Постанова № 66334084, 04.05.2017, Конотопський міськрайонний суд Сумської області

Дата ухвалення
04.05.2017
Номер справи
577/1424/17
Номер документу
66334084
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 577/1424/17

Провадження № 3/577/312/17

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"04" травня 2017 р. м. Конотоп

Конотопський міськрайонний суд Сумської області в складі:

головуючого судді Буток Т.А.

при секретарі Кузнєцовій О.Л.

з участю прокурора Данилюка А.А.

розглянувши матеріали, які надійшли від Управління захисту економіки в Сумській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, українки, громадянки України, одруженої, ІНФОРМАЦІЯ_3, працює бухгалтером ТОВ АФ «Козацька», депутата Козацької сільської ради VII скликання, мешканки ІНФОРМАЦІЯ_4, НОМЕР_1, виданий 05.01.1998 року Конотопським РВ УМВС України в Сумській області, ІДН НОМЕР_2, раніше до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, повязаного з корупцією не притягувалась,

за скоєння адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-7, ч. 2 ст. 172-7 КпАП України,

ВСТАНОВИВ:

До Конотопського міськрайонного суду Сумської області для розгляду надійшли протоколи про адміністративні правопорушення № 56/2017 та № 57/2017 від 30.03.2016 року відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-7, ч. 2 ст. 172-7 КпАП України.

ОСОБА_1, є депутатом Козацької сільської ради Конотопського району, Сумської області сьомого скликання та суб'єктом відповідальності за корупційне правопорушення.

Під час виконання повноважень депутата, достовірно знаючи про наявний у неї реальний конфлікт інтересів, не повідомила про це колегіальний орган Козацьку сільську раду та вчиняючи дії в умовах реального конфлікту інтересів, проголосувала на засіданні четвертої сесії Козацької сільської ради сьомого скликання, що відбулась 22 грудня 2015 року, за прийняте рішення, яким її сину ОСОБА_2 надано у власність земельну ділянку, згідно п/п 4 п.2 Рішення, кадастровий номер 5922083800:05:002:0465, площею 1,8066 га, чим вчинила адміністративні правопорушення, відповідальність за які передбачена частинами 1, 2 ст.172-7 КпАП України.

У судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнала. Підтвердила, що під час розгляду на сесії сільської ради питання про затвердження технічної документації із землестрою щодо встановлення меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) на надання земельних діляноку власність, а саме її сину ОСОБА_2, не повідомила про наявність у неї реального конфлікту інтересів і, будучи депутатом, проголосувала за прийняття цього рішення, оскільки не була юридично обізнаною.

Прокурор вважає, що обставини, зазначені у протоколах про адміністративне правопорушення № 56/2016 від 30 березня 2017 року та № 57/2017 від 30 березня 2017 року знайшли своє підтвердження в повному обсязі та у діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративних правопорушень, передбачених ч. ч. 1, 2 ст. 172-7 КУпАП, а тому на неї слід накласти адміністративне стягнення в межах санкції, передбаченої за більш серйозне правопорушення. Питання про складання ОСОБА_1 повноважень депутата Козацької сільської ради Сумської області прокурор не порушує.

Суд, вислухавши пояснення ОСОБА_1, доводи прокурора, дослідивши представлені докази приходить до наступного висновку.

Частинами 1, 2 ст. 172-7 КУпАП, визначена відповідальність за неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів і вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів .

Згідно ч. 1 п. 1 п.п. «б» ст. 3 Закону України « Про запобігання корупції» (далі по тексту Закон) народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови є суб'єктами відповідальності за корупційні правопорушення.

Відповідно до ч. 2 ст.35 Закону у разі виникнення реального чи потенційного конфлікту інтересів у особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, прирівняної до неї особи, яка входить до складу колегіального органу (комітету, комісії, колегії тощо), вона не має права брати участь у прийнятті рішення цим органом.

Статтею 28 ч. 1 Закону передбачені заходи запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, зокрема субєкти відповідальності за корупційні правопорушення зобовязані: вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів; повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів; не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів; вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.

Механізм врегулювання конфлікту інтересів визначений ст.59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» за якою сільський, селищний, міський голова, секретар, депутат сільської, селищної, міської ради, голова, заступник голови, депутат районної, обласної, районної у місті ради бере участь у розгляді, підготовці та прийнятті рішень відповідною радою за умови самостійного публічного оголошення про це під час засідання ради, на якому розглядається відповідне питання. Здійснення контролю за дотриманням вимог частини першої цієї статті, надання зазначеним у ній особам консультацій та розяснень щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, поводження з майном, що може бути неправомірною вигодою та подарунками, покладається на постійну комісію, визначену відповідною радою.

Під час судового розгляду було встановлено, що відповідно до списку депутатів Козацької сільської ради Конотопського району Сумської області, обраних на виборах депутатів місцевих рад та сільських, селищних голів 25.10.2015 року, згідно з протоколом першої сесії сьомого скликання від 04.11.2015 року, ОСОБА_1 обрана депутатом Козацької сільської ради Конотопського району Сумської області сьомого скликання. Достовірно знаючи про наявний у неї реальний конфлікт інтересів, ОСОБА_1 не повідомила про це колегіальний орган Козацьку сільську раду та вчиняючи дії в умовах реального конфлікту інтересів проголосувала на засіданні четвертої сесії Козацької сільської ради сьомого скликання, що відбулась 22 грудня 2015 року, за прийняте рішення, яким її сину ОСОБА_2 надано у власність земельну ділянку, згідно п/п 4 п.2 Рішення, кадастровий номер 5922083800:05:002:0465, площею 1,8066 га.

Отже, ОСОБА_1 є суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення, визначеним у пп. «б» п.1 ч. 1 ст. 3 Закону, та порушила обмеження, встановлені ч.1 ст.28 Закону.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні вказаних правопорушень повністю доводиться протоколами про адміністративні правопорушення від 30.03.2017 року, рішенням Козацької сільської ради Конотопського району Сумської області від 22.12.2015 року про надання у власність земельної ділянки ОСОБА_2 з результатами голосування за яким усі присутні депутати, зокрема й ОСОБА_1, проголосували "за", а також іншими доказами в їх сукупності.

З огляду на викладене, суд приходить до висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративних правопорушень, передбачених частинами 1, 2 ст.172-7 КУпАП - тобто неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів та вчинення дій в умовах реального конфлікту інтересів.

За приписом ст.36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом, стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

Враховуючи характер вчиненого правопорушення, дані про особу ОСОБА_1, яка вперше притягується до адмінвідповідальності, є доцільним накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в мінімальному розмірі, передбаченому санкцією статті.

Керуючись: ст.40-1, ч. 1, ч.2 ст. 172-7, п.1 ч.1 ст. 284 КпАП України, Законом України «Про запобігання корупції», суд

П О С Т А Н О В И В:

Визнати винною ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення передбаченого ч.1 ст. 172-7 КпАП України та накласти на неї стягнення у виді штрафу в дохід держави в розмірі 100 (ста) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 1 700 (одна тисяча сімсот) грн.

Визнати винною ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення передбаченого ч.2 ст. 172-7 КпАП України та накласти на неї стягнення у виді штрафу в розмірі 200 (двохсот) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3 400 (три тисячі чотириста) грн.

На підставі ст. 36 КпАП України накласти на ОСОБА_1 остаточне стягнення в межах санкції ч.2 ст. 172-7 КпАП України у виді штрафу в дохід держави в розмірі 200 (двохсот) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3 400 (три тисячі чотириста) грн.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 320 гривень 00 копійок на користь держави на рахунок: отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, код банку отримувача: 820019, рахунок отримувача: 31215256700001, код класифікації доходів бюджету: 22030106.

Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Сумської області через Конотопський міськрайонний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя: ОСОБА_3