ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
__________
10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-604, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua
Головуючий у 1-й інстанції: Сало А.Б.
Суддя-доповідач:Бучик А.Ю.
УХВАЛА
"04" травня 2017 р. Справа № 817/294/16
Суддя Житомирського апеляційного адміністративного суду Бучик А.Ю., розглянувши апеляційну скаргу Рівненської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Рівненській області на постанову Рівненського окружного адміністративного суду від "03" січня 2017 р. у справі за позовом Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 до Рівненської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Рівненській області про скасування податкових повідомлень - рішень, вимоги та визнання дій неправомірними ,-
ВСТАНОВИВ:
Постановою Рівненського окружного адміністративного суду від 03.01.2017 позов задоволено частково.
Скасувано винесене Гощанською ОДПІ Головного управління ДФС у Рівненській області податкове повідомлення-рішення від 04.02.2016 №0002301700.
Скасувано винесену Гощанською ОДПІ Головного управління ДФС у Рівненській області вимогу від 04.02.2016 №Ф-0002301700 про сплату боргу (недоїмки) із єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в сумі 77173,68 грн.
Скасувано винесене Гощанською ОДПІ Головного управління ДФС у Рівненській області рішення від 04.02.2016 №0017511700 про застосування штрафних санкцій за невчасну сплату ЄСВ на суму 7717,39 грн.
Не погоджуючись з ухваленою постановою, Рівненська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Рівненській області звернулася з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції.
Перевіривши апеляційну скаргу, суд вважає, що її не може бути прийнято до апеляційного провадження та вона підлягає залишенню без руху, оскільки, не відповідає вимогам ст. 187 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).
Зокрема, як передбачено ч.5 цієї статті, апеляційна скарга підписується особою, яка її подає, або її представником, який додає оформлений належним чином документ про свої повноваження, якщо цей документ не подавався раніше.
Як передбачено ч.7 ст.56 КАС України, законним представником органу, підприємства, установи, організації в суді є його керівник чи інша особа, уповноважена законом, положенням, статутом.
Апеляційна скарга від імені Рівненської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Рівненській області підписана представником ОСОБА_3 Проте, відповідачем не додано до апеляційної скарги належним чином оформленого документу, який підтверджує правомочність представника ОСОБА_3 подавати станом на 31.03.2017 р. апеляційну скаргу від імені Рівненської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Рівненській області. Оскільки довіреність від 15.02.2016 №859/10-05 (а.с. 115) дійсна протягом року, тобто до 15.02.2017. Іншого документу який підтверджує повноваження представника Рівненської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Рівненській області ОСОБА_3 до суду не надано.
Крім того, апеляційна скарга подана без додержання вимог ст.187 КАС України, зокрема, відповідачем не сплачено судовий збір за подання апеляційної скарги на постанову суду.
Частиною 6 статті 187 КАС України передбачено, що до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.
Разом з тим, в апеляційній скарзі Рівненською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління ДФС у Рівненській області заявлено клопотання про відстрочення сплати судового збору при поданні апеляційної скарги.
Вирішуючи вказане клопотання, суддя вважає за необхідне зазначити наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 88 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Наведена норма кореспондується зі статтею 8 Закону України "Про судовий збір" згідно якої, враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.
З даної норми вбачається, що єдиною підставою для відстрочення, розстрочення, звільнення від сплати судового збору є майновий стан заявника.
Визначення майнового стану сторони є оціночним та залежить від доказів, якими обґрунтовується рівень майнового стану сторони. Якщо залежно від рівня майнового стану сторона позбавлена можливості сплатити судовий збір, то такі обставини є підставою на відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення сторони від сплати. Таке ж право мають і бюджетні установи. Водночас якщо ці бюджетні установи діють як суб'єкти владних повноважень, то обмежене фінансування такої установи не є підставою для відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від сплати.
Враховуючи, що звільнення від сплати судового збору є правом, а не обов'язком суду, а також враховуючи, що у клопотанні Рівненської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Рівненській області відсутні докази щодо скрутного майнового стану та неможливості сплати судового збору, визначенні ст. 88 КАС України, суд приходить до висновку про відмову у задоволенні клопотання про звідстрочення сплати судового збору при поданні апеляційної скарги.
Законом України "Про судовий збір" зі змінами внесеними Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" від 22.05.2015 № 484-VІII, діючий з 01.09.2015 р., встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до Закону України "Про Державний бюджет України на 2016 рік" розмір мінімальної заробітної плати на 01 січня 2016 року складає 1378 грн. 00 коп.
Відповідно до ст. 6 Закону України "Про судовий збір" за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Позовна заява містить одну вимогу немайнового характеру та вимоги майнового характеру загальною сумою 3 101274,51 грн.
Згідно з пп.2 п.3 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" за подання до суду апеляційної скарги ставка судового збору складає 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Підпунктом 1 пункту 3 частини 2 статті 4 зазначеного Закону визначено, що ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову:
- майнового характеру, який подано фізичною особою або фізичною особою - підприємцем становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 5 розмірів мінімальної заробітної плати (6890 грн);
- немайнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем становить 1 розмір мінімальної заробітної плати (1378 грн).
Таким чином, розмір судового збору, який має бути сплачено за подання скарги, на постанову суду першої інстанції становить 9094,80 грн. (6890 грн. (сума судового збору за позов майнового характеру) + 1378 грн. (сума судового збору за позов немайнового характеру)*1,1 (110%) = 9094,80 грн.).
Судовий збір необхідно сплатити за наступними реквізитами: рахунок 31216206781002, найменування отримувача УДКСУ у м. Житомирі, банк отримувача ГУДКСУ у Житомирській області, МФО 811039, код ЄДРПОУ отримувача 38035726, код класифікації доходів бюджету 22030101, призначення платежу судовий збір. Код 37446362 -ЖААС,050; п.3 ст.4.
Відповідно до частини 3 статті 189 КАС України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 КАС України, застосовуються правила статті 108 КАС України, згідно яких апеляційна скарга залишається без руху з наданням строку для усунення зазначених недоліків.
Ухвала вважається виконаною у встановлений строк, якщо до вказаної дати необхідні документи були подані до канцелярії суду або відправлені поштою.
Керуючись ст. 187 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
Відмовити Рівненській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Рівненській області в задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору.
Апеляційну скаргу Рівненської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Рівненській області залишити без руху.
Надати Рівненській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Рівненській області строк до "24" травня 2017 р. для усунення зазначених недоліків.
Роз'яснити Рівненській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Рівненській області , що у випадку невиконання вимог ухвали у встановлений строк, апеляційна скарга буде повернута.
Ухвала може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня набрання нею законної сили шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя А.Ю.Бучик
Роздруковано та надіслано:р.л.п.
1- в справу:
2- відповідачу: Рівненська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Рівненській області вул.Відінська,8,м.Рівне,33023
- ,