Справа №629/929/17
Номер провадження 3/629/200/17
ОКРЕМА ПОСТАНОВА
28.04.2017 року суддя Лозівського міськрайонного суду Харківської області Ткаченко О.А., розглянувши адміністративні матеріали, які надійшли з Північно-східного офісу Держаудитслужби Державної аудиторської служби України відносно:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, працюючого директором Панютинського професійного аграрного ліцею департаменту науки і освіти Харківської обласної Державної адміністрації, зареєстрованого та проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, якому відповідно до ст.63 Конституції України, ст.268 КУпАП були розяснені права,
про притягнення до адміністративної відповідальності за ст.ст.164-12 ч.3,164-14 ч.1 КУпАП,-
встановив:
01.02.2017 року в ході проведеної планової ревізії фінансово-господарської діяльності у Панютинському професійному аграрному ліцеї департаменту науки і освіти Харківської обласної Державної адміністрації за період з 01.04.2011 року по 01.10.2016 року, за адресою: Харківська область, м.Лозова, смт.Панютине, вул.Слобожанська, буд.42, були виявлені грубі порушення законодавства та складені адміністративні протоколи відносно директора ліцею ОСОБА_1 за порушення бюджетного законодавства за ст.164-12 ч.3 КУпАП - взяття зобовязань без відповідних бюджетних асигнувань на придбання, посів кукурудзи на загальну суму 382910,80 грн., транспортування, складське зберігання кукурудзи, на загальну суму 152049,46 грн. та за ст.164-14 ч.1 КУпАП -неоприлюднення інформації про закупівлі відповідно до вимог законодавства про розкриття цінових пропозицій на веб-порталі Уповноваженого органу «Державні закупівлі» та укладання договору з «переможцем» на постачання паливно-мастильних матеріалів у 2015 році на загальну суму 278975 грн.
Також, за матеріалами справи було встановлено, що для участі у процедурі закупівель були подані цінові пропозиції учасників, які згідно з інформацією наведеною у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань мали спільного засновника з часткою у статутному фонді більше 25%, тобто учасники процедур закупівель, в розумінні п.19 ч.1 ст.1 Закону №1197, були повязаними особами, однак цінові пропозиції цих учасників не були відхилені, а процедура закупівель не скасована і комітетом з конкурсних торгів було допущено до оцінки всіх учасників з яких обрано «бажаного» переможця конкурсних торгів за пропозицією директора ліцею ОСОБА_1
Постановою судді Лозівського міськрайонного суду Харківської області від 28.04.2017 року з врахуванням ст.36 КУпАП, на ОСОБА_1 було накладено адміністративне стягнення в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених - за ст.164-14 ч.1 КУпАП у виді штрафу в розмірі 17000 грн.
Відповідно до ст.1 КУпАП завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством.
Згідно зі ст.14 КУпАП посадові особи підлягають адміністративній відповідальності за адміністративні правопорушення, звязані з недодержанням установлених правил у сфері охорони порядку управління, державного і громадського порядку, природи, здоровя населення та інших правил, забезпечення виконання яких входить до їх службових обовязків.
Відповідно до ст.282 КУпАП орган (посадова особа), який розглядає справу, встановивши причини та умови, що сприяли вчиненню адміністративного правопорушення, вносить у відповідний державний орган чи орган місцевого самоврядування, громадську організацію або посадовій особі пропозиції про вжиття заходів щодо усунення цих причин та умов. Про вжиті заходи протягом місяця з дня надходження пропозиції повинно бути повідомлено орган (посадову особу), який вніс пропозицію.
Наведене свідчить, що вказані порушення в діяльності директора Панютинського професійного аграрного ліцею ОСОБА_1, сталися внаслідок тривалого, неналежного контролю з боку Міністерства освіти і науки України, яке з останнім уклало контракт на 5 років до 26.11.2020 року, у зв'язку з чим суд вважає за необхідне винести окрему ухвалу з метою захисту прав і законних інтересів неповнолітніх осіб, які навчаються в ліцеї, недопущення зазначених порушень в подальшому та для належного реагування, усунення причин і умов, що сприяли вчиненню вказаних адміністративних правопорушень.
Керуючись ст.282 КУпАП, -
постановив:
Про встановлені причини та умови, що сприяли вчиненню адміністративних правопорушень директором Панютинського професійного аграрного ліцею Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації ОСОБА_1, для вжиття заходів відповідного реагування та недопущення зазначених порушень в подальшому повідомити міністрові Міністерства освіти і науки України ОСОБА_2
Про прийняття відповідних заходів повідомити Лозівський міськрайонний суд Харківської області у місячний строк з дня отримання даної постанови.
Окрему постанову та копію постанови суду про адміністративне правопорушення надіслати міністрові Міністерства освіти і науки України для виконання та Лозівському міському голові для відома.
Суддя О.А.Ткаченко