Справа № 913/936/2012
1-в/350/8/2017
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03 травня 2017 року смт. Рожнятів
Суддя Рожнятівського районного суду Івано-Франківської області Пулик М.В., розглянувши матеріали подання начальника Рожнятівськоговідділення поліції Головного Управління Національної поліції в Івано-Франківській області про встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, судимого Рожнятівським районним судом Івано-Франківської області за ст.187 ч.2, ст.135 ч.1 КК України до чотирьох років позбавлення волі, українця, не працюючого, громадянина України,-
В С Т А Н О В И В :
на розгляд Рожнятівського районного суду надійшло подання начальника Рожнятівськоговідділення поліції Головного Управління Національної поліції в Івано-Франківській області про встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_1.
В своєму поданні начальник Рожнятівськоговідділення поліції Головного Управління Національної поліції в Івано-Франківській області просить встановити щодо ОСОБА_1 адміністративний нагляд, оскільки останній раніше був судимим до позбавлення волі, а після звільнення з місць позбавлення волі, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушує громадський порядок, за що притягався до адміністративної відповідальності, зокрема: 0.01.2017 року за ст.178 ч.1 КУпАП, 01.02.2017 року за 175-1 КУпАП, 22.03.2017 року за ст.173-2 ч.1 КУпАП. Вважає за необхідне встановити щодо ОСОБА_1, обмеження у вигляді: заборони виходу з дому з 22.00 год. до 06.00 год.; заборони виїзду за межі Рожнятівського району без дозволу Рожнятівськоговідділення поліції Головного Управління Національної поліції в Івано-Франківській області; заборони відвідувати місця, де продаються спиртні напої на розлив (кафе, бари, ресторани); зявлятися на реєстрацію в Рожнятівський ВП ГУНП першого вівторка місяця; зобовязати за вимогою поліції у вказаний строк та надавати усні й письмові пояснення за питаннями, повязаними з виконанням адміністративного нагляду; повідомляти працівникам поліції, що здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи або мешкання, а так само про виїзд за межі міста в службових справах.
В судовому засіданні представник Рожнятівського ВП Калуського ВП ГУНП в Івано-Франківській області подання підтримав та пояснив, що ОСОБА_1, будучи звільненим з місць позбавлення волі і перебуваючи на профілактичному обліку на шлях виправлення не став, вчиняв правопорушення, неодноразово був попереджений про можливість встановлення адміннагляду.
ОСОБА_1 у судовому засіданні пояснив, що він став на шлях виправлення. Він не часто вчиняв амінправопорушення. Після засудження уже пройшло багато часу, він нового злочину не вчинив, позитивно характеризується за місцем проживання. Просив суд не встановлювати щодо нього всі ті обмеження, які зазначені в поданні. У встановленні переліку обмежень покладається на рішення суду, однак просить врахувати те, що обмеження запропоновані начальником поліції суттєво та негативно вплинуть на його можливість заробляти гроші для прожиття.
Вислухавши учасників процесу, вивчивши матеріали подання, вважаю за необхідне його задовольнити частково виходячи з наступного.
Адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Згідно п. "в"ст.3 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі"(із змінами і доповненнями) адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі, зокрема, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права громадян, вчиняють інші правопорушення.
Відповідно до змістуст. 6 ч. 1 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" адміністративний нагляд встановлюється у визначеномустаттею 5 цього Законупорядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
Згідно ч. 1ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», до осіб, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, за постановою суду можуть бути застосовані частково або у повному обсязі такі обмеження: а) заборона виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу;б) заборона перебування у визначених місцях району (міста);в) заборона виїзду чи обмеження часу виїзду в особистих справах за межі району (міста); г) реєстрація в поліції від одного до чотирьох разів на місяць.
Згідно ч. 2ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», під час здійснення адміністративного нагляду суд за поданням начальника органу внутрішніх справ з урахуванням особи піднаглядного, його способу життя і поведінки може змінювати (зменшувати або збільшувати) обсяг обмежень, передбачених цією статтею.
З матеріалів подання встановлено, що ОСОБА_1, після відбування покарання незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично вчиняв адміністративні правопорушення за які притягувався до адміністративної відповідальності.
За таких обставин суд вважає, що представником Рожнятівськоговідділення поліції Головного Управління Національної поліції в Івано-Франківській області доведена необхідність встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_1, однак вважає можливим задовольнити подання частково, зокрема встановити обмеження передбачені пунктом 1 та 4 подання.
У задоволенні подання в іншій частині відомити, оскільки суду не надано доказів для задоволення його в повному обсязі.
На підставі наведеного, керуючись ст. ст.3,6 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", -
У Х В А Л И В :
Подання начальника Рожнятівськоговідділення поліції Головного Управління Національної поліції в Івано-Франківській області про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_1 задовольнити частково.
Встановити щодо ОСОБА_1 адміністративний нагляд строком на один рік встановивши йому такі обмеження:
1.заборонити виїзд за межі Рожнятівського району без письмового дозволу Рожнятівського відділення поліції Калуського ВП ГУНП в Івано-Франківській області.
2.зобовязати зявлятися на реєстрацію в Рожнятівське відділення поліції Калуського ВП ГУНП в Івано-Франківській області в перший вівторок кожного місяця з 09 до 18 години.
Термін адміністративного нагляду слід обчислювати з дня оголошення даної ухвали.
Копію даної ухвали направити для виконання начальнику Рожнятівськоговідділення поліції Головного Управління Національної поліції в Івано-Франківській області.
Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Івано-Франківської області протягом семи днів з дня її оголошення через Рожнятівський районний суд.
Суддя: