Провадження № 2а/760/1497/17
В справі № 760/7807/17а
У Х В А Л А
/про залишення адміністративного позову без руху/
04 травня 2017 року Суддя Солом'янського районного суду м. Києва Шереметьєва Л.А., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Відділу державної виконавчої служби Солом»янського районного управління юстиції у м. Києві про визнання виконавчих дій протиправними, суддя
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом і просить визнати протиправними дії державного виконавця Мигловцева Л.М. при виконанні постанови Управління патрульної поліції про накладення на нього адміністративного стягнення в вигляді штрафу.
Відповідно до ч. 2 ст. 107 КАС України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.
Адміністративний позов, згідно є зверненням до адміністративного суду про захист прав, свобод та інтересів у публічно-правових відносинах.
Тільки адміністративний позов, поданий відповідно до правил адміністративного судочинства, може бути підставою для відкриття провадження у адміністративній справі.
Відповідно до п. 4 ч. 1, ч. ч. 2, 3 ст. 106 КАС України в адміністративному позові має бути викладено зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Відповідно до ч. 2 ст. 106 КАС України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
В ч. 4 ст. 105 КАС України зазначено, що адміністративний позов може містити вимоги про, в тому числі:
1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень;
2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії;
3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій;
4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю;
5) виконання зупиненої чи не вчиненої дії.
Відповідно до ч.ч.1 ст.106 КАС України у позовній заяві зазначаються:
-ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі;
--зміст позовних вимог згідно з частиною третьою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги;
-перелік документів та інших матеріалів, що додаються.
Відповідно до ч.ч.2,3 та 4 ст.106 КАС України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач зазначає докази, про які йому відомо і які можуть бути використані судом.
До позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень.
Позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання.
В порушення вимог закону позивачем у адмінінстративному позові не зазначено:
-позивач оскаржує дії відділу державної виконавчої служби чи державного виконавця;
-якщо відділу виконавчої служби, які саме;
-якщо державного виконавця, які саме дії державного виконавця позивач просить визнати протиправними;
-в чому полягає незаконність дій державного виконавця;
-які вимоги закону порушені державним виконавцем при винесенні постанови про відкриття виконавчого провадження;
-не викладено обставин, якими позивач обгрунтовує свої вимоги;
-не зазначено доказів, які відомі позивачу і які можуть бути використані судом;
Адміністративний позов не підписаний позивачем і до нього не додано його копії.
Крім того, відповідно до ч.3 ст.4 Закону України « Про судовий збір» за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою, має бути сплачено судовий збір у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно з ч.3 ст.6 Закону у разі, коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Відповідно до Закону України « Про Державний бюджет України на 2017 рік» прожитковий мінімум для працездатних осіб встановлено в розмірі 1600, 00гр.
При зверненні до суду документ про сплату судового збору позивач не надав. збору.
Виходячи з цього, двох вимог немайнового характеру, позивач має сплатити судовий збір у розмірі 1280, 00 гр. на:
-р/р №31212206700010, утримувач коштів УДК у Солом`янському районі м. Києва, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 26077951, банк отримувача ГУДКУ у м. Києві, код банку отримувача (МФО) 820019, код класифікації доходів бюджету 22030001, призначення платежу: 22030001; 050, «судовий збір», Солом`янський р/с., 02896762.
Керуючись ст. ст. 106-108 КАС України, суддя
У Х В А Л И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Відділу державної виконавчої служби Солом»янського районного управління юстиції у м. Києві про визнання виконавчих дій протиправним залишити без руху, надавши строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання ухвали.
Недоліки адміністративного позову, викладені в даній ухвалі, мають бути усунуті шляхом подання належно оформленого адміністративного позову.
Ухвала суду може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подання апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня її проголошення чи протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали, постановленої без участі особи, яка її оскаржує.
Суддя: Л. А. Шереметьєва