465/2242/17
2-а/465/333/17
УХВАЛА
Іменем України
"28" квітня 2017 р., суддя Франківського районного суду м. Львова Гулієва М.І., вивчивши матеріали позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Індустріальний Бізнес-Парк" до Жидачівської міської ради про скасування рішення Жидачівської міської ради №283 від 16.03.2017 року "Про визначення розміру збитків, заподіяних ТзОВ "Індустріальний Бізнес-Парк" внаслідок використання землі без правовстановлюючих документів,-
В С Т А Н О В И В :
позивач звернувся до суду з позовом про скасування рішення Жидачівської міської ради №283 від 16.03.2017 року "Про визначення розміру збитків, заподіяних ТзОВ "Індустріальний Бізнес-Парк" внаслідок використання землі без правовстановлюючих документів.
П. 1.2.4постанови №6 від 17.05.2011р.Пленуму Вищого господарського суду України" Про деякі питання практики розгляду справ у спорах, що виникають із земельних відносин" передбачено,що і ндивідуальні акти органів держави або місцевого самоврядування, якими реалізовуються волевиявлення держави або територіальної громади як учасника цивільно-правових відносин і з яких виникають, змінюються, припиняються цивільні права і обов'язки, не належать до правових актів управління, а спори щодо їх оскарження мають приватноправовий характер, тобто справи у них підвідомчі господарським судам.
Справа адміністративної юрисдикції ,згідно ст.3 ч.1 п.1 КАСУ - це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією із сторін є орган виконавчої влади, місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа. Отже, предметом адміністративного позову є матеріально-правова вимога позивача, яка випливає із спірних матеріальних публічно-правових відносин.
Відповідно до ст.17 ч.1п.1 КАСУ компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб»єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень, дій чи бездіяльності.
Як зазначено у постанові Пленуму Вищого адміністративного суду України №8 від 20.05.13р. «Про окремі питання юрисдикції адміністративних судів», за змістом частини другої статті 4 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення. Законодавство не містить визначення терміна "публічно-правовий спір". Для розгляду спору адміністративним судом необхідно встановити його публічно-правовий зміст (характер). Для з'ясування характеру спору суди повинні враховувати, що протилежним за змістом є приватноправовий спір. Це означає, що в основі розмежування спорів лежить поділ права на публічне та приватне. Вирішуючи питання про віднесення норми до публічного права, а спору до публічно-правового, суди повинні враховувати загальнотеоретичні та законодавчі критерії. Зокрема, за змістом пункту 1 частини першої статті 3 КАС України у публічно-правовому спорі, як правило, хоча б однією стороною є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, у тому числі на виконання делегованих повноважень. При цьому,суди повинні звертати увагу на те, що спір набуває ознак публічно-правового за умов не лише наявності серед суб'єктів спору публічного органу чи посадової особи, а й здійснення ним у цих відносинах владних управлінських функцій.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 17, ч. 1 ст. 171 та ч. 1 ст. 171-1 КАС України до юрисдикції адміністративних судів належить вирішення питання щодо законності (крім конституційності) підзаконних правових актів Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради Автономної Республіки Крим, а також законності та відповідності правовим актам вищої юридичної сили правових актів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, інших суб'єктів владних повноважень.
З поданого адміністративного позову вбачається, що заявлені вимоги стосуються правомірності рішення Жидачівської міської ради №283 від 16.03.2017 року "Про визначення розміру збитків, заподіяних ТзОВ "Індустріальний Бізнес-Парк" внаслідок використання землі без правовстановлюючих документів".
Оскільки,спір не містить ознак публічно-правового характеру він не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до ст.109 ч.1 п.1 КАСУ суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі,якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
За наведених обставин вважаю, що у відкритті провадження по даній справі слід відмовити.
Керуючись ст. 109ч.1 п.1 КАС України,-у х в а л и в:
відмовити у відкритті провадження по справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Індустріальний Бізнес-Парк" до Жидачівської міської ради про скасування рішення Жидачівської міської ради №283 від 16.03.2017 року "Про визначення розміру збитків, заподіяних ТзОВ "Індустріальний Бізнес-Парк" внаслідок використання землі без правовстановлюючих документів".
Ухвалу може бути оскаржено до Львівського апеляційного адміністративного суду через районний суд, шляхом подання апеляційної скарги протягом п”яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя М.І.Гулієва