСОБА_2 не є працівником апарату Лиманської міської ради, не є депутатом міської ради, вільний доступ до документів, що перебувають в розпорядженні відповідача, у позивача відсутній, позивач звертався із запитом на отримання публічної інформації 24.04.2017 року до відповідача, але на теперішній час інформація йому не надійшла.
З огляду на це, суд сприяє позивачу в отриманні доказів, якими є певні документи, що перебувають у розпорядженні відповідача, задовольняє клопотання позивача та витребовує такі документи.
Керуючись ст.71 КАС України, суд
У Х В А Л И В:
Клопотання позивача ОСОБА_2 задовольнити.
Витребувати від Лиманської міської ради Донецької області (юридична адреса: Донецька область, м. Лиман, вул. Незалежності, буд 46, ідентифікаційний номер за Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських обєднань 04053275) належним чином засвідчену копію Орієнтовного плану консультацій з громадськістю на 2017 рік, а також належним чином засвідчену копію рішення міської ради від 16.02.2017 року № 7/24-1091 «Про затвердження Положення про преміювання та надання матеріальної допомоги посадовим особам, працівникам та обслуговуючому персоналу апарату міської ради, виконавчого комітету міської ради та виконавчих органів Лиманської міської ради».
Ухвала окремому оскарженню не підлягає.
Суддя -