Справа №: 653/1272/17
Провадження № 3/653/858/17
П О С Т А Н О В А
іменем України
29 квітня 2017 року м. Генічеськ
Суддя Генічеського районного суду Херсонської області Шарко Н.А., розглянувши матеріали, які надійшли з відділу прикордонної служби «Чонгар» Бердянського прикордонного загону Азово-Чорноморського регіонального управління Державної прикордонної служби про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2 Російської федерації, громадянина України, офіційно не працевлаштованого, не одруженого, проживаючого: ІНФОРМАЦІЯ_3, АР Крим, за ст.204-2 КУпАП,
встановив:
28 квітня 2017р. о 17 год. 05 хв., прикордонним нарядом «Група реагування» було затримано гр. ОСОБА_1, який здійснив вїзд на материкову частину України поза контрольним пунктом вїзд виїзд, чим порушив п.3 «Порядку вїзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї», затвердженого постановою КМУ від 04.06.2015 року за №367, тобто вчинив адміністративне правопорушення, передбаченест. 204-2 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину визнав, у вчиненому щиро розкаявся, суду пояснив, що дійсно прибув на КПВВ «Чонгар» з метою перетину адміністративної межі з материковою частиною України, з цілю провідати дітей. Однак, у подальшому з метою не чекати у черзі та маючи бажання порибалити, вирішив піти через залізничний міст, у бік материкової частини України, де і був затриманий прикордонним нарядом. Просив суворо не карати.
Суд, заслухавши думку учасників процесу, дослідивши матеріали адміністративного протоколу, суд приходить до наступного висновку.
Відповідно доЗакону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», на тимчасово окупованій території поширюється особливий правовий режим перетину меж тимчасово окупованої території, вчинення правочинів, проведення виборів та референдумів, реалізації інших прав і свобод людини і громадянина.
Згідност. 10 вищевказаного Закону, громадяни України мають право на вільний та безперешкодний вїзд на тимчасово окуповану територію і виїзд з неї через контрольні пункти вїзду - виїзду за умови предявлення документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України.
Відповідно до п. 3 «Порядку вїзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї», затвердженого постановою КМУ за №367 від 04 червня 2015 р., вїзд на тимчасово окуповану територію України та виїзд з неї здійснюються через контрольні пункти:громадян України - за умови предявлення будь-якого документа, визначеного статтею 5 Закону УкраїниПро громадянство Україниабостаттею Закону України«Про порядок виїзду з України і вїзду в Україну громадян України».
Диспозиція ст. 204-2 КУпАП, передбачає адміністративну відповідальність за порушення порядку вїзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї.
З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 28 квітня 2017 року перетнув адміністративну межу з ТОТ Крим та Україною, поза контрольним пунктом вїзду - виїзду, що підтверджується наступними доказами:
-протоколом про адміністративне правопорушення серії АзЧРУ № 106935 від 28 квітня 2017 року;
- протоколом про адміністративне затримання від 28 квітня 2017р. та протоколом особистого огляду, огляду речей та вилучення речей і документів,
За таких обставин, суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченогост. 204-2 КУпАПзнайшла своє підтвердження.
Враховуючи вищевикладене, характер вчиненого правопорушення, яке є суспільно небезпечним, особу порушника, який до адміністративної відповідальності притягується вперше, ступінь його вини, майновий стан, відсутність обтяжуючих відповідальність обставин, наявність обставин, що помякшують покарання, а саме визнання вини, та щире розкаяння у вчиненому, суд дійшов висновку про необхідність притягнення порушника до адміністративної відповідальності та накладення адміністративного стягнення в межах санкції статті у виді штрафу, що буде достатнім для попередження вчинення нових адміністративних правопорушень.
Крім того, у відповідності дост. 40-1 КУпАПта п. 5 ч. 2ст 4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 підлягає стягненню на користь держави судовий збір в сумі 320,00 грн.
Керуючись ст. ст.40-1, 283, 284 КУпАП, суд
постановив:
ОСОБА_1 визнати винним у вчинені адміністративного правопорушення передбаченогост. 204-2 КУпАПта застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 1700 (одна тисяча сімсот) грн., на користь держави (р/р 31114106700112, код ЄДРПОУ 37934859, МФО 852010УК у Генічеському районі/ Генічеський район, банк отримувача ГУДКСУ у Херсонській області 21081100).
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 320 (триста двадцять) грн. на користь держави (код отримувача код ЄДРПОУ 379993783, банк отримувача ГУ ДДКСУ у м. Києві, код банку отримувача МФО 820019, рахунок отримувача 31215256700001, судовий збір, Генічеський районний суд Херсонської області код ЄДРПОУ 02886775.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Херсонської області через Генічеський районний суд Херсонської області на протязідесяти днів.
Суддя ОСОБА_2