Справа № 703/3605/16-а
2-а/703/5/17
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 травня 2017 року Смілянський міськрайонний суд Черкаської області в складі:
головуючого-судді Калашника В.П.
з участю секретаря Холодняк Л.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Сміла справу за позовом ОСОБА_1 до Смілянської міської ради Черкаської області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору: Смілянське комунальне підприємство «Комунальник» та приватне підприємство «Ековторресурси» м. Черкаси, про скасування рішення ХХІV сесії Смілянської міської ради від 27 вересня 2016 року № 24-5VІІ «Про погодження проекту договору та надання дозволу СКП «Комунальник» на його укладення,
установив:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Смілянської міської ради Черкаської області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору: СКП «Комунальник» та ПП «Ековторресурси» м. Черкаси, про скасування рішення ХХІV сесії Смілянської міської ради від 27 вересня 2016 року № 24-5VІІ «Про погодження проекту договору та надання дозволу СКП «Комунальник» на його укладення.
В судовому засіданні представник третьої особи ПП «Ековторресурси» м. Черкаси заявив клопотання про закриття провадження у справі, в звязку з тим, що справа не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.
Позивач та його представник заперечували проти задоволення заяви.
Представник відповідача та представник ПП «Комунальник» заяву підтримали.
Суд вважає, що заява підлягає до задоволення з наступних підстав.
У відповідності з ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб.
До адміністративних судів можуть бути оскарженні будь-які рішення, дії чи бездіяльність субєктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи Законами України встановлено інший порядок судового провадження.
З позовної заяви вбачається, що скасування рішення міськради позивач бажає лише з однією метою поновлення своїх порушених прав під час прийняття рішення відповідачем та у звязку з тим, що прийняте рішення впливає на договірні відносини, які склалися між СКП «Комунальник» і ПП «Ековторресурси» м. Черкаси, відносини з приводу реалізації та захисту яких регулюються цивільним законодавством.
Таким чином, з огляду на зміст позовної заяви, характеру спірних правовідносин та обставин встановлених судом, суд приходить до висновку, що в даному випадку наявний спір, що виникає з договірних відносин, які підлягають врегулюванню на підставі норм цивільного кодексу України та в порядку цивільного судочинства.
Позиція суду узгоджена з позицією суду, викладеною відповідно до п. 3 постанови Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ від 1 березня 2013 року № 3 «Про деякі питання юрисдикції загальних судів та визначення підсудності цивільних справ», у відповідності з якою суди мають керуватися тим, що критеріями відмежування справ цивільної юрисдикції від інших є, по-перше, наявність у них спору про право цивільне, по-друге, субєктивний склад такого спору - однією із сторін у спорі є, як правило, фізична особа.
Згідно з розясненнями п. 21 зазначеної постанови, якщо орган державної влади та/або орган місцевого самоврядування субєкт владних повноважень бере участь у справі не на виконання своїх владних повноважень, а з інших правових підстав; не здійснює владних управлінських функцій щодо іншого учасника спору, то залежно від змісту вимог і субєктного складу сторін, справа підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства відповідно до вимог ст. 15 ЦПК України.
З аналізу вказаних норм вбачається, що предметом адміністративного позову може бути визнання неправомірними лише тих рішень, дій чи бездіяльності субєкта владних повноважень, які безпосередньо впливають на права та обовязки позивача саме у сфері публічно-правових відносин. Тобто, даний позов спрямований на захист прав у сфері цивільно-правових, а не публічно-правових відносин, що виключає можливість його розгляду та вирішення в порядку адміністративного судочинства.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 157 КАС України звернення до суду з позовом, що не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства, має наслідком закриття провадження у справі.
На підставі наведеного, керуючись ст. 2, 3, 41, 157 КАС України, суд
ухвалив:
Провадження у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Смілянської міської ради Черкаської області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору: Смілянське комунальне підприємство «Комунальник» та приватне підприємство «Ековторресурси» м. Черкаси, про скасування рішення ХХІV сесії Смілянської міської ради від 27 вересня 2016 року № 24-5VІІ «Про погодження проекту договору та надання дозволу СКП «Комунальник» на його укладення закрити.
Ухвала може бути оскаржена в Київський апеляційний адміністративний суд через міськрайонний суд протягом 5 днів, набирає законної сили після закінчення строку на її оскарження, а в разі оскарження - після розгляду справи апеляційним судом, якщо ухвалу не буде скасовано.
Головуючий: В. П. Калашник